• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Volt, aki tisztítószerbe mártotta, anubias sokat kibír, de pontos arányt ne tőlem várj :) Ezen kívül a higított carbos sprickelés is jó lehet, utána párás környezetben tartani.
 
Johh persze... de most nem ez a kérdés, hanem, hogy hogyan tudom maradéktalanul eltávolítani a növényekről, anélkül, hogy azok tönkremennének.
Tisztan kozgazdasagtanilag atgondolva: Ha kiszamolod hogy mennyibe kerult eddig az akvárium akkor latni fogod, hogy max 10-15%-a ment csak el a novenyekre (privat tippem). Tehat az uj akvárium beinditasakor mekkora veszteseget vagy hajlando elkonyvelni, ha minden novenyt vagy ujra megveszel, vagy teljesen visszavagsz, vagy vegyszeres kezelesnek alaveted? Talan akkor alszol majd a legnyugodtabban, ha most ugy cselekszel, hogy kesobb ne legyen "mi lett volna ha... " sohajod.

Amugy en is figyelem, hogy a tapasztaltak mit mondanak.
 
:) Latod ebben igazad van. Ráadásul mivel ez nem egy növényes akvárium, így ez a pár tő zöldség jó ha 2%-át teszi ki a teljes rendszernek :) Ellenben nem szeretem az oktalan "pazarlást", főleg ha életről van szó. Tehát ha egy mód van rá, megtartom őket. Amúgy azt figyeltem meg, ha az RC-k 3-4 napig nem kapnak kaját, rácuppannak az ecsetalgára is :D De eltüntetni azért nem tudják :(
 
Szia!
Anubiasoknál újraindításkor én azt csináltam hogy 15 percet álltak a levegén csak úgy magukba, algás részeket kicsit megtörölgettem ronggyal, de csak óvatosan, nehogy el/letépjem őket. Utána pár perc áztatás, újabb 15 perc szárazon + ismét kis törölgetés. Ha ezt megcsinálod 2-3-4 alkalommal (minél többször annál biztosabb az eredmény, nekem a nana 4*15 percet simán bírt) akkor pár napon belül az összes alga elhal, kipirosodik aztán idővel eltűnik. Kicsit időigényesebb lehet mint a vegyszerezés de környezetbarátabb megoldás :) más növényről nem tudok nyilatkozni mennyire bírja ezt. Szerintem a vékony levelű növényeknél nem alkalmazható.
 
A Nana szerintem simán bírja hosszútávon úgy is, hogy a levelei szárazon vannak... a gyökérzet már sajnos sokkal nehezebb kérdés.


Szia!
Anubiasoknál újraindításkor én azt csináltam hogy 15 percet álltak a levegén csak úgy magukba, algás részeket kicsit megtörölgettem ronggyal, de csak óvatosan, nehogy el/letépjem őket. Utána pár perc áztatás, újabb 15 perc szárazon + ismét kis törölgetés. Ha ezt megcsinálod 2-3-4 alkalommal (minél többször annál biztosabb az eredmény, nekem a nana 4*15 percet simán bírt) akkor pár napon belül az összes alga elhal, kipirosodik aztán idővel eltűnik. Kicsit időigényesebb lehet mint a vegyszerezés de környezetbarátabb megoldás :) más növényről nem tudok nyilatkozni mennyire bírja ezt. Szerintem a vékony levelű növényeknél nem alkalmazható.
 
nem tapasztaltam semmilyen károsodást , mondjuk csak a levelét töröltem meg, a gyökereket nedvesen hagytam. Meg lehet nem voltam túl pontos, Anubias barteri var. nana-ról van szó tisztességes nevén :) ha úgyis újra akarod indítani az akvát, akkor megér szerintem egy próbát az hogy 1-1 tővel minden növényeddel kipróbálod még a restart előtt, hogy lásd melyikkel működik
 
Időm van bőven, merthogy költözünk. Az akvárium már leengedve a növények vödörben :) Feltöltés majd csak 1-2 hét múlva van tervben. Ezt a szárogatást megpróbálom. Köszönöm.

nem tapasztaltam semmilyen károsodást , mondjuk csak a levelét töröltem meg, a gyökereket nedvesen hagytam. Meg lehet nem voltam túl pontos, Anubias barteri var. nana-ról van szó tisztességes nevén :) ha úgyis újra akarod indítani az akvát, akkor megér szerintem egy próbát az hogy 1-1 tővel minden növényeddel kipróbálod még a restart előtt, hogy lásd melyikkel működik
 
Ha visszaolvasnál találnál leírást. Én Clorox/víz oldatba tettem őket 3 percre. Kicsit kisárgultak a levelek, meg egyes helyeken kilyukadtak így 2 hét után de hozza az új hajtásokat. Szóval az öreg leveleket úgyis levágtam volna. Az alga kifehéredett rajta és 2-3 nap alatt a garnélák letakarították.
 
Sziasztok!
A jávai moháról hogy tudom eltávlítani az ecset algát? Mert ahogy olvastam a carbos kezelést nem birná! Valami ötlet?:(
 
Ez tényleg használható akiban is? mert én használom a tóban sikerrel. igaz fonal alga ellen.
hova tegyem???
Esetleg van valakinek tapasztalata akiban való használatáról?
Ez engem is érdekel, a dézsában jól jönne. Hol tudok venni? RCk mellett lehet használni?
 
Back
Oldal tetejére