• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evelin

Sziasztok!
Itt szeretném megköszönni @Tibi -nek a sok hasznos tanácsot.Tegnap eszközöltem az akvárium életében egy kisebb átrendezést.No nem nagy dolog volt ,csak kikaptam a frontüvegtől az MC-t,mert nagyon sok mulm volt alatta.Irtózatosan sok riccia maradvány volt közte ,ez meg vonzotta a mulmot ,illetve a fonalalgát.Helyette HC került.Meglátjuk mi lesz belőle.Ami még feljegyzendő ,és amiben Tibi óriási segítségemre volt ,az az ,hogy mivel a kis taiwanok valami miatt nem mutatják magukat - vagy amit láttam az is eltűnt - gondoltam csak utánajárok mi lehet a gond.Holott a nagyok folyamatosan petésednek.Kiderült ,hogy magas a KH-m ,mert 5-öst mértem ,és ugye 1 kellene legyen ,vagy 0.A visszasózó porom volt elírva,és én abban a tudatban adagoltam eddig,hogy GH+,erre kiderül ,hogy GH/KH+.Szóval tegnap óta már Salty GH+-t adagolok vízcserénél,amit tegnap csináltam ,meg egyet ma is.Azt remélem egy kicsit sűrűbb vízcserével le tudom szorítani a KH-t.A red ruby közben elengedte a kicsiket ,ezek megint lehet mentek a levesbe,viszont most is van 3 petés kismama(panda,red bolt ,és blue bolt).Most már nagyon remélem ,hogy meg is maradnak majd a kicsik.
Köszi hogy benéztél.:notworthy::)
 
A végén még nem hiszitek el ,hogy még megvannak a garnélák:)
@keszalvo egy kis fotomontázst csináltam neked inkább.
A redruby elengedte a kicsiket időközben ,a blueboltnak ,és az egyik redbolt-nak nem sok van és azok is megszabadulnak a kicsiktől.Szerencsésen lettek a Redboltok választva mert 2 lányra van egy fiú ,és mindkettő petés a csajok közül.Most hogy ez a Gh+-os mizéria is letudva remélem a kicsik is jól érzik majd magukat.Most már minden földi jóval el vannak látva,mert kapnak GlasGarten BacterAE-t illetve Shrimp Baby Food-ot is,illetve Dennerle Nano Black Cones is van bent nekik ,és kintről rendelt Catappa levél is ,ugyan erre nem kaptak rá.A múltkori pucolás óta kicsit paráztam ,hogy maradt e az előző generációból az akváriumban,és hát azért van remény ,mert egy kis Bluebolt tegnap pont szembenézett velem a frontüvegnél.Olyan 3 mm-es lehet.Remélem van több is.Röviden ennyi.;) :)
 
A végén még nem hiszitek el ,hogy még megvannak a garnélák:)
@keszalvo egy kis fotomontázst csináltam neked inkább.
A redruby elengedte a kicsiket időközben ,a blueboltnak ,és az egyik redbolt-nak nem sok van és azok is megszabadulnak a kicsiktől.Szerencsésen lettek a Redboltok választva mert 2 lányra van egy fiú ,és mindkettő petés a csajok közül.Most hogy ez a Gh+-os mizéria is letudva remélem a kicsik is jól érzik majd magukat.Most már minden földi jóval el vannak látva,mert kapnak GlasGarten BacterAE-t illetve Shrimp Baby Food-ot is,illetve Dennerle Nano Black Cones is van bent nekik ,és kintről rendelt Catappa levél is ,ugyan erre nem kaptak rá.A múltkori pucolás óta kicsit paráztam ,hogy maradt e az előző generációból az akváriumban,és hát azért van remény ,mert egy kis Bluebolt tegnap pont szembenézett velem a frontüvegnél.Olyan 3 mm-es lehet.Remélem van több is.Röviden ennyi.;) :)
Irigykedem ........ [emoji16]
Brutal szepek koszi a kepcsokrot [emoji6]
 
Irigykedem ........ [emoji16]
Brutal szepek koszi a kepcsokrot [emoji6]
Köszi Vik;)
Hát mit mondjak ,akkor lehetne őket szépen fotózni ha ki lennének véve üveggel,tudod mint ahogy a "nagyok"csinálják:LOL:.Mert így néha szenvedés őket fotózni ,sőt nem is nagyon tudom.Vagy bújnak,vagy a fény miatt :poop:lesz a kép,no és makrózni is csak akkor tudok ha közel jönnek az üveghez.:whistle::facepalm:
 
Üdv.
Nemrég felemeltem a Quad lámpát 10 cm-el,mert lehet sok volt a fény,és ezért jött a fonal,már egyszerűen másra nem tudok gondolni.Sikerült úgy visszahajlítanom a lámpatartót ,hogy nem tört el,sőt ,tök jó volt vele dolgozni.Hát ez az utolsó esély az akváriumnak,mert ha most sem szűnik meg az algásodás,akkor bontani fogom.Gondolkozom egy normális taiwanos akvárium indításán,ugy ,hogy a garnélák átkerülnének a most még üres 54 literesbe(amiben legózni szoktam),és ebben pedig csinálnék egy új akváriumot.Szűrés nem hiszem ,hogy kevés lenne ,mert ugye @keszalvo Viktornál gyönyörűen dolgozik ugyanazon típusú szűrő .Ha esetleg úgy alakulna ,hogy sorra kerül a bontás ,akkor csak azt nem tudom egy garnélás 54 literes akváriumba járható út lehet e egy belső szűrő????.Külsőt nem nagyon akartam volna venni ,és egy Hailea 1050 l/h-s belső szűrő pedig adott.
Egy pár gondolat a taiwanokról is.Most már egyre több picit látok,csudaszép kis pandák bújnak elő :love:
 
azt nem tudom egy garnélás 54 literes akváriumba járható út lehet e egy belső szűrő?
Garnéla függő, de anyámnál az rc-k nagyon jól érzik magukat egy kis aquael belsővel szűrt vízben. :) De nekem a nanoban is belső szűrés van, fenntartható.
 
Garnéla függő, de anyámnál az rc-k nagyon jól érzik magukat egy kis aquael belsővel szűrt vízben. :) De nekem a nanoban is belső szűrés van, fenntartható.
Azért a Hailea HL-BT 1000 nem piskóta belső szűrő.Teljesítményre brutál ,bio szűrőanyagot is lehet tenni bele ,igaz csak kis mennyiséget.Attól félek pikk-pakk felforgatná az akváriumot.És sajna én nem jöttem rá ,hogy lehetne fojtani.:(
 
Azért a Hailea HL-BT 1000 nem piskóta belső szűrő.Teljesítményre brutál ,bio szűrőanyagot is lehet tenni bele ,igaz csak kis mennyiséget.Attól félek pikk-pakk felforgatná az akváriumot.És sajna én nem jöttem rá ,hogy lehetne fojtani.:(
Jah, hát az biztos, hogy sok lenne hozzá. Szerintem inkább valami 300 lph körüli belsőt keresnék bele, az még nem csinál túl nagy flow-t. A fojtással én is gondban vagyok a nanoban, talán a kiömlőre rakott gardena csappal megoldható lenne a szabályozása, csak az meg helyhiány miatt nem játszik nálam, de talán azt megpróbálhatod. :)
 
Néhány kép a lakókról.Ma 4 kicsit is össze tudtam számolni,három pandát és egy bluebolt-ot láttam egy időben:)Lesz talán több is:whistle:
23351351_9e28056c67cff2cab268aeb8742aed6e_xl.jpg

23351353_2f31ab4c1baeb204b7815fbf8893b288_xxl.jpg

23351355_6ee3b78d18b15fe970261da6ee831938_xxl.jpg

23351359_ee9d605b3b4d489ec0484809ba88a087_xxl.jpg

23351361_9e475892dc86f0f97574f7b4b11071f4_xxl.jpg

23351363_c04ab311a226dbd589c39e1fc68b4728_xxl.jpg
 
Sziasztok!
Az akvárium hamarosan bontásra kerül.Nem szoktam feladni egykönnyen dolgokat,de ez az akvárium - taiwanok ide,taiwanok oda - már menthetetlen.A garnélák új helyre kerülnek,új talajjal,ami holnap megjön.Semmi nagy csoda nem lesz vele,a régi red moor dekorok moházva ,meg lehet beteszem a jelenlegi megkövesedett fát nekik.Csak garnélás akvárium lesz ,hogy a szaporulat sikeresen beinduljon.A panda anyuka megint petés.Muszáj átalakítanom ,mert már fennakadnak a fonalalgában akárhogy szedegetem csak jön a rohadék.Már a lámpa is feljebb került,ez sem segített rajta.A terv ,hogy a régi 54 literesbe kerülnek,ebbe a DoAqua üvegbe meg építek egy seiyru-s iwagumit.ha már ennyit legóztam a kövekkel.Amugy a kicsik most szépen növögetnek,a minap 6 kicsit láttam egyszerre.
Ja ....jut eszembe .Képzeld @Tibi ,még mindig van a talajba alul seiyru kő.Nem voltam elég alapos a múltkor ,mert a HC-t ahogy nyomkodtam volna lefelé még találtam alul követ.De már nem bántom addig,így is tökre felkavarodott a víz amikor a többit szedtem ki.Röviden ennyi ,átalakítás után jelentkezem.;):)
 
A sors iróniája .Ugye egy akvárium is akkor szokott a legszebb lenni amikor bontaná az ember.No itt is igaz ez ,csak nem a szépségben.Nagyon sok kis Taiwan lepte el az akváriumot.Akárhova nézek piciket látok.Kis redruby-t is láttam már,és egy jóval nagyobb bluebolt is előjött,de hogy ez hol volt eddig azt nem tudom.Annak ellenére hogy fullon ellep lassan a fonal,a kicsik most jól érzik magukat.De ez a fonalalga egy borzalom.Legszívesebben már szétszedtem volna,de most nem tudom mi legyen.Már az új JBL-es Beige talaj is itthol van,dekor bekészítve.....lehet halasztom egy kicsit még a projektet:whistle:
 
A sors iróniája .Ugye egy akvárium is akkor szokott a legszebb lenni amikor bontaná az ember.No itt is igaz ez ,csak nem a szépségben.Nagyon sok kis Taiwan lepte el az akváriumot.Akárhova nézek piciket látok.Kis redruby-t is láttam már,és egy jóval nagyobb bluebolt is előjött,de hogy ez hol volt eddig azt nem tudom.Annak ellenére hogy fullon ellep lassan a fonal,a kicsik most jól érzik magukat.De ez a fonalalga egy borzalom.Legszívesebben már szétszedtem volna,de most nem tudom mi legyen.Már az új JBL-es Beige talaj is itthol van,dekor bekészítve.....lehet halasztom egy kicsit még a projektet:whistle:
A @Tibi pontosan ugyanezzel a módszerrel fogja örökké fenttartani a nagy taiwanos akváriumát, amit a tervek szerint már egy olyan másfél éve szétszedett :D
 
Lackó! Ezek egyszerűen gyönyörűek!!! Nem szoktam irigykedni, de most sárgulok rendesen. Nálunk sajnos nem jött össze a Taiwan tartás, pedig mindent elkövettünk, vagy talán még annál is többet.
Valahogy le kéne küzdeni ezt a ronda algásodást, mert úgy látszik, hogy garnéla fronton viszont valamit nagyon eltaláltál benne(y) Sajnos érdemi ötletem sajnos nincsen:(.

Gratulálok: Attila
 
Lackó! Ezek egyszerűen gyönyörűek!!! Nem szoktam irigykedni, de most sárgulok rendesen. Nálunk sajnos nem jött össze a Taiwan tartás, pedig mindent elkövettünk, vagy talán még annál is többet.
Valahogy le kéne küzdeni ezt a ronda algásodást, mert úgy látszik, hogy garnéla fronton viszont valamit nagyon eltaláltál benne(y) Sajnos érdemi ötletem sajnos nincsen:(.

Gratulálok: Attila
Köszi Attila !
Hát piszkosul örülök én is,mikor hazaérek csajok köszöntése után az az első megyek a kis akvárium elé ,és sasolom a kicsiket.Tényleg mintha elleptek volna.Egyedül kis red boltokat nem láttam még.Most felbátorodva jönnek elő ,és tényleg mintha most jó lenne a víz nekik minden téren.Nagyon szépek az utódok.Amugy nagy köszönet @Tibi -nek mert az ő instrukciói alapján derült ki ez a GH/KH por mizéria ami miatt nem voltak eddig kicsik .Ugyhogy Tibi :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:.
Csak ez a rohadék fonal ne lenne.Az a gyanúm, az a gond hogy most egy éves a talaj ,meg minden,mulm is lehet közte rendesen,párszor fel is lett túrva a seiyru kövek kivételekor ,és ez is kedvezett az algának.Szedegetem én becsületesen ,de nem akar szűnni.Már kezdek belefáradni.De a kicsik kárpótolnak mindenért.;):)
 
Köszi Attila !
Hát piszkosul örülök én is,mikor hazaérek csajok köszöntése után az az első megyek a kis akvárium elé ,és sasolom a kicsiket.Tényleg mintha elleptek volna.Egyedül kis red boltokat nem láttam még.Most felbátorodva jönnek elő ,és tényleg mintha most jó lenne a víz nekik minden téren.Nagyon szépek az utódok.Amugy nagy köszönet @Tibi -nek mert az ő instrukciói alapján derült ki ez a GH/KH por mizéria ami miatt nem voltak eddig kicsik .Ugyhogy Tibi :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:.
Csak ez a rohadék fonal ne lenne.Az a gyanúm, az a gond hogy most egy éves a talaj ,meg minden,mulm is lehet közte rendesen,párszor fel is lett túrva a seiyru kövek kivételekor ,és ez is kedvezett az algának.Szedegetem én becsületesen ,de nem akar szűnni.Már kezdek belefáradni.De a kicsik kárpótolnak mindenért.;):)
Kit erdekel a fonal,engem biztos nem ha ilyen garnelak szaladgalnak az akvariumban.[emoji2] [emoji106]
Egyeb irant ugy is bontasz majd ha ennyire zavar,de biztositek nincsen ra hogy a kovetkezoben nem fog elojonni [emoji6]
 
De miért nem csinálsz black outot? A garnélák teljesen jól ellennének 4-5 napig sötétben vagy sötétebb környezetben is.
Vagy ha nem blackout vedd vissza felére a fényt.
pont ugyanezt akartam mondani -- black out, és világíts kevesebbet, és nem lesz fonal alga. Ha utána kell kicsit menni a növényekkel, lehet akkor is jobb megoldás, mint szétkalapálni egy ilyen nem könnyen összeálló rendszert, amiben ennyire jó a taiwanszex.
 
Kit erdekel a fonal,engem biztos nem ha ilyen garnelak szaladgalnak az akvariumban.
Egyeb irant ugy is bontasz majd ha ennyire zavar,de biztositek nincsen ra hogy a kovetkezoben nem fog elojonni
Egy teljese új ,minimál setupnál azért kisebb lenne a valószínűsége.;)
Vagy ha nem blackout vedd vissza felére a fényt.
A lámpát feljebb állitottam,de ezt az időzítős dolgot még nem játszottam ki.Jó ötlet, tekerek egy kicsit az időkapcsolón.Köszi Vik;):)
 
Back
Oldal tetejére