• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Nem tudom mi igényel ennyi Nitrogént hogy 1 nyomás Macro táp nem elég, bruttó 54l-es akvárium és van benne 2 Anubias ami nő mint a bolondgomba (új hajtások 1 négyzetcentit is naponta tegnapelőttig CO2 nélkül), a többi növény meg úgy tövestől vegetál, ahogy elültettem tavaly júliban. Két tő Eleocharis gyönyörűen megmaradt, egy tő Monte Carlo majdnem tenyérnyi helyen elterjedt, a többi meg vagy elolvadt, vagy 3-4 szál árulkodik arról, hogy ott valaha növény volt.
 
Szerintem barna alga. Mikor indult az aki? Vagy ha régen akkor elégtelen szűrés.
Elég régen indult, 8-9 hó, 1 hónapja cseréltem az ócska Eheim pickup 60-at egy Aquael Pat Mini-re (400 l/h). A foltok már korábban megvoltak, azért cseréltem a szűrőt többek között, de JBL Algol-ból már a harmadik dózist kapja, és nem akar eltűnni.
 
Elég régen indult, 8-9 hó, 1 hónapja cseréltem az ócska Eheim pickup 60-at egy Aquael Pat Mini-re (400 l/h). A foltok már korábban megvoltak, azért cseréltem a szűrőt többek között, de JBL Algol-ból már a harmadik dózist kapja, és nem akar eltűnni.
Aquael Pat Mini csak szivacs szűrő. Ami nem igazán jó szűrés. Mondjuk Garnélásnál nem gond...ha jól van méretezve.. én inkább lehet hogy a eheim pickup-ot tuningoltam volna j szűrőanyaggal..
 
Teljesen mindegy, akkor kezdtek el az öreg levelek foltosodni, mikor a növények még egymagukban árválkodtak az akváriumban állatok nélkül. Most is csak azért van benne paradicsomhal, hogy a planáriákat vadásszák. A lecseréltnél pedig sokkal hatékonyabb, ugyanazt a baktériumkultúra mennyiséget az Eheim 1 nap alatt alig volt képes átszűrni/eloszlatni, az Aquaellel 40 perc múlva már kristálytiszta volt a víz.
 
CO2 nélkül ír a címke gyenge világítás mellett (nincs meg nálam a 0,5W/l) 1-2 ml-t 20 literre hetente. Mivel nincs összesen 2 napja normális CO2 mennyiséget termelő rendszerem, így ha 1 nyomás 1ml, akkor a heti ajánlott mennyiséget gyenge világítás és CO2 nélkül nézve túl is léptem a napi egy nyomással, és így olyan a növény, amilyen. Mindegy, már van CO2, úgyhogy akkor kap napi kettőt.

Ebben az egészben csak az a bosszantó, hogy a karantén akimban, ami soha semmit nem kap vízcserén kívül, még fényt is alig, sokkal jobban néznek ki ugyanezek a növények. Egy tőből szedtem mindet ültetés előtt, a vegyszerrel pátyolgatott növények meg algásak, meg sárgák.

20180223_155546.jpg
 
CO2 nélkül ír a címke gyenge világítás mellett (nincs meg nálam a 0,5W/l) 1-2 ml-t 20 literre hetente. Mivel nincs összesen 2 napja normális CO2 mennyiséget termelő rendszerem, így ha 1 nyomás 1ml, akkor a heti ajánlott mennyiséget gyenge világítás és CO2 nélkül nézve túl is léptem a napi egy nyomással, és így olyan a növény, amilyen. Mindegy, már van CO2, úgyhogy akkor kap napi kettőt.

Ebben az egészben csak az a bosszantó, hogy a karantén akimban, ami soha semmit nem kap vízcserén kívül, még fényt is alig, sokkal jobban néznek ki ugyanezek a növények. Egy tőből szedtem mindet ültetés előtt, a vegyszerrel pátyolgatott növények meg algásak, meg sárgák.

View attachment 51113
Kézzel nem tudod ledörzsölni? Mert abból kiderülne, hogy barna alga vagy hiánytünet.
 
Ebben az egészben csak az a bosszantó, hogy a karantén akimban, ami soha semmit nem kap vízcserén kívül, még fényt is alig, sokkal jobban néznek ki ugyanezek a növények. Egy tőből szedtem mindet ültetés előtt, a vegyszerrel pátyolgatott növények meg algásak, meg sárgák.

Gondolom a karanténban fény sincs. Szóval nem ugyanaz a szitu.

Nem táphiányod van, hanem barna algád. Az hogy az akváriumnak ebben az időszakában is jelen van annyit jelent, hogy a szűrőd hatékonysága nudli.
Nem csak a vízforgatás a lényeg. A szűrőanyag mennyiségnek is megfelelőnek kell lennie.

Az akváriumod gyéren telepített. A szűrés a koszt forgatja, ami megint probléma. Ezért van talajon, dekorfán is bőségesen belőle.

3 dologgal tudsz javítani a helyzeten:
- megfelelő méretű szűrés, és szűrőanyag
- olyan algaevők amik ezt eszik. otocinclus, zebra csigák, hagyma stb.
- sűrűbb növény telepítés

Ha nem ültetsz többet, lehet egy talajcsere is érdekes lehetne. Vagy rendszeres talaj porszívózás, amíg nincsenek növényeid.
 
Sokszorosan több növényt vettem tőletek (nézd meg mennyi növény van a #100028058 rendelési számon), mint amennyi jelen pillanatban benne van akváriumban, egyszerűen nem maradnak meg. Felosztottam az Eleocharisokat is öt tök egyforma csomóra, kettő így kéz ki:

20180312_221148.jpg

a másik három meg így:

20180312_221229.jpg

másik öt tőnek annyi.

Monte Carlóból kettő zseléset rendeltem, egyetlen csomó a tízből elterjedt tenyérnyi méretűre, míg a mulmlopó fel nem szabdalta ilyenre:

20180312_221444.jpg

a másik kilenc tőnek meg annyi.

3-4 centiméteres távban teleültettem az egész akváriumot júliusban, ennyi növény maradt meg belőlük, amiket ezeken a képeken látsz, szóval addig, amíg a jelenlegi növények szaporodásának megindulásával nem látom jelét annak, hogy meg fognak maradni a növények, addig nem rakok bele többet.

Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(
 
Sokszorosan több növényt vettem tőletek (nézd meg mennyi növény van a #100028058 rendelési számon), mint amennyi jelen pillanatban benne van akváriumban, egyszerűen nem maradnak meg. Felosztottam az Eleocharisokat is öt tök egyforma csomóra, kettő így kéz ki:

View attachment 51123

a másik három meg így:

View attachment 51124

másik öt tőnek annyi.

Monte Carlóból kettő zseléset rendeltem, egyetlen csomó a tízből elterjedt tenyérnyi méretűre, míg a mulmlopó fel nem szabdalta ilyenre:

View attachment 51125

a másik kilenc tőnek meg annyi.

3-4 centiméteres távban teleültettem az egész akváriumot júliusban, ennyi növény maradt meg belőlük, amiket ezeken a képeken látsz, szóval addig, amíg a jelenlegi növények szaporodásának megindulásával nem látom jelét annak, hogy meg fognak maradni a növények, addig nem rakok bele többet.

Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(

Naplód van, ahol minden részlet le van írva?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(

Láthatóan nem érzik jól magukat a növények. Bár az algáról kérdeztél elsősorban és ebben a topikban erről van szó. Ebben leírtam a megoldást.

A rendelésedet visszanéztem. Nyáron történt.
Nem lehet tudni milyen körülményeket tudtál biztosítani a növényeknek. Pl egy kiadós meleg azonnal hazavágja az érzékenyebb fajtákat. Mint a képen látható eleocharis. Ami utána nagyon nehezen talál magára.

Az anubiasokat jól látom el vannak ültetve? Ezeket dekorfákra kell kötözni. Vagy kőre. Ha ott van, akkor sorry. A fotó becsapós.

Érdemes utánamenni minden növénynek, amit szeretnél, hogy jól működjön. Egy anubiasnak más az igénye, mint egy fűfélének vagy monte carlonak.

Naplóba mehetnek a képek. A növényekkel kapcsolatos nyűgök meg a megfelelő topikba. Maradjunk ebben a topikban az algák körüli mizériáknál.
 
Sokszorosan több növényt vettem tőletek (nézd meg mennyi növény van a #100028058 rendelési számon), mint amennyi jelen pillanatban benne van akváriumban, egyszerűen nem maradnak meg. Felosztottam az Eleocharisokat is öt tök egyforma csomóra, kettő így kéz ki:

View attachment 51123

a másik három meg így:

View attachment 51124

másik öt tőnek annyi.

Monte Carlóból kettő zseléset rendeltem, egyetlen csomó a tízből elterjedt tenyérnyi méretűre, míg a mulmlopó fel nem szabdalta ilyenre:

View attachment 51125

a másik kilenc tőnek meg annyi.

3-4 centiméteres távban teleültettem az egész akváriumot júliusban, ennyi növény maradt meg belőlük, amiket ezeken a képeken látsz, szóval addig, amíg a jelenlegi növények szaporodásának megindulásával nem látom jelét annak, hogy meg fognak maradni a növények, addig nem rakok bele többet.

Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(
Nekem ugyanezek a növények vannak az akváriumba, úgyanúgy GA-nál vettem és az akváriumba olyan dzsungel van, hogy nem lehet elférni.

Húsvét napján bontom. Felszabadul 104134 szál parvula. Ha addig jelentkezel szívesen adok belőle, mert megy a kukába a 90 százaléka és akkor nem kell féltened, hogy újra elpusztul a pénzeddel együtt...de elfog ha nem változtatsz,

Nyiss naplót! Nulláról kezdtem 1 éve s naplóban mindent elmondtak mit hibázok most boldog algamentes akva tulaj vagyok. 2,5 hete csináltam egy nanót abba sincs alga mert a naplómban annó megtanítottak, hogyan küzdjek ellene.

Ne félj 20 percet rászánsz, hogy megnyisd és mindenki lelkesen segít majd. Ha nincs naplód csipegetsz a topicok között, egyik topicban sem látják az összképet az akváriumodról, mindenhol fél információk alapján próbálnak segíteni.
 
Sokszorosan több növényt vettem tőletek (nézd meg mennyi növény van a #100028058 rendelési számon), mint amennyi jelen pillanatban benne van akváriumban, egyszerűen nem maradnak meg. Felosztottam az Eleocharisokat is öt tök egyforma csomóra, kettő így kéz ki:

View attachment 51123

a másik három meg így:

View attachment 51124

másik öt tőnek annyi.

Monte Carlóból kettő zseléset rendeltem, egyetlen csomó a tízből elterjedt tenyérnyi méretűre, míg a mulmlopó fel nem szabdalta ilyenre:

View attachment 51125

a másik kilenc tőnek meg annyi.

3-4 centiméteres távban teleültettem az egész akváriumot júliusban, ennyi növény maradt meg belőlük, amiket ezeken a képeken látsz, szóval addig, amíg a jelenlegi növények szaporodásának megindulásával nem látom jelét annak, hogy meg fognak maradni a növények, addig nem rakok bele többet.

Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(
54 Literre én vennék egy Eheim Classic 2213-as külső szűrőt ahogy a kollégám tette ,tele biotöltettel.Növény boltot nyithatna úgy nő minden addig Ő is belső szűrőt hasznàlt a tanácsomra cserélt szavaival élve elképesztő különbség . Tápozása Profitó,Easy carbo,Green Aqua Macro, 54l /36watt fény 6500k,ez a kollégám konfigja.Hidd el nemsok pénzből kijön és az eredményen eltátod a szád max.1hónap múlva.
 
Sokszorosan több növényt vettem tőletek (nézd meg mennyi növény van a #100028058 rendelési számon), mint amennyi jelen pillanatban benne van akváriumban, egyszerűen nem maradnak meg. [...]
3-4 centiméteres távban teleültettem az egész akváriumot júliusban, ennyi növény maradt meg belőlük, amiket ezeken a képeken látsz, szóval addig, amíg a jelenlegi növények szaporodásának megindulásával nem látom jelét annak, hogy meg fognak maradni a növények, addig nem rakok bele többet.

Ha előre tudom, hogy ilyen milliomos játékszer ez az akvarisztika, neki se állok, sírásra fordul a szám kínomban, mikor ránézek erre a girhes szarra és belegondolok, hogy több pénzt költöttem rá, mint bármi másra az elmúlt egy évben, és csak egy szaros 54l-es akváriumról van szó. :(

A képek tényleg elég szomorúan néznek ki. A hibát ott követted el, hogy nem a költségvetésednek megfelelő módszereket használtál és nem elérhető célt tűztél ki. Én nem a növények származási helyében keresném a hibát.
Akvarisztika egyáltalán NEM milliomos játékszer. Fillérekből is össze lehet dobni egy Low-Tech akváriumot, ha a költségvetés szűkös. Ha meg minden kacatot feleslegesen összevásárolsz ami vagy a szekrényedben végzi, vagy csak simán kipusztul, akkor csak saját magadat hibáztathatod.

Itt egy alacsony költségvetésű növényes low-tech akvárium:

upload_2018-3-7_18-4-16-png.50780


Ez nyilván nem egy minőségi aquascape, de a lényeg, hogy növények nem döglenek ki és az alga sem lepi el. Állatok sem nyúlnak ki benne. Kell hozzá egy üveg és némi föld. És némi lelkesedés, hogy utánajárj és olvass a dolgoknak. Pár ezer forintból megvan.

Ha meg egy komolyabb scape-et szeretnél, lehet, hogy némi utánajárás és olvasás után a tudással felvértezve egy nagyon szép akváriumot össze tudnál rakni. Lehet, hogy a kipusztult növények árából már egy használt CO2 szett is kijött volna.

Egy a lényeg: a megoldás nem még több növény rendelése, hanem annak a megtanulása, hogyan lehet az akváriumi növényeket életben tartani.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére