• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Esőerdő a szobában

A gyerek makákó tetszik! A saját gyerekeim "buszmegállónak" használták, míg bele nem kerültek az ágak. :D Szal, simán beférne a kismajom is! ;)

Egyébként nyílméreg békákban gondolkodtam (esetleg trópusi levelibékák, azok a pirosszemü vagányok; ezekkel ugyan az "baj" hogy nappal alszanak és este brekegnek... hangosan), esetleg törpegekkók, de csak akkor, ha már "beállt" az új setup.
 
A gyerek makákó tetszik! A saját gyerekeim "buszmegállónak" használták, míg bele nem kerültek az ágak. :D Szal, simán beférne a kismajom is! ;)

Egyébként nyílméreg békákban gondolkodtam (esetleg trópusi levelibékák, azok a pirosszemü vagányok; ezekkel ugyan az "baj" hogy nappal alszanak és este brekegnek... hangosan), esetleg törpegekkók, de csak akkor, ha már "beállt" az új setup.
Lehet a nyílméregbékáknak túl nagy lenne, nem?
Egyébként ez is nagyon jól alakul!(y)
Levelibéka vagy nappali gekkók jól mutatnának.
 
Utoljára módosított:
Nagyon frankó!
Figyelni fogom ezt a naplót.
A barátnőmmel mi is tervezünk egy hasonlót a tavasszal elindítani. (Első alkalommal amikor a GA-ban voltunk, Nigroval el akart cseréni a nyílméreg békákért...) :D
Technikai kérdésekkel előfordulhat hogy bombázni foglak ;)
 
Köszönöm!


Állatok itt sem lesznek. Kicsit uncsi, de ez van. :(

Üdv: Robi

Örülök, hogy közben meggondoltad a dolgot és mégis hajlasz élőlények betelepítésére.
Vétek lenne nem benépesíteni egy ilyen dzsungelt!
Bármit választasz is, az eddig látottak alapján, király lesz az is!
Nagyon gondos, aprólékos, tökéletesen kivitelezett munka!

@viktorlantos, ezt is lehetne nevezni márciusban a hónap akváriuma címért???????:whistle:
 
Sziasztok!

Végül betelepítettem a terrát és mindeközben a kisfiunk is megszületett egészégesen és bonyodalmaktól mentesen. :) (y)

A technikai részleteket és a flóráról bövebben a nagy terra projekttel kapcsolatban majd egy új napló formájában bemutat(hat)om, ha van rá érdeklödés. :rolleyes:

Addig is egy-két kép, hogy mit hoztam össze:

40690065792_4f32fc7cac_o.jpg

40023014744_2051f6053a_o.jpg

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Végül betelepítettem a terrát és mindeközben a kisfiunk is megszületett egészégesen és bonyodalmaktól mentesen. :) (y)

A technikai részleteket és a flóráról bövebben a nagy terra projekttel kapcsolatban majd egy új napló formájában bemutat(hat)om, ha van rá érdeklödés. :rolleyes:

Addig is egy-két kép, hogy mit hoztam össze:

View attachment 50943

View attachment 50944

Üdv: Robi
Gratulálok a kisfiatokhoz! Sok örömötök teljen benne és egészséget kívánok mindannyiótoknak!
Természetesen elvárjuk a beszámolót a terkóról!:)
....és fotókat még!
 
Drága Robi!
Gratulálok mindkettőhöz.
Sok boldogságot és jó egészséget a családnak!

Hát igen, ezek a pasik, ők mindenben profibbak: összedobja a faunát és közben fia születik!;)
 
Szia!
Gratulálok a picurhoz! (Mi is babázunk 6 hete, szerencsére az akva már gondtalanul üzemel). :)
Egy barátom szeretne egy kisebb florárumot (orchideákal) és tőlem kért segítséget a párásítóval kapcsolatban. Terrárium téren teljesen avatatlan vagyok.
Írnál majd kicsit részletesebben a párásító rendszerről? Barkács megoldások mennyire jönnek szóba? A gyári rendszerek elég húzósnak tűnnek... Miket kell beszerezni hozzá?
 
Gratu a picihez sok sok boldogságot a családnak :)

Szuper a fotó is a terráról. Kiváncsi leszek hogyan halad majd a következő hónapokban. (y)
 
Nagyon köszönöm, köszönjük a jó kívánságokat és a kedves szavakat! :)

Még várok pár mini broméliát (Neoregelia fajok) és egy begóniát meg egy spéci páfrányt, és ha kész a scape, akkor mutatom a terrát egészben. Eddig a páratartalom és a hömérséklet is szépen alakul, ebben a méretben már kellett a padlófütés.

Üdv: Robi
 
Szia!
Gratulálok a picurhoz! (Mi is babázunk 6 hete, szerencsére az akva már gondtalanul üzemel). :)
Egy barátom szeretne egy kisebb florárumot (orchideákal) és tőlem kért segítséget a párásítóval kapcsolatban. Terrárium téren teljesen avatatlan vagyok.
Írnál majd kicsit részletesebben a párásító rendszerről? Barkács megoldások mennyire jönnek szóba? A gyári rendszerek elég húzósnak tűnnek... Miket kell beszerezni hozzá?

Nektek is sok örömet és boldogságot a picihez!

A párásításal kapcsolatban: egy esöztetö készülék dolgozik, idökapcsolóval vezérelve, valamit (ez egyelöre inkább csak vizuális effekt) beüzemeltem az ultrahangos párásítót is (ez egy Trixie Fogger XL). Ha tényleg kicsi floráriumot szeretne az ismerösöd, pl. 50x50x80 cm3, vagy még kisebbet, akkor nem kell feltétlenül az automata locsolóberendezésre pénzt kidobni. Ha naponta 1x bespriccel deszt. vizet, akkor az böven megteszi. Leglábbis én így csinálnám. Ha az aljazat jól tárolja a nedvességet, akkor egyenletesen magas páratartalmat tud biztosítani, de ekkor is figyelni kell a rendszeres szellöztetésre, hogy nehogy penészedni kezdjen. Ha kialakul majd a (végleges) koncepció, akkor még egyszer átbeszélhetjük a lehetöségeket.

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére