• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Highland

Vizuális típus vagyok, és elképzeltem, ahogy Tibi a minibuszából egy gatling-el rásoroz a Zoli kocsijára :D
 
Vizuális típus vagyok, és elképzeltem, ahogy Tibi a minibuszából egy gatling-el rásoroz a Zoli kocsijára :D
Azért ezt szépen lerendezted! Mi a Zolival halomra lőjük egymást, te meg viszed az akváriumot! (egy ilyen gatling-et eltudnék képzelni a kocsi tetején!:borg::))
 
Sziasztok!
Lassan 9 hónapos lesz az akvárium, már látszik rajta,hogy túl van a csúcson. A HC jobb oldala már elengedte magát, ha a vallisneria-t nem ültettem volna rá, már elszállt volna szerintem. Minden más növényem rendben van.:) A parvulát tegnap lenyírtam, ugyan dúsulni már nem tud, de így kicsit ki tudom takarítani. A fontinalis-t száműztem, a helyére egy bucephalandra került.
A furcata-k kaptak 6 kicsit. Egyből beálltak a bandába, semmi piszkálódás nem volt az öregek részéről.
Most csak egy garnis videót tudok mutatni, de igyekszem a fényképekkel is!
Friss spenót a kertből:
 
Sziasztok!
Lassan 9 hónapos lesz az akvárium, már látszik rajta,hogy túl van a csúcson. A HC jobb oldala már elengedte magát, ha a vallisneria-t nem ültettem volna rá, már elszállt volna szerintem. Minden más növényem rendben van.:) A parvulát tegnap lenyírtam, ugyan dúsulni már nem tud, de így kicsit ki tudom takarítani. A fontinalis-t száműztem, a helyére egy bucephalandra került.
A furcata-k kaptak 6 kicsit. Egyből beálltak a bandába, semmi piszkálódás nem volt az öregek részéről.
Most csak egy garnis videót tudok mutatni, de igyekszem a fényképekkel is!
Friss spenót a kertből:
Van nyamnyogás rendesen!:Djó nézni..
 
Sziasztok!
Lassan 9 hónapos lesz az akvárium, már látszik rajta,hogy túl van a csúcson. A HC jobb oldala már elengedte magát, ha a vallisneria-t nem ültettem volna rá, már elszállt volna szerintem. Minden más növényem rendben van.:) A parvulát tegnap lenyírtam, ugyan dúsulni már nem tud, de így kicsit ki tudom takarítani. A fontinalis-t száműztem, a helyére egy bucephalandra került.
A furcata-k kaptak 6 kicsit. Egyből beálltak a bandába, semmi piszkálódás nem volt az öregek részéről.
Most csak egy garnis videót tudok mutatni, de igyekszem a fényképekkel is!
Friss spenót a kertből:

Nyers spenót? Mitől marad lent?
 
Teljes mértékben, a növények nem fognak rosszabbul nőni, ha ADA-val, Tropica-val, GA-val tápozól, csak nem mindegy miből mennyit!!;)
Teljesen mindegy, hogy Tropica-s, Anubias-os, hazai akár tájföldi növényről beszélünk, az igényeik ugyanazok!!;)

Ez most nekem egy szakmai példa, de ha OPEL-ed van akkor mindig Opel olajat öntesz bele olajcserekor??:D
Mint biológus írom neked ebben nagyot tévedsz kedves Cecska.
Vérvonalról gondolom már halottá?
Ha máshol nem az ebeknél.
Na ez a növény világban is megvan.
Van amelyik jobban van amelyik kevésbé tolerálja a mesterséges körülményeket a beltenyészet szót meg nem is fejtem ki.
Igen a növényeknél is van mutáció magyarul eltérés ha sok nemzedéket más környezetben nevelnek mit az eredetieket.
A gén manipulációt meg nem is említve.
;)
 
Mint biológus írom neked ebben nagyot tévedsz kedves Cecska.
Vérvonalról gondolom már halottá?
Ha máshol nem az ebeknél.
Na ez a növény világban is megvan.
Van amelyik jobban van amelyik kevésbé tolerálja a mesterséges körülményeket a beltenyészet szót meg nem is fejtem ki.
Igen a növényeknél is van mutáció magyarul eltérés ha sok nemzedéket más környezetben nevelnek mit az eredetieket.
A gén manipulációt meg nem is említve.
;)

Szia Timi!
Hirtelen be sem ugrott, amit Cecskától idéztél, olyan régen volt.:) Jó kis vita volt a tápozásról, amikor indítottam az aksim, izgultam is, mi lesz a vége. Szerencsére minden rendben volt, Attibva HC-je osztályon felüli volt (most is az!:D) és a Tropica-nak sem volt semmi szégyellni valója a növények miatt. A vita a tápozás indításáról folyt, gondolom olvastad.:)
Biztosan igazad van a növényekről, én nem foglak tudni megcáfolni. Cecska mester tapasztalatból ír, én mindig figyelek rá. Az akváriumai mindannyiunknak példa értékűek!
 
Mint biológus írom neked ebben nagyot tévedsz kedves Cecska.
Vérvonalról gondolom már halottá?
Ha máshol nem az ebeknél.
Na ez a növény világban is megvan.
Van amelyik jobban van amelyik kevésbé tolerálja a mesterséges körülményeket a beltenyészet szót meg nem is fejtem ki.
Igen a növényeknél is van mutáció magyarul eltérés ha sok nemzedéket más környezetben nevelnek mit az eredetieket.
A gén manipulációt meg nem is említve.
;)

Ez valami vicc? o_O
 
Ha ez a tudomány maga, akkor én bazi tudományos egy nő vagyok, annyi szent! :) :whistle: Sőt! Tovább megyek! Én még le is tudom írni! :happy:
 
Csak a naplózás végett:
ma kb. 4 hónap után kitakarítottam a szűrőt. Kútvízzel mostam ki, így talán a bacik kevésbé döglenek. 40 perc alatt készen voltam. Az akvárium vízszintje 4cm-t esett a vödör feltöltésével. Elsőre indult, minden vergődés nélkül. Az adaptert és a csövezést majd este takarítom.
A kertben sikerült egy hangyabolyt megtalálnom a takarítás helyszínének!:D
 
Back
Oldal tetejére