• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

A képek tényleg elég szomorúan néznek ki. A hibát ott követted el, hogy nem a költségvetésednek megfelelő módszereket használtál és nem elérhető célt tűztél ki. Én nem a növények származási helyében keresném a hibát.
Akvarisztika egyáltalán NEM milliomos játékszer. Fillérekből is össze lehet dobni egy Low-Tech akváriumot, ha a költségvetés szűkös. Ha meg minden kacatot feleslegesen összevásárolsz ami vagy a szekrényedben végzi, vagy csak simán kipusztul, akkor csak saját magadat hibáztathatod.

Itt egy alacsony költségvetésű növényes low-tech akvárium:

upload_2018-3-7_18-4-16-png.50780


Ez nyilván nem egy minőségi aquascape, de a lényeg, hogy növények nem döglenek ki és az alga sem lepi el. Állatok sem nyúlnak ki benne. Kell hozzá egy üveg és némi föld. És némi lelkesedés, hogy utánajárj és olvass a dolgoknak. Pár ezer forintból megvan.

Ha meg egy komolyabb scape-et szeretnél, lehet, hogy némi utánajárás és olvasás után a tudással felvértezve egy nagyon szép akváriumot össze tudnál rakni. Lehet, hogy a kipusztult növények árából már egy használt CO2 szett is kijött volna.

Egy a lényeg: a megoldás nem még több növény rendelése, hanem annak a megtanulása, hogyan lehet az akváriumi növényeket életben tartani.
Hát nem tudom mi a nem hangulatos, de nekem akkor a nem hangulatosak jönnek be. Bár csak low-tech koromban értettem volna így hozzá.
 
Láthatóan nem érzik jól magukat a növények. Bár az algáról kérdeztél elsősorban és ebben a topikban erről van szó. Ebben leírtam a megoldást.

A rendelésedet visszanéztem. Nyáron történt.
Nem lehet tudni milyen körülményeket tudtál biztosítani a növényeknek. Pl egy kiadós meleg azonnal hazavágja az érzékenyebb fajtákat. Mint a képen látható eleocharis. Ami utána nagyon nehezen talál magára.

Az anubiasokat jól látom el vannak ültetve? Ezeket dekorfákra kell kötözni. Vagy kőre. Ha ott van, akkor sorry. A fotó becsapós.

Érdemes utánamenni minden növénynek, amit szeretnél, hogy jól működjön. Egy anubiasnak más az igénye, mint egy fűfélének vagy monte carlonak.

Naplóba mehetnek a képek. A növényekkel kapcsolatos nyűgök meg a megfelelő topikba. Maradjunk ebben a topikban az algák körüli mizériáknál.

Te mondtad, hogy keveselled a növényt, én csak elmagyaráztam miért kevés. Arról nem is beszélve, hogy mióta lecseréltem az Eheim Pickup 60 szűrőt erre az Aquaelre, ami "csak a koszt forgatja", megszűnt mind a surface scum, mind az alga lerakódás az üvegen. Mindegy, kivegyszerezem a planáriákat, átrakom az amano meg CRS garnélákat hogy pusztítsák az algát, adagolom a CO2-t, aztán meglátjuk, hogy megszűnik-e az algásodás az aljzaton meg a növényeken is. Mindeközben a 12 literes görcs, ami közvetlen napfényt kap világításként, meg soha nem kapott semmi segédanyagot baktériumkultúrán meg vízelőkészítőn kívül, algát még nem látott. (Különben az összes növény a weboldalatokon található adatlapjuk szerint bírja a 28 fokot, annál több meg soha nem volt az akváriumban, ahogy 2 fok/óránál nagyobb hőingadozás se, szóval ennyi növény max a CO2 hiányától, meg az eddig használt Eheim Pickup 60-tól hullhatott el.)
 
Te mondtad, hogy keveselled a növényt, én csak elmagyaráztam miért kevés. Arról nem is beszélve, hogy mióta lecseréltem az Eheim Pickup 60 szűrőt erre az Aquaelre, ami "csak a koszt forgatja", megszűnt mind a surface scum, mind az alga lerakódás az üvegen. Mindegy, kivegyszerezem a planáriákat, átrakom az amano meg CRS garnélákat hogy pusztítsák az algát, adagolom a CO2-t, aztán meglátjuk, hogy megszűnik-e az algásodás az aljzaton meg a növényeken is. Mindeközben a 12 literes görcs, ami közvetlen napfényt kap világításként, meg soha nem kapott semmi segédanyagot baktériumkultúrán meg vízelőkészítőn kívül, algát még nem látott. (Különben az összes növény a weboldalatokon található adatlapjuk szerint bírja a 28 fokot, annál több meg soha nem volt az akváriumban, ahogy 2 fok/óránál nagyobb hőingadozás se, szóval ennyi növény max a CO2 hiányától, meg az eddig használt Eheim Pickup 60-tól hullhatott el.)

Első körben neked nem csak algásodás problémád van, hanem a növények sem nőnek. A képeken egy halom lepukkant növény van, és még emers leveleket is látok. Új hajtások sehol. Ha növények nem nőnek, akkor más fog. Jobb esetben alga.

Növények hőmérséklet tűrése meglepően tág, Legalábbis annak aki azt gondolja, hogy csak 18-28 fok között létezhet növényes akvárium. Christel Kasselmann Aquarium Plants (2003) könyvében van egy táblázat, hogy milyen hőmérsékleteket tolerálnak a növények (478-481 oldal). Valószínűleg nem túl pontos, de jónéhánynál szerepel 4 fok alsó határnak.

Szerintem nyiss egy naplót, ott talán könnyebben segíthetünk.
Sajnos az akvárium belekerülhet egy olyan negatív spirálba, ahol már inkább csak a restart segít. Például ha a növények jelentős része kipusztul és az alga teljes mértékben ellep mindent. Ha CO2-t adagolsz, akkor érdemes ADA honlapon nézelődni, ott komplett leírás van ilyen akváriumok indításáról. (Tutorial szinten)
 
Utoljára módosított:
Ahogy Viktor is mondta, ez nem az a topik. De tessék:

https://s9.postimg.org/cqqg7532n/20180309_175333.jpg
https://s9.postimg.org/jvcutwckf/20180310_163007.jpg
https://s9.postimg.org/wzif6du9r/20180312_160859_31.jpg

Direkt linkként hagytam benn, hogy az időbélyegzőkből lásd hány nap alatt fejlődött.
Szia ! A legfelső képet nézve ez tényleg barna alga hidd el Én is Eheim picupot váltottam le 2211es Eheim Classic szűrőre hidd el 1 hét alatt megdöbbentő volt a különbség. Azt mondtad ,hogy van a leveleken és a talajon is a képet nézve ez barna alga nekem is ez volt ez a gyenge szűrés miatt van.
 
Szia ! A legfelső képet nézve ez tényleg barna alga hidd el Én is Eheim picupot váltottam le 2211es Eheim Classic szűrőre hidd el 1 hét alatt megdöbbentő volt a különbség. Azt mondtad ,hogy van a leveleken és a talajon is a képet nézve ez barna alga nekem is ez volt ez a gyenge szűrés miatt van.
Egy kis különbség a két szűrés között. Ja és a tápozás ugyan az.
 

Attachments

  • 20170928_184842.jpg
    20170928_184842.jpg
    259.4 KB · Megtekintések: 11
  • 20180103_180302.jpg
    20180103_180302.jpg
    217.2 KB · Megtekintések: 9
  • 20180105_204907.jpg
    20180105_204907.jpg
    387.3 KB · Megtekintések: 11
Valóban elég látványos. Én sajnos nem dokumentáltam képekkel részletesen a különbséget, de nálam ott kezdődtek a problémák a pickuppal, hogy nem tudtam volna képeket csinálni heti kétszeri algakaparás nélkül, annyira algásodott az üveg! :D Meg a felületi hártyát is teljesen megszüntette az Aquael Pat Mini. Ez az alga lerakódás Anubiason is még pickuppal keletkezett, az új leveleken meg nyoma sincs algának, így a szűrőt még nem temetném.
 
Valóban elég látványos. Én sajnos nem dokumentáltam képekkel részletesen a különbséget, de nálam ott kezdődtek a problémák a pickuppal, hogy nem tudtam volna képeket csinálni heti kétszeri algakaparás nélkül, annyira algásodott az üveg! :D Meg a felületi hártyát is teljesen megszüntette az Aquael Pat Mini. Ez az alga lerakódás Anubiason is még pickuppal keletkezett, az új leveleken meg nyoma sincs algának, így a szűrőt még nem temetném.
Én megfogadtam a Nagyok tanácsát Viktor és mások tanácsát mindenkinek azt mondom megérte. Sok ember használ 54 literre Eheim Classic 2213 at ez egy bevált séma 54l/2213 a többit már jobban variálhatod fény,táp, stb. Hidd el nem fogsz csalódni .
 
Valóban elég látványos. Én sajnos nem dokumentáltam képekkel részletesen a különbséget, de nálam ott kezdődtek a problémák a pickuppal, hogy nem tudtam volna képeket csinálni heti kétszeri algakaparás nélkül, annyira algásodott az üveg! :D Meg a felületi hártyát is teljesen megszüntette az Aquael Pat Mini. Ez az alga lerakódás Anubiason is még pickuppal keletkezett, az új leveleken meg nyoma sincs algának, így a szűrőt még nem temetném.
Ha esetleg meggondolnád magad .
https://www.greenaqua.hu/hu/technika/szures/szurok.html?p=3
 
Nincs pénzem 35 ezer forintos (legolcsóbb 60 literre ajánlott gyárilag komplett) töltőanyagos szűrőre.
Eheim Classic 2213 gyári bio töltettel 23490 Ft,
Szivacstöltettel 21490 Ft.
Töltet nélkül 17490 Ft .
Régi bevált konstrukció .
Itt a fórumon lehet használtan is jót venni olyan 8-10 ezerért.
Mind ez a Green aquánál ingyenes kiszállítással.
Te szűrődnek van talán olyan 2dl szűrő töltete max 3 dl és a kűlsőszűrőnek meg pl.2213 3 Liter ez óriási különbség .
 
Utoljára módosított:
Köszi.
Pedig ott van.
Szürkés színe van, olyan mint a vatta,és gyorsan nő.
Szerintem csak penész, mert az szokott lenni olyan mint a vatta, és főleg hogy a fa göcsörtöknél látszik legjobban. Ha újonnan raktad be, akkor nem kell aggódni, ez normális.
 
Egyszer már kivettem a fát.
Jól átsikáltam, 2 nap elteltével megint ott volt. Elötte 2 hétig áztattam, akkor semmi baja se volt.
 
Back
Oldal tetejére