• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Holland

Klassz ez az utolsó fénykép, abszolut nem lehet belőle megállapítani mekkora is az akva, olyan mintha egy nagyobb akvárium kisebb részletét látnánk. Gratulálok. Mivel késleltetett naplózással indítottatok, szeretném megkérdezni, hogy az akvárium indítása és a végső kép között mennyi idő telt el? Bontásra kerül vagy esetleg megnézitek, meddig tartható fenn ez az állapot, persze ha omlásveszély van az átír mindent?
Köszönjük!
Az akit március 4.-én indítottuk, kb. a 'Válaszút' bontásakor, így főleg az abból kikerülő növényeket ültettük be. Jelenleg még üzemel, de nagyon rizikós ennyi növénnyel megtartanunk, mert a dús gyökereik majd szétnyomják már a teraszokat. Ezért is próbáljuk legalább a felét eladni/elajándékozni, hogy hátha úgy még menthető lesz valameddig.
 
Eszméletlen, hogy mennyire szépek és egészségesek nálatok a növények :wideyed: Remélem egyszer én is eljutok erre a szintre :) Élőben még brutálisabb volt látni a részleteket! (y):geek:
 
Sziasztok!

Kiszedtük a növényeket majd megszüntettük a rogyadozó üveglépcsőket az akiban és hagytuk, hogy leomoljon előre az emelés. Így egy természetes - és főleg stabilabb - emelést kaptunk.
27626564484_81f8262cd4_c.jpgIMG_20160708_150709 by Lovas Attila, on Flickr
Ezzel egy időben a halak és a garnélák "leltározását" is letudtuk...:D Kiderült, hogy az Amanda csapat újabb apróságokkal bővült - nagyon cukik!
Majd ezután a megmaradt növényeket csak úgy tervezés nélkül vissza ültettük. Íme egy fotó az "ültetési szögből":
27626566914_1926239d46_b.jpg0117_01 by Lovas Attila, on Flickr

Üdv.: Niki, Atti
 
Mintha a halak is már holland stílusban úsznának :): egy faj,egy csoportban, betartva a kellő távolságot, követve a növények csoportjait.
 
Eredeti ötlet, bár én azt a részt nem értem, miért darabokból összeragasztva kellett az üveglapokat berakni. Ok, hogy legyen egy kis íve, formája a dolognak, de a növények ha beindulnak, úgyse fog látszani belőle semmi. Én lehet, hogy inkább beraktam volna három plexilapot, oszt csókolom. Az ültetésre is kíváncsi leszek majd, hogy fogja egyik sor takarni a másikat, úgy, hogy az üveglapok nem látszanak. Nyíráskor lesz nem egyszerű, hogy a lenyírt növények is takarjanak majd. Amit Szabolcs írt, attól is tartanék is egy kicsit, hogy a folyamatos talaj bizgerálástól mennyire fognak majd mozogni a lapok.
Ha jól gondolom, soronként lesznek bokrok ültetve. Holland akváriumoknál általában szoktak ültetni vertikálisan is egyfajta növényekből, ami hátrafelé viszi a szemet, mit pl. ezen a képen jobboldalon a pogostemon erectus:

View attachment 9522

Kíváncsian várom a beültetett képeket! :)
Az 1/3 hold alakban fekvő zöld pálma levél szerű növénynek mi a neve? Nagyon tetszik.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére