• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten fountain

tulajdon képen szerintem itt sokkal inkább a víz keménysége a probléma, ha harangos módszer ha élesztős, magasnyomású, szerintem ilyen kemény vízzel nem lehet jól CO2 bevinni az akiba.
Az élesztős lassan 3 napja megállás nélkül produkálja az egy bubi/sec-et, egyenletesnek mondható.
Szóval a kérdés az, hogy vízkezelővel előkezelt, 1 napig pihentetett 25, vagy annál is keményebb csapvízzel van-e értelme egyáltalán CO2 foglalkozni.
 
tulajdon képen szerintem itt sokkal inkább a víz keménysége a probléma, ha harangos módszer ha élesztős, magasnyomású, szerintem ilyen kemény vízzel nem lehet jól CO2 bevinni az akiba.
Az élesztős lassan 3 napja megállás nélkül produkálja az egy bubi/sec-et, egyenletesnek mondható.
Szóval a kérdés az, hogy vízkezelővel előkezelt, 1 napig pihentetett 25, vagy annál is keményebb csapvízzel van-e értelme egyáltalán CO2 foglalkozni.
Nálam is csapvíz játszik (biotopollal kezelt) jó sok seiryu kővel keményítve, tropica 60 szettel tolom a co2-t és bubiznak szép nyugisan a növények. Nah nem vadállat módon, de azért elvannak.
Esetleg próbálkozz meg a kevertágyas műgyantával, ha nem akarsz rögtön ro gépet.
 
Azon már régebben is gondolkodtam, csak sajnos ne találtam a közelben sehol. rendelni meg eddig még nem akartam.
 
Túl vagyok az első komolyabb nyíráson. Az eredménnyel nem vagyok teljes mértékben megelégedve. a hydro-t nem úgy sikerült megnyírni ahogy szerettem volna, a rotalát nem valószínű hogy így kellett volna lenyírni, de nem volt szívem jobban megkopasztani. Bekerült egy adag hm a vasfa és a szikla közé, ami remélhetőleg majd egyszer eltakarja a rotala alsó részét.
A hydro és a bacopa közti növény a héten átkerül a nagy a másik akváriumba.
Fényképek még mindig gyenge minőségűek, hátfal meg retkes marad, most vettem észre feltöltés után... egyszer majd csak lesz egy olyan takarítás, igazítás ami után elégedett leszek :)ű

Előtte:

IMG_0709.JPG


Utána:

IMG_0720.JPG


növényt kidobni még mindig nem tudok, egyszerűen sajnálom, így amit tudtam vissza ültettem
ennyi ment a kukába, és a felhasznált segédeszközök :D:

IMG_0716.JPG


über hightech hajlított végű olló, maped egyenes olló, műszerész csipesz, baloldalt leves főzéshez használatos fűszer tartó meg a fölös növények leszűréséhez, levegő cső a "porszívózáshoz", jah meg a szivacs :D;)
 
esetleg valami vélemény? tanács? Mit lenne még érdemes változtatni, alakítani rajta?
Előtéri növényt remélem jövő héten sikerül szerezni.
 
Szia Memphis!

növényt kidobni még mindig nem tudok, egyszerűen sajnálom, így amit tudtam vissza ültettem
ennyi ment a kukába, és a felhasznált segédeszközök :D:

IMG_0716.JPG


über hightech hajlított végű olló, maped egyenes olló, műszerész csipesz, baloldalt leves főzéshez használatos fűszer tartó meg a fölös növények leszűréséhez, levegő cső a "porszívózáshoz", jah meg a szivacs :D;)

Jól sikerült az első nyírás!
Kár hogy kidobtad az eszközöket is (valakinek még ennyi sincs és még ezeknek is örülne)!

A.ttila
 
természetesen a "felhasznált eszközök" nem mentek a kukába, örültem, hogy ennyit sikerült össze szedni :banghead::shifty:
 
Ma végre sikerült beszerezni 3 cserép HC-t, beültettem, eddig egyse jött föl, eddig.:) Holnap lesz egy vízcsere, takarítás, majd dobok fel képet utána.
 
Azon gondolkodtam, hogy ha holnap vízcsere után meglesem a szűrőt. Azzal bajt nem okozok gondolom, ha leszedem a tetőt és belenézek. Mennyire vannak elkoszosodva a szivacsok, perlon, és hogy hogy áll a siporax.
 
Sziasztok!

Sajnos megjelent a barna alga. Olvastam róla itt a fórumon, hogy elvileg majd magától elmúlik, meg hogy az otok megeszik. A hydrot szépen le is pucolták, de sajnos az egész HM is tele van, főleg a régi levelek. Kezd egyre jobban barnulni a kő is. Az mondjuk fogkefével talán lejön, meg az üvegről is. De nem tudom mi tévő legyek a HM-el. És ahogy nézem, egy két HC levélkén is kezd kialakulni, ami közel van a HM-hez. Már azon gondolkodtam, hogy teljesen vissza nyírom a HM-et. Úgy is van még egy két hely ahova kéne ültessek belőle.
Valakinek valami ötlete?
Jelenleg 8 órát világítok, napi 1.5ml micro macro és 1ml carbot tápozok. Az élesztős CO2 is megy, lámpa kapcsolás előtt fél órával kezdem, és kapcsolás előtt kb 2 órával hagyom abba.
Jelenleg 2 oto-m van, arra gondoltam, lehet hogy veszek még 4 db-ot. Ekkora akiba vajon nem lennének sokan?
RC-m talán 5 db van, Jó pár elpusztult. De amióta lágy vizet használok, mintha ők is jobban éreznék magukat. Tervben van további min 4 RC beszerzése.
 
Ma beszereztem még 4 RC-t. Az egyik petés!!! :p Remélem megmaradnak, és végre megtörik a jég, és végre nekiállanak szaporodni.
Volt egy komoly nyírás, ültettetés, takarítás. Majd dobok fel képet az aktuális állapotról
 
Sziasztok!

Jó ideje nem írtam ide, nem is nagyon volt mit.
Szenvedek a barna algával, attól tartok, hogy a HC nem sokáig fogja bírni. A HM levelei is elég aggasztóak. Mára van betervezve a vízcsere.
Örömhír, hogy az RC állomány úgy néz ki nem fogy, sőt. A petésen vett nőstény garnim még tartogatja a kicsiket. A galaxyk is gyarapodni kezdtek.
Valószínűleg ezek a dolgok a lágy víz használatra, illetve az instabil CO2 szüneteltetésére vezethetőek vissza.
A külső szűrő csövei elég rondák. Jó nagy adag barna lerakódás van mindkét csövön. 5 hete megy a külső szűrő, arra gondoltam, ma szétkapom, és megnézem mi a helyzet benne. Egyszer már leszedtem a tetejét, de a szűrő anyagokat nem piszkáltam. Most gondoltam kiszedem a kosarakat, megnézem van-e valami potyázó a tartályban.
Segítséget kérnék, hogy mivel és hogyan érdemes kitakarítani a csöveket. Vagy ne foglalkozzak vele?
Délután dobok fel pár képet.
 
A legkönnyebb az erre a célra kialakított csőtisztító kefével lehet megtisztítani. Én ezt: EHEIM flexibilis csőtisztító kefék - szett most csak Ft2,820 - Green Aqua használom és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, könnyedén, néhány perc alatt végzek a csövek tisztításával. Ha jól emlékszem, DIY topicban is van saját készítésű csőtisztítókról szó.
És még annyit, hogy érdemes vele foglalkozni, mert egy idő elteltével csúnyán képes lefogni a flow-t.
 
Pár kép a nanoról. Elég lehangoló a helyzet, képek minősége meg egyenesen borzalmas.
IMG_0790.JPG



Teljesen vissza vágott HM nehezen szedi magát össze, előtte a HC még küzd a barna algával.

IMG_0792.JPG


Bal oldalt is hasonló a helyzet, de talán itt kevésbé van rottyon a HC

IMG_0794.JPG


IMG_0795.JPG


a bacopa se érzi túl jól magát...

IMG_0797.JPG


A rotala lassan elkezd újra hajtani, már fél centisek az új hatásai, a hydro de nagyon egészséges, fölfele nyújtózkodik, valószínűleg kevés neki a fény...

IMG_0798.JPG


Ennyi lenne, remélem a következő hetekben elkezd javulni a helyzet.
 
Back
Oldal tetejére