• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(Wromak) Gyári műanyag tető tuning

Sziasztok!
A napokban fogom lecserélni a 100 literes akváriumunkat 240 literesre.A régi felett ledes világítás van.Aqua Week Raptor K D800 Full spectrum. Az "új" felett gyári tetőben van 2 db T8 Diversa 30w-os 1db daylight 1db plant.A kérdésem az lenne,hogy melyik jobb?Érdemes a ledes lámpát valahogy a másik tetőbe beépíteni vagy maradhat az eredeti világítás?Pár hal és kevésbé igényes növény van.Nem igazán tudom melyik a jobb vagy, hogy melyikkel lenne jobb?
Szia!

Sajnos egyik sem igazán jó megoldás.
A Raptor K D800 borzasztóan kevés fényt ad egy 240 literesre, még igénytelen növények mellett is kevés szerintem. Be se tudja világítani normálisan a teljes akvát.
A gyári T8 fénycsövek meg zabálják az áramot, ami a jelenlegi helyzetben nem egy jó megoldás (egyébként se szerencsés hosszútávon).
Sajnos egy 240 literes üveg már durvább költségekkel jár, ezt bele kell kalkulálni tervezéskor.
Ha most gyors megoldásként dönteni kéne, akkor én a Raptort tenném fölé és a növényeket közvetlen a fény alá telepítgetném + elkezdenék gyűjteni egy komolyan pilácsra. Esetleg nézegetni itt a használt topicot, hátha feltűnik jóárasítva valami.
 
Jobb híján így fogok tenni.Köszönöm a tanácsodat!Nem értek a világításhoz a későbbiek során mit javasolnál a 240-es re?A legolcsóbb de ami már elfogadható?
 
Jobb híján így fogok tenni.Köszönöm a tanácsodat!Nem értek a világításhoz a későbbiek során mit javasolnál a 240-es re?A legolcsóbb de ami már elfogadható?
Csak tippelni tudok a 240 liter alapján, hogy mekkora lehet az üveg, mert ezt a műanyag tetőt nem ismerem. 120*45*45?(mondjuk az 243literre jön ki) Segítene a lámpa hosszúsága végett.
 
Mindenképp led-világítást próbálj keresni.
Led fényerő számításhoz egy egyszerű képlet: lumen/liter. Vagyis a lámpád lumen értékét elosztod az akvád térfogatával.
20 alatti érték: túl kevés fény, nem igazán fognak szépen fejlődni a növényeid
20-40: low-tech (low energy)...a legtöbb növényed fejlődik és +CO2 beoldás nélkül is jól működő rendszered lehet.
40+: high-tech (high energy)...sok fény, gyors növekedés, magas tápanyagigények.

Mivel kevésbé igényes növényeid vannak és feltételezem nincs CO2 rendszer, így próbálj belőni egy 25-40 közötti értéket.

Akár azt is megcsinálhatod, hogy a jelenlegi Raptor mellé teszel még egyet, így egyenletesen be tudnád világítani a teljes akvát. Raptor lumen/liter: (2880*2)/250=23. Nem óriási fényerő, de ez már elég lehet.
 
Szia!

Sajnos egyik sem igazán jó megoldás.
A Raptor K D800 borzasztóan kevés fényt ad egy 240 literesre, még igénytelen növények mellett is kevés szerintem. Be se tudja világítani normálisan a teljes akvát.
A gyári T8 fénycsövek meg zabálják az áramot, ami a jelenlegi helyzetben nem egy jó megoldás (egyébként se szerencsés hosszútávon).
Sajnos egy 240 literes üveg már durvább költségekkel jár, ezt bele kell kalkulálni tervezéskor.
Ha most gyors megoldásként dönteni kéne, akkor én a Raptort tenném fölé és a növényeket közvetlen a fény alá telepítgetném + elkezdenék gyűjteni egy komolyan pilácsra. Esetleg nézegetni itt a használt topicot, hátha feltűnik jóárasítva val

Mindenképp led-világítást próbálj keresni.
Led fényerő számításhoz egy egyszerű képlet: lumen/liter. Vagyis a lámpád lumen értékét elosztod az akvád térfogatával.
20 alatti érték: túl kevés fény, nem igazán fognak szépen fejlődni a növényeid
20-40: low-tech (low energy)...a legtöbb növényed fejlődik és +CO2 beoldás nélkül is jól működő rendszered lehet.
40+: high-tech (high energy)...sok fény, gyors növekedés, magas tápanyagigények.

Mivel kevésbé igényes növényeid vannak és feltételezem nincs CO2 rendszer, így próbálj belőni egy 25-40 közötti értéket.

Akár azt is megcsinálhatod, hogy a jelenlegi Raptor mellé teszel még egyet, így egyenletesen be tudnád világítani a teljes akvát. Raptor lumen/liter: (2880*2)/250=23. Nem óriási fényerő, de ez már elég lehet.
Tommi amit ajánlottál abban kizárólag fehér ledek vannak.Ez nem probléma?
Megnéztem amit ajánlottál.Ezt be lehet valahogy mókolni tető alá?Nem vagyok egy ezermester.
Megnéztem amit ajánlottál.Ezt be lehet valahogy mókolni tető alá?Nem vagyok egy ezermester.
 
Mindenképp led-világítást próbálj keresni.
Led fényerő számításhoz egy egyszerű képlet: lumen/liter. Vagyis a lámpád lumen értékét elosztod az akvád térfogatával.
20 alatti érték: túl kevés fény, nem igazán fognak szépen fejlődni a növényeid
20-40: low-tech (low energy)...a legtöbb növényed fejlődik és +CO2 beoldás nélkül is jól működő rendszered lehet.
40+: high-tech (high energy)...sok fény, gyors növekedés, magas tápanyagigények.

Mivel kevésbé igényes növényeid vannak és feltételezem nincs CO2 rendszer, így próbálj belőni egy 25-40 közötti értéket.

Akár azt is megcsinálhatod, hogy a jelenlegi Raptor mellé teszel még egyet, így egyenletesen be tudnád világítani a teljes akvát. Raptor lumen/liter: (2880*2)/250=23. Nem óriási fényerő, de ez már elég lehet.
Amit ajánlottál abban kizárólag fehér ledek vannak.Ez nem probléma?
 
Back
Oldal tetejére