• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Sikerült megmérnem egy másik teszttel! Azzal 10-es értek jött ki, viszont egyből utána mértem a JBL-el és azzal is annyi jött ki. Amin változtattam ,hogy 3ml macrot adtam reggel a 2ml micro mellé. Most már a foszfátot kell beállítanom ,mert az Amazónia kicsit nyeli még, jelenleg 0,6 .
 
Sziasztok!

96 literes akváriumban napi 5-5 ml micro és macro tápot adagolok.
Sajnos a növényeimen hiánytünetek jelentkeznek. Pl.: apró levelek monte carlo-nál. Emellett nagyon lassan nőnek a növények.

Jól gondolom, hogy nem a tápozással lesz a gond?
 
Sziasztok!

96 literes akváriumban napi 5-5 ml micro és macro tápot adagolok.
Sajnos a növényeimen hiánytünetek jelentkeznek. Pl.: apró levelek monte carlo-nál. Emellett nagyon lassan nőnek a növények.

Jól gondolom, hogy nem a tápozással lesz a gond?
Szia,

Kevés az info, ennyiből senki nem fogja tudni megmondani.
Milyen fény, milyen vízparaméterek, milyen szűrés, van-e CO2, milyen növények, milyen állatok?
+ 1-2 kép is sokat segítene.
 
Sziasztok!

96 literes akváriumban napi 5-5 ml micro és macro tápot adagolok.
Sajnos a növényeimen hiánytünetek jelentkeznek. Pl.: apró levelek monte carlo-nál. Emellett nagyon lassan nőnek a növények.

Jól gondolom, hogy nem a tápozással lesz a gond?
Én inkább a CO2 és világítás felé is gondolkodnék. Ettől függetlenül egy nitrát-foszfát érték segítene. 🙂
Szerk .: megelőztek. 😁
 
Sziasztok, első posztom így próbálom szépen valahogy megfogalmazni, hátha sikerül :D
Pár paraméter előzetesen az akváriumról:
- Bruttó 140 liter
- CO2 24/7
- erős fény
- mért paraméterek: NO3: 10 mg/l, PO4: 1 mg/l, Fe: 0,25 mg/l, TDS 196, GH:10, KH: 5
- szűrés: Atman CF-1000, perlon vatta felül, alatta matrix trop, illetve Sera Siporax

GA tápok: 2 pumpa mikro, 3 pumpa makro naponta, Seachem Excel 2,5 ml.
Kezdetben az ajánlott 1ml/20l táp ment, attól minden durván beindult és megjelent a stem növényeken a nyálkás szerű zöld alga - a lentebb említett növényen főként

Képek:
Olvastam előzetesen a GA vs ADA tápokat. ADA tápokat ki szeretném próbálni (btw. olyan jól néznek ki a flakonjaik :D ). Az akváriumra nézve nincs meg az a 'lush growth' feelingem, ahogy Balázs mondja mindig a videókban.
Például a háttérben lévő myriophyllum tuberculatum nő, mint a gaz, de ilyen 'neutrálisabb barnás' a színe. GA-ba vettük még, ott olyan szép piros volt, nyilván mások a körülmények.
 
Sziasztok, első posztom így próbálom szépen valahogy megfogalmazni, hátha sikerül :D
Pár paraméter előzetesen az akváriumról:
- Bruttó 140 liter
- CO2 24/7
- erős fény
- mért paraméterek: NO3: 10 mg/l, PO4: 1 mg/l, Fe: 0,25 mg/l, TDS 196, GH:10, KH: 5
- szűrés: Atman CF-1000, perlon vatta felül, alatta matrix trop, illetve Sera Siporax

GA tápok: 2 pumpa mikro, 3 pumpa makro naponta, Seachem Excel 2,5 ml.
Kezdetben az ajánlott 1ml/20l táp ment, attól minden durván beindult és megjelent a stem növényeken a nyálkás szerű zöld alga - a lentebb említett növényen főként

Képek:
Olvastam előzetesen a GA vs ADA tápokat. ADA tápokat ki szeretném próbálni (btw. olyan jól néznek ki a flakonjaik :D ). Az akváriumra nézve nincs meg az a 'lush growth' feelingem, ahogy Balázs mondja mindig a videókban.
Például a háttérben lévő myriophyllum tuberculatum nő, mint a gaz, de ilyen 'neutrálisabb barnás' a színe. GA-ba vettük még, ott olyan szép piros volt, nyilván mások a körülmények.
Egész pontosan mit takar az "erős fény"?
Mivel világítasz?
 
mint a gaz, de ilyen 'neutrálisabb barnás' a színe. GA-ba vettük még, ott olyan szép piros volt, nyilván mások a körülmények.
E miatt ne aggódj. A vásárlók 90-95%-ának soha az életben nem lesznek olyan szépek a növényei, mint a G.A-ban. Ezért ők a G.A., mi pedig "csak" a vásárlók. Tökmindegy mivel tápozol és mennyit. A varázslat máshol keresendő...
Biztosan Te is láttad ezt a videót.
 
Egész pontosan mit takar az "erős fény"?
Mivel világítasz?
Lumen Aquatech lámpa elődje. 6*65 cm smd 8520-as led szallag párhuzamosan (234 db LED - 7060 lumen) illetve 3 db piros CREE LED.
 
Utoljára módosított:
Lumen Aquatech lámpa elődje. 6*65 cm smd 8520-as led szallag párhuzamosan (234 db LED - 7060 lumen) illetve 3 db piros CREE LED.
Így már érthető, hogy miért neutrális barna a Myriophillum tuberculatum. (piros az, csak nem tudja a lámpa😃) Hidegfehér szalag nem ad elég pirosat. Nem találtam a neten színhűségről bármit, szóval azzal is lehet gond. Talán @Jopet tud valamit erről a szalagról, de az már egy másik topicba való gondolat lenne.
Azt mondanám, hogy piros gazhoz jó lámpa kell, illetve nitrát szegényebb tápozás. Ez sem annyira az EI tápozás asztala, az ADA tápok felé jó irányba gondolkodsz. 😉
 
Így már érthető, hogy miért neutrális barna a Myriophillum tuberculatum. (piros az, csak nem tudja a lámpa😃) Hidegfehér szalag nem ad elég pirosat. Nem találtam a neten színhűségről bármit, szóval azzal is lehet gond. Talán @Jopet tud valamit erről a szalagról, de az már egy másik topicba való gondolat lenne.
Azt mondanám, hogy piros gazhoz jó lámpa kell, illetve nitrát szegényebb tápozás. Ez sem annyira az EI tápozás asztala, az ADA tápok felé jó irányba gondolkodsz. 😉
A végén írtam, hogy 3 db piros CREE LED van pluszban :)
 
A végén írtam, hogy 3 db piros CREE LED van pluszban :)
Oké. Nem biztos, hogy elég. A piros ledek hullámhossza gyakran olyan gyatra, hogy egy sor melegfehér szalag jobban műkszik növényezésben. Nézz át ebbe a topicba lámpakérdésben:
Baromira hosszú topic, de nagyon sok infót megtalálsz benne a ledszalagokról és a hibáikról, előnyeikről. Ez a téma már nem a tápozás topicjába való. 😉
 
Nem ismerem én se ezeket a szalagokat, de pár gondolat, ami segíthet:

1. 7060 lumen, ez gondolom a szalagok névleges teljesítménye. Ha dimmelve van mondjuk 80%-ra, akkor máris ~5600-al lehet számolni (ez sem teljesen igaz, mert a dimmeléssel nem lineárisan csökken a fényerő, de ez most még mellékes is). Ezzel máris "csak" kb 40 lumen/liter a fényerő, ami máris inkább az alja a high-tech növényesnek.
2. 140 literes az akva, de ahogy a képeken látom elég magas. Így magasabb vízoszlopot kell bevilágítani, elsősorban akkor kezdenek benne igazán pirulni, ha a felszín közelébe érnek a növények.
3. ezzel megelőzött @Zsoltiabéka - előző poszt :)
4. Az igazán kicsattanóan élénk színeket, megjelenést több vágás/topolás/sűrűsödés után érik el a növények. Adj nekik időt!

Azért keresném a megoldást elsősorban a fénynél, mert ahogy nézem Reineckii mini és valamilyen Ludwigia (talán repens?) van. Ezek annyira nem igénylik a vékony tápozást a piruláshoz. 10-es nitráttal is ragyogó vörös lehet. A Reineckii mini kifejezetten tápanyag igényes a gyökérzet felől, talajkapszula segíthet neki.
 
Nem ismerem én se ezeket a szalagokat, de pár gondolat, ami segíthet:

1. 7060 lumen, ez gondolom a szalagok névleges teljesítménye. Ha dimmelve van mondjuk 80%-ra, akkor máris ~5600-al lehet számolni (ez sem teljesen igaz, mert a dimmeléssel nem lineárisan csökken a fényerő, de ez most még mellékes is). Ezzel máris "csak" kb 40 lumen/liter a fényerő, ami máris inkább az alja a high-tech növényesnek.
2. 140 literes az akva, de ahogy a képeken látom elég magas. Így magasabb vízoszlopot kell bevilágítani, elsősorban akkor kezdenek benne igazán pirulni, ha a felszín közelébe érnek a növények.
3. ezzel megelőzött @Zsoltiabéka - előző poszt :)
4. Az igazán kicsattanóan élénk színeket, megjelenést több vágás/topolás/sűrűsödés után érik el a növények. Adj nekik időt!

Azért keresném a megoldást elsősorban a fénynél, mert ahogy nézem Reineckii mini és valamilyen Ludwigia (talán repens?) van. Ezek annyira nem igénylik a vékony tápozást a piruláshoz. 10-es nitráttal is ragyogó vörös lehet. A Reineckii mini kifejezetten tápanyag igényes a gyökérzet felől, talajkapszula segíthet neki.
Köszi az infókat, amik lemaradtak: méret 70x45x45
- Talaj: Ista Premium Soil, Seiryu kő
- Növények: Ludwigia Palustris Super red, camboba aquatica, camboba furcata, myriophyllum aquaticum, myriophyllum tuberculatum, pogostemon helferi, HC 'cuba', proserpinaca palustris (pici még), eriocaulon polaris, eleocharis parvula, anubias nana bonsai, reinickii mini
 
Back
Oldal tetejére