• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten fountain

Memphis

Főkertész
Aktuális kép:

IMG_1002.JPG



Adatok:

Akvárium: 30x30x35 fekete ragasztással

Világítás: 2x11 watt, aquael Ecolight 6500K napi 8 óra világítás, 14:00-22:00ig

Szűrés: TetraTec Ex 400as 1 liter siporaxxal tuningolva

CO: zselés élesztős

Aljzat: kb 2 liter manado, kb 1 liter kvarc homok, manadoba Tetra Plant Planta Start tabletta

Dekor: Vasfa, kövek

Növények:
Anubias barteri var. nana
Hydrocotyle Tripartita Japan
Riccia Fluitans
Rotala Rotundifolia
Bacopa Monnieri
Cladophora Aegagrophila
Hemianthus Micranthemoides
Hemianthus Callitrichoides "Cuba"
Cabomba Caroliniana
Lobelia Cardinalis

Élőlények:
4 Otocinclus Affinis
10 Red Cherry

Tápozás: Green Aqua Micro, Macro napi 1ml, Easy Life Easycarbo napi 1ml

Vízcsere: Heti 30%

Indítás: 2012.12.09
 
Kép majd csak holnap lesz, még elég ködös, és még az öveget is le kell takarítsam.
 
Van valakinek ötlete, hogy miért nem akarnak szaporodni nálam az RC-k? átlagosan 24Cfok körül van a víz, 1 napig pihentetett, easy life vízelőkészítővel kezelt csapvízzel töltöm fel az akváriumot. Rendszeresen látok levedlett páncélt. 11 db van most az akiban, 9 piros, 1 vad, és egy potyautasként érkezett kicsi, ami szintén vad. Van 2-3 szép nagy példány és van jó pár ami mióta nálam van sokat nem nőtt, kb centi nagyságú is.
Nagyon szeretném ha lenne egy kis szaporulat.
 
Van valakinek ötlete, hogy miért nem akarnak szaporodni nálam az RC-k? átlagosan 24Cfok körül van a víz, 1 napig pihentetett, easy life vízelőkészítővel kezelt csapvízzel töltöm fel az akváriumot. Rendszeresen látok levedlett páncélt. 11 db van most az akiban, 9 piros, 1 vad, és egy potyautasként érkezett kicsi, ami szintén vad. Van 2-3 szép nagy példány és van jó pár ami mióta nálam van sokat nem nőtt, kb centi nagyságú is.
Nagyon szeretném ha lenne egy kis szaporulat.

Szia!
Mióta vannak nálad a garnélák? A kisebbek talán hímek, így ezzel nem lehet probléma. Nem látsz "nyerget" a nőstények feje mögött, illetve petés nőstényt sem? Elég sokáig hordozzák petéket és miután elengedték a kicsiket, jó ideig nem fogod őket látni.
 
Természetesen ha rövid ideje vannak nálad akkor érthető ,hogy még nem szaporodtak mert még lehet ,hogy kicsit stresszesek a költözéstől ,de ha van mind a két nemből illetve ha ivarérettek akkor biztosan fognak szaporodni :) Viszont ha szép pirosaid vannak akkor azt ajánlom ,hogy szabadulj meg a vadastól mert csak elrontja a szaporulatod színét a későbbiekben. Csak légy türelmes ! :)
 
A nagyobb egyedek már szeptember óta nálam vannak, az egyiken látok valami nyereg szerű valamit.
November elején vettem 8 pirosat, szóval már egy ideje nálam vannak. Petéset nem láttam soha, sok képet néztem hogy is kéne kinézzen, szóval tudom mit kell keresni.
Sokan írják hogy elég hamar szaporodnak, azért volt furcsa hogy több mint egy hónapja semmi.
Akkor a körülmények viszonylag kielégítőek nekik ugye?
Türelmesen várok, csak gondoltam megkérdezem mi lehet a baj.
 
A vadaktól meg nincs szívem megszabadulni, ők is hozzá tartoznak a kis csapathoz, és ha esetleg lesz is szaporulat abból majd a kevésbé színes egyedeket majd elajándékozom, de a mostani csapat hozzá nőtt a szívemhez :)
 
Akkor néhány kép!
Minőségért elnézést, víz még zavaros, a belső szűrővel a hócipőm tele van, de ha minden igaz akkor karácsony előtt meglesz a tetratec...

IMG_0475.JPG


IMG_0478.JPG


IMG_0480.JPG


IMG_0482.JPG


tudom, hogy a fehér homok nagyon zavaró lehet, természet ellenes, de élőben nem ennyire vakító fehér és nekem tetszik :) , és ha a nővények is úgy akarják, akkor nemsokára a manado se fog látszani...
 
Esetleg valami vélemény? milyen növényt tegyek bele, mi nem odavaló a fehér homokon és az elvagdosott gömbmohán kívül? :)
Szerintetek galaxyból hány darabot tegyek bele?
 
Szóval akkor vagy ennyire tökéletes, hogy senkinek nincs hozzáfűzni valója, amit azért abszolút kizártnak tartok :)
Vagy ennyire közömbös reakciót vált ki az emberekből az akvárium...:(
Szívesen látok minden építő jellegű kritikát, van elképzelésem, hogy mit szeretnék, de közel sem biztos hogy az úgy jó lesz.
A vasfa mögé szeretnék egy szép hm bokrot, elég lassan alakul, de ahhoz képest hogy csak véletlenül keveredett pár szál hm a rotala közé amit kaptam. Próbálom újra és újra vissza nyírva vissza ültetve dúsítani. Mögé szeretnék egy rotala bokrot egészen az akvárium tetejéig, ívesen megvágva a kő felé. A központi kő és a vasfa között van pár szál hc, abból szeretnék egy kis aprócska gyepet. A második lámpa és az új szűrő már úton van, és amint megvan már megy is bele egy kis élesztős CO, tudom hogy elég spártaiak a körülmények a hc-nak de remélem betölti azt a kevés kis neki szánt helyet.
A jobb oldalon van egy pár szál hydro elültetve, abból szeretnék egy bokrocskát, az se lenne baj ha kicsit kilógna előre a moha fölé, illetve enyhén eltakarná az előtte lévő követ. Az csak azért van ott hogy elválasszam a két aljzatot.
A lobelia-val még nem tudom mi lesz, nem volt szívem kidobni, de nem nagyon illik a hydro mögé, nagy valószínűséggel el fogja nyomni, megtörni az ívet meg nem nagyon szeretném.
A jobb hátsó sarokban lévő bacopat se volt szívem kidobni, szép egészségesnek tűnik, és amíg nem elég sűrű a rotala és a hm legalább valahova el tudnak bújni a halacsok, garnélák. A jobb hátsó sarokban lévő Cabomba Caroliniana nemtom marad-e, nem nagyon akar nőni, kicsit zsúfoltnak tűnik, ha kikerül a belső szűrő majd kicsit több helye lesz remélem.
Középen a fű szerű növény, sajna a nevét még mindig nem tudom, van pár tippem mi lehet, szerintem csak vegetál. Előző kialakításban is csak gyökereket hozott, azt se sokat, gondolom a homok ezen nem sokat fog segíteni, de hirtelen jobbat nem találtam ki, hogy mivel tudnám megtörni középen a fehér és szürke erős kontrasztját.
Nah így hirtelen ennyi, ha mása nem majd arra jó lesz ez a kis eszmefuttatás, hogy vissza olvassam, hogy az elején még mit szerettem volna kihozni az aksiból, és mi lett belőle. :)
 
Szóval akkor vagy ennyire tökéletes, hogy senkinek nincs hozzáfűzni valója, amit azért abszolút kizártnak tartok :)
Vagy ennyire közömbös reakciót vált ki az emberekből az akvárium...:(
Szívesen látok minden építő jellegű kritikát, van elképzelésem, hogy mit szeretnék, de közel sem biztos hogy az úgy jó lesz.
A vasfa mögé szeretnék egy szép hm bokrot, elég lassan alakul, de ahhoz képest hogy csak véletlenül keveredett pár szál hm a rotala közé amit kaptam. Próbálom újra és újra vissza nyírva vissza ültetve dúsítani. Mögé szeretnék egy rotala bokrot egészen az akvárium tetejéig, ívesen megvágva a kő felé. A központi kő és a vasfa között van pár szál hc, abból szeretnék egy kis aprócska gyepet. A második lámpa és az új szűrő már úton van, és amint megvan már megy is bele egy kis élesztős CO, tudom hogy elég spártaiak a körülmények a hc-nak de remélem betölti azt a kevés kis neki szánt helyet.
A jobb oldalon van egy pár szál hydro elültetve, abból szeretnék egy bokrocskát, az se lenne baj ha kicsit kilógna előre a moha fölé, illetve enyhén eltakarná az előtte lévő követ. Az csak azért van ott hogy elválasszam a két aljzatot.
A lobelia-val még nem tudom mi lesz, nem volt szívem kidobni, de nem nagyon illik a hydro mögé, nagy valószínűséggel el fogja nyomni, megtörni az ívet meg nem nagyon szeretném.
A jobb hátsó sarokban lévő bacopat se volt szívem kidobni, szép egészségesnek tűnik, és amíg nem elég sűrű a rotala és a hm legalább valahova el tudnak bújni a halacsok, garnélák. A jobb hátsó sarokban lévő Cabomba Caroliniana nemtom marad-e, nem nagyon akar nőni, kicsit zsúfoltnak tűnik, ha kikerül a belső szűrő majd kicsit több helye lesz remélem.
Középen a fű szerű növény, sajna a nevét még mindig nem tudom, van pár tippem mi lehet, szerintem csak vegetál. Előző kialakításban is csak gyökereket hozott, azt se sokat, gondolom a homok ezen nem sokat fog segíteni, de hirtelen jobbat nem találtam ki, hogy mivel tudnám megtörni középen a fehér és szürke erős kontrasztját.
Nah így hirtelen ennyi, ha mása nem majd arra jó lesz ez a kis eszmefuttatás, hogy vissza olvassam, hogy az elején még mit szerettem volna kihozni az aksiból, és mi lett belőle. :)
A fűszerű növényed a homokban az szerintem lilaeopsis brasilienis ami viszonylag lassan nő és nem a legigénytelenebbek közé tartozik de azért nem nehéz termeszteni amúgy nekem is az van és kb annyi volt szeptemberben még mint neked van de mostanra már elszaporodott. A garnélák majd fognak szaporodni csak türelem ha megmaradnak az rck akkor azok szaporodnak is efelől ne aggódj jó irányt vettél de a dekorhomokba én nem ültetnék mert nem biztos hogy megmaradnak benne a növények lehet belerohadnak oxigénhiány miatt. hajrá próbálgass ki sok féle módszert növényt aztán majd fejlődni fog a fauna
 
He
Szóval akkor vagy ennyire tökéletes, hogy senkinek nincs hozzáfűzni valója, amit azért abszolút kizártnak tartok :)
Vagy ennyire közömbös reakciót vált ki az emberekből az akvárium...:(
Szívesen látok minden építő jellegű kritikát, van elképzelésem, hogy mit szeretnék, de közel sem biztos hogy az úgy jó lesz.
A vasfa mögé szeretnék egy szép hm bokrot, elég lassan alakul, de ahhoz képest hogy csak véletlenül keveredett pár szál hm a rotala közé amit kaptam. Próbálom újra és újra vissza nyírva vissza ültetve dúsítani. Mögé szeretnék egy rotala bokrot egészen az akvárium tetejéig, ívesen megvágva a kő felé. A központi kő és a vasfa között van pár szál hc, abból szeretnék egy kis aprócska gyepet. A második lámpa és az új szűrő már úton van, és amint megvan már megy is bele egy kis élesztős CO, tudom hogy elég spártaiak a körülmények a hc-nak de remélem betölti azt a kevés kis neki szánt helyet.
A jobb oldalon van egy pár szál hydro elültetve, abból szeretnék egy bokrocskát, az se lenne baj ha kicsit kilógna előre a moha fölé, illetve enyhén eltakarná az előtte lévő követ. Az csak azért van ott hogy elválasszam a két aljzatot.
A lobelia-val még nem tudom mi lesz, nem volt szívem kidobni, de nem nagyon illik a hydro mögé, nagy valószínűséggel el fogja nyomni, megtörni az ívet meg nem nagyon szeretném.
A jobb hátsó sarokban lévő bacopat se volt szívem kidobni, szép egészségesnek tűnik, és amíg nem elég sűrű a rotala és a hm legalább valahova el tudnak bújni a halacsok, garnélák. A jobb hátsó sarokban lévő Cabomba Caroliniana nemtom marad-e, nem nagyon akar nőni, kicsit zsúfoltnak tűnik, ha kikerül a belső szűrő majd kicsit több helye lesz remélem.
Középen a fű szerű növény, sajna a nevét még mindig nem tudom, van pár tippem mi lehet, szerintem csak vegetál. Előző kialakításban is csak gyökereket hozott, azt se sokat, gondolom a homok ezen nem sokat fog segíteni, de hirtelen jobbat nem találtam ki, hogy mivel tudnám megtörni középen a fehér és szürke erős kontrasztját.
Nah így hirtelen ennyi, ha mása nem majd arra jó lesz ez a kis eszmefuttatás, hogy vissza olvassam, hogy az elején még mit szerettem volna kihozni az aksiból, és mi lett belőle. :)
Helló_!

Jó lesz az,csak most már várd ki mi sül ki belőle;)8-10db galaxy biztosan jól fogja érezni magát(főleg ha meg lesz a külső szűrő)HM-et vadászok még majd ha kell.Így a fényképről kevésnek tűnik a lámpa fényereje,de lehet csak a fotó csal.Ha egy tanácsot elfogadsz akkor kevesebb fajta növénnyel próbálkozz,egy ilyen kis nanóba kicsit kavalkádos.A helyedben megvárnám, melyik növény működik és azzal folytatnám,de majd látni fogod te is.Egyébként tetszik az elrendezésed.

üdv:gzs
 
Szia!

Jó lett, bár én a vasfát hátrébb tenném, mert szerintem sokat kitakar, meg a dekorhomokos részre én inkább valami nagyon alacsony növényt, vagy mohát tennék, mert szerintem nagyon elüt a színe. Riccia pl tökéletes lenn low techben.
De így is jó, az a fontos, hogy neked tetsszen! ;)
 
He

Helló_!

Jó lesz az,csak most már várd ki mi sül ki belőle;)8-10db galaxy biztosan jól fogja érezni magát(főleg ha meg lesz a külső szűrő)HM-et vadászok még majd ha kell.Így a fényképről kevésnek tűnik a lámpa fényereje,de lehet csak a fotó csal.Ha egy tanácsot elfogadsz akkor kevesebb fajta növénnyel próbálkozz,egy ilyen kis nanóba kicsit kavalkádos.A helyedben megvárnám, melyik növény működik és azzal folytatnám,de majd látni fogod te is.Egyébként tetszik az elrendezésed.

üdv:gzs

Köszi az észrevételt!
Hát a hm szaporító projekt az beindult, lehet hogy csak haluzom de mintha napról napra egyre több lenne :D
Párszor még vissza nyírom aztán csak lesz elég :), de ha találsz pár szálat még akkor szívesen elfogadom.
Szívem szerint a másik oldalra is rotalát vagy valami ahhoz hasonló növényt ültettem volna, de nem akartam kidobni a bacopat és a hínárt.
A lámpa valóban kevés, de már szabaddá vált még egy ilyen izzó, csak még nem sikerült kitalálni a rögzítését az akvárium fölé. Ha az meglesz akkor a kétszer 11 watt már szerintem tűrhető lesz.
Belenyúlni nem nagyon szeretnék, igen előbb kivárom mi lesz aztán majd még lehet igazgatni.
 
Szia!

Jó lett, bár én a vasfát hátrébb tenném, mert szerintem sokat kitakar, meg a dekorhomokos részre én inkább valami nagyon alacsony növényt, vagy mohát tennék, mert szerintem nagyon elüt a színe. Riccia pl tökéletes lenn low techben.
De így is jó, az a fontos, hogy neked tetsszen! ;)


A vasfa szemből valóban kicsit zavaró lehet, csak engem jelenleg ez azért nem zavar mert kb 45fokos szögből látom az akit a legtöbbet így a vasfa épp jó helyen van :D
Komolyra fordítva a szót, ahhoz hogy ilyen szép "dombot" hozzak ki manadoból fontos szerepe van a vasfának is, helyén tartja a dolgokat. Talán ha 2-3 cmre hátrébb tenném akkor az elé is lehetne tenni valami kis növényt, de akkor borulna a körtefa gyökér dolog, nem nyúlna ilyen szépen be középre, de elgondolkodtam a dolgon.
A dekor homok meg a gyenge pontja az akinak és nekem is. Majd csak kinövöm ezt a korszakot, de egyszer ki kellett próbáljam :p

Köszi az észrevételeket!!
 
A fűszerű növényed a homokban az szerintem lilaeopsis brasilienis ami viszonylag lassan nő és nem a legigénytelenebbek közé tartozik de azért nem nehéz termeszteni amúgy nekem is az van és kb annyi volt szeptemberben még mint neked van de mostanra már elszaporodott. A garnélák majd fognak szaporodni csak türelem ha megmaradnak az rck akkor azok szaporodnak is efelől ne aggódj jó irányt vettél de a dekorhomokba én nem ültetnék mert nem biztos hogy megmaradnak benne a növények lehet belerohadnak oxigénhiány miatt. hajrá próbálgass ki sok féle módszert növényt aztán majd fejlődni fog a fauna

Volt egy aki, ha jól tudom a menedék, ott is eleinte dekorba voltak ültetve a növények, persze le is lett cserélve az aljzata, asszem manadora.
A lilaeopsis brasilienis-ből két cserépnyi volt, de a manadoba se sokat változott, így most büntiből került a homokba :D
A helyére valószínűleg a későbbiekben majd kitalálok valamit, ha beindul a többi növény.
Szerintem is viszonylag nagy előre lépés az előző felálláshoz képest, az olyan, gyorsan kezdjünk el akvakertészkedni, és majd menet közben kitaláljuk. Hiába mondta Gézsé is hogy csak türelem, kellett még 30 liter víz a szobámba hogy nyugodtabban aludjak :rolleyes::D
Ezt már egy kicsit kiforrottabbnak látom, hosszútávú elképzelésekkel, és ezt akár órákon keresztül képes vagyok nézegetni, úgy hogy mindig találok valami újat ami megtetszik benne.
 
Az elmúlt 3 napban elpusztult egy oto és egy rc... nem nagyon értem mi lehet a baj. Az rc páncélja meg volt hasadva, ott ahol vedlenek, lehet ebbe pusztult bele, nemtudom... :(:(
A guppi ivadékokkal meg tele van a .... Olyanok mint a rossz gyerekek, rendszeresen egyengetik a hm-et és azt a kevéske hc-t... még a felkötözött moháknak is valahogy letekerték a cérnáját valahogy... Vízcserénél lehet hogy mennek vissza a nagy akváriumba, kinőtték az óvodát... Én meg kötözhetem vissza a növényeket, meg ültethetem el újra. Azt hiszem a galaxykat kicsit hamarabb be kéne szerezzem mint terveztem
 
Lenne egy gyors kérdésem.
Ha a bacopat engedem a vízfelszín felé nőni produkál valamit? :ROFLMAO: Mármint esetleg valami virágot vagy ehhez hasonlót?
Ha megnyírom akkor nem ágazik el Y-ba?
Más téma. sikerült találni galaxy-t, csak elég húzós az ára. A kereskedésben ahogy nézegettem volt elég fakó színű is, és volt nagyon szép élénk színű. Ha veszek akkor lehet hogy csak 4et fogok első körbe, és jó lenne ha lenne benne legalább egy hím. Van esetleg valami gyors teszt rá hogy melyik milyen nemű? Netán talán az élénkebb színű a hím? Esetleg ha sikerülne jól össze válogatni, akkor van valami esély rá hogy szaporodnak? Nem használok lágy vizet, de előkészítőt természetesen igen. Vízhőfok 24fok stabilan, és csak oto és RC van az akiban. Rc talán bekajálná a petéket?
4 db eléggé elveszne az akiban, de legalább lenne pár darab belőle, olyan aranyosak :p
 
mai nap totális káosz eddig. Amit használtam cérnát kötözésre az szinte teljesen szétmállott, minden moha reggelre a vízfelszínen úszott......
vasfa ki, 0.18as damillal moha kötözés, ha ez is elengedi felgyújtom az egészet mohástul vasfástul.....
Ha más vasfa kinn volt akkor elgondolkodtam hogy tehetném hátrébb, hát nem kellett volna. Persze a vizet nem engedtem le, vasfa hátrébb, manado pótlás előre. Mondanom sem kell a fehér homok eltűnt. Levegőcsővel manado leszív a homokról, ezzel nem is volt szinte semmi probléma, szépen össze szedtem, de a fehér homok is jött vele....
És itt követtem el eddigi legnagyobb balf.szságomat, akkor pótoljuk a fehér homokot.... Én még ekkorát nem szívtam egyik hobbimmal se pedig volt pár agyament próbálkozásom..... Az egész akvárium egy nagy fehér ködös sz.r.... Ha az otok és az RC túlélik akkor hálát adok az égnek...
Ha megjön a megrendelt külső szűrő még az is lehet hogy újra rendezem az egészet.......
Ekkora mennyiségű fehér homokot karban tartani ekkora helyen ilyen kicsi térelválasztó kavicsokkal szinte képtelenség.....
tegyük hozzá hogy ez a csodálatos procedúra reggel kv közben kezdődött, és agyérgörccsel végződött.....
 
Back
Oldal tetejére