• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lake Matano

Luigi13

HAC különdíj
Sziasztok!

A történet a szokásos módon kezdődött: megtetszettek a kardinális garnélák, de annyi sikertelen próbálkozásról hallottunk velük kapcsolatban, hogy nem mertünk belevágni a tartásukba.
Nemrégen viszont megismerkedtünk egy kollégával, aki sikeresen tenyészti őket. Szerinte nem problémás a tartásuk, csak néhány szabályt kell betartani.
Beszereztünk egy 50 literes opti akváriumot, fűtőt, sula sót, bazalt aljzatot és elkezdtük a víz egy hónapos bejáratását. A tenyésztő sráctól hetente hoztunk 5 litert az ő garnéláinak a cserevizéből és ezzel oltottuk be a miénket. Így tulajdonképpen mikor elhoztuk őket, a saját megszokott baktérium kultúrás környezetükbe kerültek. Ez volt a legfontosabb szabály!
A garnélák érkezése előtt 2 héttel, mintegy elő örsként bekerült a medencébe 11 növendék Tylo csiga. Nem semmi módon nőnek a 28 fokos és 7,7-es PH-s vízben!
Két héttel ezelőtt elérkezett a nagy nap és egy alapos, több órás beszoktatás után beköltözött 30 gyönyörű kardinális.

29803116400_37def6cc1a_b.jpgIMG_20160921_003130 by Lovas Attila, on Flickr
30063433286_98b3963199_b.jpgIMG_20160921_003021 by Lovas Attila, on Flickr
29983769202_4b434c9ef3_b.jpgIMG_20160921_002954 by Lovas Attila, on Flickr

Az első perctől nagyon aktívak, folyamatosan járnak a fehér kesztyűik. Nem félősek, nem menekülnek mikor elmegyünk az akváriumuk előtt. Eddig mindenki jól van, nem történ pusztulás. Reméljük ez így is marad!

Niki, Attila
 
Nagy gratula hozzá!Nem semmi egy hónap lehetett! :D
Valami egész alakos a medencéről?
 
Nagy gratula hozzá!Nem semmi egy hónap lehetett! :D
Valami egész alakos a medencéről?
Köszönjük!
Ami az egész alakos képet illeti, az ennél az akinál tényleg nem különleges, hiszen ezek a víz paraméterek nem igazán kedveznek a növényeknek. Bár mi tesztelés céljából beletettünk néhány félét, amik ha megmaradnak, akkor megpróbáljuk velük számunkra is dekoratívabbá tenni a lakóhelyet. A Caridina dennerli garnéláknak és a Tylo csigáknak a Matano tóban hasonló az élőhelyük, de azért a mi szemünknek jól esne még egy kis zöld látványa...
 
Köszönjük!
Ami az egész alakos képet illeti, az ennél az akinál tényleg nem különleges, hiszen ezek a víz paraméterek nem igazán kedveznek a növényeknek. Bár mi tesztelés céljából beletettünk néhány félét, amik ha megmaradnak, akkor megpróbáljuk velük számunkra is dekoratívabbá tenni a lakóhelyet. A Caridina dennerli garnéláknak és a Tylo csigáknak a Matano tóban hasonló az élőhelyük, de azért a mi szemünknek jól esne még egy kis zöld látványa...
Persze,tudom,hogy nem a növényeken van a hangsúly,hanem a garnikon.
Csak kíváncsiságból.De persze csak a lakókról is jöhet több kép! :)
 
Én azért vetettem el a kardinálisokat (bár van haver aki tenyészt, hozhattam is volna jó adagot, meg a sulawesi mineral-al nem nagy etvasz ideális körülményeket teremteni nekik) mert nem nagyon marad meg növény ezeken a paramétereken. Haver próbálkozott mindenfélével, azt mondta van ami sokáig stagnál aztán döglik ki, van, ami nagyon hamar. :D
De ti lehet találtok valami ebbe való zöldséget! :)

A garnélák meg csodaszépek.
 
Én azért vetettem el a kardinálisokat (bár van haver aki tenyészt, hozhattam is volna jó adagot, meg a sulawesi mineral-al nem nagy etvasz ideális körülményeket teremteni nekik) mert nem nagyon marad meg növény ezeken a paramétereken. Haver próbálkozott mindenfélével, azt mondta van ami sokáig stagnál aztán döglik ki, van, ami nagyon hamar. :D
De ti lehet találtok valami ebbe való zöldséget! :)

A garnélák meg csodaszépek.
No ez tényleg nem a növényekről szól! Mi is csak azért próbáltuk meg, mert az ő medencéjükön kívül öt másik akváriumban növényezünk, csaknem 700 literben!;) Tényleg elment az eszünk!:banghead::banghead::banghead:
 
No ez tényleg nem a növényekről szól! Mi is csak azért próbáltuk meg, mert az ő medencéjükön kívül öt másik akváriumban növényezünk, csaknem 700 literben!;) Tényleg elment az eszünk!:banghead::banghead::banghead:
Dehogyis, csak Ati bekapott valami vírust, amikor egyszer nálunk járt;) (lehet, hogy tovább is adta a fertőzést:LOL:)
Komolyra fordítva: én is gratulálok és bízok benne, hogy sok szép élményetek lesz a fehér kesztyűs csapattal:)
 
Sok sikert,garatula! Hozzám is pár hete érkezett 10 kardinális és két nyúlcsiga tenyésztőtől. Kiváncsian várom Nálatok, hogy alakul. Azért sok odafigyelést igényel.
 
Kár hogy nem tudtam duplán nyomni a tetsziket,pazar fotók ezekről a csodás kis apróságokról !
Probléma kerülje el messzire ezt az akváriumotokat is !
 
Gratula minden érintettnek(y)
A két utolsónál megakadt kissé a lélegzetem:woot: A garnéla lábai és a hasa sürgős epilálásért kiált. A hátának csak a farok felőli része, az egyelőre még elmegy;)
 
Sziasztok!

Tegnap volt négy hete, hogy hozzánk kerültek ezek a kis szépségek. Szerencsére továbbra is mindenki jól van. Nagyon aktívak, bátrak, szóval szemmel láthatóan jól érzik magukat. A vízcseréknél sincs semmi gond. Figyelünk a megfelelő hőmérsékletre és PH-ra, de ezután egyszerűen beleöntjük a vizet a medencéjükbe.

29803077034_e53eb169e5_b.jpgIMG_20161019_211145 by Lovas Attila, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére