• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Esőerdő a szobában

Sziasztok!

Ki kellett próbálnom "ezt a hülyeséget", nevezetesen a GoPro-s mókázást, ezért ma is küldök pár képet. Pár fotó egyenesen a terráriumBÓL. Az DSLR gépet nem tudnám ilyen poziciókba helyezni, viszont a GoPro kicsi, tokkal védett, így valószínüleg legközelebb a köd kellös közepébe teszem be, egyébként a WiFi pedig leegyszerüsíti az exponálási feladatot. Igaz optikailag sokkal gyatrább, de hát nem ezért szeretjük az action cam-eket... ;)

35083055596_4e267c96d7_b.jpg

34991949901_e6025f4b32_b.jpg

35122727515_84e2dc7f69_b.jpg

35122728235_b79206eb5c_b.jpg

35122728735_5f28402448_b.jpg

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy ha megint "leszáll a köd", akkor abból milyen képeket lehet kihozni ezekkel a szokatlanabb beállításokkal!?

Üdv: Robi
 
Szia!
Elnézést, hogy csak most válaszolok, de júni óta nem jártam errefelé... :( Sok változás nincs. Úgy látom, hogy a moha itt-ott az aljzaton kezd sárgulni, de a HC emersen szépen terül. A ficus pumila szépen terjed a falakon, de még nem nötte tele a helyet. Egy-két páfrányt és a fittoniát nyasni kellene, kissé túlnötték magukat. Egyébként az az érzésem, hogy egyre többször kellene tápoldattal (extra) locsolgatnom...

Megpróbálok ma löni egy képet és mutatom, hogy mi a szitu. ;)

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

1000 éve nem jártam errefelé, de a terráriumban sem... Nemrég' kihajítottam a mohákat az aljaztról, mert nem bírták jól a gyürödést, ha lesz idöm elmegyek venni HC Cuba-t és az kerül az aljzatra. A ficus pumila durván benötte a terrát, azt is nyesni kellene. Sem az orchideák sem a broméliák nem hoztak azóta új virágzatot csak növekednek és növekednek... (y)

A fotó rossz, de a zöld látvány itthon szép! :)

26562246989_8c1d6155cb_o.jpg

Az anemónák is durván "bedurrantak" halat esznek és sórákot. :hungry: És hosszú várakozás után, végre beköltöztek a bohóchalak! (y)

38305980102_2208628cec_o.jpg

26562248759_db40abfd7b_o.jpg

Üdv: Robi

Szerkesztve:

Még 2 kép, a terrárium megérdemli, hogy szebb képen mutassam be. ;)

38283524876_5e68d4b748_o.jpg

de az akva is megérdemel egy "nagytotált":

26563956539_ff8db49a1e_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

1000 éve nem jártam errefelé, de a terráriumban sem... Nemrég' kihajítottam a mohákat az aljaztról, mert nem bírták jól a gyürödést, ha lesz idöm elmegyek venni HC Cuba-t és az kerül az aljzatra. A ficus pumila durván benötte a terrát, azt is nyesni kellene. Sem az orchideák sem a broméliák nem hoztak azóta új virágzatot csak növekednek és növekednek... (y)

A fotó rossz, de a zöld látvány itthon szép! :)

View attachment 43348

Az anemónák is durván "bedurrantak" halat esznek és sórákot. :hungry: És hosszú várakozás után, végre beköltöztek a bohóchalak! (y)

View attachment 43349

View attachment 43350

Üdv: Robi
Ez csodás!!!!
 
Sziasztok!

Szétcsapom ezt a terráriumot. Építek egy nagyobbat. :whistle:

Az elökészületek már megtörténtek. Söt, holnap hátterezem a terrát. Tervezett méretek: 125 x 130 x 50 cm3 (szél x mag x mély). Beépített drain, párásító, permetezö, stb. Csobogó még mindig nem lesz... Majd a következöben. ;)

Igaz, hogy ez a terra nagyon klasszul müködik a mai napig (broméliák, orchideák nagyon jól érzik magukat), de nem tetszett az alacsony jellege.

Üdv: Robi

PS: ja, és a projektet be kell fejeznem február végéig! Márciustól megint babázni fogunk... :)
 
Utoljára módosított:
Gratulálok mindháromhoz: újabb bébi, terrárium, tengeris! Ez igen! (y)

Te mikor dolgozol?

Nekem eddig csak a gyerek sikerült ezekből, de róla nem tehetek ki totált!:whistle:

Egyébként az új viváriumba tervezel élőlényeket is? Pl. nyílméregbékák??? Nigronál eszméletlen jól mutattak.
 
Gratulálok mindháromhoz: újabb bébi, terrárium, tengeris! Ez igen! (y)

Te mikor dolgozol?

Nekem eddig csak a gyerek sikerült ezekből, de róla nem tehetek ki totált!:whistle:

Egyébként az új viváriumba tervezel élőlényeket is? Pl. nyílméregbékák??? Nigronál eszméletlen jól mutattak.

Köszönöm!

Igaz, ami igaz hét közben semmi idöm ezekre (kivéve a gyrekek este, munka után). A terrárium egyébként a lehetö legkevesebb törödést igényli. Komolyan!

A tengeri megy magától, esténként etetek, 2 naponta fagyasztott kaja halaknak, egyébkét automata etetöböl megy a lemezestáp. Anemónák etetése hetente, két hetente, fagyi-hal/sneci és artémia/mysis mix. Az utóbbi idöben sok bajom volt a cianóval, de kicsit változtattam a vízparamétereken és most, úgy 3-4 hét tudatos kezelés mellett kezd feltisztulni az akvárium. Itt-ott van már csak nyomokban ciano.

Azt azért nyugodt szívvel mondhatom, hogy a gyerek-terrárium-tengeri "szentháromságot" tekintve mégiscsak a gyerekek kapják a legtöbb törödést... :love: ;)


Miután most este benyomtam 7, azaz hét flakon PUR habot a háttérbe, azt hiszem elég volt mára. Most még kissé kilátástalannak tünik a projekt, de nem szabad csüggedni! :) Holnap, ha megkötött a PUR, jön majd a snicceres farigcsálás. Na az is szép mutatvány lesz ekkora felületen. Csütörtök-péntek magaságában fel szeretném masszírozni a tözeg/virágföld kombót a háttérre. Február végére megtörténhet a betelepítés.

Állatok itt sem lesznek. Kicsit uncsi, de ez van. :(

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Ma este kifarigcsáltam a PUR hátteret. Mostmár nem olyan kilátástalan helyzet, mint néhány napja. Hogy ne áruljak zsákbamacskát és, hogy a lehetö leghatékonyabban szétoffoljam a saját naplómat, most mutatok néhány képet a progresszröl:

Itt még kilátástalan volt a projekt:

26515521438_0399c86449_o.jpg

Itt talán még jobban...

26515522838_49573c44fb_o.jpg

Ez a mai helyzet.

40386650861_0535208800_o.jpg

Mivel 5 sniccer pengémet ette meg a PUR farigcsálása, holnap új pengékkel lehet, hogy még itt-ott kaszabolok, de nagy vonalakban azért ez marad a háttér végleges formája.

Sajnos ez a technika (PUR-os, visszafaragós) nem kevés szeméttel jár, ezt kicsit bánom. :cry: Igaz fújtam a habot, mint egy megszállott. Lehet, hogy 2 flakonnal kevesebb is elegendö lett volna. Így viszont legalább volt miböl visszafaragni... ;)

39675742264_d4bcb8572b_o.jpg

A tözeges/virágföldes kenés, azaz a háttér végleges domborzatának, struktúrájának kialakítása holnap, és/vagy holnapután következik.

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Az aktuális vivárium a végóráit éli. A nagyra nött broméliákat (a narancs színün 5 virág nött!), kicsi orchideákat, mini flamingót páfrányokat biztosan átmentem az újba. Természetesen újabb fajokat is betelepítek majd a nagyba.


39733611874_bdaa4f40b0_o.jpg


Üdv: Robi
 
Ilyen dzsungeles növényözön mögött hogy fog érvényesülni a faragványos háttered?:LOL:

Szenzációs műalkotás volt az előző; jó magasra tetted magadnak a lécet a következőhöz, ráadásul a mondás szerint az első az ellenségünknek készül, a második a barátunknak és a harmadik magunknak, mert addigra jövünk csak rá, mi és hogyan a legjobb.
Neked már elsőre is sikerült fantasztikusat létrehoznod.
Sok sikert a készülőhöz is.

Milyen új növények vannak tervben?
 
Egy kérdésem lenne... ez üveg mindig ilyen tiszta? Vagy sűrűn takarítani kell?

Párásítást szükséges, vagy ha csak le van fedve, az elég?
 
Egy kérdésem lenne... ez üveg mindig ilyen tiszta? Vagy sűrűn takarítani kell?

Párásítást szükséges, vagy ha csak le van fedve, az elég?

Szia!

Az üveg tényleg mindig ilyen tiszta. Mivel RO vízzel locsolok, így minden cseppmentesen szárad - csakúgy mint egy jó bárban. ;)

Igaz, hogy van ultrahangos párásítóm, de nem használtam párásítás céljára. A helyes páratartalmat a locsolás gyakoriságával, illetve mennyiségével, valamint a szellöztetések beállításával szabályozom. Penész sohasem volt sehol, nincs rossz szag, vagy egyéb bomlásra/rothadásra utaló jel.

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Alakulgat a projekt...!

25672287607_b7cf27e923_o.jpg

Ma bekötöttem az elektromos berendezésket, és kipótoltam a zsugorodásból adódó repedéseket a hátteren (ezek a sötétebb barna = nedvesebb foltok). Ha megszárad a ragasztós, nyirkos massza, akkor homogén lesz a szín. A növényeket, amelyböl sokkal több lesz természetesen, csak úgy bedobtam cserepestöl, hogy ne a gyerekek cibálják meg, ha az asztalon
maradnának...:eek:

A technika fontosabb elemeiröl annyit, hogy a világításról 2 x 54 W T5 és 2 x 20 W LED (mindegyik 6500K) reflektor gondoskodik, a szellöztetést a tetöbe szerelt, 3 x 63 m3/h ventilátorral oldom meg. Ebbe a setup-ba már elöre installálok "padlófütést", azaz egy fütökábelt fektetek le (50 W, 7 méter), és majd a terra betelepítése és üzembehelyezése után meglátom, hogy kell-e extra fütés, vagy elég az a hömennyiség, amit a T5 csövek meg a LED lámpák produkálnak.

Kipróbáltam a párásítót is, nagyon frankón tolja a párát. (y) Tetszik!

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére