• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Highland

Bálint te kameráztad?

GoPro-n volt ilyen spec lencse, amivel fókuszálni tudtatok víz alatt? Anno amikor a spektrum filmezett még a régebbi GoPro volt és pont ez a lencse hiányzott a teljes örömhöz.
Ja neeem.

Vagy valami trükk? Tök jó lett!
Ennek a folytatása:

Igen, nagyon bevitt a sűrűbe
Bocs félreérthető volt.
A víz alatti felvételek egy Panasonic FT2-vel készültek. (Panasonic DMC-FT2 digitális fényképezőgép adatlap - Pixinfo.com)
Tibi szerintem elindítottál egy új irányt akvárium bemutatásához:D
 
Szia Tibi!

Rálestem!
Így már érthető az igényes, aprólékos kivitelezés és a precizitás!

A.ttila

Atti, ne égess!:confused::D Lehet erre az aksira mindent mondani, de aprólékosan biztos nincs kivitelezve.:ROFLMAO: Olyan szép tankok jönnek folyamatosan, hogy csak pislogok. A növények egészségesek, azt aláírom!:)
 
Zseniális, le a kalappal, nem sok embernek jut eszébe ilyen igényes víz alatti videót készíteni. Egész más,hogy nem választ el az üvegfal a belső világtól, tényleg nagyon szuper, grat! :) Ilyet én is szeretnék csinálni a közeljövőben! :ROFLMAO:
 
Zseniális, le a kalappal, nem sok embernek jut eszébe ilyen igényes víz alatti videót készíteni. Egész más,hogy nem választ el az üvegfal a belső világtól, tényleg nagyon szuper, grat! :) Ilyet én is szeretnék csinálni a közeljövőben! :ROFLMAO:
Köszi, örülök, ha tetszik! Felvétel közben persze elválaszt az üvegfal, sokszor nem is látom, mi van az LCD-n.:) Ha több időt tudnék rá szánni, a végeredmény sem ilyen lenne, de tényleg jó belülről látni az akváriumot!
 
Amíg a kicsiben babráltam, itt lekapcsolt a lámpa. Éppen vittem át egy garnélát és éreztem, hogy valami moccan a talpam alatt:wtf::eek: . Szerencsére mezítláb voltam, így a furcata túlélte a kiruccanást, gyorsan visszaraktam a vízbe! Kis mázlista.
 
Sziasztok!

Kb. 7 és fél hónapos az akvárium.

A stemek már nagyon lassan regenerálódnak nyírás után, egy hónap kellett, hogy valahogy kinézzenek. A macrandra teljesen megállt, csak pár csenevész friss hajtás van rajta.
Kb. 4 hete még JBL tápgolyókat is benyomkodtam vagy 6-ot, de semmi eredménye. Ki fogom próbálni a Multi Bottom-ot, hátha jobb a JBL-nél.:p

A kis aksiból kikerült vallisneria mini twister-t ráültettem a HC-ra, talán letöri a szárnyát a gyökereivel. Mondjuk a nyírás így érdekes lesz.
A HC gyönyörű, most kezd inkább apró leveleket hozni, eddig tartott, mire észrevette a RO vizet.
Parvula szintén OK, a blyxa bár be van kicsit szorítva, de jól érzi magát.
A pogostemon stellatus octopus-t kivettem, kicsi volt neki a vízoszlop.

Alga téren semmi extra, némi ecset, kis ciano jobb elöl az üvegnél. Az ecset különben nagyon szépen visszaszorult.

Az összes oto-m elfogyott, egyszer csak bevillant, hogy nincsenek sehol. Döglöttet sosem találtam, az amanok gondolom hamar lerendezték a dolgot.
Furcata-k gyönyörűek. Egy pár hím uszonyaiban megjelentek piros kis foltok, majd megpróbálom lefotózni nektek. Ahogy öregszenek, kezdik a kis garnikat piszkálni, csipkedni.

Fotókat hamarosan intézem, most két vidi, kapcs. HD!

Garnivacsora, Spinach Tab vs. sütőtök

Totál:


Köszi, hogy benéztél!:)
 
Ez az átdolgozott jobb és bal oldal valahogy kimaradt. Lehet átsiklottam felette. Beszéltük róla korábban, de csak most látom milyen lett idővel. Szuper az akvárium. Jól áll neki ez a böszme Crypto
 
Tibi még mindig szenzációsan jól néz ki!!!!! (y)
Köszi Atti! Jó, hogy az enyém.:D


Ez az átdolgozott jobb és bal oldal valahogy kimaradt. Lehet átsiklottam felette. Beszéltük róla korábban, de csak most látom milyen lett idővel.
Variáltam, variáltam, de a látvány maradt. Most azon agyalok, hogy a rotundifolia, sp.green, indica megy és mondjuk csak a wallichii-t hagyom valami hasonló fizimiskájú és tempójú stemmel. (sp.vietnam, myrio. matto. red vagy tuberculatum).
Szuper az akvárium. Jól áll neki ez a böszme Crypto
Köszi!:) A böszmét folyamatosan tépem, de nem érdekli.
 
Szia Tibi!

A macrandrám nekem is hasonlóan viselkedett. Mondjuk nekem teljesen kimúlt. Én arra gyanakszom, hogy nem bírta a sokszori visszavágást. Hiába toppoltam sokszor. Egy idő után megállt a fejlődésben. Utána már nem is tudtam vele mit kezdeni. A levágott le sem akart már gyökerezni. Úgyhogy kuka lett belőle. :(
Azóta sincs semmi vörös az aksiba. Lehet hogy nem viseli túl jól az extra hajtást...
Amúgy továbbra is nagyon szépen rendben vagy...
 
Köszi, hogy benéztél!
Be bizony és megérte;)
Hogy a többiek is értsék: vasárnap este volt szerencsém élőben is megtekinteni Tibi akiját:)
Azért 3D-ben minden aki teljesen más, mint így a fotókon, szóval megérte benézni(y)

A növények lassulásával kapcsolatban: szerintem is be kellene támadni némi extra aljzattáppal. Nálam a Multi Bottom tolta rendesen a Cryptokat.
 
Back
Oldal tetejére