• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári akvárium tetővilágítás, tuning

Az a hajlítógép 2 fogó :D ! És tuti biztos vagyok benne, hogy a hajlított lemez vékonyabb mint a szigetelt merev kábel, de ha átmegyek megtárgyaljuk ;).
 
Sziasztok!
Régóta tag vagyok itt a fórumon, de még csak ez lesz az első posztom, így nézzétek:)

Kaptam egy használt íves 200l-es akvárium szettet, gondoltam elindítom növényesnek…
Sajnos az akvárium előéletéről mit sem tudok, de nem volt valami jó állapotban.

A feleségem és persze az én számomra is fontos volt, hogy a gyári tető maradjon, de a világítás T5 fénycsövekkel és több fénnyel valósuljon meg. Mindenképpen úgy akartam átalakítani a tetőt, hogy az előtétek külön, a szekrényben foglaljanak helyet és szét lehessen kapcsolni a tetőt az elektronikától.

Anyagok:
2 szál műanyag kábelcsatorna
4 db Fénycső T5 HO F39W/T5/865 daylight 6500K 16x849mm
2 db Tridonic atco pro 2X39 elektronikus előtét
8 db páramentes lengő T5 foglalat
8 db T5 bilincs
3 m 16 eres kábel
1 db 19 eres ipari csatlakozó (http://www.tme.eu/dok/16_zlacza_przemyslowe/ds1110-07.pdf)
2 db kapcsolós 220-as dugó
különböző méretű zsugorcsövek
FBS ragasztó
pálinkás díszdoboz.

A legtöbb dolgot az ismert óbudai világítástechnikai boltban vásároltam (kb. 11000 Ft). Az előtétet használtan (8000 Ft), a csatlakozót elektrotechnikai boltban (kb.3000 Ft), a kábelt egy másik boltban vettem (kb.2000 Ft), a hálózati dugó OBI (1600 Ft), pálinkás díszdoboz „aukciós link moderálva” (500 Ft) a többi volt itthon.

A tetőben lévő szétégetett dolgokat kikukáztam, kitakarítottam. A kábel csatornára felcsavaroztam a bilincseket és az egész csatornát beragasztottam FBS-sel a tetőbe. Levágtam a kábel végeket, befűztem az oldalt kifúrt tetőbe (ezt már nem így csinálnám, hanem egy tömszelencével oldanám meg), blankoltam és beforrasztottam a lengő csatlakozóba, majd zsugorcsövet rá melegítettem szigetelés képen - ez volt a legbonyolultabb része – a csatlakozó másik felébe beleforrasztottam a méretre vágott 0,5-ös kábeleket és belefúrtam a pálinkás doboz tetejébe. Mivel 16 eres csatlakozót nem tudtam venni ki kellett hagyni 3 lábat. Egyenként multiméterrel kimértem a csatlakozási pontokat és összekötöttem a foglalatokat az előtéttel. A foglaltok kábeleit a kábel csatornában elvezettem. Bekötöttem a 3 eres 220V-os kábelt és a kapcsolósdugót.
És a képek (nem tudok fényképezni, és nem is szeretek, ja és kompakt géppel készült):
PB270004.JPG

PB270005.JPG

PB270007.JPG

PB270008.JPG
 
Szia!

A tetőnek van valami szellőzése, mert szükség lehet ennyi cső beépítése után. Nálam a 240-esben amikor a harmadik T5, 54 wattos 115 centis csövet is beüzemeltem, azt vettem észre, hogy pár nap után 25-ről felment 28-29 fokra a víz. Itt úgy tűnik talán megáll. Bútorlapból készült tetőm van, úgyhogy most beraktam egy PC ventilátort, már csak egy tápot kell hozzá vennem.
 
Victor said:
Szia!

A tetőnek van valami szellőzése, mert szükség lehet ennyi cső beépítése után. Nálam a 240-esben amikor a harmadik T5, 54 wattos 115 centis csövet is beüzemeltem, azt vettem észre, hogy pár nap után 25-ről felment 28-29 fokra a víz. Itt úgy tűnik talán megáll. Bútorlapból készült tetőm van, úgyhogy most beraktam egy PC ventilátort, már csak egy tápot kell hozzá vennem.

Szia!
Még nincsen, de lehet el kell gondolkodnom majd rajta...Az akvárium még nem működik ezért nem is tudtam még letesztelni. Nem is tudom hogy hova kéne tenni a ventilátort a tetőben. Szerintem a tápot meg fogom tudni oldani a mágnesszelep tápjáról majd de még az sincsen kidolgozva teljesen :shock:
 
Sziasztok!
Nem biztos ,hogy ide való de hátha tudtok segíteni!
Látott már valaki ilyen foglalatot kis hazánkban valahol?
Köszönöm.
 
Sziasztok!Látott már valaki ilyen foglalatot kis hazánkban valahol?
Természetesen üzletben gondoltam!Vagy van-e valakinek árúba bocsájtható darabja!Esetleg több!
Köszi.
 
Sziasztok!
Bocsi mehetett volna egybe is az előzővel,de most már mindegy!
Van nekem egy olyan előtétem ami tud:
T5 FQ 80w-54w-49w-39w-24w
T5 FH 35w-28w-21w-14w
T8 58w
TC-L 80w ez az utolsó adat az érdekes köthetek erre 80w-nál kisebb 4pin-s kompakt csövet?Gondolom 80w-ig tud,de ha kisebb talán nem gond. Kísérletezni nem akarok mert a cső még nincs meg és csak akkor venném meg ha megnyugtató választ kapok.
Egyébként erről az előtétről van szó!
Köszi.
 
Sziasztok!

Egy gyári 54 literes akváriumszetnek szeretném a világítását használhatóra cserélni. Eddig egy T8-as gyári tetőbe szerelt világításom volt (Polamp T8 15W 865 Daylight), melyet szeretnék egy T5 HO 24W 865 Daylight csőre cserélni. A kérdésem az lenne, hogy elektromos előtétnek megfelelne-e az alábbi előtét:
Termékleírás - Osram trafo, fénycső előtét qtp5
Quicktronic professional QTP5 2X24-39W fénycső előtét.
Ez jó lenne nekem? Attól, hogy 2x24W használhatom 1x24W-ként is? Ez elfér a gyári tetőben (max. 49cm hely van a tetjében előtétnek)?
A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.:Sanyi
 
Megmértem az én T5-ös csöveim hosszát páramentes foglalattal, és ha jól mértem, akkor 36 millimétert kell rászámolnod a fénycső hosszára, így 58,5centi foglalattal. Passzentosan, de be fog férni. Ami az elektronikus előtétet illeti, nem merem biztosra állítani, hogy ez szimplán is használható.
 
Megmértem az én T5-ös csöveim hosszát páramentes foglalattal, és ha jól mértem, akkor 36 millimétert kell rászámolnod a fénycső hosszára, így 58,5centi foglalattal. Passzentosan, de be fog férni. Ami az elektronikus előtétet illeti, nem merem biztosra állítani, hogy ez szimplán is használható.

Köszönöm szépen!
Már csak az kell ,hogy jó legyen ez az előtét...
 
Sziasztok. Műanyag akváriumtetőmet szeretném alakítani át T8-ról T5-re. Sosem volt még T5-ös rendszerem, most szedem össze az infókat róla.
Segítséget szeretnék kérni:
Az akvárium mérete: 100cm hosszú 50cm magas 40cm mély. Általános halas-növényes akvárium lenne CO2 nélkül, sok növénnyel.
Jelenleg 2 T8as Sera cső van felette, egy növényes, és egy daylight. A csöveket nem minősítem, az megérdemelne egy másik topikot.
Úgy gondoltam átalakítás után 1 növényes és 2 egyéb cső fog kelleni. Szerintetek 3 cső elég vagy inkább 4 db lenne a jó?
Én az alábbi összetevőket néztem ki:

Osram elektronikus fénycsőelőtét T5-T8 QTP5 2x24-39W; T8 2x30W
Osram elektronikus fénycsőelőtét T5-T8 QTP5 1x24-39W; T8 1x30W
VAGY
Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x39W; L 2x36W
Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 1x39W, L1x36W

1 db Sylvania Grolux fénycső T5 FHO39W/T5/GRO 8500K 16x849mm
2 db Fénycső T5 HE F21W/865 daylight 6500K 16x849mm
Maximális fényáram: 1950lm Gyártó: Sylvania
VAGY
2db Fénycső T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm
Maximális fényáram: 3250lm Gyártó: Sylvania

Szóval melyiket?
És egy pótkérdés: 2db 2 csöves előtétnél (4 cső esetén), tud-e 3 db cső világítani (mondjuk egyet kitekerek, vagy kiveszek)?
Előre is köszönök minden választ.

(ha esetleg rossz helyre raktam a kérdést a fórumban, akkor kérem a fórumgazdát helyezze át a megfelelő topicba)
 
A kétcsöves előtétek jelentős része (vagy lehet mindegyik) csak 2 csövet tud üzemeltetni, egyet nem.
Ha jól tudom van különbség HO és HE csövek közt, régebben olvastam, hogy nem szerencsés vegyesen alkalmazni őket.
Ha van rá időd mindenképpen faggasd ki google jóbarátot, nehogy pénzkidobás legyen a vége.
 
Köszi, ennek utánanézek, bár a lumen miatt én inkább a HO-ra gondoltam, csak egy kis megerősítés kellene :D
 
Hali. Egy szaki tudna ajánlani, hogyan kéne a gyári juwel lido 120 tetejét upgradelni kicsit? 2*24 van benne, fényterelőt már raktam bele, de mivel magas az aki kéne még vmi. A "vegyél uj lámpát" típusú megoldás most annyira nem èrdekelne. :)

Köszi, Zoli
 
Erről már volt szó többször is.
Két lehetőséged van:

1. Bepaszírozol még pár csövet a gyári tető alá. Ez macerás és leginkább neked kell kitalálni a hogyant.

2. Veszel egy Quad lámpát


Anyagilag ugyan ott vagy és még barkácsolni sem kell. Na meg az áram sem ráz meg.
 
Ha esetleg valakit érdekelne és szükség lenne rá tető "TUNING" miatt, díjmentesen felajánlanám Aqual Pearl 80 akváriumhoz járó gyári tetőt fénycsövek nélkül!
Mérete: 80 x 35 cm. Sajnos az elektronikája tönkrement, ezért lecseréltem egy Quad T5 4x24-re. Érdről vihető!
 
Sziasztok! Egy olyan problémám merült fel, hogy adott a gyári diversa 60 szettem low tech vonalon (60x30x30as üveg, T8-as 15w-os fénycsővel, szűrőcserével). Szeretném fejleszteni a világítást, de nem akarom nagyon átalakítani a tetőt se. Az ötlött fel bennem, hogy beleragasztanék egy piros led szalagot a tetőbe, vagy esetleg 1pirosat és 1fehéret. Szerintetek lenne pozitív hatása, illetve működne? Maradhat a piros vagy más szín? Minden tanács jól jön, de low tech vonalon szeretnék maradni! Köszönöm!
 
Sziasztok! Egy olyan problémám merült fel, hogy adott a gyári diversa 60 szettem low tech vonalon (60x30x30as üveg, T8-as 15w-os fénycsővel, szűrőcserével). Szeretném fejleszteni a világítást, de nem akarom nagyon átalakítani a tetőt se. Az ötlött fel bennem, hogy beleragasztanék egy piros led szalagot a tetőbe, vagy esetleg 1pirosat és 1fehéret. Szerintetek lenne pozitív hatása, illetve működne? Maradhat a piros vagy más szín? Minden tanács jól jön, de low tech vonalon szeretnék maradni! Köszönöm!
Ha low-tech, akkor minek még bele pirosat vagy +fehéret? Ha meg ezeket szeretnéd belerakni, akkor viszont hozzá kell nyúlnod a tetőhöz, mert valahogy rögzíteni is kell. Arra értem hogy aluminium profilra kellene rakni a led szalagot, hogy valami eltudja vezetni a hőt. Meg még az a kérdés merül fel, hogy milyen típusú led szalagot szeretnél belerakni? Nem célszerű a tetőbe ragasztani, mert nem lesz hosszú életű, még ha dimmelve is lenne. Meg mivel zárt tető, így még jobban fog felmelegedni a vized a nyári időszakban.
 
Back
Oldal tetejére