• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evelin

De miért nem csinálsz black outot? A garnélák teljesen jól ellennének 4-5 napig sötétben vagy sötétebb környezetben is.
Vagy ha nem blackout vedd vissza felére a fényt.
Jut eszembe .Black out csak akkor hatásos ha teljesen lefedem az akváriumot,vagy segít már az is ha pár napig nem világítok neki????
 
Ha több fényt tudsz megvonni gyorsabb az eredmény.

Amire figyelnék, hogy ugye itt a sötét miatt nem lehet lelőni a CO2-t mint egy növényesnél, mert oda lennének a garnélák. Szóval figyelni kell nehogy túltold most hogy a növények nem igénylik majd napokig.
 
Azért ez elég hihetetlen nekem.Ennyire fényszerető ez a dög?Ennyit számit ha megvonják tőle a fényt?
Co2 igy is csak módjával megy az nem lesz gond .
 
A sors iróniája .Ugye egy akvárium is akkor szokott a legszebb lenni amikor bontaná az ember.No itt is igaz ez ,csak nem a szépségben.Nagyon sok kis Taiwan lepte el az akváriumot.Akárhova nézek piciket látok.Kis redruby-t is láttam már,és egy jóval nagyobb bluebolt is előjött,de hogy ez hol volt eddig azt nem tudom.Annak ellenére hogy fullon ellep lassan a fonal,a kicsik most jól érzik magukat.De ez a fonalalga egy borzalom.Legszívesebben már szétszedtem volna,de most nem tudom mi legyen.Már az új JBL-es Beige talaj is itthol van,dekor bekészítve.....lehet halasztom egy kicsit még a projektet:whistle:
Laci, ha beállt az új akva, minden vízparamétered megegyezik a jelenlegiével, akkor szépen apránként halássz át párat, ha műxik, lassan-lassan költözhet a többi is.
BO-t azért próbáld ki. Anno én is hetekig gyűjtöttem a bátorságot, aztán amikor három nap után levettem a takarást, nem akartam hinni a szememnek. Tényleg műxik és senki nem sínylette meg.
Mondjuk engem evett a fene...
 
24 órája vannak sötétben a garnélák;)
De azért csak bepillantottam a lepel alá a mobil fényével,hogy minden rendben van e.Jelentem igen,szépen matatnak.Csak nem tudom meddig maradjon a sötét.Két nap elég lehet????
 
Tudtam, hogy nem bírod ki :p :p FÜGGŐ :D
Hát azért egy gyors csekkolás csak belefér ,hogy minden rendben e :)
Leginkább a melegedéstől tartottam ,nehogy az ágytakaró alatt melegedjen a víz,de erre is készültem ,mert a venti bent maradt az üvegen;)
...de szerencsére nem melegszik a víz
 
Hát azért egy gyors csekkolás csak belefér ,hogy minden rendben e :)
Leginkább a melegedéstől tartottam ,nehogy az ágytakaró alatt melegedjen a víz,de erre is készültem ,mert a venti bent maradt az üvegen;)
...de szerencsére nem melegszik a víz
Értem én, értem :) :p
 
24 órája vannak sötétben a garnélák;)
De azért csak bepillantottam a lepel alá a mobil fényével,hogy minden rendben van e.Jelentem igen,szépen matatnak.Csak nem tudom meddig maradjon a sötét.Két nap elég lehet????
Laci, 3-4 napot bírj ki, annyi idő alatt rendbe kell jönnie.
Nekem anno @viktorlantos és @Nigro elsőre három napot javasolt, amit szükség esetén -ha nem sikerült megfelelően- meg lehet ismételni öt naposig kihúzva a dolgot.
Szóval én azt javasolom, hogy három napnál korábban ne csomagold ki.;)
 
Laci, 3-4 napot bírj ki, annyi idő alatt rendbe kell jönnie.
Nekem anno @viktorlantos és @Nigro elsőre három napot javasolt, amit szükség esetén -ha nem sikerült megfelelően- meg lehet ismételni öt naposig kihúzva a dolgot.
Szóval én azt javasolom, hogy három napnál korábban ne csomagold ki.;)
Majd csak kibírom valahogy;)
 
Levettem a leplet az akváriumról.Hát a fene tudja......tűnt is el alga ,meg nem is.Ahol durva volt az is kopottabb ,de teljesen nem vonult vissza a fonal.És ha már kicsomagoltam ,egy kicsit gyönyörködtem is a növendékekben.:);)
23416770_05389e19552f6ddceafedf6b23bdc8b8_xl.jpg

23416774_8f8e378cee635e8244782eff8b009193_xxl.jpg


23416778_e120a39d1446e0a60bbb5182c157cae0_xxl.jpg

Generációk:whistle:
23416780_723d22459c9b28bbd81b0fb7eb6ed17d_xxl.jpg

23416782_ba2a627f93aac6108a17a53663b92692_xxl.jpg
 
Levettem a leplet az akváriumról.Hát a fene tudja......tűnt is el alga ,meg nem is.Ahol durva volt az is kopottabb ,de teljesen nem vonult vissza a fonal.És ha már kicsomagoltam ,egy kicsit gyönyörködtem is a növendékekben.:);)
23416770_05389e19552f6ddceafedf6b23bdc8b8_xl.jpg

23416774_8f8e378cee635e8244782eff8b009193_xxl.jpg


23416778_e120a39d1446e0a60bbb5182c157cae0_xxl.jpg

Generációk:whistle:
23416780_723d22459c9b28bbd81b0fb7eb6ed17d_xxl.jpg

23416782_ba2a627f93aac6108a17a53663b92692_xxl.jpg
Hallod Lacko nagyon szepek ezek a garnelak [emoji106] Koszi a kepeket En is gyonyorkodtem bennuk [emoji4]
 
Levettem a leplet az akváriumról.Hát a fene tudja......tűnt is el alga ,meg nem is.Ahol durva volt az is kopottabb ,de teljesen nem vonult vissza a fonal.És ha már kicsomagoltam ,egy kicsit gyönyörködtem is a növendékekben. [...]
5 napig tartott? Kevésnek érzem, a növényeken nem annyira látszik, hogy különösebben megviselte volna őket a kúra. Az a gyanúm, ebből bontás lesz (bár ne legyen igazam!).
Amennyiben mégis így döntenél: én egy másik üres akváriumba tennék talajt, és új növényeket. Majd egy vízcsere alkalmával levett vízzel feltölteném. Előtte sűrűn szövésű anyagon leszűrném: legalább a nagyobb leszakadó/leváló algadarabok fennakadjanak. Új szűrőt indítanék benne, de a mostaniból belenyomnék egy jó adag koszt. Ha ez a medence 4 hétig problémamentesen megy, átköltöztetném bele a garnélákat.
Akkor ők már biztonságban vannak, így kényelmesen jutna idő az újraindításhoz. Csak egy ötlet - szerintem.
 
Na... a terv.
Van egy régi 54 literes akváriumom abba fognak kerülni.Egy bútor vásárlás előtt állok ,mert már arra szeretném tenni az akváriumokat.No ha a bútor meglesz és a helyére kerül akkor az 54 literes el lesz indítva a garnéláknak,és 1 hétig járatom a régi szűrővel ,használt vízzel sűrű vízcserékkel.JBL Shrimp talaj kerül alulra ,némi red moorral,moházva.Ennyi .Majd a jelenlegi akvárium kap egy új scapet seiyru kővel.Addig is a kicsik tudnak nőlni ,erősödni a jelenlegi lakhelyükön.Úgyhogy előbb utóbb bontás lesz ;).Túl dzsuvás már a jelenlegi talaj.
 
Back
Oldal tetejére