• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mondtam mást? Én azt mondtam, hogy a kreativitás nem ér semmit, ha nem drága "technikával" prezentálod.

Huh, fogalomzavar van kicsit nálad, bocsi.
Nem ahhoz kell a drága technika, hogy azzal prezentáld a kreativitásodat, hanem mert megfelelő technika nélkül (CO2, bika szűrés, értelmes világítás) nem tudsz olyan növényeket tartani, algamentesen és egészségesen, ami ahhoz kell, hogy felépíts egy versenyszintű scape-et.

Minden másra ott a Forma1-es példám. De hozzáteszem még, a te gondolatmenetednél maradva: annak se lenne sok értelme, hogy odaálljak a Forma1 rajtrácshoz a családi autómmal, merthogy rohadt jól vezetek, és igenis szenyaság, hogy csomó pénz kell ahhoz, hogy a nagyok ligájában játsszak... érted...
 
Jó, hát én ebből a társalgásból kiszálltam, mert úgy tűnik a mondandóm nem ment át megfelelően, az ad hominem vitában meg amúgy sem vagyok partner.

Sajnálom.
Ha azt akartad mondani, hogy nagyobb anyagi ráfordítás lehetőségével könnyebb, abban igazat adok. Ez a legtöbb dologgal így van.

De ha ilyen kijelentéseket teszel, ne csodálkozz, ha többen ugrunk :)
Magyarul nem ott kezdődik a verseny, hogy tudj valami esztétikusat összehozni, hanem hogy azt jó drága akváriumban tedd.
 
Sajnálom.
Ha azt akartad mondani, hogy nagyobb anyagi ráfordítás lehetőségével könnyebb, abban igazat adok. Ez a legtöbb dologgal így van.

De ha ilyen kijelentéseket teszel, ne csodálkozz, ha többen ugrunk :)
Néha elég hülye a szórendem/szóhasználatom, ami képes teljesen más berkekbe terelni a beszélgetést, mint amire valójában célozni akartam. Szóval mégsem sikerült annyira "magyarul" leírnom. :p Elnézést. :S
 
De itt a fórumon is sok példa volt a barkácsra. @Pecás pl az összes akváriumát maga csinálta. A szűrésben is épített szűrést preferálta.
Bútor készítésről is van már elég sok infó. A LED térhódításával most már LED és T5 barkácsból is van elég a topikok között. Citromsavas CO2 szintén az ilyen kezdeményezések miatt lett népszerű.

Ahhoz viszont valóban sokkal több erő és energia kell, hogy mindent összeszedj, barkácsolj és még egy zseniális belsőt is varázsolj bele.

Dekor ügyben @keszalvo akváriumát és @AmegA böszméjét is javaslom tanulmányozásra. Egész biztosan több is van az aktuális naplók között.

Szerintem sokan nem is tudják, hogy ázsiában egy rakat ember mindenféle hulladékkal indul. De szó szerint. És a kreativitást a belsőbe fekteti. Rengeteg ilyen vietnámi, maláj, indonéz akvárium van. Sok ezek közül tényleg lepipál mindenkit a legjobb technikákkal is.

A versengés a kreatív, alkotói oldalról szól. Ha van ilyen indíttatás, érdemes próbálkozni. Ha nincs, akkor sincs gáz. Több millióan akvarizálnak mindenféle versengés nélkül boldogan.
 
De itt a fórumon is sok példa volt a barkácsra. @Pecás pl az összes akváriumát maga csinálta. A szűrésben is épített szűrést preferálta.
Bútor készítésről is van már elég sok infó. A LED térhódításával most már LED és T5 barkácsból is van elég a topikok között. Citromsavas CO2 szintén az ilyen kezdeményezések miatt lett népszerű.

Ahhoz viszont valóban sokkal több erő és energia kell, hogy mindent összeszedj, barkácsolj és még egy zseniális belsőt is varázsolj bele.

Dekor ügyben @keszalvo akváriumát és @AmegA böszméjét is javaslom tanulmányozásra. Egész biztosan több is van az aktuális naplók között.

Szerintem sokan nem is tudják, hogy ázsiában egy rakat ember mindenféle hulladékkal indul. De szó szerint. És a kreativitást a belsőbe fekteti. Rengeteg ilyen vietnámi, maláj, indonéz akvárium van. Sok ezek közül tényleg lepipál mindenkit a legjobb technikákkal is.

A versengés a kreatív, alkotói oldalról szól. Ha van ilyen indíttatás, érdemes próbálkozni. Ha nincs, akkor sincs gáz. Több millióan akvarizálnak mindenféle versengés nélkül boldogan.
Köszönöm a korrekt és kimerítő választ, megyek is nézelődni hogyan kell az olyan dolgokat "házilag" csinálni, amire még nem is gondoltam. :)
 
Offolok de ha már meg lettem említve a mai program a március-áprilisban szedett fák kifőzése sós vizben a két nap múlva induló új scape hez.
Teljes mértékben alá tudom támasztani a kis pénzből is lehet szép akváriumot csinálni.
Én is 5 év alatt fejlesztettem a technikát és volt hogy citromsavas rendszerrel működtetett akváriummal áltam fel a dobogó 3.fokára.
Bele kell kezdeni 40-60 literben ott mindenből kevesebb kell,és vannak ebben a kategóriában is gyönyörűen kivitelezett verseny akváriumok.92c30d250414b2f6448836e31d8efd3c.jpg
 
Offolok de ha már meg lettem említve a mai program a március-áprilisban szedett fák kifőzése sós vizben a két nap múlva induló új scape hez.
Teljes mértékben alá tudom támasztani a kis pénzből is lehet szép akváriumot csinálni.
Én is 5 év alatt fejlesztettem a technikát és volt hogy citromsavas rendszerrel működtetett akváriummal áltam fel a dobogó 3.fokára.
Bele kell kezdeni 40-60 literben ott mindenből kevesebb kell,és vannak ebben a kategóriában is gyönyörűen kivitelezett verseny akváriumok.View attachment 58489
Taníts Mester! :D
Na most jól elolvasom az összes naplódat! :D
 
Offolok de ha már meg lettem említve a mai program a március-áprilisban szedett fák kifőzése sós vizben a két nap múlva induló új scape hez.
Teljes mértékben alá tudom támasztani a kis pénzből is lehet szép akváriumot csinálni.
Én is 5 év alatt fejlesztettem a technikát és volt hogy citromsavas rendszerrel működtetett akváriummal áltam fel a dobogó 3.fokára.
Bele kell kezdeni 40-60 literben ott mindenből kevesebb kell,és vannak ebben a kategóriában is gyönyörűen kivitelezett verseny akváriumok.View attachment 58489
Na persze, így könnyű, akinek fussa ilyen kályhára.
Mondhattad volna mindjárt azt is, hogy a fákat csupán a KERTEDBEN gyűjtötted... :D
 
Na persze, így könnyű, akinek fussa ilyen kályhára.
Mondhattad volna mindjárt azt is, hogy a fákat csupán a KERTEDBEN gyűjtötted... :D
Panel 4. emelet 49 m2 [emoji3]Aki már járt nálam látta hogy lehet 3 akvárium ízlésesen ekkora helyen[emoji847]
Persze a "kályha" fateréknál van.Holnap hajnalban már zsírszalonna fog sülni fincsi töpörtyűnek [emoji39]
 
Sziasztok!

Nah közben már itthonról, így gép mellől jobban tudok irogatni.

http://en.iaplc.com/results18/index.html

Az idei 17 nevezésben sajnos mi is sárosak vagyunk. Sőt ezt az alacsony nevezési számot leginkább a mi hibánknak tartom.
A költözés olyan energiákat emésztett fel részünkről pont ebben a versenyidőszakban, hogy az IAPLC-re egyáltalán nem tudtunk figyelni.
Nem is készült akvárium a boltban, ami kifejezetten versenyre menne. Emiatt év elejétől az egész verseny nevezési időszaka és a verseny íve kimaradt. Elmaradtak a fórumon történő buzdítások, ráhangolódások is.

Ez persze önmagában lehet nem magyarázat a nagy csökkenésre. Ez egy kreatív hobbi. És mint minden kreatív dologban ebben is vannak hullámvölgyek. Sok év után szerintem most voltunk egy ilyen völgyben.
A lengyeleknél ez már kb 5-6 éve megtörtént. Talán most jönnek ki belőle, de még mindig nem tartanak ott, mint korábban. Náluk kb ennyivel hamarabb indult a hobbiélet is. Nálunk remélhetőleg csak egy rövid megálló volt, amit a következő évben orvoslunk.

Többek között az új bolt és az új lendület lehet egy fordító ezen a trenden itthon. A növényes akvaristák száma és a verseny nevezések száma nincs arányban. Kevés a verseny nevezés, de a növényezők száma nem csökkent még úgy sem, hogy sok 'öreg" esetleg már nem kertészkedik. Új belépők jöttek a helyükre.

A konkurens versenyek jó dolgok, de az, hogy egy versenyt pl komplett lemásolnak csak kárt okoz. IIAC pl ilyen. Hiába épül közben a verseny, a versenyek közötti ellentét hosszabb távon csak kárt okoz a hobbi egészének.
Én pl addig amíg nem változtatnak érdemben ezen a stratégián egyáltalán nem indulok ezen a versenyen. Idén ahogy látom ráemeltek a díjazási tételre, szóval a stratégia továbbra sem változott. Ütnek ahol fáj. De valahogy az egész Ista erről szól. Másolás innováció és hozzáadott érték nélkül.
Ami azért kár, mert Taiwan akvakertész nagyhatalom lenne egy jobb támogatással.

A kínai verseny viszont nagyon kellett. Kína felfutóban van és 1-2 éven belül beelőzheti a japán hobbiéletet. Kellett egy direkt verseny nekik is, hogy a hazai hobbizást is életben tartsa.
A kínai ADA bemutatóterem és a millió rendezvény jól mutatja, hogy az élet most ott van igazán. Kína és Japán tarthatja életben a növényezést és adhat új lendületet a cégeknek is.

Az össz nevezési szám csökkenése csak ezeknek a versenyeknek a felbukkanása. Korábban nem volt sem IIAC sem a Kínai verseny sem. Az egyetlen hely az IAPLC volt ázsiában ahol komolyabban lehetett versengeni.

A legjobb szervezés továbbra is az IAPLC. Ha a cégnek elég energiája, pénze és lelkesedése van a verseny menedzselésében (ami egyébként egy baromi nagy feladat és iszonyat fárasztó meló), akkor az IAPLC marad az elsőszámú verseny a következő években is.
Az IAPLC ellenesek neveznek majd az IIAC-re. Haters gonna hate, ahogy a szleng tartja.

Csak egy példa. Az ADA a mostani disztri és shop listáján már feltünteti az előző év IAPLC helyezettjeit a boltok mellett. Ha valamelyik dolgozó, csapattag top 127-es eredményt ért el.
Ezzel frissen tartva az eredményeket és picit tovább ösztönözve a boltokat a munkára. Idént még ott lesz a nevünk mellett a 2017-es eredményünk. (y) De érdekes lesz látni pl ázsiai boltoknál milyen személyzet dolgozik és milyen eredmények vannak mögöttük.

Jövőre ott leszünk az IAPLC-n. Reméljük sokan velünk tartotok majd (y)

Addig is az AGA még előttünk van. És az EAPLC talán, ha meg akarjuk mutatni, hogy az előttünk végzett országokat azért a kevés nevezési szám ellenére meg tudjuk szorongatni:

Spain 77
Italy 36
Poland 31
Germany 23
Romania 23
France 22

:)(y)
Nem csak a több verseny az oka, (összetettebb a dolog) a nevezési szám csökkenésnek:
- globálisan a válság éveiben a streszt mindenki másképp vezette le, valakik alkoholisták lettek, mások egy hobbiban találták meg a menekülést a problémák elől, -élték ki a fölös energiájukat (én például színes kavicsokat gyűjtöttem és kiötlöttem egy akváriumberendezési stílust), most hogy a 'bő 7 esztendőt' éljük (a következő válság előtt) legtöbbünknek rengeteg a munkája, nem jut annyi idő a hobbira,
- hazai szinten tényleg a GA a hibás, Cecska, Danyiko Tomi, Matyi, most már Lóri is - elszipkázzák a tehetségeket a fórum mellől és annyi munkát adnak nekik, hogy otthon már nincs energiájuk versenyakváriumot építeni, fenn tartani :D!

Engem a 15 ezer forintos faágak tántorítanak el már a versenyszintű hardscape gondolatától is, és sima üvegből, fekete szilikonnal összeragasztott akváriumot sem mostanában láttam közszemlére szánt fényképeken (kivéve azt az egyetlen Eheim Aquastar-t InterZoo-n). Magyarul nem ott kezdődik a verseny, hogy tudj valami esztétikusat összehozni, hanem hogy azt jó drága akváriumban tedd.

A versenyzés sok szempontból lemondással jár (mint minden más területen).
Ha eldöntöd hogy versenyezni szeretnél, akkor olyan feltételeket kell teremtened, hogy esélyed legyen jó eredményt elérni.
Persze ezt nem egyik napról a másikra fogod kivitelezni, lehet hogy évekig tart.
Igen, sokba kerül, még akkor is ha a legtöbb hozzávalót spórolósan szeded össze (használt technikák, ingyenes növények, barkács, stb...), valószínű soha nem fog megtérülni (kiv. ha első leszel valamelyik világversenyen).
De kis lépésekben is meg lehet csinálni, a saját példámat tudom leírni:
- az első versenyen (HAC) egy óvodai akváriummal indultam, fekete szilós, belsőszűrős, 56l-re 15W fénnyel, -58. lett a 65-ből,
- második évben szintén egy minimál költségvetésűvel az 56. helyet sikerült megcsípni,
- majd eldöntöttem, hogy komolyabban veszem a versenyzést és átgondoltam min kell hozzá változtatnom, megnéztem hogy mások milyen méretben, milyen technikával, milyen berendezésekkel lesznek nemzetközi szinten sikeresek és aszerint kezdtem tervezni a medencét (előtte felszámoltam az otthoni 7 akváriumból 6-ot, hogy legyen pénz és idő egy nagyobbra), szerencsére Kedves Párom, Annamari (azóta Feleségem) is támogatta az ötletet. Egy év alatt sikerült egy olyan 240 literes akváriumot összeállítani ami 12. lett a HAC versenyen, normál üvegből, oldalpolcos szűréssel, Quad lámpával, saját készítésű állványon,bazalt kövekkel, szóval minden extrát nélkülözve. Ez adta az alapot a mostani medencéhez (mivel költözés előtt eladtuk), de még így is közel egy év kellett hogy ismét összeálljon a rendszer 400 literben, ez azért anyagi és időráfordításban is komolyabb teher, de ez az ára a sikernek - ami leírhatatlan élmény (mikor egy korábbi HAC győzes felhív telefonon hogy gratuláljon az IAPLC 58. helyezéshez!).
Ez az egész egy döntéssel kezdődik! Akarod?

A.ttila
 
Sziasztok!


Nem csak a több verseny az oka, (összetettebb a dolog) a nevezési szám csökkenésnek:
- globálisan a válság éveiben a streszt mindenki másképp vezette le, valakik alkoholisták lettek, mások egy hobbiban találták meg a menekülést a problémák elől, -élték ki a fölös energiájukat (én például színes kavicsokat gyűjtöttem és kiötlöttem egy akváriumberendezési stílust), most hogy a 'bő 7 esztendőt' éljük (a következő válság előtt) legtöbbünknek rengeteg a munkája, nem jut annyi idő a hobbira,
- hazai szinten tényleg a GA a hibás, Cecska, Danyiko Tomi, Matyi, most már Lóri is - elszipkázzák a tehetségeket a fórum mellől és annyi munkát adnak nekik, hogy otthon már nincs energiájuk versenyakváriumot építeni, fenn tartani :D!



A versenyzés sok szempontból lemondással jár (mint minden más területen).
Ha eldöntöd hogy versenyezni szeretnél, akkor olyan feltételeket kell teremtened, hogy esélyed legyen jó eredményt elérni.
Persze ezt nem egyik napról a másikra fogod kivitelezni, lehet hogy évekig tart.
Igen, sokba kerül, még akkor is ha a legtöbb hozzávalót spórolósan szeded össze (használt technikák, ingyenes növények, barkács, stb...), valószínű soha nem fog megtérülni (kiv. ha első leszel valamelyik világversenyen).
De kis lépésekben is meg lehet csinálni, a saját példámat tudom leírni:
- az első versenyen (HAC) egy óvodai akváriummal indultam, fekete szilós, belsőszűrős, 56l-re 15W fénnyel, -58. lett a 65-ből,
- második évben szintén egy minimál költségvetésűvel az 56. helyet sikerült megcsípni,
- majd eldöntöttem, hogy komolyabban veszem a versenyzést és átgondoltam min kell hozzá változtatnom, megnéztem hogy mások milyen méretben, milyen technikával, milyen berendezésekkel lesznek nemzetközi szinten sikeresek és aszerint kezdtem tervezni a medencét (előtte felszámoltam az otthoni 7 akváriumból 6-ot, hogy legyen pénz és idő egy nagyobbra), szerencsére Kedves Párom, Annamari (azóta Feleségem) is támogatta az ötletet. Egy év alatt sikerült egy olyan 240 literes akváriumot összeállítani ami 12. lett a HAC versenyen, normál üvegből, oldalpolcos szűréssel, Quad lámpával, saját készítésű állványon,bazalt kövekkel, szóval minden extrát nélkülözve. Ez adta az alapot a mostani medencéhez (mivel költözés előtt eladtuk), de még így is közel egy év kellett hogy ismét összeálljon a rendszer 400 literben, ez azért anyagi és időráfordításban is komolyabb teher, de ez az ára a sikernek - ami leírhatatlan élmény (mikor egy korábbi HAC győzes felhív telefonon hogy gratuláljon az IAPLC 58. helyezéshez!).
Ez az egész egy döntéssel kezdődik! Akarod?

A.ttila
Hát ez nem semmi buzdítás,

nekem bejött.

Ki érte el a legjobb helyet IAPLC-n?
 
Back
Oldal tetejére