• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háttér

Nekem van a kicsibe,de hamarosan száműzöm belőle.:mad:Lehetetlen tisztán tartani:(
Hát a tisztán tartás nálam nem működik :) hátsó rész hozzáférhetetlen... :( sajnos ha kiveszem, a szilotol nagyon csúnya maradna az üveg. szerintem. Vagy van valami jó módszer az eltávolítására?
 
Hát a tisztán tartás nálam nem működik :) hátsó rész hozzáférhetetlen... :( sajnos ha kiveszem, a szilotol nagyon csúnya maradna az üveg. szerintem. Vagy van valami jó módszer az eltávolítására?
Én ugy penderítem kifelé ,hogy csak na.Gondoltam szikével nagyjából körbevágom,aztán ablakpucoló pengével szépen lefarigcsálom a többi szilikont.
 
Én ugy penderítem kifelé ,hogy csak na.Gondoltam szikével nagyjából körbevágom,aztán ablakpucoló pengével szépen lefarigcsálom a többi szilikont.
de a szilikon nem hagy nyomot az üvegen? elég nagy pacsnikkal ragasztották fel.. Amúgy szép meg minden, de undorito hogy tele van csigával, tiszta alga...stb
 
A szilikon nem hagy nyomot. De baromi nehéz eltávolítani, pengével óvatosan megoldható. Kaparásnál vigyázni kell, nehogy megkarcold az üveget. Tudtommal a szilónak nincs oldószere. Tuti, hogy jobban jársz, ha kiveszed az akváriumból.
 
de a szilikon nem hagy nyomot az üvegen? elég nagy pacsnikkal ragasztották fel.. Amúgy szép meg minden, de undorito hogy tele van csigával, tiszta alga...stb
Az üveg mivel fényes ,egyenes ,homogén felület ezért jól lehet tisztítani mechanikai dolgoktól is.Ilyent fogok bevetni a szilikon ellen
vizjel.php
 
Sziasztok! :)
Budapesten keresek olyan üzletet, ahol tudnék szerezni fekete, öntapadós fóliát. Privátban tud valaki olyan boltot mondani, ami nincs messze a Keletitől és tartanak is az előbb említett termékből?
 
Sziasztok! :)
Budapesten keresek olyan üzletet, ahol tudnék szerezni fekete, öntapadós fóliát. Privátban tud valaki olyan boltot mondani, ami nincs messze a Keletitől és tartanak is az előbb említett termékből?
Megkérném valamelyik moderátort, hogy törölje a tegnapi hozzászólásomat és ezt a mait is. Köszi.
 
Sziasztok:)
Én a mai napon határoztam el hogy lecserelem a hátteret! Eddig fekete fotokarton kívülről felbobva. Ami viszont probobléma, hogy a hátsó üvegen valamiféle ragasztó van, vagy szilikon, vagy nem tudom, de egyszerűen nem tudtam eddig sehogy eltavolitani. Már feladtam.

Inkább eltakarnám. Hogy tudnám kivitelezni belülről? a szín marad, de a technika kérdéses.
Segítsetek!:)
 
Sziasztok:)
Én a mai napon határoztam el hogy lecserelem a hátteret! Eddig fekete fotokarton kívülről felbobva. Ami viszont probobléma, hogy a hátsó üvegen valamiféle ragasztó van, vagy szilikon, vagy nem tudom, de egyszerűen nem tudtam eddig sehogy eltavolitani. Már feladtam.

Inkább eltakarnám. Hogy tudnám kivitelezni belülről? a szín marad, de a technika kérdéses.
Segítsetek!:)
Ha nem nagy az akvárium, akkor átrendezéskor üvegcsere...
 
Ha nem nagy az akvárium, akkor átrendezéskor üvegcsere...
Egy apró infót nem tudunk (én legalábbis): mekkora akváról beszélünk? ugye nincs kereszt merevítés... remélhetőleg a ragasztása úgy van megoldva, hogy ki lehet vágni az üveget, ha más megoldás nem műxik... ha vékony üveg, akkor könnyen törik ha tapétavágóval,, vagy valamilyen pengével próbálod végigvágni a szilót, ha az oldallap bereped, akkor azt is lehet cserélni...
Szóval valamilyen technikával el kellene bánni azzal a ragaccsal első szándék gyanánt.
 
Hát sajnos sracok probalkoztam mindennel... Penge, vizkőoldò, sav, egyeb ragasztóoldók, és semmi.
Szoval marad a takarás, vagy csere. Mivel 100L-ről beszélünk nem egy érvágás egy ekkorából újat venni, illetve a technikám elbír nagyobbat is, csak helyem nincs hozzá :/ a lagjobb lenne belulről eltüntetni.

Hallottam valami öntapadós dekorfoliásról. Ez mehet belülre?
Vagy feketére lefúj üveglap beragaszt?:)
Ezek jutottak eddig eszembe;/
Előre iiss köszi :)
 
Esetleg méretre vágott akryl lap. Az akryl színében fekete. Azt hátulra az oldalüvegek közé bepasszintani. Talán működhet, de még nem próbáltam...Esetleg víz alatt száradó ragasztóval hozzáragasztani a hátsó üveghez.
 
Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok! Az aksim a nappali falára merőlegesen lesz elhelyezve, tehát egyfajta "térelválasztó" funkciót fog betölteni, így hátteret nem tudok ragasztani, mert 3 oldalról is látható. Mégis, mit ajánlotok, hogy a nappaliból nézve ne lássak át az akváriumon?
Lehet, hogy megköveztek, de a műszikla mennyire megoldás? Esetleg Kaliforniai tündérhínár helyette vagy mivel lehetne ezt megoldani?
 
Back
Oldal tetejére