• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten fountain

Alakul ez (y) ha minden megmarad és erőre kap akkor öröm lesz nyirbálni, szuperül fog kinézni.
Szerintem fogod még átkozni az RC-ket. Két hónap és mindenhol picik fognak kikandikálni a növények alól. Négy hónap múlva azon gondolkozol, hogy lehetne kivadászni azt a felesleges 100db porontyot :)
Szépek de én többet sose rakok a nagy akváriumba. Talán nanoba kezelhetőbb az állomány.
 
Szerintem sem tűnik vészesnek. A HC ha túllendültél a barna algán magára fog találni. Tetszik a mohák felhasználása.
A "barlang" bejárata előtt a fehér homokon gömbmoha van szétnyomkodva / formára igazítva?
 
De régen jártam erre....
Igen egy kb 3 éves gömb mohát vágtam szét, amikor megvettem akkora volt mint egy csocso labda. Jól kinőtte magát.
A barna alga még mindig elé nagy gondot okoz, a HC nemhiszem, hogy valaha magára fog találni. A hajtások tetején van mindig pár levél ami szép zöld a többi barna.
A rotala most kezdett el megindulni, a friss hajtások már 2-3 cm nagyok. A "sziklát" kezelem carbóval, lassan el is kezdett vissza húzódni róla az alga.
Az akvárium jelenleg galaxyk kényelmét szolgálja, nem is nagyon merem kimulmozni se a mohát se a növényeket, mert félek, hogy a lerakott ikrákban kárt teszek.
Hétfőn volt egy komoly násztánc, mohába bújás az akvában. Mára előbújtak a csöppségek. Reggel 8 óra óta sikerült kihalászni 5 apróságot, mentek is át a bölcsibe.
A petésen vásárolt rc-m sikeresen kihordta a kicsiket. Elképesztő, hogy ezek a rákok milyen ütemben fejlődnek.... Hihetetlen. Múlt héten még alig sikerült őket lefényképezni, most meg legalább ötször akkorák. A mohákban bujkálnak, nem tudom pontosan hányan lehetnek. Két másik RC-nek szép sárga nyerge van, remélhetőleg most már sikerül megtartani a petéket és nem fogják elszórni mint az előző alkalommal. Nagyon jó lenne egy helyben összejött RC szaporulat. Az hogy a petés nösténynek sikerült kihordania, szerintem bizonyította hogy a vízminőséggel már nincs baj, most már csak a hímeken múlik, hogy odateszik-e magukat mint a galaxy apuka:)
Megpróbálok este lőni pár képet, szeretem a szifonhoz egy állványt, tesztelek egy appot is, majd kiderül hogy mi sül ki belőle.
Köszi hogy elolvastad, Űrdongó tőled meg elnézést, hogy csak most válaszoltam. (lesd meg a nano galaxys naplómat, ott pill.ragaccsal ragasztottam fel a mohákat)
 
Egy aktuális kép:

IMG_1002.JPG


jövő héten kicsit megnyírom, nyesedékből majd még bővítem a galaxy bölcsit.
 
Sziasztok!

Rég nem írtam már ide. Igazából nem is nagyon van mit. Az akva túllépte fénykorát, amint eltűnt a barna alga, kb 3 hétig volt "élvezhető" a látvány. Majd szépen lassan elkezdett hanyatlani. Először felszakadt a bal oldali HC, majd a középső riccia csomó, most a jobb oldali HC kezdi megadni magát. Ez talán betudható a kevés gyökérzetnek, nem volt miért nőnie, nincs táptalajom. Egy hetéig szüleim gondoskodtak az akváriumokkal, nem is lehet panaszom rá, de azért elég szépen elhatalmasodott az alga. A zöld alga a középső sziklán, az ecset a fán, bacopa levelein, és a fonal a gömbmohán. Nem is nagyon van erőm, kedvem küzdeni ellene, előbb utóbb robbantva lesz úgyis. Viszont előre lépés is történt, nem csak algaszaporítás terén. Úgy tűnik, hogy közelít egy RC BUMM. Azok a garnélák amiket itt hordott ki a muter (petésen vásároltam) azok elkezdtek nyergesedni, vagy 6 db, már van is 2 bepetésedett jószág.
Galaxyk is jól érzik magukat, nem "erőltetem" a szaporodásukat, nem is keresem az ivadékokat. Van így is kb 16 db, ami lassan kinövi a 10 literes neveldét, így agy része átkerül majd ide.
Kb ennyi röviden. Sokat tanultam ettől a 30as kockától, és remélem össze fog jönni, a következő összeállítás is, ami ha minden jól megy már nem lowtech lesz.
Köszi hogy benéztél!
 
Sziasztok!

Ma volt egy komoly "rendrakás" az akvában. Szűrő takarítás, nyírás, moha újrakötözés. Nem voltam megelégedve a befolyó ággal, addig agyaltam, míg össze dobtam egy másik befolyót.
Egy kép h érthetőbb legyen
IMG_1295.JPG


Tulajdonképpen csak annyit csináltam, hogy a toldásra, beszívó ág meghosszabbítására szolgáló csövet elvágtam, csak akkorára, hogy az U idomot, és a beszívó csövet össze tudjam vele kötni, majd leszedtem a szűrő véget, eldugaszoltam az esőztető dugójával. Majd a csövet befűrészeltem kb 1 cm-enként.
Így nem kellett akril csövet venni, hajtogatni.

A növények nagy részét vissza vágtam, rotalát sajnos ki kellett dobjam, nem feküdt neki a low tech akvárium. HC-t újra kellett ültetni, Bacopat is vissza vágtam, tele volt ecset algával. Vasfát is kivettem, mohákat újra kötöttem.
A dekor homokról még le kell szívjam a manadot. Jelenleg az akva csak vegetál, garnélák és a halak miatt üzemel. Előreláthatóan 2-3 hónapon belül költözöm, így felesleges nekiállnom egy új elrendezésnek, majd az új helyén.

Egy kép a jelenlegi állapotáról
IMG_1300.JPG


Elég siralmas....

Köszi hogy benéztél!
 
Ma bekerült az első saját nevelésű galaxy csapat az akvába. 5 ivadékot engedtem össze a szülőkkel, már látszik a minta a hasukon, de a nemek még nem meghatározhatóak. Az akva közepén, elején úszkálnak, nem zavarják őket a nagyok, sőt, amikor bekerültek volt, hogy 5 kicsi kergetett 1-2 felnőtt egyedet :D
Ahogy már mások is írták, meglepő, hogy a saját nevelésű halak mennyire bátrabbak, elevenebbek a szüleikhez képest.
 
Back
Oldal tetejére