• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hát igen tovább csökkent, engem meglepett. Viszont így elveszett a drukk, hogy a legjobb 2000-be legyek. :) Mi legyen a cél? Első 1500 már túl magas így kezdőként.
Nem láttam a végső képet az akváriumodról, de biztosan benne leszel az első 1500-ban, de akár az első ezerben is, ígéretek szerint, augusztus elején kiderül.:)
 
Nem láttam a végső képet az akváriumodról, de biztosan benne leszel az első 1500-ban, de akár az első ezerben is, ígéretek szerint, augusztus elején kiderül.:)
De kedves vagy. :D

Nem láttál mert új scape és az IAPLC miatt nem publikáltam sehol.
HAC--ra is vinném nagyobb javítgatásokkal amikre IAPLC előtt nem volt időm.
 
Mindenki maximalista lett!
Nézd meg a HAC győztes akváriumait pár évvel ezelőtt és most!
Sokan félnek, hogy annyira erős a mezőny, ők hiába is indulnának, pedig mit veszíthetnek?
Sebaj, majd jövőre visszakúszunk, legalább az indulók száma tekintetében!;)
 
Mindenki maximalista lett!
Nézd meg a HAC győztes akváriumait pár évvel ezelőtt és most!
Sokan félnek, hogy annyira erős a mezőny, ők hiába is indulnának, pedig mit veszíthetnek?
Sebaj, majd jövőre visszakúszunk, legalább az indulók száma tekintetében!;)
Szabadidőt. Nem keveset.

A kép miatti előkészület az akvában és az utómunka nekem kb 12 órámat vette el.

HAC-ra ez még tovább fog gyűrűzni mivel a fényképen voltak olyan üres beépítetlen foltok amit pótolni szeretnék de a lakásból rátekintve nem hiányzik mert kiesik a perifériából. Csak fényképen ordít.

Egyébként meg tök igazad van, megnéztem a 2009-es első hármat a 2011-est meg a 2017-es. A 2009-es első helyezett ma már csak utolsónak menne el.

2011-es meg az utolsó egyharmadba.
 
Lett kozben iiac, lett kinai contest mindketto iaplc szintet celozna meg. Raadasul a masik versenyekre nevezoket buntetik. Valamennyi csokkenes lehet ettol fuggetlenul.
Azt el tudom fogadni, hogy esetleg masik versenyre valo nevezes miatt csökken a letszam. De meg mindig az IAPLC a "nagy öreg", elvileg ott kellene, hogya legtöbb indulo legyen.
Nekem csak furcsa, hogy több, mint 2500 indulobol most 2000 alatti ez a szam....ez több, mint 20%, ami nem keves.
 
Mindenki maximalista lett!
Nézd meg a HAC győztes akváriumait pár évvel ezelőtt és most!
Sokan félnek, hogy annyira erős a mezőny, ők hiába is indulnának, pedig mit veszíthetnek?
Sebaj, majd jövőre visszakúszunk, legalább az indulók száma tekintetében!;)
Ezzel en is igy vagyok...igen csak erös lett a mezöny.
Pedig tudnek nehanyat itt a forumon, akik csak rejtözködnek, de ott van bennük az "X"...:)
 
Azt el tudom fogadni, hogy esetleg masik versenyre valo nevezes miatt csökken a letszam. De meg mindig az IAPLC a "nagy öreg", elvileg ott kellene, hogya legtöbb indulo legyen.
Nekem csak furcsa, hogy több, mint 2500 indulobol most 2000 alatti ez a szam....ez több, mint 20%, ami nem keves.
Nem baj, legalább 20 éven belül mindenkinek esélye lesz benne lenni a top 27-ben.
 
Azt el tudom fogadni, hogy esetleg masik versenyre valo nevezes miatt csökken a letszam. De meg mindig az IAPLC a "nagy öreg", elvileg ott kellene, hogya legtöbb indulo legyen.
Nekem csak furcsa, hogy több, mint 2500 indulobol most 2000 alatti ez a szam....ez több, mint 20%, ami nem keves.
En Is csak azert nem indultam iden az IAPLC-n mert nem engedik, h mashol is megmeressem az akvat. Idom eddig meg nem volt ket verseny akvat osszerakni egy ev alatt, ha lesz ido akkor termeszetes.
 
En Is csak azert nem indultam iden az IAPLC-n mert nem engedik, h mashol is megmeressem az akvat. Idom eddig meg nem volt ket verseny akvat osszerakni egy ev alatt, ha lesz ido akkor termeszetes.
És miért az IIAC-t választottad az IAPLC helyett? A határidő miatt? Vagy volt más oka is?
 
Nah közben már itthonról, így gép mellől jobban tudok irogatni.

http://en.iaplc.com/results18/index.html

Az idei 17 nevezésben sajnos mi is sárosak vagyunk. Sőt ezt az alacsony nevezési számot leginkább a mi hibánknak tartom.
A költözés olyan energiákat emésztett fel részünkről pont ebben a versenyidőszakban, hogy az IAPLC-re egyáltalán nem tudtunk figyelni.
Nem is készült akvárium a boltban, ami kifejezetten versenyre menne. Emiatt év elejétől az egész verseny nevezési időszaka és a verseny íve kimaradt. Elmaradtak a fórumon történő buzdítások, ráhangolódások is.

Ez persze önmagában lehet nem magyarázat a nagy csökkenésre. Ez egy kreatív hobbi. És mint minden kreatív dologban ebben is vannak hullámvölgyek. Sok év után szerintem most voltunk egy ilyen völgyben.
A lengyeleknél ez már kb 5-6 éve megtörtént. Talán most jönnek ki belőle, de még mindig nem tartanak ott, mint korábban. Náluk kb ennyivel hamarabb indult a hobbiélet is. Nálunk remélhetőleg csak egy rövid megálló volt, amit a következő évben orvoslunk.

Többek között az új bolt és az új lendület lehet egy fordító ezen a trenden itthon. A növényes akvaristák száma és a verseny nevezések száma nincs arányban. Kevés a verseny nevezés, de a növényezők száma nem csökkent még úgy sem, hogy sok 'öreg" esetleg már nem kertészkedik. Új belépők jöttek a helyükre.

A konkurens versenyek jó dolgok, de az, hogy egy versenyt pl komplett lemásolnak csak kárt okoz. IIAC pl ilyen. Hiába épül közben a verseny, a versenyek közötti ellentét hosszabb távon csak kárt okoz a hobbi egészének.
Én pl addig amíg nem változtatnak érdemben ezen a stratégián egyáltalán nem indulok ezen a versenyen. Idén ahogy látom ráemeltek a díjazási tételre, szóval a stratégia továbbra sem változott. Ütnek ahol fáj. De valahogy az egész Ista erről szól. Másolás innováció és hozzáadott érték nélkül.
Ami azért kár, mert Taiwan akvakertész nagyhatalom lenne egy jobb támogatással.

A kínai verseny viszont nagyon kellett. Kína felfutóban van és 1-2 éven belül beelőzheti a japán hobbiéletet. Kellett egy direkt verseny nekik is, hogy a hazai hobbizást is életben tartsa.
A kínai ADA bemutatóterem és a millió rendezvény jól mutatja, hogy az élet most ott van igazán. Kína és Japán tarthatja életben a növényezést és adhat új lendületet a cégeknek is.

Az össz nevezési szám csökkenése csak ezeknek a versenyeknek a felbukkanása. Korábban nem volt sem IIAC sem a Kínai verseny sem. Az egyetlen hely az IAPLC volt ázsiában ahol komolyabban lehetett versengeni.

A legjobb szervezés továbbra is az IAPLC. Ha a cégnek elég energiája, pénze és lelkesedése van a verseny menedzselésében (ami egyébként egy baromi nagy feladat és iszonyat fárasztó meló), akkor az IAPLC marad az elsőszámú verseny a következő években is.
Az IAPLC ellenesek neveznek majd az IIAC-re. Haters gonna hate, ahogy a szleng tartja.

Csak egy példa. Az ADA a mostani disztri és shop listáján már feltünteti az előző év IAPLC helyezettjeit a boltok mellett. Ha valamelyik dolgozó, csapattag top 127-es eredményt ért el.
Ezzel frissen tartva az eredményeket és picit tovább ösztönözve a boltokat a munkára. Idént még ott lesz a nevünk mellett a 2017-es eredményünk. (y) De érdekes lesz látni pl ázsiai boltoknál milyen személyzet dolgozik és milyen eredmények vannak mögöttük.

Jövőre ott leszünk az IAPLC-n. Reméljük sokan velünk tartotok majd (y)

Addig is az AGA még előttünk van. És az EAPLC talán, ha meg akarjuk mutatni, hogy az előttünk végzett országokat azért a kevés nevezési szám ellenére meg tudjuk szorongatni:

Spain 77
Italy 36
Poland 31
Germany 23
Romania 23
France 22

:)(y)
 
Én a magam nevében tudok nyilatkozni (nyilván :) ).

Valamiért nem jött össze a formaidőzítés a nagy akvánál, amikor versenyfotót lehetett volna lőni, nem voltam megelégedve vele, utána meg meló meg odafigyelés hiánya miatt elszaladt az akva.
De az igazi ok amiért nem neveztem szerintem, az az, hogy iszonyú erős a mezőny, nem érzem, hogy keresnivalóm lenne ott bármelyik akvával... talán valami kategóriában indulok jövőre, van a pinyóban egy akva ami talán esélyes lehet arra, hogy bevállaljam versenyen névvel. :) De az meg 70 literes, nem nagyon rúg labdába a "böszmék" mellett ahol igazán durva, monumentális scape-eket lehet csinálni. Talán garnélás kategóriában lehet esélye a top 1000-re. :D
A 300 literesnél két út áll előttem: vagy majdhogynem restartolom és szétvágom a növényesítést, és a mostani hardsdcape-el már irányban növényesítve szintre hozom, vagy pedig jövőre szétkapom az egészet. Mindkét esetben csakis jövőre lehet esetleg indítani bárhol is...

Na mindegy, kiírtam magamból, nem mintha bárkit is érdekelt volna. :D
 
Én a magam nevében tudok nyilatkozni (nyilván :) ).

Valamiért nem jött össze a formaidőzítés a nagy akvánál, amikor versenyfotót lehetett volna lőni, nem voltam megelégedve vele, utána meg meló meg odafigyelés hiánya miatt elszaladt az akva.
De az igazi ok amiért nem neveztem szerintem, az az, hogy iszonyú erős a mezőny, nem érzem, hogy keresnivalóm lenne ott bármelyik akvával... talán valami kategóriában indulok jövőre, van a pinyóban egy akva ami talán esélyes lehet arra, hogy bevállaljam versenyen névvel. :) De az meg 70 literes, nem nagyon rúg labdába a "böszmék" mellett ahol igazán durva, monumentális scape-eket lehet csinálni. Talán garnélás kategóriában lehet esélye a top 1000-re. :D
A 300 literesnél két út áll előttem: vagy majdhogynem restartolom és szétvágom a növényesítést, és a mostani hardsdcape-el már irányban növényesítve szintre hozom, vagy pedig jövőre szétkapom az egészet. Mindkét esetben csakis jövőre lehet esetleg indítani bárhol is...

Na mindegy, kiírtam magamból, nem mintha bárkit is érdekelt volna. :D
Engem a 15 ezer forintos faágak tántorítanak el már a versenyszintű hardscape gondolatától is, és sima üvegből, fekete szilikonnal összeragasztott akváriumot sem mostanában láttam közszemlére szánt fényképeken (kivéve azt az egyetlen Eheim Aquastar-t InterZoo-n). Magyarul nem ott kezdődik a verseny, hogy tudj valami esztétikusat összehozni, hanem hogy azt jó drága akváriumban tedd.
 
Sokan gyűjtenek, és nem vásárolnak hardscape-hez alapanyagot, szóval azt akár ingyen is beszerezheted.

A többi technika az, ami valóban húzós összeg egy high-tech versenyakva alá - de ha versenyezni akarsz, akkor ezt ki kell köhögni, nincs mese.

Az, hogy "nem ott kezdődik a verseny, hogy tudj valami esztétikusat összehozni, hanem hogy azt jó drága akváriumban tedd", meg eléggé demagóg szöveg, bocsi... nem kötelező versenyezni, de tudomásul kell venni, hogy ahhoz, hogy összehozz egy olyan látványt, amivel van értelme megmérettetni magad, bizony technikai sporttá (is) teszi az akvakertészetet. De ha nincs hozzá kreativitásod és tudásod, semmit nem ér az egész. Egy analógiával élve: forma1-ben is sok pénz versenyezni, de hiába ülsz bele egy autóba (te vagy én), az első korlátnál rommá töröd az autót, mert nincsen mögötte tudás. Ugyanez van a versenyszintű akvakertészetnél is.
 
Engem a 15 ezer forintos faágak tántorítanak el már a versenyszintű hardscape gondolatától is, és sima üvegből, fekete szilikonnal összeragasztott akváriumot sem mostanában láttam közszemlére szánt fényképeken (kivéve azt az egyetlen Eheim Aquastar-t InterZoo-n). Magyarul nem ott kezdődik a verseny, hogy tudj valami esztétikusat összehozni, hanem hogy azt jó drága akváriumban tedd.
Ezek csak kifogások. Számos ellenpéldát tudnék sorolni @keszalvo @Molnár Béla mondjuk a hazai pályáról, vagy ha jól tudom pl Yoyo Prayogi konkrétan egy disznóólban akvarizál és sorolhatnám.
Amúgy minden versenynél ott van ez a tényező. Vegyük pl úszást. Az ember járjon le a közeli tóba/folyóba úszni minden hajnalban a kis gatyájában, aztán majd ha 1 perc alatt leússza a 100 métert (ami egy magyar versenyen se lesz dobogós se), akkor majd elgondolkodhat rajta, hogy összegyűjti-e a pénzt az uszodabérletre meg ötvenezres úszószemüvegre stb, hogy ki tudjon magából préselni még egy plusz 20%-ot.
Ebben a témában a véleményemnek már többször is hangot adtam (példa1, példa2), kérlek ne haragudj hogy most is ezt teszem, de egyszerűen felb@sz :) ez a kifogáskeresés.
Ennyit a dekorokról, ami meg a fekete szilót illeti, kb 20k-ért ki lehet fogni használtan egy böszmét, de ennyiért egy új 180 litereset is kapsz, átlátszó ragasztással!
 
Jó, hát én ebből a társalgásból kiszálltam, mert úgy tűnik a mondandóm nem ment át megfelelően, az ad hominem vitában meg amúgy sem vagyok partner.
 
Back
Oldal tetejére