• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Sok-sok év alatt ez még nálam sosem fordult elő.
Nem lehet, hogy a házán vitte be a petéket?
Nem, szepen kidekoralta az uveget vagy 20 csomaggal. Ahhoz, hogy a modszered mukodjon kell egy mazlifaktor, megpedig a csiga vagy ivareretlen nosteny vagy him legyen (vagy olyan ivarerett nosteny aki elotte nem talalkozott himmel, azaz nagyjabol egyedul elt addig is). Nalam nem jott ossze: a talalomra valasztott egyed egy ivarerett nosteny volt, aki elotte mar randizott. 🥰 Egyszerubb venni egy db sisakcsigat, aminek az etvagya is nagy es biztosan nem lesz kiscsiga belole.
 
Utoljára módosított:
Iszonyatos támadás történt az ecsetalga ellen. A két sisakcsiga lenyűgöző teljesítményt nyújtott :p Na jó nem, sajnos nagyon lustákat fogtam ki, pár centiket csúszkálnak ide-oda, de azért aranyosak. Meguntam a sok szőrös növényt ezért kivettük fástól őket, ritkítás, kapargatás és ilyesmik. A végeredmény egy kellemesebb látvány, a kérdés, hogy sikerül-e fennmaradnia így. Egy-két hete vettem észre egy fura dolgot. Az esküdt ellenségem a régmúltból... a RHIZOCLONIUM! Vele most nem tudtam törődni, mert nem volt elég vízcserés kapacitásom pluszban, hogy le tudjam szippantani ezeket is. Néhány növénynek hatalmasra nőttek a gyökereik, amiket ritkítottam és felhozta a felszínre a tropica táptalajt. Bízom benne, hogy már meg van annyira fáradva, hogy nem lesz komolyabb probléma a halra való tekintettel. Onnan próbáltam takarítani elsősorban a vízcserekor a csővel.
IMG_5772.jpg
IMG_5782.jpg
 
Nálam teljesen élethűen jelennek meg a képek.
Akkor jó :)

Mértem ma. NO3: 30ppm Fe: 0.4ppm
Tápozás napi 1-1ml micro macro. Jól sejtem, hogy a Tropica táptalaj felkavarása okozta ezt? Szerintem sosem mértem 15ppm NO3-nál többet, ráadásul tegnap volt vízcsere. Holnapra pihentetek vizet, próbálok leszívni a talaj felszínére leülepedett táptalajból.
 
Új csomagolású refillt vettem a régi skálához. De gondolom nem változtattak rajta. Legalábbis remélem.
Úgy néz ki tévedtem, változott a recept az új NO3 refillen. A régi skálán a leírás 2 kanál porhoz 6 csepp folyadékot ír, a refill poros üvegcséjén pedig 1 kanál por és 6 csepp folyadék a recept. A végeredmény egyébként hasonló, összemértem őket. De az új leírás szerint már nehéz eldönteni, hogy 30 vagy 15ppm a végeredmény, szóval nem aggódom. Aki hasonlóképpen kombinálta össze a tesztet az figyeljen :)
 
Úgy néz ki tévedtem, változott a recept az új NO3 refillen. A régi skálán a leírás 2 kanál porhoz 6 csepp folyadékot ír, a refill poros üvegcséjén pedig 1 kanál por és 6 csepp folyadék a recept. A végeredmény egyébként hasonló, összemértem őket. De az új leírás szerint már nehéz eldönteni, hogy 30 vagy 15ppm a végeredmény, szóval nem aggódom. Aki hasonlóképpen kombinálta össze a tesztet az figyeljen :)
Allitolag forditasi hiba miatt szerepelt rosszul a 2 kanal, de a meresi eredmenyt nem befolyasolja hogy 1 vagy 2 megy bele. A kulonbseg annyi, hogy 2-nel nem oldodik fel annyira a vizben a por. :)
 
Allitolag forditasi hiba miatt szerepelt rosszul a 2 kanal, de a meresi eredmenyt nem befolyasolja hogy 1 vagy 2 megy bele. A kulonbseg annyi, hogy 2-nel nem oldodik fel annyira a vizben a por. :)
Az original régebbi színskála hátulján van a 2 kanál, nem a fordított papíron, és az új refill üvegcsén pedig az 1. De ha teljesen mindegy akkor végülis mindegy, hosszabb ideig kitart :)
 
@tsokee -éknak köszönhetően hozzájutottam három csík jobb minőségű LED szalaghoz, amiket ma délelőtt fel is ragasztottam a Chihiros A251 gyári helyett. Fel lettem készítve, hogy nehéz menet lesz a csavarok minősége miatt, de ekkora szívásra nem számítottam (biztosan nagyon sok pénzt spóroltak a filléres kis csavarokkal :)). Csavarhúzókkal jól fel vagyok szerelve, kettő is pontosan illett a csavarfejbe de inkább csak vájtam az anyagot mintsem kijött volna. Tudatosult bennem (miután a két beleillő csavarhúzónak már a feje is szétment), hogy ez nem vicc, elég inkább csak egy csavarra koncentrálni, amivel talán megoldható a művelet. Így is lett szerencsére, sikerült. A végeredmény nagyon tetszik, nagyon kellemes a szememnek. Remélem a növények is meghálálják majd idővel. Készítettem előtte-utána képeket, de nem sikerül visszaadni annyira a különbséget, de azért megpróbálom. (És talán meglett a korábbi kép problémám megoldása is...)
Eredeti állapot:
IMG_5813.jpg

Új szalaggal (képen leginkább a talajon és a fán látni nagy változást, na meg a rhizo is eltűnt egyből🤪:
IMG_5833.jpg
IMG_5834.jpg
 
Még így is látszik, hogy ég és föld!
Betta nem fogja díjazni a fényárt 👎, viszont ha bedurrannak a növények, majd lesz hová bújnia, mielőtt kiég a szeme!:cool:

Azt becsülöm benned a legjobban, hogy nem adod fel, mindig agyalsz, kísérletezel, és meglátod, a végén valami klassz kis varázsdoboz lesz belőle. Drukkolok!
 
Még így is látszik, hogy ég és föld!
Betta nem fogja díjazni a fényárt 👎, viszont ha bedurrannak a növények, majd lesz hová bújnia, mielőtt kiég a szeme!:cool:

Azt becsülöm benned a legjobban, hogy nem adod fel, mindig agyalsz, kísérletezel, és meglátod, a végén valami klassz kis varázsdoboz lesz belőle. Drukkolok!

Nem annyira fényes mint volt, csak nem tudok fényképezni :D Hátul nevelgetek egy kis tő Hygrophilla Polysperma-t ő lesz a nagy árnyékoló.
Köszi a kedves szavakat! Történtek változások így most sikerül többet foglalkozni azzal amivel szeretnék. Van mellette egy másik hobbim is, azt is újra elkezdtem csiszolgatni.
Nézd, ez most egész jól sikerült szerintem. Kb ennyire világos.
IMG_5830.jpg
 
Back
Oldal tetejére