• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Gyukker 15 lityise

Sziasztok!

Tegnap üveg tisztítás, vízcsere.. lassan a lombnyírás is érik, elég leárnyékolja az alatta lévő növényeket. Az üvegen és a köveken is van egy kis alga.. nem nagyon tudtam rájönni, hogy zöld, vagy barna, mert olyan zöldes barnás árnyalatú.. egy keveset emelek a fényerőn, azt meglátjuk..
A lakók jól vannak, mind a négy garnéla levedlett.. A razbik kezdenek színesedni..
IMG-968f2336d7a99e197131871eb8fe2c17-V.jpg IMG-121f1561a37366d01e6b808d791403f8-V.jpg IMG-e9753559e43e2d21bc68589b72c2512a-V.jpg IMG-578519aa3bf335426c10e4e3151d2e0a-V.jpg
 
Szép lett.
Kíváncsi vagyok, hosszú távon hogyan oldod meg a világítást: a talajon lévő növények elegendő fényt kapjanak, de a fán lévő mohának se legyen sok.
Te sem találtál még szép, rövid üveg beszívót?
 
Szép lett.
Kíváncsi vagyok, hosszú távon hogyan oldod meg a világítást: a talajon lévő növények elegendő fényt kapjanak, de a fán lévő mohának se legyen sok.
Te sem találtál még szép, rövid üveg beszívót?
Igen, így kezdő akvaristaként még a helyes fényerő beállítása is komoly kihívást jelent.. Arról, hogy fent és lent is megfelelő legyen a fény mennyiség már ne is beszéljünk:sick:.. A lombot nem nagyon fogom engedni, hogy árnyékoljon, nyírni fogom..
Elvileg van szívóág, csak még nem érkzett meg...
 
Sziasztok!

Ma megérkezett az üveg szívóág cshajnából! ..egyben...:p Holnap pancsolás! A fekete garnéla jól van lakva, vagy petés?
View attachment 56530 View attachment 56531 View attachment 56532 View attachment 56533
Szia Gyukker!

Igy kep alapjan nem latszik de ha megfigyeled akkor a peteket szinte folyamatosan legyezgeti egy petes garnela. Illetve ha olyan pozban van nezz be a szoknyaja ala... :D Egyebkent ha most nem petes akkor a kovetkezo vedlessel az lesz. Ez a telt hasi resz erre utal.
 
Szia Gyukker!

Igy kep alapjan nem latszik de ha megfigyeled akkor a peteket szinte folyamatosan legyezgeti egy petes garnela. Illetve ha olyan pozban van nezz be a szoknyaja ala... :D Egyebkent ha most nem petes akkor a kovetkezo vedlessel az lesz. Ez a telt hasi resz erre utal.
Szia BoMa!

A fekete és sötét barna garninál nem lehet látni semmit, a narancs és kéknél jobb lenne a helyzet mert elég áttetsző a testük:pompous:. Két napja a feketét nem látni, remélem csak elbújt, nem ment világgá...:wacky:
 
Sziasztok!

A héten volt két nagyobb áramkimaradás a viharok miatt. Az egyik 2, a másik 9 órás volt. Ez sokat lendített mindkét aki állapotán. :(
A lakók jól érzik magukat, beköltözött 2db miniatűr anci, néhány nap alatt fényesre vikszolták az egész akit. A galaxy razbik szépen színesednek.. Közben valahonnan elő került egy ötödik garnéla is, hogy honnan, azt nem tudni. Tuti nem nálam jött világra, mert nem sokkal kisebb, mint a másik négy. A kék viszont szerintem "jól van lakva":).
IMG-20180617-WA0002.jpg IMG-20180617-WA0003.jpg IMG-20180617-WA0006.jpg IMG-20180617-WA0005.jpg
 
Sziasztok!

A múlt heti szűrő leállás miatt előjött minden féle alga:lurking::lurking::lurking:. A takarító brigád tuti nem éhezik. Néhány napja vettem észre, hogy valamicskék úszkálnak, mászkálnak itt-ott..:woot::woot: Meg is van az indok egy új akira!:rolleyes:
IMG-393502d40127afe7030b1630a23f75cd-V.jpg IMG-2f0ad0243d3ed81baade8066ff7cd214-V.jpg IMG-0abcca97d7651a9fa388e163bec661b7-V.jpg IMG-515f269270ef311ef5b3309b194176f1-V.jpg
 
Sziasztok!

Ez az akva is bontva lesz, a helyére is egy nagyobb akva fog kerülni. Terv szerint 40-45liter körüli. Az én esetem is igazolja, hogy ilyen kis literben nehéz stabil egyensúlyt fenntartani. A nagyobb(50literes) akvában is érezhető volt az áraszünet hatása, de ez a kis akihoz képest sokkal könnyebben átvészelte, és ott nem volt hal pusztulás:(. Sőt, oda helyeztem át a maradék razbi. Néhány nap után észhez tértek...
Az alga invázió itt is fogy, a növények lassan újra fejlődésnek indultak, rendeteg a kis garnéla. Ma egy furcsa élőlényt vettem észre, elég gyorsan kotor a dekoron, mint egy "meztelen csiga"..
Valaki tudja mi lehet EZ??? Kb 6-7mm-es a jószág...
20180710_215053.jpg 20180711_124136.jpg 20180715_174537.jpg 20180715_174554.jpg
 
A fenbendazol kura elvileg segit, de kinyirja a csigakat. Ha nincsenek sokan akkor nem gaz. Nekem mindket akiban vannak. Jobban felek a vegyszerektol, mint a kukacoktol. Corydoras habrosust tartok ellenuk. Nagyon ritkan latok planariat.
 
A fenbendazol kura elvileg segit, de kinyirja a csigakat. Ha nincsenek sokan akkor nem gaz. Nekem mindket akiban vannak. Jobban felek a vegyszerektol, mint a kukacoktol. Corydoras habrosust tartok ellenuk. Nagyon ritkan latok planariat.
Thanks!
Akvarisztikai szaküzletben kapok olyan szert? Jelenleg nincs csigám.. Nekem még nincs sok kukac, eggyet láttam, de hideg zuhany volt miután azonosítottátok és utána olvastam.. Túletetés jele? 2naponta etettem, a maradék tápot a garnélák percek alatt felfalták.
 
Thanks!
Akvarisztikai szaküzletben kapok olyan szert? Jelenleg nincs csigám.. Nekem még nincs sok kukac, eggyet láttam, de hideg zuhany volt miután azonosítottátok és utána olvastam.. Túletetés jele? 2naponta etettem, a maradék tápot a garnélák percek alatt felfalták.
Ezt talaltam korabban itt a forumon:
A fenbendanin (egyik működő recept szerinti) adagolása:
- 0,1g/30 liter minél több langyos vízben előre feloldva, mert nehezen oldódik.
- 2 nap szünet
- 50% vízcsere
- ismételd az első három lépést
- egy hét türelem, örömujjongás...

A fenbendanin hatóanyaga 5% fenbendazol. Tehát tiszta fenbendazolból ennek az 5%-a kell.
Allatorvos tud receptet irni rola. Valahol nekem is van ilyen porom, de nem mernem hasznalni. Megkeressem neked?
 
Ha nemsokára bontod, akkor lehet elég lenne, utána foglalkozni velük. Tehát, ha újra fel akarod használni a dekorokat és a növényeket.

Nálam 2x volt már planária invázió.
Első alkalommal gyógyszereztem, de olyan sok volt az elpusztult féreg, hogy inkább újraindítottam az akváriumot.

A második alkalommal,egy másik akváriumban akartam restartot csinálni. Kiszedtem 3 fát egy lavórba és pár perc múlva, amikor ránéztem, már hemzsegtek benne a planáriák. Az egész aljzatot kidobtam, az aljzatban is el tudnak bújni, és észre sem veszed. A növényekkel és a fa dekorokkal pedig ezt csináltam, amit itt is írtak:
https://akvakertesz.hu/threads/2017-es-vizio-azaz-2-1-ben.6793/page-2#post-354743
Ez bevált, alaposan átöblítettem utána a növényeket és a dekorokat.

Szerk: volt még utána még egyszer, akkor No planaria szerrel sikerült tőlük megszabadulni.

Persze, ha még nem akarsz bontani, akkor érdemes beszerezni ellenük valamit.
 
Utoljára módosított:
Ezt talaltam korabban itt a forumon:
A fenbendanin (egyik működő recept szerinti) adagolása:
- 0,1g/30 liter minél több langyos vízben előre feloldva, mert nehezen oldódik.
- 2 nap szünet
- 50% vízcsere
- ismételd az első három lépést
- egy hét türelem, örömujjongás...

A fenbendanin hatóanyaga 5% fenbendazol. Tehát tiszta fenbendazolból ennek az 5%-a kell.
Allatorvos tud receptet irni rola. Valahol nekem is van ilyen porom, de nem mernem hasznalni. Megkeressem neked?
Ha nemsokára bontod, akkor lehet elég lenne, utána foglalkozni velük. Tehát, ha újra fel akarod használni a dekorokat és a növényeket.

Nálam 2x volt már planária invázió.
Első alkalommal gyógyszereztem, de olyan sok volt az elpusztult féreg, hogy inkább újraindítottam az akváriumot.

A második alkalommal,egy másik akváriumban akartam restartot csinálni. Kiszedtem 3 fát egy lavórba és pár perc múlva, amikor ránéztem, már hemzsegtek benne a planáriák. Az egész aljzatot kidobtam, az aljzatban is el tudnak bújni, és észre sem veszed. A növényekkel és a fa dekorokkal pedig ezt csináltam, amit itt is írtak:
https://akvakertesz.hu/threads/2017-es-vizio-azaz-2-1-ben.6793/page-2#post-354743
Ez bevált, alaposan átöblítettem utána a növényeket és a dekorokat.

Szerk: volt még utána még egyszer, akkor No planaria szerrel sikerült tőlük megszabadulni.

Persze, ha még nem akarsz bontani, akkor érdemes beszerezni ellenük valamit.
Csapdázni is lehet a planáriákat. Nekem van egy, ha gondolod behozom az irodába, és valamelyik nap el tudod vinni. Valahogy így néz ki, csak kínai noname: View attachment 59424
Köszönöm a segítséget! Megérkezett a Fenbendanin, este vegyészkedek! Szerintem nálam nem reménytelen a helyzet, nagyon ritkán látni 1-2db-ot. De minden esetre küzdök ellenük, mivel szeretnék egy két növényt felhasználni a következő projektbe ezekből. Ha nem megy a gyógyszres ügy, lehet @Bandesz elfogadom kölcsön a csapdát, de ha oda kerül a sor zargatni foglak! Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére