• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári akvárium tetővilágítás, tuning

Ezért mondtam, hogy érdekes eredményeket ad.
Az egész kalkuláció Amano régebbi akváriumainak adataiból lett megkomponálva.
A végén mondja is, hogy nem igazán ért vele egyet. A 2,5-szeres világítás tényleg túlzó.
Az 1-1,2 w/L talán nem. :) Max. nyomni kell a CO2-t rendesen. :mrgreen:
 
Hello!

Szeretném megkérdezni hogy akinek volt már dolga 549mm-es T5-ös fénycsővel az esetlegesen le tudná-e mérni a 2 foglalattal együttes távolságát mivel gyári tetőbe szeretném és elég hely szűkében vagyok köszi előre is. Vagy esetlegesen tudnátok ajánlani valami jó megoldást egy MP gyári 60X30-as tetőbe a power compact-tól kicsit félek mivel eléggé melegítené a vizet, szóval bárkinek bármi ötlete írjon köszönöm
 
Hello!

Nekem a férjem úgy tudta csak megoldani, hogy az előtét helyére tette a második fénycsövet. Sajna egymás mellet nem fért el.
Ezzel a megoldással kevesebb lett a vízoszlop, ami meg nekem nem tetszett. Mivel az 2*24 w-os előtét meg a 4 db foglalat nem olcsó, és nyáron nehézkes a vízhűtése mert igen csak meleg lesz a víz.
Ha lehetőséged van akkor inkább spórolj és vegyél húszon valahányért armatúrát.
Az első naplómba láthatod, hogy nézet ki :oops:
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem (akik már fabrikáltak gyári tetőt). Gyári akvárium tetőm van (Diversa), 2x18W T8-as csövekkel. Ennek a gyújtója a tetőben van. De ez egy darab, ugye? Egy gyújtó kezeli a két csövet? A tetőben lévő "nút", ahol lennie kell, elég hosszú (vagy széles), hogy beférjen oda még egy elektromos gyújtó? Mert akkor a most beszerelésre szánt 1x24W T5-os gyújtóját is betenném a másik mellé. Kérdés, elférnek-e egymás mellett, vagy a 24W-os cső gyújtóját külön kell tennem?
 
Hupika said:
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem (akik már fabrikáltak gyári tetőt). Gyári akvárium tetőm van (Diversa), 2x18W T8-as csövekkel. Ennek a gyújtója a tetőben van. De ez egy darab, ugye? Egy gyújtó kezeli a két csövet? A tetőben lévő "nút", ahol lennie kell, elég hosszú (vagy széles), hogy beférjen oda még egy elektromos gyújtó? Mert akkor a most beszerelésre szánt 1x24W T5-os gyújtóját is betenném a másik mellé. Kérdés, elférnek-e egymás mellett, vagy a 24W-os cső gyújtóját külön kell tennem?

Hali!

Én a gyári 2x18W T8-t cseréltem 2x24W T5-re, de az már nem gyújtós volt, hanem sima elektronikus előtét, gyújtó nélkül!
 
Hupika said:
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem (akik már fabrikáltak gyári tetőt). Gyári akvárium tetőm van (Diversa), 2x18W T8-as csövekkel. Ennek a gyújtója a tetőben van. De ez egy darab, ugye? Egy gyújtó kezeli a két csövet? A tetőben lévő "nút", ahol lennie kell, elég hosszú (vagy széles), hogy beférjen oda még egy elektromos gyújtó? Mert akkor a most beszerelésre szánt 1x24W T5-os gyújtóját is betenném a másik mellé. Kérdés, elférnek-e egymás mellett, vagy a 24W-os cső gyújtóját külön kell tennem?

Szia!

A 2. oldalon találsz pár képet és leírást a tetőm átalakításáról. Remélem segít valamit. Úgy gondolom, hogy a 2x24w-os elektronikus előtét sem nagyobb, azaz simán bele kell férnie.
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=843&start=10#p13333
 
Szia! Segített, köszönöm szépen! Ha nem a Hagen armatúráját választom, akkor hasonlóképpen fogom megcsinálni a tetőmet.
 
Re: (Wromak) Gyári műanyag tető tuning

Szia!

Egy 80x35-ös Diversa tetőt szándékozom a közeljövőben 2x24W-ról 4x24W T5-re átépíteni. Lényegében az alap dolgok már megvannak, van dimmelhető előtétem, páramentes foglalatok, csövek, stb. Még jön kábel, sorkapcsok, valamint egy kb 60x26cm-es alu lemez, amire az egészet fel szándékozom szerelni.
A kérdéses az, hogy 4 páramentes foglalatot kell elhelyeznem 26cm hosszon. Így kb 2,5-3cm távolságra van egymástól 1-1 foglalat széle ( a csövek távolsága a széléről mérve kb 5,5-6cm lenne). Szerinted mennyire okozhat nekem ez gondot melegedés szempontjából? Szándékozom a tetőbe hátulra ventillátorokat is behelyezni.
 
Resun armatúra átalakítása

Sziasztok!
Jelenleg van egy SA-20, és egy SA-10 armatúrám 50literre.

Hogy lehetne átalakítani ezeket az armatúrákat(teljesítmény növelés)?
 
Valószínűleg mindent ki kell belőle belezni és újra cserélni. Szét lehet szedni egyáltalán, hogy az előtétet megnézd?
 
Sziasztok, másodszor állok neki begépelni, mert az ablak elszállt...

Nos számomra a legfontosabb szempont, hogy a gyári tető megmaradjon, de a világítás T5 legyen. És még egy elengedhetetlen dolog. A fedél az fedél legyen a világítás, az világítás. Tehűt külön mozgathassam, mert ez hatalmas előny a karbantartási munkálatokkor, metszésnél, stb... Az anyagköltségem, ami a vázra értendő az összesen 1350 Ft, ez persze nem érinti a fénycsöveket (2db), foglalatokat (4db), és az előtétet (1db). Azt hiszem ez a legolcsóbban elkészíthető, és az egyszerűségéhez mérten masszív üzembiztos darab a fenti vázolt függetlenség előnyével.

Kis anyagismeret még az elején a felhasznált anyagok tekintetében, mert ez nagyon nagy port kavart egy másik fórumon, egyesek egyenesen ördögöt kiáltottak... Aki türelmes a végén képekkel hálálom meg. :)

Anyagok:
40x40mm-es önoltó PP alapanyagú villamosipari műanyagcsatorna (olvadáspont ~160°C).
40x15mm-es egyenes fa léc (gyulladáspont ~220-270°C),
120x40mm-es horganyzott lemez,
1db - OSRAM T5 HO (24W) 865 fénycső,
1db - OSRAM T5 HO (24W) 840 fénycső
1db - OSRAM QTP5 2X24-39/220-240 VS20
4db páramentes T5 foglalat.

A világítástechnikai eszközöktől eltekintve, minden OBI kompatibilis. ott vettem meg ezeket. A teljes szettet összeraktam mielőtt bármit tettem volna vele, menjen egy napot (10órát világítok). Úgy gondoltam, hogy az előtét ami akár 2x39W-ot is kihajt, és ehhez képest nagy méretű az a 2x24W-al nem lesz olyan meleg. Ez be is igazolódott, a csövek melegebbek, mint az előtét. Az kézzel érinthető, kb 45fokos. Ebből látszik, hogy a fenti anyagok felhasználása teljesen megfelelő. Semmi nem olvadt meg, még ma is olyan mint mikor öszeraktam kb 3 hónapja.
Ez már azért szerintem üzembiztosnak tekinthető. A csatorna fedele továbbra sem melegszik nem kívánt módon, csak azt nyújtja, amire számítani lehetett.

Az összeszerelés folyamata egy nem különösebben bonyolult dolog. Kb 1 óra alatt megvolt +az epoxy. Először méretre vágtam a csatornát és a lécet. Egyforma hosszúra. Beletettem a pontosan passzoló lécet, és becsavaroztam alulról, erre azért van szükség, hogy merev legyen, ne legyen nyekli nyukli ahpgy hozzáérsz. A foglalatok helyét kimértem, és kifúrtam a helyet a vezetéknek, csavaroknak. A páramentes foglalatokba a vezetékeket bekötöttem, majd felcsavaroztam. Figyelem a gumi alátét mindig maradjon alatta ne hagyjátok ki! Amikor ez megvolt, akkor az előtétet beszereltem, méretre daraboltam a vezetékeket, és bekötöttem. Kivettem a fedélből az eredeti világítás páramentes bekötését. Kifúrtam a csatornát, és beszereltem, bekötöttem azt is.

Már csak annyi dolgom volt keverjek egy adag kétkompoensű epoxy-t. A maradék faanyagből kivágtam a végzárókat, majd vastag ragasztóval betettem a helyére, és minden rést kitöltöttem vele. A fa felületét ugyancsak lekezeltem vele. Miután ez megvolt a csavarokat amik alul vannak azokat is lekentem, hogy nem mehessen fel a pára semmi módon. Gyakorlatilag ha vízbe merítem nem megy bele semmi, mert mindent letömítettem. Már csak várnom kellett a száradásra. 24 óra a tuti. A csatorna fedelét egy nagyon vékony réteg szilóval megkentem, és feltettem a helyére. A függesztésről a lehető legegyszerűbb módon 1,5mm-es vezeték behajtásával gondoskodtam, ez még nem nyomja el a tetőt sem, és nem okoz gondot. Természetesen a vezetéket méretre kell vágni, hogy ne lógjon ki a fedél alól. Képtelenség, hogy leessen eleve nagyob súlyt is kitartana, de a fedél is szorítja az üveghez minden oldalról.

A rendszer érintésvédelméről a kettős szigetelés elve gondoskodik. A fentieket mindenki saját felelősségére végezze el.

És jöjjenek a képek (néhol még nincs rajta az epoxy, azt mindenki képzelje a végeredményhez):
DSC08845.ARW.jpg

DSC08847.ARW.jpg

DSC08848.ARW.jpg

DSC08850.ARW.jpg

DSC08853.ARW.jpg

DSC08854.ARW.jpg

DSC08855.ARW.jpg


A kis csatornafedél darabok arról gondoskodnak, hogy ne álljon a csatorna nagyobb terpeszben a szilárduláskor, mint amit a csatornafedél még átt tud érni. Így nem fog meglepetés érni, mikor rá akarod illeszteni.
DSC08857.ARW.jpg

DSC08858.ARW.jpg
 
Ma csináltam még egyet a régebbi 112 literes fölé, hát ég és föld a T8-hoz képest... Szépen teszi a dolgát :)
 
Atti, azt hiszem már javasoltam, hogy abból a horganyzott lemezből ha szélesebbet veszel és S alakra hajtod, akkor nem kellene a merev kábellel tökölni! Egy ilyen szép DIY megérdemelné, sokkal szebb lenne! ;)

Sent from my Motorola.
 
Sajnos itthon nem rendelkezem élhajlítógéppel... Még. :thumbup:
Egyébként számomra sokkal megnyugtatóbb ez a megoldás, mert nincs olyan élethelyzet hogy ezzel a megoldással odakoccoljam, az üveghez azt a fém vackot. Valamint a 2mm-es lemezt már nem bizti, hogy elviselné az akvárium műanyag fedele. Majd ha átjössz megmutatom. ;)
 
Back
Oldal tetejére