• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forgotten fountain

Hali!
Kéne egy kis segítség.
Összeraktam az élesztős zselés CO-t, és abban vagyok bizonytalan mettől meddig használjam. Világítás 14:00-22:00 megy, 22 watt. Nincs teljesen fénymentes helyen az aki napközben, déli fekvésű panellakás, elég világos a szobám. Van hogy a nap is rásüt, de ezt próbálom elkerülni.
A másik probléma az áramlás. Esőztető van egyenlőre, a hátfalon. Ha elől van a porlasztókő akkor az akvárium kb fele kapja a CO-t, a hydro már tegnap bubizott is, (nagy élmény volt!!:D) de pl a hm már nem. Azon is gondolkodtam hogy csinálok egy ideiglenes lillyt, egy fél literes palackból, hátha az javítana rajta.
Sajnos képet nem tudok feltenni mert ugyse látszana semmi, így talán nehezebb elképzelni, a porlasztókő a hőmérő mellett van.
Azért lenne jó ezt valahogy minél hamarabb megoldani, mert tegnap megint kaptam egy szép nagy adag növényt Gézsé-től, És volt benne nagyon szép rotala rotudnifolia és nem szeretném ha tönkre menne.
A segítséget előre is köszönöm!!
Üdv
Memphis
 
Üdv.
Szerintem mint a nagyok,2 órával bekapcsolás előtt.Elzárni meg a világítás vége előtt 2 órával.A porlasztókövet tedd minél lentebb az aksiba.A beoldott Co2 a lényeg,nem a buborékok amit a porlasztókő adagol.
 
Gondolom ez a felállás akkor jó, ha mire felkapcsol a lámpa a DC alapján ideális a beoldott CO2 mennyiség.
Ezért szerintem én lámpa kapcsolás előtt 3 órával kezdem el, nem azonnal kezd el pöfögni.
Amúgy van esélyem arra, hogy látok valami komolyabb bubizást a növényektől? 22 wattal világítok napi 8 órát, napi 1 ml Green Aqua Micro macro, carbo a tápozásom, és átlagosan megvan az 1 bubi/sec. A dc jelenleg kb 12 mg/l körüli beoldott CO2 mutat.
 
Szerintem igen.Ezek a növények biztos,a többit nem nagyon ismerem.
Anubias barteri var. nana
Hydrocotyle Tripartita Japan
Rotala Rotundifolia
Bacopa Monnieri

Algákra figyelj!
 
Eddig hál istennek nem volt semmi algám (kop-kop-kop)
Hát nagyon remélem, hogy nemsokára látok valami fejlődést.
Az nem probléma, hogy mióta megy a CO2 azóta az otok el van bújva, Rc-k meg már egy jó ideje, mióta megy a külső szűrő, szintén elég passzívak, nem nagyon mozognak elől, mint régen.
 
A szűrő biztos nem gond,hacsak nem nagyon nagy az áramlás.
Kis aksiba élesztős Co2-t is túl lehet adagolni,amit a halak ,garnélák nem nagyon díjaznak.De ezt észre fogod venni ha sok nekik.
 
Hali!

Ma 20 napos az akva. Az elmúlt 20 napban volt bőven izgalom, dologm vele, de ezért szeretem! :)
Átalakítás óta 2 RC és 2 Oto megadta magát, okot nem tudom...
Jelenleg 2 Oto, 9 RC lakik benne. Az Rc továbbra sem akarnak bepetésedni... lassan 2 hónapja vannak nálam.
2 napja megy az élesztős zselés CO2, eddig nem sok bubit láttam, az is csak a hydron volt, közel a porlasztókőhöz. De remélem ezen majd sikerül változtatni.
A szűrővel teljes mértékben elégedett vagyok, semmi hangja nincs. Teljesítménye is szerintem ideális.
Ismét kaptam egy szép nagy adag növényt Gézsétől, egy része került csak be az akiba, másik adag tálban várja, hogy a nagy, 90literes akváriumot díszítse. A napokban tervezem a teljes kitakarítását, újra indítását a nagy akvámnak. Sajnos nálam ő a mostoha gyere. Belső szűrővel, kevés fénnyel. De ezen igyekszem változtatni. A halak viszont jól érik magukat.
És akkor pár kép.

IMG_0635.JPG


IMG_0636.JPG


IMG_0638.JPG


IMG_0640.JPG


A képek még mindig telosak, szal a minőségért sry.
Az előtéri növény még mindig hiányzik, remélem nemsokára sikerül beszerezni...
 
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Jelenleg elég aktív az élesztőm, megvan a 2bubi/sec és elég hamar bezöldül a DC. Attól félek, hogy túladagolom, ezért raknék fel egy képet, hogy szerintetek ebben az állapotban merjem-e tovább nyomatni a CO2-t.
Tegnap és ma is elég hamar elzártam, lámpakapcsolásig szépen be és kékült. A garinik, otok az aki másik sarkába vannak elbújva, a vasfa mögött, talán nem tetszik nekik...
Akkor egy kép a DC-ről

IMG_0664.JPG


Így képen kicsit sötétebbnek látszik.
Lámpa kapcsolás előtt kb egy órával kezdem a CO2-t (13:00)kor és elég hamar eléri ezt a szint.
 
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Jelenleg elég aktív az élesztőm, megvan a 2bubi/sec és elég hamar bezöldül a DC. Attól félek, hogy túladagolom, ezért raknék fel egy képet, hogy szerintetek ebben az állapotban merjem-e tovább nyomatni a CO2-t.
Tegnap és ma is elég hamar elzártam, lámpakapcsolásig szépen be és kékült. A garinik, otok az aki másik sarkába vannak elbújva, a vasfa mögött, talán nem tetszik nekik...
Akkor egy kép a DC-ről

IMG_0664.JPG


Így képen kicsit sötétebbnek látszik.
Lámpa kapcsolás előtt kb egy órával kezdem a CO2-t (13:00)kor és elég hamar eléri ezt a szint.

A szin jó így ránézésre.Nem lehet a túl erős áramlás az oka a lakók bújkálásának?
Jó lesz így a stem hátul(y)de a bubikat hiányolom róla.
 
Nemtom, lehet hogy az áramlás miatt...
Bubi akkor sincs a rotalán, ha a hydro elől bubizik... Nem tudom miért, félek hogy nálam elmegy a színe... :(
Akkor a CO2t rajta hagyom, lámpa kapcsolás előtt 1 óráig.
Köszi, a stemmel lesz még meló, szeretnék két ívet bele, két oldalra, az anubias szerintem ki fog kerülni, nagyon leárnyékol. Helyére teszek még HM-et, hogy össze érjen a rotalával, és eltakarja a felkopaszodott részt.
Középen a fára kötözve remélem megmarad a riccia, kicsit barnul az alja.
Az esőztető meg nemsokára ki fog kerülni.
 
Szia Tomi!

Tegnap egy aporóságról megfeledkeztünk(az én hibám)Méghozzá a vized keménysége!!!!!A bonyhádi víz kb 22-25 kh.A dropchekkerre 5kh-s ra vonatkozó cimkét ragasztottam(25kh-nincs is)Nigró blogján van egy jó táblázat: a viz kh és ph közötti összefüggésben mutatja a co2 tartalmat ez alapján dúrván sok a co2!!!
kh-ph-co2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
B.szki.... Köszi hogy utána néztél, nekem ez eszembe se jutott..... És szerinted most mitévő legyek? Ne is CO2-zak? Vagy csak éppen csak egy keveset?
 
B.szki.... Köszi hogy utána néztél, nekem ez eszembe se jutott..... És szerinted most mitévő legyek? Ne is CO2-zak? Vagy csak éppen csak egy keveset?
Figyeld az élőlényeket egyenlőre(picit húzd magasabra a porlasztókövet)A dropcsekker szerint éppen világoskék lehet a ph-d.Ne engedd be zöldbe.
Hosszabb távon kéne a vizen lágyítani(akkor a várva várt bubik is meg fognak jelenni)
 
Azért itt még felmerül egy kérdés, mégpedig ,hogy milyen a reagens a DC-be? 4dKH-s vagy éppen akivízzel van keverve ? o_O .
 
Sziasztok!

Gondoltam megejtek egy rövid helyzetjelentést. A növények szépen növögetnek, a rotala is hozza a friss hajtásokat, amik eleinte zöldek, de később szépen lassan elszíneződnek, remélem sikerül olyan körülményeket biztosítani neki, hogy szép színe legyen. A hydro van a legközelebb a CO2-höz, az szokott is látványosan bubizni, és ami azt illeti szépen fejlődik. Abban nem vagyok biztos, hogy sikerül-e olyan alakra formázni, amit szeretnék. Most kicsit nyurgának tűnik, nem tudom, hogy lesz belőle szép dús bokor. HM is szépen nő, nemsokára lehet újra nyírni, amit levágok azt beültetem a vasfa és a kő közé, hátha sikerül egy átmentet képezni rotala és a hm között. A mohák kicsit stagnálnak, vagy csak én nem látok nagy fejlődést. Kicsit bizonytalan vagy az anubiast illetően, egyre kevésbé illik bele az összképbe. Lehet hogy ki fog kerülni az akiből, áthelyezni se nagyon tudom hova, kár lenne érte. Ha más nem megy a 90l-es akiba.
A bacopát ami a vízfelszín főlé ért, elvágtam, és beültettem jobb hátra a rotala mellé. Remélem kicsit össze kapja magát, és nekiiramodik.
A lakókat illetőleg, jelenleg 2 oto és ha minden igaz 9 RC, amiből 2 vad. Továbbra sem akarnak petésedni, nem nagyon értem mi lehet a probléma. Szerintem veszek majd még min 4 darabot hozzájuk, hátha akkor történik valami.
Olyan kérdésem lenne, hogy ebbe az akiba a 2 oto mellé ha vennék még 4et akkor nem lenne sok? Szegények így 2en elég magányosak lehetnek, nem is nagyon aktívak. Lehet hogy a CO2 miatt.
Amint egy kicsit kiegyensúlyozottabbá válik a helyzet, beszerzek 4 galaxy-t sajnos úgy néz ki többet nem nagyon enged az anyagi helyzet jelenleg.
Most, hogy az ottok és az rc-k el vannak bújva, nem sokat melóznak, van egy kis barna színű alga a front üveg illesztésénél, de ezen kívül nem látok mást.
Délutánra tervezek egy komolyabb takarítást, lehet hogy nyírás is lesz.
Miközben írtam, megjött a diffusor, dobok fel pár képet róla.
 
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Elég tanácstalan vagyok a CO2öt illetőlen. Ma teljesen kimaradt, nem azért mert nincs, most is szépen dolgozik az élesztő.
Azt vettem észre, hogy ha nincs CO2 akkor sokkal aktívabbak a lakók. Van egy olyan érzésem, hogy mivel nagyon kemény a csapvíz amit használok, a CO szintet nem tudom ideálisan beállítani. Ami hatással van a halakra, garnikra. Az otokat nem is láttam azóta munkálkodni mióta használom a CO2, garnélák a vasfa tetején, hátoldalán vannak szinte egész nap, csak 1-2 példány van aki néha előjön, de azok is inkább akkor amikor még nincs CO2 beoldás, amúgy meg a garnélák azóta viselkednek így mióta megvan az új szűrő, minta zavarná őket az áramlás, vagy nem tudom. Még mindig nem akarnak szaporodni, sőt, kezdenek fogyni. Az utolsó vízcsere, takarítás alkalmával is találtam egy frissen elhullott példányt... :(
Lehet fel kéne hagynom a CO2vel míg nem tudom megoldani a víz lágyítását?
A másik probléma, az eddigi alga mentes korszaknak úgy néz ki vége. Az oldalfalon, ami közvetlen fénynek van kitéve, barna foltokban alga jelent meg. Ez nem is okoz akkora problémát, takarítható, csak a növényeken is észre vettem, hogy lámpa kapcsolás előtt sokkal jobban hajlanak az ablak fele, és ez hosszú távon nem lesz előnyös. Szóval úgy néz ki be kell szerezzek valami esztétikus takaró lapot, ami megvédi a napfénytől az akit.
 
Igaz én még nem kóstoltam bele a CO2 rejtelmeibe, magam részéről még mély víznek tartom....bár ki tudja ha azt látom, hogy a növényeim visszafejlődnek lehet összedobok én is egy élesztős palackot. Tehát én azt vettem észre, hogy nagyon kevés igazán sikeres akvárium van élesztős rendszerrel és ott is rengeteg áldozatot követelt mire beállt. Nagyon észnél kell lenni ha ilyet használ az ember és úton útfélen buktatókkal van kikövezve az élesztő útja, rengeteg viaskodással, ami nem feltétlenül baj mert abból is tanul az ember. Ezért is terveztem el előbb egy RO készülék beszerzését, majd ha lesz rá keret. Aztán ha úgy látom onnan is feljebb lépnék eggyel akkor CO2 de mindenképp valami professzionális cucc és a legtöbb kudarc ezzel már ki is van küszöbölve.

Ne érts félre nem akarlak lebeszélni az élesztős CO2-ről. Sőt! Én szívesen olvasom mire jutsz vele, mert hasonló paraméterekkel rendelkezik az akvánk. Pusztán a véleményemet fogalmaztam meg, hogy én miért nem használom egyelőre. (Aztán lehet a te példád lesz az útmutató.)
 
Back
Oldal tetejére