• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lake Matano

Nagyon régen látogattuk ezt a naplót. Sajnos meg van az oka. A gyönyörű csapatunk észrevétlenül elkezdett fogyatkozni annyira, hagy 15-20 darab maradt csak belőlük. Semmi változás nem volt a medencéjükben, se kaja, se visszasózás, semmi nem változott. Bármerre néztünk, mindenhol matattak, öröm volt ülni az akva előtt. Most szinte keresni kell, hogy lássunk párat belőlük.
Viszont jó hír, hogy van petés mami és láttunk már kicsiket is! Talán újra épül a csapat!
 
Hali.. Mincs időm visszanézni a naolótok..
gyorsan meséljetek..
Talaj:?
Só?
Vízparamétzerek..
Illetve vettetek e új sót mostanság ( még ha u.a sót is)
 
Hali.. Mincs időm visszanézni a naolótok..
gyorsan meséljetek..
Talaj:?
Só?
Vízparamétzerek..
Illetve vettetek e új sót mostanság ( még ha u.a sót is)
Szia!
Akkor gyorsan válaszolunk:
Bazalt aljzat és kövek, https://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-sulawesi-mineral-8-5-100g.html, Ph 7,5-7,6, tiszta RO víz Sula sóval visszasózva 150-180-as Tds-re, hőfok 29-29,5.
Igen, vettünk új sót még kb. nyár végén, de ugyanolyat. Miért kérdezed ilyen célirányosan?o_O
 
Utoljára módosított:
Sajnos az az érzésem (bizonyítani nem tudom) hogy több "széria" fut a sókból...
Értelem szerint egy jó és egy selejt...sajnos tudom mert nálam is elmentek a sulák nagy része..kölcsönkért u.a sóval megált a pusztulás...
Egy gyártási év/hó/nap küldj már...jó lenne kiszürni..
 
Sajnos az az érzésem (bizonyítani nem tudom) hogy több "széria" fut a sókból...
Értelem szerint egy jó és egy selejt...sajnos tudom mert nálam is elmentek a sulák nagy része..kölcsönkért u.a sóval megált a pusztulás...
Egy gyártási év/hó/nap küldj már...jó lenne kiszürni..
Ez durva lenne!!!
Ha hazaérünk, máris elküldjük Neked az adatokat a dobozról.
 
Sajnos az az érzésem (bizonyítani nem tudom) hogy több "széria" fut a sókból...
Értelem szerint egy jó és egy selejt...sajnos tudom mert nálam is elmentek a sulák nagy része..kölcsönkért u.a sóval megált a pusztulás...
Egy gyártási év/hó/nap küldj már...jó lenne kiszürni..
A korábban vásárolt alján "0172" a frissebben vásároltnak "185" van. Dátum vagy egyéb semmi.
 
Sziasztok!

Végre jó hírekkel szolgálhatunk! Karácsonyra megleptek minket a garnéláink egy csapat -tiennéhány- aprósággal. Nagyon ránk fért már a pozitív változás, mert nagyon el voltunk miattuk szomorodva.
Annyit változtattunk, hogy @jannus333 kolléga javaslatára, (ezúton is köszi a tippért!) pihentetett csapvizet kevertünk a csere vizükbe. Azóta nem láttuk, hogy fogynának és most a szaporulat mellett ismét van petés mami is! Gyanús, hogy a sóval lehetett valami gond.
Kép most nincsen róluk, csak örülés van!:)
 
Szuper!!!!
Gratu.

Úgy látszik karácsonyra mindenhol összekapták magukat a garnélák. :D Örülnék ha a PRL-jeim is szórnák a piciket. :)
 
Csak hogy képek is legyenek a naplóban, íme néhány csöppség. Nem könnyű róluk épkézláb felvételt készíteni, nem nagyobbak 2 mm-nél. Viszont ma láttam egyszerre 21 kicsit, de lehet, hogy még ennél is többen vannak!



upload_2017-12-30_0-35-49.jpeg
 
Csak hogy képek is legyenek a naplóban, íme néhány csöppség. Nem könnyű róluk épkézláb felvételt készíteni, nem nagyobbak 2 mm-nél. Viszont ma láttam egyszerre 21 kicsit, de lehet, hogy még ennél is többen vannak!



View attachment 46185
Csak vinnem kell nektek egy makró lencsét a gépre [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére