• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Holland 360 liter

Luigi13

HAC különdíj
Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy végre egy rendes méretű akváriumban kertészkedjünk 'Holland-módra'!:D:ROFLMAO:
Az aki méretei: 120 X 60 cm alapterület, 50 cm magasság. Na ebben már lehet alkotni!:)
A szűrés maradt a jól bevált Eheim 2080-as, fölötte pedig a 8 X 54 W-os ATI lámpa (jelenleg 6 csővel üzemeltetve)
Nagynyomású CO2 reaktorral beoldva.
Szokásos GA-s Micro+Macro táp 18-18 ml/nap.
A talaj: a korábban nyert ELOS táptalaj és ADA Amazonia
A növények saját előnevelésből kerültek be, de a növénylistát most még nem adnánk meg, mert mind elhelyezésükben, mind a fajtákat illetően változni fognak:
Pl.- kikerül majd az Alternathera reineckii 'Mini', Ludwigia glandulosa meg még néhány
- cserére szorul az egyik útnak szánt növény (a Lobelia cardinalis mini), ami gyönyörű és dús volt,de sajnos szó szerint elolvadt az áttelepítéskor :(
- a frontra is kerülnek majd kisebb szépségek (most még 'csak' az Eriocaulonok vannak)
- kitöltjük a hátsó és oldalsó üvegeket is valamikkel (ez is előírás a holland-nál...)
+ egyéb változások...:whistle:

A halacskák: egy kb. 60 fős gyémánt neon csapat és 6 sárga tigris guppi fiú.
32813571391_48d04dde31_c.jpgP1330727 by Lovas Attila, on Flickr
32557012670_44b5b36ce6_b.jpgIMG_20170215_195153 by Lovas Attila, on Flickr
32094387364_15f2096dea_b.jpgIMG_20170215_195204 by Lovas Attila, on Flickr
32783971562_39497078f7_b.jpgIMG_20170215_195233 by Lovas Attila, on Flickr
 
Ha jól emlékszem mikor a kis holland akváriumot szétszedtétek tettetek említést róla, hogy egyszer meg akarjátok próbálni nagyban is, na én azóta várom ezt a naplót. Az is gyönyörű volt és semmi kétségem afelől, hogy ez még szebb lesz! Egyszer ha felnövök a feladathoz én is meg szeretnék próbálkozni egy dekor nélküli csak növényes megoldással. Tudom, hogy nincs rá szükség, mert úgyis csodát műveltek megint, de sok sikert Nektek! :)
 
Lenyűgöző, főleg annak ismeretében, hogy ez ennél csak időről-időre még szebb lesz.
Ezzel már nemzetközi versenyeken is komoly eséllyel nevezhettek, ilyen növény kavalkád nincs mindenhol.
Az előtérben azok a csillagos kis bokrok káprázatosan jól mutatnak, oda vonzzák a tekintetet!
Színek, formák forgataga, mint egy Balzac vagy Proust regény! Műalkotás.:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Minél gyakrabban jelentkezzetek friss beszámolókkal!
 
Nagyon baba lesz, én is várom, hogy sűrűsödjön a flóra. Én még sosem próbáltam ezt a stílust. A következő egy CO2-es low-tec lesz, de utána kipróbálom ezt is.
 
Az előtérben azok a csillagos kis bokrok káprázatosan jól mutatnak, oda vonzzák a tekintetet!
Na ez az ami nem jó! Egy Holland-ban nem szabad, hogy egy növénycsoport oda vonzza a tekintetet, ami nem direkt egy fókuszpontban van... Reméljük, hogy csak azért 'lógnak ki' ezek az Eriocaulon-ok annyira, mert még a front nincs betelepítve.
 
Nem néztük, de remek kis ollóink vannak.:ROFLMAO: Sőt ültetőcsipeszünk is. Ha túl nagyra nőnek, száműzzük őket hátra. Bár ezek elvileg nem túl nagyok.

Pici marad, pár cm-es. Nekem 5 változat van, bár még csak az emers nevelésnél tartok, de nem félek attól, hogy kinyomnák a frontüveget :)
 
Az erio szerintem nem a holland akváriumok növénye :) Ezt tegnap is beszéltük a boltban, de megértem ha nem szívesen váltok meg tőle szép kis növény :)

Ok a fenti bejegyzésemet némiképp korrigálnám. Manapság többen használják. Ezek között egy hollandust sem látok :) Mindenféle más nemzetek akik igyekeznek hollandot csinálni :) Valószínűleg az új növények térhódításához köthető, mint pl a Buce is.
Megvárom mivé cseperedik :) :)
 
Back
Oldal tetejére