• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evelin

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Szeretném bemutatni nektek nagyobbik kislányomat Simon Evelint ,aki már most nagy érdeklődést mutat az akvarisztika iránt.Gondoltuk nyitunk egy naplót az ő akváriumának,ami egy kis 60*30*30-as üveg lenne.Először is azzal kezdeném ,hogy már működött az akvárium ,de eléggé el volt hanyagolva(munka és a The new era mellett :unsure:).Viszont Ő etette a garnikat és Galaxy-kat amik benne tanyáztak.A mai napon elkezdtük kihalászni az élőlényeket,holnap pedig kipucolom az üveget.Van itt pár dolog amiben a segítségeteket ,véleményeteket szeretnénk kikérni.Adott volt az akváriumban egy háttér.Nem tudjuk maradjon e ,vagy kerüljön ki.A másik dolog pedig az lenne ,hogy mivel nem lesz co2 előtéri növénynek jó lenne e a parvula???
Szombaton amikor felmegyek a GA-ba a rendezvényre,szeretnék hozni táptalajt,és a Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum indításakor ami megmaradt Amazonia ,az fog bekerülni.Dióhéjban ennyi ,a kisasszonyról még annyit kell tudni ,hogy 11 éves:love:, most kezdi majd az 5.évfolyamot a suliban.Technikai részleteket írok ha elindult a buli,esetleg ha kérdés lenne ezzel kapcsolatban akkor azt szívesen megírom.Végül egy-két kép a kezdeti lendületről(remélem megmarad),én addig fotóztam ,meg....:cigar:.:)
DSC03150 by Evereka, on Flickr
DSC03164 by Evereka, on Flickr
DSC03168 by Evereka, on Flickr
Itt pakolja át a drágám az RC-ket az Inception romjaiba
DSC03169 by Evereka, on Flickr
 
Gondolkoztam közben ,és arra jutottam,hogy csak tolok neki majd egy kis élesztős co2-t.Szűrés egyenlőre egy Aquael fan 2-es lesz ,később lehet kap egy kisebb külsőt.Háttérrel mi legyen skacok ,vegyük ki ,vagy sem?????Eléggé gyárinak tűnik.
 
Én a magam részéről nem vagyok híve a háttereknek, hacsak nem sügeresről van szó. Szerintem ki vele!
Gratula és sok sikert Evelinnek!
 
Evelin mire szavaz? Végül is ő fogja gondozni, ha neki tetszik és nem zavarja a sok gond, amivel jár, akkor maradjon, ha neki sem jön be, akkor menjen!
Szuper jó kis sulikezdő meglepetés.:)
Sok sikert Evelin!
 
Evelin mire szavaz? Végül is ő fogja gondozni, ha neki tetszik és nem zavarja a sok gond, amivel jár, akkor maradjon, ha neki sem jön be, akkor menjen!
Szuper jó kis sulikezdő meglepetés.:)
Sok sikert Evelin!
Rákérdeztem a háttérre.(y)
Határozott "vegyük ki " volt a válasz:).Talán jobb is lesz így ,kevesebb gond.
 
Remélem a parvula bírni fogja
A parvula addig stagnálni fog,nem növekszik,a fény az mennyi lesz felette ?
Remélem majd az Én lányomat is aki most lesz 6 éves tudom ebbe az irányba is kergetni,bár a kis akvárium már adott a szobájában :D
Elrendezésről ötletek vannak már ? Te rendezed be vagy a lányod ? Már látom is : apa ne szólj bele ez az Én akváriumom olyan lesz amilyet Én szeretnék :ROFLMAO:
A háttér nem is volt kérdés hogy kuka,sokkal jobb lesz úgy.
Élesztősből Én a 50 dkg cukor 20 g budafoki élesztőt tolom (remélem már nem sokáig ) ezzel a 2 literes palackra vetítve egy hétig vígan elmegy,de a parvula helyett az MC sokkal ütemesebben nő mellette,bár idővel a Parvula is bekócosodik ;)
 
Az ugye nem is kérdés, hogy nevezni fog vele a HAC 2015-ön?
Egyenlőre várjuk meg míg elkészül.:)Elképzelés már van,hétvégéig még finomítgatunk rajta.Lávaköves -fás kompozíció lesz,tele mohával ,és előtéri növénnyel.

a parvula helyett az MC sokkal ütemesebben nő mellette
Gondolod Viktor ,hogy az MC-vel jobban járnánk???Csak azért gondoltam a parvulára mert a nagyban meg MC van;)
 
+1 NEM szavazata a parvulára. Szinte visszafele nő. Mióta megy a zselés CO2 (az az egy-két tő, ami megmaradt az elmúlt hónapokban) mintha terjeszkedne, de mire halad egy centit, a tenellus háromszor megkerüli. :)
 
Közben kiderült - a barátomnak kölcsönadott - második 2*18W T8-as lámpám is hazakerül.Így már lenne 4*18 W.;)Több mint elég szerintem:)
 
Jó estét!A kiscsaj már alszik;).Szerintem az akvárium fölé fogom tenni mindkét lámpát,az már 72W az 54 literre,igaz t8-assal.Igy sem valósulhat meg egy szép parvula mező????vagy inkább tegyük bele a fent emlitettek valamelyikét????MC vagy marsilea????Mondjuk Monte Carlom az van itthon még az Inception -ban.
 
Jó estét!A kiscsaj már alszik;).Szerintem az akvárium fölé fogom tenni mindkét lámpát,az már 72W az 54 literre,igaz t8-assal.Igy sem valósulhat meg egy szép parvula mező????vagy inkább tegyük bele a fent emlitettek valamelyikét????MC vagy marsilea????Mondjuk Monte Carlom az van itthon még az Inception -ban.
Akár egy parvula és MC vegyes mező is mehetne.Szép természetes hatása lenne.
 
Csakhogy legyen egy ellenvélemény, én nem biztos, hogy kidobnám a hátteret, ha találnék olyan követ, ami színben passzol hozzá. Előre lehetne hozni a sziklás témát a kövek segítségével, hogy ne csak egy fal legyen. A sziklákat sokan majdnem a plafonig pakolják, nektek meg már megvan. Csak 3D-síteni kéne. Sok moha és esetleg egy nagyobb vízszintes "uszadék" fa, amire lehetne ültetni, kötözni. Olyan köves-homokos folyómedres fíling...
 
Back
Oldal tetejére