• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - a mi büszkeségeink

Szívesen leírnám, ha tudnám, hogy ez mennyi meló volt...... de tényleg nagyon sok munka volt benne.

Gyors számolást végeztem, hogy a fotóig nagyságrendileg mit pusztítottak az akváriumok..... átlag 5 hónapos üzemben a végső fotóig.

- 20.000 liter vízcsere történt
- Kb. 80-80 liter Green Aqua Micro Macro fogyott
- Kb. 1387KW ment világításra
- 35 liter CO2-t kajoltak meg az akváriumok
- Egy tucat Eheim csapot vágtunk haza a vízcserékkel ;)

A fenti számok csak a lenti 8 akvárium fotózásáig igazak természetesen. :angel:
 
viktorlantos said:
- 20.000 liter vízcsere történt
- Kb. 80-80 liter Green Aqua Micro Macro fogyott
- Kb. 1387KW ment világításra
- 35 liter CO2-t kajoltak meg az akváriumok
- Egy tucat Eheim csapot vágtunk haza a vízcserékkel ;)

:shock:
Vannak ám számok.

Kb. 1387KW ment világításra
Atomerőművet nem terveztek beállítani,bár az ma már nem a legjobb.
Inkább napelemet tegyetek a tetőre.

Nagyon szuperek így együtt.
 
tibicuk said:
Kb. 1387KW ment világításra
Atomerőművet nem terveztek beállítani,bár az ma már nem a legjobb.
Inkább napelemet tegyetek a tetőre.

Nagyon szuperek így együtt.

Még mindig az atom a legtisztább energiaforrás ;)

Durvák a számok, egy medencényi vizet használtatok el vízcserére.
 
viktorlantos said:
Szívesen leírnám, ha tudnám, hogy ez mennyi meló volt...... de tényleg nagyon sok munka volt benne.

Gyors számolást végeztem, hogy a fotóig nagyságrendileg mit pusztítottak az akváriumok..... átlag 5 hónapos üzemben a végső fotóig.

- 20.000 liter vízcsere történt
- Kb. 80-80 liter Green Aqua Micro Macro fogyott
- Kb. 1387KW ment világításra
- 35 liter CO2-t kajoltak meg az akváriumok
- Egy tucat Eheim csapot vágtunk haza a vízcserékkel ;)

A fenti számok csak a lenti 8 akvárium fotózásáig igazak természetesen. :angel:

Szép számok! :thumbup:
De a látványuk megfizethetetlen, egyszerűen lenyűgözőek!!! Grat Nektek!!! :clap:
 
20.000 liter víz természetesen csak az ami az akikba bekerült..... mivel lágyvíz volt x 2 volt az elemésztett mennyiség

tibicuk said:
Atomerőművet nem terveztek beállítani,bár az ma már nem a legjobb.
Inkább napelemet tegyetek a tetőre.

Ezért van próbálkozás a LED lámpákkal is, de nem érzem, hogy ugyanezt látnánk ha minden aki LED lámpával működne. Még akkor sem ha tényleg nem spórolnánk a LED lámpatesteken.

Nálunk egyébként a villamos energia viszi a legtöbbet a boltban. A víz táp stb smafu :p
 
viktorlantos said:
20.000 liter víz természetesen csak az ami az akikba bekerült..... mivel lágyvíz volt x 2 volt az elemésztett mennyiség

tibicuk said:
Atomerőművet nem terveztek beállítani,bár az ma már nem a legjobb.
Inkább napelemet tegyetek a tetőre.

Ezért van próbálkozás a LED lámpákkal is, de nem érzem, hogy ugyanezt látnánk ha minden aki LED lámpával működne. Még akkor sem ha tényleg nem spórolnánk a LED lámpatesteken.

Nálunk egyébként a villamos energia viszi a legtöbbet a boltban. A víz táp stb smafu :p
Nem GA pontrendszer kellett volna, hanem néhány áramot fejlesztő bringa a kertbe. :D Én tuti mentem volna tekerni néhány % kedvezményért! Amúgy is rámfér.. :twisted:
 
viktorlantos said:
Ezért van próbálkozás a LED lámpákkal is, de nem érzem, hogy ugyanezt látnánk ha minden aki LED lámpával működne. Még akkor sem ha tényleg nem spórolnánk a LED lámpatesteken.


A két 60as akva fölött led világít nem? A nagyokra gondolsz, hogy ott nem hozná amit elvártok?

Egyébként örülök, h nem kell várni augusztusig, h lássam a képeket. :clap:
 
Bővíthetnétek a választékot afrikai sügerekkel és akkor az elfolyó keményvizet is fel tudjnátok használni! :ugeek:

Lenyűgöző számok, nem semmi munkamennyiséggel mellette! :clap:
 
20.000 liter víz?
Ugye általányt fizettek? :ROFLMAO:

:) Nem és nem is valami kalózvezetéket kötöttünk be.(y)
Nagy számok ezek, de a villany hidd el sokkal több, mint amennyit szétpancsolunk egész hónapban.
Viszont a betérő vendégek csillogó szeme..... priceless :cool:

Így kell bemutatni a témát nincs mese. És most, hogy felfrissítetted a topikot, felgörgettem a fenti fotókhoz..... sóhaj.....:rolleyes: GYÖNYÖRŰEK! :D
 
Persze..tudom a víz olcsóbb,mint az áram! :D
Még szép,hogy megérte,elvégre a fényképek azért nem adják teljesen vissza az aksikat,persze csak azokról nyilatkozok,amiket láttam élőben!
Szóval köszönjük,hogy mindezt létrehoztátok,mert nagyon nagy élmény ilyen aksikat élőben látni!Még akkor is megéri elmenni hozzátok,ha az ember éppen nem vesz semmit,még ha ez a Ti szempontotokból nem is annyira jó!(y):D
Szóval nagy riszpekt!
 
Emlékszem, amikor elöször mentem be az üzletbe... Megbomlott körülöttem a tér - idő kontinium! Azt sem tudtam hol vagyok! Persze ez azóta sincs másképp, ahányszor csak bemegyek az üzletbe! Örök hálám!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszi a kedves szavakat kertész kollegák :). Igyekezni fogunk méltóan helyt állni a jövőben is.

A srácokkal azt beszéltük, hogy a szabadságok végén egy masszív átalakítást eszközölünk majd az akváriumokon. Minden akváriumot nem akarunk egyszerre szétcsapni, így 2 menetben lesznek újrahúzva.

Átalakítjuk a két 240-est, a 60-as akikat, a nano akváriumokat is. A 2db 180L-es nemrég indult ezeket még kifuttatjuk.

Izgi lesz az augusztus vége is :)
 
Neeeeeeeeeee!!!! :) Órákig tudnám nézegetni mikor a galériában vagyok. De biztos vagyok benne, hogy így lesz ez az átalakítás után is. ;)

A cél, hogy tovább emeljük a szintet, bízunk benne, hogy az új akváriumok is odatapasztanak majd :)
 
A cél, hogy tovább emeljük a szintet
Asszem sikerült(y)
bízunk benne, hogy az új akváriumok is odatapasztanak majd
oda:D(y)
és mindörökké ámen
RIP
7182505330_c58d749fb6_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére