• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári akvárium tetővilágítás, tuning

Ellenőrizted a csöveket? Nálam volt már újonnan hibás cső és pont ezt a tünetet produkálta.
 
Lehet, hogy az előtét hibás, ha működik, majd elalszik...
Ha rosszul kötöd be, elszáll az egész.

Szerk: vagy az Atti féle magyarázat...
 
Úgy tűnik,nincs semmi baj,valószínű érintkezési hiba volt,mert most működik.Nincs is a helyén még,az ide-oda rakosgatástól nem érintkezett.Egyenlőre csak a 2x24 van beszerelve,végig próbáltam a csöveket,most működött mindegyik.Ma beszerelem a másik kettőt.

Kösz egyébként.
 
Egy gyári MP akvárium tetőből (60cm) szeretném kibontani a beépített trafót. Mivel ez fix összeöntögetett-ragasztott műanyag nem tudom hol és hogy célszerű megbontani. Ha esetleg valaki szétszedett már ilyet és megosztaná velem tapasztalatait :)

(t5 világításra akarom upgradelni, elektronikus fénycsőgyűjtó, és cső stb. csere.)
 
Hali!


Ugyan nem pont MP-t szedtem széjjel, de sarokcsiszoló és forrasztópisztoly segítségével ment.(barbár módszer, de nem akartam semmit megmenteni belőle.)
 
Valaki próbálkozott már Juwel panorama 100-as világításanak a feltuningolásával?Az akvárium 160l és ehhez párosul 2*30w ami ugye tudjuk hogy harmatgyenge(igazi) növényezéshez.Még soha nem próbálkoztam világítás barkácsolással úgyhogy bármilyen ötletet szívesen fogadok.kb 4*30w-ot szeretnék elérni.
 
Senki nem akar segíteni nekem :( .Tudom hogy nem könnyű,de tényleg bármilyen ötletet elfogadok ;)
 
Nm tudom milyen teteje van a Juwel szetnek, de beleraksz még 4 foglalatot meg egy előtétet és kész :) (pluusz refi)
 
kz710 said:
Valaki próbálkozott már Juwel panorama 100-as világításanak a feltuningolásával?Az akvárium 160l és ehhez párosul 2*30w ami ugye tudjuk hogy harmatgyenge(igazi) növényezéshez.Még soha nem próbálkoztam világítás barkácsolással úgyhogy bármilyen ötletet szívesen fogadok.kb 4*30w-ot szeretnék elérni.

Üdv!
Utánanéztem a tetőnek és ahogy nézem elég kevés lenne a hely az armatúrán még két fénycsőnek,plusz előtétnek.
Ha csinálnám,akkor kivenném az egész armatúrát,tennék a tetőbe két oldalra foglalattartónak kb.3mm vastag műanyaglemezt.Ezekre rögzíteném egymás mellé a 4 fénycsőhöz való,csavarozható,páramentes foglalatot,persze úgy hogy a foglalat kellően "alacsony" legyen,ne lógjon nagyon le a vízhez közel.Az előtéteket tetőn kívül helyezném el, pl.szekrényben elrejtve.A tető belsejébe ragasztanék pl.alufóliát a fényesebb oldalával.De ha nem vagy szakmabeli,akkor kérj meg villanyászt,hogy segítsen szakszerűen kivitelezni.Az,hogy mennyi csövet lehet egyáltalán bepasszírozni a tetőbe,azt úgyis Te látod a tető méretei alapján és hogy lehet-e lefele álló foglalatot használni víz esetleges közelsége miatt.
Remélem használható ötletet adtam.
 
Elkunyiztam öcsém gyári Juwel akváriumát. Nem nagy, kb. 40 literes lehet, gyári világítás van hozzá 1x15W-os. Nevetséges.
Most azt gondoltam ki, hogy kidobom belőle a gyári kis vacakot és teszek bele 3 db 4 csapos power kompakt fénycsövet. Ezek összesen 54 W-ot adnak és 2 db 6500K hőmérsékletű és 1 db 2700-as lesz betéve. Az egyik 6500-as külön kapcsolható lesz.
http://webshop link moderálva/_modules/vizjel.php?vizjel_kep=/srv/www/vhosts/webshop link moderálva/httpdocs/kepek/tungsram/01058.jpg&vizjel_szoveg=TUNGSRAM%20bolt&vizjel_meret=2&vizjel_hely=4&vizjel_szin=black
Kicsit drágább mint a normál fénycső, de sokkal kisebb és úgy néztem pont elfér a 3 db a műanyag tetőben.
Valakinek van ezzel a fénycsővel tapasztalata?
 
Hali!

Nekem épp ilyen van a 20 literesben, és remekül működik, csak úgy emlékszem ehhez nincs páramentes foglalat.
Amúgy nem bonyolult a bekötése és a rögzítése sem.

Sok sikert, vágj bele nyugodtan!
Csilla
 
Régi emlékeimben még az él, hogy többféle fénycsövet ajánlatos betenni....de az akvakertészetben nem fontos a színhőmérséklet?
Na utánaolvasok, hátha kiderítek valamit..... :)
 
Ha nem, akkor nem. Amúgyis azt olvastam, hogy 6-8000 K között az ideális....
Köszi a tanácsot!
Tanulni nem szégyen...szerintem. :mrgreen:
 
Thaiteek

40 liter bruttó akváriumot 54 Watt-al megvilágítani? Szép feladat lesz a gondozása!


Sztem elég lesz oda 30 Watt világítás.
 
1W/litert ajánlanak minimum.....
Az egyik fénycsövet külön kapcsolhatónak terveztem, biztos, ami biztos.
A sok fény még mindig jobb, mint a kevés vagy nem? ;)
 
Ezt nem értem.Ki ajánl Neked 1 W/l-t?

Az hogy sokan ezt válasszák az rendben van.Itt, ez akár természetesnek is mondható.
De nincs olyan, hogy kell!

Lehet 0.5 Wattal is szép akváriumot is elérni, sőt még kevesebbel is.
De a 40 literes aksiba még megy egy vastagnak mondható talajréteg, és nem is lesz teljesen tele az akvárium, így mindjárt nem is lesz 40 liter hanem csak pl.32....
Tehát hová is akarsz 54 Wattal világítani?

Nem lehetetlen, de nagy szívás lenne.
 
Back
Oldal tetejére