• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Amíg nyaraltok, nem matatsz, lesz ideje regenerálni a megtépett uszonyait.;)
Jó választás volt ez a színárnyalat, jól harmonizál a betta és a jobb hátsó sarokban a HRA(?)!👍
Hogy ízlenek neki a prémium betta kaják? Lesz, aki eteti majd?
Igen, egész jól alakul a színe. A képen nem látszik, de nagyon csillog. Nagyon szereti ezeket a kajákat, nem értem hogy az a hosszú kolbász alakú Vibra bites hogyan csúszik le neki olyan könnyen. Váltogatni szoktam a Bio-golddal. Ma járt nálunk a tesóm, neki mutattam mi is lesz a feladata, ameddig távol leszünk :)
 
Ma baleset történt. Feltűnt, hogy a napokban a betta egyre agresszívabban támad a finom falatokra. A párom reggeliztette ma, én nem voltam otthon. A mai délelőtti fogás a hikari vibra bites lett volna, de a hal akkora irammal rontott neki, hogy kirepült az üveg lekerekített részének a tetejére, ahol egy pillanatig egyensúlyozott majd vad ficánkolást követve lepottyant a padlóra. Pár másodpercet volt a földön, majd vissza is lett dobva a vízbe. (Persze ez valójában nem ilyen nyugodtan ment, sokk, sikoltozás stb. :) )
A betta pár percig csak lesüllyedve, melankólikusan próbálta feldolgozni a történteket, de kis idő elteltével újra a régi lendületével úszkált. Sajnos a farokúszója teljesen beszakadt, de úgy gondolom ez legyen a legkisebb baj.
Megoldás kell azonnal, mégpedig a dennerle nanokocka gyári tetőjével és tartóival szeretnék valami tetőt fabrikálni. Be kell szereznem egy üvegvágót és le kell vágnon a tető nagy részét a csövek, ki-befolyók miatt. Igazából csak az akvárium első egyharmadát szeretném lefedni, ahol mindig okoskodik a hal. Középen a lámpa oldalsó tartólábai akadályoznák, hátul meg nem tudom lefedni a korábban említett okok miatt. De ott nem is szokott randalírozni igazából.
Esetleg van tapasztalata valakinek a kézi üvegvágókkal kapcsolatban?
 
Ma baleset történt. Feltűnt, hogy a napokban a betta egyre agresszívabban támad a finom falatokra. A párom reggeliztette ma, én nem voltam otthon. A mai délelőtti fogás a hikari vibra bites lett volna, de a hal akkora irammal rontott neki, hogy kirepült az üveg lekerekített részének a tetejére, ahol egy pillanatig egyensúlyozott majd vad ficánkolást követve lepottyant a padlóra. Pár másodpercet volt a földön, majd vissza is lett dobva a vízbe. (Persze ez valójában nem ilyen nyugodtan ment, sokk, sikoltozás stb. :) )
A betta pár percig csak lesüllyedve, melankólikusan próbálta feldolgozni a történteket, de kis idő elteltével újra a régi lendületével úszkált. Sajnos a farokúszója teljesen beszakadt, de úgy gondolom ez legyen a legkisebb baj.
Megoldás kell azonnal, mégpedig a dennerle nanokocka gyári tetőjével és tartóival szeretnék valami tetőt fabrikálni. Be kell szereznem egy üvegvágót és le kell vágnon a tető nagy részét a csövek, ki-befolyók miatt. Igazából csak az akvárium első egyharmadát szeretném lefedni, ahol mindig okoskodik a hal. Középen a lámpa oldalsó tartólábai akadályoznák, hátul meg nem tudom lefedni a korábban említett okok miatt. De ott nem is szokott randalírozni igazából.
Esetleg van tapasztalata valakinek a kézi üvegvágókkal kapcsolatban?
@Szabó Henrik szerintem biztosan tud vele bánni, de @AmegA Attila is barkácsolós tag, ők valószínűleg tudnánank neked segíteni, csak mindketten az ország eldugott részein alkotnak épp.
 
Esetleg van tapasztalata valakinek a kézi üvegvágókkal kapcsolatban?
Tapasztalat:
Gyakorlott kéz a legolcsóbb, gagyi vágóval is kitűnő munkát tud végezni. ... és ugye ennek van az ellentéte. 😉
Ha csak az a cél, hogy legyen egy jó üveged, vágasd le valahol üvegessel. Az éleket is le kell csiszolni...
Ha az a cél, hogy saját magad csináld (vagyunk így ezzel egy páran), akkor a gyémánt vágót javaslom. A kerekes gyorsacéllal nekem ritkán sikerült jól vágni. Inkább a szerencsémen múlt, amikor véletlenül jó lett.
 
Tapasztalat: Ha csak az a cél, hogy legyen egy jó üveged, vágasd le valahol üvegessel.
Igen, valószínűleg ez lenne a jó döntés, ha nem biztos a dolog a gagyi vágókkal. Most csinálnám először és nyílván csak egy ilyen fedelem van, nincs több esélyem. Köszönöm a válaszaitokat, szakemberre bízom
 
Tegnapelőtt egy alapos növény ritkításon esett át a kocka. A hal sem nagyon fért már, most újra tudja használni a hátsó teret is. Hátulról kiszedtem a Hygrophilla Polysperma nagy részét, és a helyére Rotala H'ra-t ültettem, hogy kicsit szellősebb legyen. Egy algakaparó szerkezetre lesz szükségem, van néhány pontokból álló zöld folt, amit már a műanyag lapocska nem tud leszedni.
IMG_5521.jpg
IMG_5522.jpg
 
Úgy tűnik, szépen beállt a kocka, most szemmel láthatóan sikerült minden paramétert eltalálnod!👍
 
Úgy tűnik, szépen beállt a kocka, most szemmel láthatóan sikerült minden paramétert eltalálnod!👍
Ahogy ezt kitárgyaltuk meg is jelent pár hete az ecsetalga :D nem tudtam vele törődni, így a bucékon és a gyökereken elszaporodott. Négy hónapja volt szűrőtakarítás és perlon csere is. A szűrőben semmi extra kosz nem volt. A perlonvatta nyílván korom fekete volt már, foglamam sincs hogy mehetett ki a fejemből ennyire a cseréje.
Most várok milyen irányba fog elmenni ez az ecset ügy.
F79DB3A4-BD28-4BD8-AAC8-BCFC225DE593.jpeg
 
Az ecset helyzet tovább romlott. A szűrőtakarítás nem oldotta meg a gondot, az áramlat meg nem változott az ecsetmentes állapot óta. A tápozást a felére csökkentettem és visszavágtam a növényeket. A lassú növésűeket hagytam, hogy lássam milyen irányba halad az ecset dolog. A problémára szerintem rájöttem. Hiába hittem, hogy alaposan mulmozok a Marsilea hirsután keresztül is, az csak a felszín volt hiába nyomtam rá a csövet. Elkezdtem felszedni a gyepet és alóla összeszedni a sarat, hát van mit takarítani. Körülbelül a negyedét szedtem fel a gyepnek, ahol sikerült nagyjából összeszedni a mulmot, de még lenne mit. Ha ez a terület rendben lesz akkor fokozatosan pusztítom vissza és tisztítom a talajt, nem akartam egyszerre, mert szétsokkolnám a halat. A Marsilea hirsutát meg nem fogom félteni, kétlem, hogy teljesen kipusztítom :)

Pár horrorisztikus kép:

IMG_5703.jpg

IMG_5707.jpg

IMG_5708.jpg
 
Az ecset helyzet tovább romlott. A szűrőtakarítás nem oldotta meg a gondot, az áramlat meg nem változott az ecsetmentes állapot óta. A tápozást a felére csökkentettem és visszavágtam a növényeket. A lassú növésűeket hagytam, hogy lássam milyen irányba halad az ecset dolog. A problémára szerintem rájöttem. Hiába hittem, hogy alaposan mulmozok a Marsilea hirsután keresztül is, az csak a felszín volt hiába nyomtam rá a csövet. Elkezdtem felszedni a gyepet és alóla összeszedni a sarat, hát van mit takarítani. Körülbelül a negyedét szedtem fel a gyepnek, ahol sikerült nagyjából összeszedni a mulmot, de még lenne mit. Ha ez a terület rendben lesz akkor fokozatosan pusztítom vissza és tisztítom a talajt, nem akartam egyszerre, mert szétsokkolnám a halat. A Marsilea hirsutát meg nem fogom félteni, kétlem, hogy teljesen kipusztítom :)

Pár horrorisztikus kép:

View attachment 83446

View attachment 83448

View attachment 83449
Egyetlen postakürtcsigát bedobsz:
- lezabálja az összeset,
- egyedül nem szaporodik.
 
Back
Oldal tetejére