• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evelin

A Tetra lesz kevés, nem a BioRio sok! ;-)
S mi lenne akkor ,ha a nagy alól kiszednék egy 1200-est ,a 800-ast meg beállitanám a másik 1200-es mellé????
Azért nem gondoltam volna hogy a 800-as nem viszi el a kis 64 literest:(
 
S mi lenne akkor ,ha a nagy alól kiszednék egy 1200-est ,a 800-ast meg beállitanám a másik 1200-es mellé????
Azért nem gondoltam volna hogy a 800-as nem viszi el a kis 64 literest:(
Lacko ha nalam elviszi alga nelkul a 60 litert 20+ novennyel nehogy mar nalad ne menjen el [emoji6] Szerintem ne bojgasd,rendezt at az akvariumot kenyed kedved szerint,aztan csodald a garnelakat es ezen van a hangsuly,ki nem sz*rja le az algakat [emoji16]
 
Na ja.Amugy sem lenne egyszerű menet,mert a 12/16-os fűtő is ott van,azt meg érdekes lenne átrakni,ugyanis az előbb nekiálltam,de hamar rájöttem ,hogy akkor két fűtő lesz a nagyon ,és egy sem lesz a kicsin.A nagy alatt pont azt a szűrőt akartam átrakni amelyiken nincs fűtés,majd jött a lecsó ,hogy másak a csőméretek.A másik szűrőt meg macerás piszkálni ,mert azon van a reaktor is meg a nagy fűtő is.Ugyhogy megakadtam.Max csőszűkítőkkel tudnám megoldani.És ha már kiszedtem a nagy akvárium alól az egyik szűrőt mindjárt pucoltam is.Persze a rotort megint nem néztem meg:facepalm:,és hogy jól is érezzem magam így estére az üveg szívóágat el is sikerült törnöm.:whistle::(Mára befejeztem az akvarizálást.:stop::)
 
S mi lenne akkor ,ha a nagy alól kiszednék egy 1200-est ,a 800-ast meg beállitanám a másik 1200-es mellé????
Azért nem gondoltam volna hogy a 800-as nem viszi el a kis 64 literest:(
Ha a szűrőpucolás nem segít, egy próbát megér, bár szerintem erős lenne.
 
Azért csendben megjegyezném ,hogy most meg az egyik Pandát látom petésnek.Lenne/lesz itt remélem szaporulat,no ezért is félek egy esetleges átrendezéstől.Lehet mégis csak egy semleges aljzattal megcsinálom.
@viktorlantos , @inadsz erről a cuccról van tapasztalatotok???
Dennerle Nano Garnelenkies Sunda fehér aljzat 2kg 2 880,00 Ft Green Aqua
Lehet ebbe ültetni????vagy csak egy sima natur aljzat????

Ültethető talaj teljes mértékben. Nekem a szemcsemérete is szimpatikus és még a színe is teljesen jó.
 
Ültethető talaj teljes mértékben. Nekem a szemcsemérete is szimpatikus és még a színe is teljesen jó.
Ha ezzel átrendezem az akváriumot ,és jól beállt a szűrőm ,és még a vizet is felfognám ,akkor szerinted mehetnének vissza egyből a taiwanok????
 
Ha ezzel átrendezem az akváriumot ,és jól beállt a szűrőm ,és még a vizet is felfognám ,akkor szerinted mehetnének vissza egyből a taiwanok????

Szerintem simán, kis bacikultúra és kész, de kérdezz meg erről még olyat is akinek van taiwanja. :D
 
Fonál alga miatt még nem kell szétbombázni mindent!
Eleget tápozod a növényeidet? Van elég CO2 nekik? Van normális világításod? Mennyi vizet cserélsz hetente? Nekem is a kis aksim tiszta fonál volt, talán még láttad is úgy. Emeltem picit a CO2-n és több tápot is kapott, eltelt 2 hónap és eltűnt az alga! :D
A staghornra meg egy jó perlon csere és egy talajporszívózás segíthet valamit, ha jól rémlik. :) A porszívózásnál a leszívott vizet hagyd a vödörben leülepedni, a garnélák 2-3 napot simán elvannak benne. Ha leülepedett a trutyi, visszapecázod őket.

Ne szedd szét, vagy ha nem bírsz magaddal, indíts egy másikat, aztán telepítsd át őket.

Szerintem.
 
Fonál alga miatt még nem kell szétbombázni mindent!
Eleget tápozod a növényeidet? Van elég CO2 nekik? Van normális világításod? Mennyi vizet cserélsz hetente? Nekem is a kis aksim tiszta fonál volt, talán még láttad is úgy. Emeltem picit a CO2-n és több tápot is kapott, eltelt 2 hónap és eltűnt az alga! :D
A staghornra meg egy jó perlon csere és egy talajporszívózás segíthet valamit, ha jól rémlik. :) A porszívózásnál a leszívott vizet hagyd a vödörben leülepedni, a garnélák 2-3 napot simán elvannak benne. Ha leülepedett a trutyi, visszapecázod őket.

Ne szedd szét, vagy ha nem bírsz magaddal, indíts egy másikat, aztán telepítsd át őket.

Szerintem.
Co2 elég nekik szerintem,világítás is több mint elég a 70w-os HQI-val.Még mindig az a gyanúm az erősebb ,hogy a mulm az okozó.De legalább petésednek a garnélák,és jól elvannak
 
@Tibi
Mértem cseppteszttel Ph-t.
6,5
Vagyis lehet még co2-t emelnem ,mert 6 lenne a jó nekik ugye????Ez a francos DC meg eléggé sárgul,lehet átver.
 
Most a taiwanoknak akarod beállítani a vizet 6-os pH-ra? vagy 30ppm CO2 beoldást szeretnél..... alma körte :)
Nem, félreérthető lehettem.Nem akarom sehova lőni a vizet,csak arra gondoltam - mivel szentgyo is 6-os ph-t ír a blogjában - hogy emelek egy kicsit a co2-n ,hátha akkor visszahúzódik a fonal,és a Ph sem fog még 6 alá menni szerintem ,ha most 6,5.Csak én eddig a DC-t figyeltem ,de az szép sárgás már,és félő ,hogy bekavar nekem.
 
Azért vigyázz a CO2-vel, nehogy kiírtsd a garnélákat! Rakj bele egy picike amano-t, hamarabb kipurcan a co2-től, mint a taiwanok. :D
 
Back
Oldal tetejére