• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Nem tudom melyik akváriumra írtam, a kocka nano rendben van, viszont ott csökkentettem a megvilágítási időt és teljesen elhagytam a tápot (csak a liqui carbo maradt naponta)
A 108-as -nál viszont megint bedurvult a helyzet és fogalmam sincs mitől, ott sem tápozom már, viszont durva szakáll/fonal alga jött ... szedegetem manuálisan+ megy a heti carbo, de vele lényegesen kevesebbet tudok foglalkozni, mint a nano-val ...
108IMGP4243.jpg

ilyen most ...

(előlről a karácsonyi moha gombócot kiszedtem jobb oldalon)
 
A carbo-t nem tudom naponta sajnos, helyileg máshol (apám házában) van az akvárium, a nitrát esetleg segíthetne?
Valaki nem tudna spriccelni napi szinten? Hiszen 6-8 óra és a folyékony carbonak annyi, elmegy a hatása.
A nitrát adagolása lehet segithet.
GA:

"Mechanikailag leszedni nehézkes, mivel erősen tapad, a szálak viszont gyengék és nyálkásak. A növényzet nélküli akváriumok tipikus algája, de nem feltétlenül jelez rossz vízminőséget. Növényes akváriumban túl hosszú világítási periódusra, vagy alacsony CO2 szintre és / vagy nitrát hiányra utal."
 
Valaki nem tudna spriccelni napi szinten? Hiszen 6-8 óra és a folyékony carbonak annyi, elmegy a hatása.
A nitrát adagolása lehet segithet.
GA:

"Mechanikailag leszedni nehézkes, mivel erősen tapad, a szálak viszont gyengék és nyálkásak. A növényzet nélküli akváriumok tipikus algája, de nem feltétlenül jelez rossz vízminőséget. Növényes akváriumban túl hosszú világítási periódusra, vagy alacsony CO2 szintre és / vagy nitrát hiányra utal."

Co nincs, szóval simán lehet az is baj, lehet, hogy a világítási időt is csökkentenem kellene, még próbálkozom, apámra nem bíznék tápozást, ismerem, a gyógyszert is mindig duplán eszi, hogy biztosan használjon!
 
Sziasztok!
Egy másik topicban (CO2) tettem fel már képet egy kezdetlegesebb formájáról. Amit nem carboztam le az szépen növöget.
Valakinek van tippje hogy mi lehet ez? Sok vizet nem zavar, üde vörös színfolt az akváriumban... :)
IMG_20180422_210552.jpg
 
Co nincs, szóval simán lehet az is baj, lehet, hogy a világítási időt is csökkentenem kellene, még próbálkozom, apámra nem bíznék tápozást, ismerem, a gyógyszert is mindig duplán eszi, hogy biztosan használjon!
Nekem se a CO2, se a carbo, se a fénymegvonás, se a tápmegvonás, se a talajporszívózás nem segít. Egyetlen hatásos fegyverem van: H2O2. (y)
 
Sziasztok. Mint sok mindenki másnak gyermekoromban nekem is volt akvárium otthon, viszont februárban örököltem egy a mai trendnek megfelelö akitváriumot:). Azt gondoltam, hogy könnyü feladat lesz, DE NEM.. 2 honapja került hozzám. A növényeket megkellett nyirnom mert kb az akvárium 1/4 részét elfoglalták és nem maradt hely a halaknak:) a növnyek levelein algák jelentek meg.. ebben kérnék valamiféle segitséget. Probáltam összeszedni az aki tartalmát:

Akvárium: Dennerle Nano Cube 60 liter
Külső szürő: Eheim experience
Felszín tisztító: Eheim Skim 350
Co2: Dennerle space 300
Lámpa: led 7000 lm
Növények:
Glosso (tipp)
Indiai vízicsillag (tipp)
Növénytáp:
Green Aqua Micro
Greena aqua macro
Flourish excel seachem
Élőlények:
Sakura garnéla megszámlálhatlanul sok:)
Neonhal 20db
Törpe szívóharcsa 2db
Jaguár páncélosharcsa 4db

Pár fotót csatoltam.
https://drive.google.com/folderview?id=19DliTW90CmfZBuw6l70J0svpd7kARqAI
Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
 
Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
Ha nem hol van beállitva a CO2 akkor hiába növeled a tápot csak olajat öntesz a tűzre.
Vegyél még vissza a fényből 1 órát. Tapasztald ki hogy a co2 kevesebb bubiszámmal korabban 3-4 órával indulva jobb, vagy maradsz 2 óránál de emelj rajta. Limezöld legyen. A legtöbb alga imádja a co2 ingadozást. Excel 6 órával az adagolás után elillan. Azt mindenképp világítas kezdete környekén adagold. Lehetne még ötletelni, lámpa feljebb helyezésével... stb. Próbálkozz tapasztald ki mi neked a legjobb. Sok sikert majd írj mire jutottál.
 
Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
Jut eszembe, talajtisztitással eddig sosem foglalkoztam.. lehet hiba volt, nem tünik koszosnak egyébként, viszont lehet e kapcsolatban az algáimmal?!:)
 
Ha nem hol van beállitva a CO2 akkor hiába növeled a tápot csak olajat öntesz a tűzre.
Vegyél még vissza a fényből 1 órát. Tapasztald ki hogy a co2 kevesebb bubiszámmal korabban 3-4 órával indulva jobb, vagy maradsz 2 óránál de emelj rajta. Limezöld legyen. A legtöbb alga imádja a co2 ingadozást. Excel 6 órával az adagolás után elillan. Azt mindenképp világítas kezdete környekén adagold. Lehetne még ötletelni, lámpa feljebb helyezésével... stb. Próbálkozz tapasztald ki mi neked a legjobb. Sok sikert majd írj mire jutottál.
Úgy tudom, az Excell hatása 24 óra, ennyi idő alatt bomlik el, így bármely napszakban adható. Ezért váltottam én is az EL carbot Excellre.
 
View attachment 53659

ilyen most ...

(előlről a karácsonyi moha gombócot kiszedtem jobb oldalon)
Nálam ez az alga egy blackout után 1 hét alatt elöntötte a kis 54 literest csökkentett fénymennyiség és idő mellett is, de a bekerült algázóim (Amanok, sziámik, oto-k) 1 hét alatt lekopasztották. Azóta egy árva szálat sem látok sehol. Ettől még lehet, hogy a kiváltó okot nem szűntettem meg teljesen, mégis úgy néz ki minden, mint a "nagy könyvben".
Vízértékeket sajnos nem tudok és csapvizezek.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
2hét elteltével a változás szinte észrevehetlen, vagy nagyon kis mértékben csökent az alga..
10 órában ment a Co2, a lámpa pedig 8 órában, heti 50% vizcserével.
Tápozás pedig 4ml Green Aqua Micro, 4ml Green Aqua Macro, 4ml flourish excel..
Hogyan próbálkozhatok hatékonyabban? Esetleg ha növelem a napi tápanyagot?!
Nos, azt gondolom a Co2 beoldásom nem megfelelő.
A helyzet a következő:)
Megjött az uj diffuzorom ami spirálos, gondoltam hozzá állítom a buborék/másodpercet, meghagytam a külső(régi) buborékszámlálót is és a kettőnek köze sincs egymáshoz a külső számlálón szinte ömlik át a co2 ha a diffuzor spiráljánál 1bubi/mp-t állitok.. azt pedig hozzá teszem hogy a tartósteszt egyszer nem változott lime zöldé, sajnos csak sötét zöld.. melyik számlálónak higgyek?
 
Nos, azt gondolom a Co2 beoldásom nem megfelelő.
A helyzet a következő:)
Megjött az uj diffuzorom ami spirálos, gondoltam hozzá állítom a buborék/másodpercet, meghagytam a külső(régi) buborékszámlálót is és a kettőnek köze sincs egymáshoz a külső számlálón szinte ömlik át a co2 ha a diffuzor spiráljánál 1bubi/mp-t állitok.. azt pedig hozzá teszem hogy a tartósteszt egyszer nem változott lime zöldé, sajnos csak sötét zöld.. melyik számlálónak higgyek?
Egyiknek sem, a DC lenne a mérvadó. Addig kell tolni a gázt, amíg világos zöld, lime lesz. Ekkor nézd a bubiszámot, mert ez lehet egy későbbi beállításkor segítség. Gond lehet még a difi elhelyezésével és/vagy az áramlással, ha túl gyorsan a felszínre érnek a bubik és így nem tud a gáz rendesen beoldódni. Így is mutathat jó értéket a dc, csak sokkal több gáz adagolásával, az pedig felesleges pazarlás. Segíthet még egy plusz dc berakása pl. az akva másik oldalára, ami mutatná az eloszlásbeli eltéréseket és ezáltal a jó (vagy rossz) keveredés is látható.
 
Back
Oldal tetejére