• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Esőerdő a szobában

Hová fér még ide növény, ami nem jött meg?

Hogy hová? Mondjuk úgy, hogy a felsö szint még igen gyér. Ide igen fényéhes mini-broméliák kerülnek. Ezen kívül van egy-két spot, ahová kevesebb víz jut az öntözöböl. Ezekbe a "dry spotokba" kerülnek olyan növények (tillandsiák), amelyek nem annyira vízigényesek, de a magasabb páratartalommal azért jól elvannak.

Üdv: R
 
Nektek is sok örömet és boldogságot a picihez!

A párásításal kapcsolatban: egy esöztetö készülék dolgozik, idökapcsolóval vezérelve, valamit (ez egyelöre inkább csak vizuális effekt) beüzemeltem az ultrahangos párásítót is (ez egy Trixie Fogger XL). Ha tényleg kicsi floráriumot szeretne az ismerösöd, pl. 50x50x80 cm3, vagy még kisebbet, akkor nem kell feltétlenül az automata locsolóberendezésre pénzt kidobni. Ha naponta 1x bespriccel deszt. vizet, akkor az böven megteszi. Leglábbis én így csinálnám. Ha az aljazat jól tárolja a nedvességet, akkor egyenletesen magas páratartalmat tud biztosítani, de ekkor is figyelni kell a rendszeres szellöztetésre, hogy nehogy penészedni kezdjen. Ha kialakul majd a (végleges) koncepció, akkor még egyszer átbeszélhetjük a lehetöségeket.

Üdv: Robi
Köszi a választ! Még én sem tudom, hogy pontosan mit szeretne, de mindenképpen automatizálni szeretné.
 
Back
Oldal tetejére