• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak betelepítése

aquafan

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Az a kérdésem, h mikor kell a halakat a vízbe telepíteni?
Vízcsere után, 1-2 nappal vizcsere után vagy vízcsere előtt?
 
Sziasztok,

Az a kérdésem, h mikor kell a halakat a vízbe telepíteni?
Vízcsere után, 1-2 nappal vizcsere után vagy vízcsere előtt?
A szívem azt diktálja, h vízcsere után. Mégis csak jobb egy alaposan kiszellőztetett szoba...
 
Sziasztok,

Az a kérdésem, h mikor kell a halakat a vízbe telepíteni?
Vízcsere után, 1-2 nappal vizcsere után vagy vízcsere előtt?
Én úgy szoktam, hogy ha tudom, hogy viszek haza új lakót, akkor előtte 1-2 nappal cserélek vizet, hogy utána egy darabig ne legyen változás. Elég stressz lehet az, hogy egyik akváriumból másikba kerül, nem ingerlem még azzal is, hogy utána meg vízcsere...
 
Sziasztok,

Az a kérdésem, h mikor kell a halakat a vízbe telepíteni?
Vízcsere után, 1-2 nappal vizcsere után vagy vízcsere előtt?
Szia! Én úgy szoktam hogy cserélek vizet hagyom úgy 3-4 napot elmegyek a halakért és miután beraktam őket még 3-4 napot várok a következő víz cseréig meg az elején a zacskóba keverek a vizéhez az akvárium vizéből hogy szokja és kb 1 óra után be rakom az akiba. De a vizet ami a zacskóba van soha nem öntöm be az aksiba mert a boltban bele rakott vizet nem szeretném be keverni egy jól beállított akiba. Tudom hogy nem nagy mennyiség és nem okoz gondod de azért nem rakom bele. Biztos ami biztos ;)
 
Nem tudtam, hol tegyem fel ezt a kérdést. Ha van hasonló témájú topik sikítsatok és átrakom oda.

A tápozás felborításán kívül van-e más mellékhatása, ha ideiglenesen túltelepítünk egy - beállt - dúsan növényes akváriumot? Alga alarm várható? :)
(a halacsok - elvileg - kijönnek majd egymással)

90 literben jelenleg van: 10 oto, 30 boraras b, 5 galaxy, 15 amano, 100+ RC/Sakura (többnyire növendékek)
Készülök ideiglenesen elszállásolni (2 hétre): + 44 Eyespot rasbora

Köszi
 
Utoljára módosított:
Nem tudtam, hol tegyem fel ezt a kérdést. Ha van hasonló témájú topik sikítsatok és átrakom oda.

A tápozás felborításán kívül van-e más mellékhatása, ha ideiglenesen túltelepítünk egy - beállt - dúsan növényes akváriumot? Alga alarm várható? :)
(a halacsok - elvileg - kijönnek majd egymással)

90 literben jelenleg van: 10 oto, 30 boraras b, 5 galaxy, 15 amano, 100+ RC/Sakura (többnyire növendékek)
Készülök ideiglenesen elszállásolni (2 hétre): + 44 Eyespot rasbora

Köszi

Majd biztos kapsz pontosabb választ,de biztos borulna a dolog.Lehet,hogy kevesebb macro adagolással működhet?:cautious:
 
Igazából attól tartottam, valamire nem gondolok. Halbetegség, mittudomén.. :) De akkor remélem, nem kell semmitől. Tápozást meg simán alakítom, ha kell...
Köszönöm a válaszokat.
 
Oké :)
"Sűrűségből" adódó betegség-kialakulás gondolata merült fel bennem. Nyilván hülyeség. Nehéz példát hozni arra, hogy mi az, amire nem gondoltam... :)
 
Oké :)
"Sűrűségből" adódó betegség-kialakulás gondolata merült fel bennem. Nyilván hülyeség. Nehéz példát hozni arra, hogy mi az, amire nem gondoltam... :)
Értem,hogy mire gondolsz,de a kereskedésekben általában sűrűbbek a medencék és még a szűrés sem ennyire túlméretezett!
 
Sziasztok.
Betelepítettem a razbórák mellé még egy párat. Az aranycsuka rögtön rájuk rabolt és az új picikből megevett kettőt. Pedig a többi bentlévő razbórát és más halat eddig nem bántotta. Talán ki kellett volna vennem a csukát amíg a kis halak elvegyülnek az akváriumba, vagy van valami más ötlet ? Most szurkolok a többi kicsinek, hogy ne legyenek eleségek.
 
Sziasztok.
Betelepítettem a razbórák mellé még egy párat. Az aranycsuka rögtön rájuk rabolt és az új picikből megevett kettőt. Pedig a többi bentlévő razbórát és más halat eddig nem bántotta. Talán ki kellett volna vennem a csukát amíg a kis halak elvegyülnek az akváriumba, vagy van valami más ötlet ? Most szurkolok a többi kicsinek, hogy ne legyenek eleségek.
Rossz párosítás, mindig stresszelni fogja őket, és félreértésből eltűnik néha egy-egy. Különtartani.
 
Egyetértek. A legtöbb hal (természetesen a növényevők kivételével) rárabol minden mozgó prédára (garnéla, halivadék, kis méretű hal), ami elég kicsi ahhoz, hogy megegye. Ha nem akarod, hogy a kisebb halak elfogyjanak, tenned kell valamit. Magától ez nem fog megoldódni.
 
Sziasztok
Egy olyan kerdesem lenne, hogy egy 73 literes ( 60*35*35 ) aksiba hany db Galaxy Razborat tehetek be?
Az akvariumba mas lako nem lenne….
Elore is koszonom a segitseget
 
Sziasztok
Egy olyan kerdesem lenne, hogy egy 73 literes ( 60*35*35 ) aksiba hany db Galaxy Razborat tehetek be?
Az akvariumba mas lako nem lenne….
Elore is koszonom a segitseget
szia
attól függ mennyire van túltelepítve növényekkel az akvárium. az ökör szabály az, hogy ahány liter víz van akváriumban osztva a kifejlett halak méretével. Ez alapján én kb 20 db-ot mondanék max.
De talán ebben @ZaCK tud segíteni jobban ;)
 
szia
attól függ mennyire van túltelepítve növényekkel az akvárium. az ökör szabály az, hogy ahány liter víz van akváriumban osztva a kifejlett halak méretével. Ez alapján én kb 20 db-ot mondanék max.
De talán ebben @ZaCK tud segíteni jobban ;)
30 db,amit szoktam javasolni 60p-be. Ide is simán jó lehet ez a mennyiség,ha külső szűrő és szépen karban van tartva az aki.
 
Sziasztok
Egy olyan kerdesem lenne, hogy egy 73 literes ( 60*35*35 ) aksiba hany db Galaxy Razborat tehetek be?
Az akvariumba mas lako nem lenne….
Elore is koszonom a segitseget
 

Attachments

  • C4B74882-5B2F-4251-BE20-B40BC2EAB327.jpeg
    C4B74882-5B2F-4251-BE20-B40BC2EAB327.jpeg
    264.2 KB · Megtekintések: 16
Back
Oldal tetejére