• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Így, hogy megmetszetted a növényeket, mindjárt nagyobbnak is tűnik az akva. Nagyon szépen sikerült!
Nekem a fa növényekért kiált, nem gondoltál arra, hogy még jobban benépesíted?
Szerintem 22 Celsiusnál több nem kell, mert z mind a növényeknek, mind az állatvilágnak szuper. Kivéve, ha bettás aki, mert ott még a 28 alaphangon is kell.
Köszönöm, nekem is tetszik most :) Ontják a buborékokat így, hogy jobban éri a fény.
A fára egyelőre nincs tervben semmi. A jelenleg rákötözött növényekre kell koncentrálnom, mert az anubias nő szépen, de a buce lehet nem érzi jól magát. Besárgult a levele és lassan eltűnik. Legalábbis az egyik levél már eltűnt a másik még a sárgulás fázisban van. Új hajtásai viszont vannak...
A víz hőmérséklettel nem tudok sajnos mit kezdeni, 24 foknál nem lesz kevesebb a lakásban, nyáron meg fú.. ettől tartok kicsit, ezért készültem előre a ventilátorral.
 
A jelenleg rákötözött növényekre kell koncentrálnom, mert az anubias nő szépen, de a buce lehet nem érzi jól magát. Besárgult a levele és lassan eltűnik. Legalábbis az egyik levél már eltűnt a másik még a sárgulás fázisban van. Új hajtásai viszont vannak...

Új hajtás azt jelenti, hogy a bucéd jól érzi magát. A lényeg, hogy a rizóma egészséges legyen, és akkor idő kérdése, hogy szép bokorrá fejlődjön.
 
Egy hónap telt el. Ma vízcsere alkalmával ismét készítettem pár képet. Sajnos közel sem tudom átadni a valós színeket. A hátsó növényeket lassan újra rendbe kellene tenni és akkor a Rotala Walichii be is érné őket. Nem nagyon látszik a képen, de sokat nőtt és szép a színe.
Elszaporodtak az üvegen csúszkáló puhatestűek. Azt találtam ki ellenük, hogy egy kártyával egyvonalba húzom őket és vékony csővel szépen le lehet szippantani így. Eltűnni nem fognak, de a túlszaporodást talán kordában tudom tartani.
Nem lett elég a pihentetett vizem és az ioncserélt víz is pont elfogyott égy így sajnos nem tudtam teljesen feltölteni az akváriumot.
76796
76797
76798
 
Pár hete elkezdett szaporodni az ecset alga. A flow nagyon le volt csökkenve. Tudtam, hogy a szűrőt és a csöveket ki kellene már takarítani,de nem tudtam beütemezni. A mai napon sikerült megoldani ezt a problémát, nagyon koszos volt. A garnélavédő rácsot leszedtem, nem várható egy darabig kis garnéla. Akik kicsik voltak meg már közepes nagyságúak. A meleggel lehet problémánk lesz, egész nap megy rajta a ventilátor. Elképzelhető, hogy nagyobbra kell cserélni. Sok víz párolog belőle naponta pótlom. A bucékat és az anubiast támadta meg az ecset. Remélem meg fog állni így már a terjedése. Egy SOS nyírást csináltam a háttérben levő növényeken, mert el voltak feküdve a vízfelszínen. Az előtériekkel is kel majd kezdenem valamit, pláne a reineckiivel, mert így nagyon nem szép.
Sajnos az a probléma, hogy egyre kevesebb időm lesz foglalkozni a kockával. Szó volt már a szett komplett eladásáról, de még nem döntöttünk véglegesen. Az oka a munkahely váltás lesz és szeretnék teljesen arra koncentrálni, ha bekövetkezik. Minél simábban kell majd történnie a hétköznapok egyéb okok miatt. Na de ezt majd még meglátjuk. Ha nagyon le fog robbanni, sajna úgy nem nagyon lesz értelme.

77669
 
Pár hete elkezdett szaporodni az ecset alga. A flow nagyon le volt csökkenve. Tudtam, hogy a szűrőt és a csöveket ki kellene már takarítani,de nem tudtam beütemezni. A mai napon sikerült megoldani ezt a problémát, nagyon koszos volt. A garnélavédő rácsot leszedtem, nem várható egy darabig kis garnéla. Akik kicsik voltak meg már közepes nagyságúak. A meleggel lehet problémánk lesz, egész nap megy rajta a ventilátor. Elképzelhető, hogy nagyobbra kell cserélni. Sok víz párolog belőle naponta pótlom. A bucékat és az anubiast támadta meg az ecset. Remélem meg fog állni így már a terjedése. Egy SOS nyírást csináltam a háttérben levő növényeken, mert el voltak feküdve a vízfelszínen. Az előtériekkel is kel majd kezdenem valamit, pláne a reineckiivel, mert így nagyon nem szép.
Sajnos az a probléma, hogy egyre kevesebb időm lesz foglalkozni a kockával. Szó volt már a szett komplett eladásáról, de még nem döntöttünk véglegesen. Az oka a munkahely váltás lesz és szeretnék teljesen arra koncentrálni, ha bekövetkezik. Minél simábban kell majd történnie a hétköznapok egyéb okok miatt. Na de ezt majd még meglátjuk. Ha nagyon le fog robbanni, sajna úgy nem nagyon lesz értelme.

View attachment 77669
Szerintem már nem nagyon van olyan munkahely, ahol ne lenne felvételi követelmény egy kis kocka. ;)
Bízom abban, hogy nem kell megválj tőle, mert mostanra nagyon szépen hozza a formáját. :)
 
Nagyon rég mutattam képet, hogy milyen is most az akvárium. Nagy meglepetésemre a kocka remekül van annak ellenére, hogy nem tudok foglalkozni vele. Heti egy vízcserét és némi igénytelen csattogtatás tudok beütemezni. Az ecset alga is eltűnt, nem is értem, tudatosan semmit nem változtattam pedig. De örülök neki persze 👍 :) Az egyik buce virágzani kezdett, le is fotóztam.
image1 (10).jpeg
image2 (6).jpeg
 
Nagyon rég mutattam képet, hogy milyen is most az akvárium. Nagy meglepetésemre a kocka remekül van annak ellenére, hogy nem tudok foglalkozni vele. Heti egy vízcserét és némi igénytelen csattogtatás tudok beütemezni. Az ecset alga is eltűnt, nem is értem, tudatosan semmit nem változtattam pedig. De örülök neki persze 👍 :) Az egyik buce virágzani kezdett, le is fotóztam.
View attachment 79072
View attachment 79071
Nagyon szepen bedusult! 👍
 
Nagyon rég mutattam képet, hogy milyen is most az akvárium. Nagy meglepetésemre a kocka remekül van annak ellenére, hogy nem tudok foglalkozni vele. Heti egy vízcserét és némi igénytelen csattogtatás tudok beütemezni. Az ecset alga is eltűnt, nem is értem, tudatosan semmit nem változtattam pedig. De örülök neki persze 👍 :) Az egyik buce virágzani kezdett, le is fotóztam.
View attachment 79072
View attachment 79071
Nagyon pofás kis dzsungel lett. Az alga meg ment, mert már nincs kit zrikálni. :p
 
@Mihályi György Köszi! Két dolog történt. Kitakarítottam a szűrőt több mint egy hónapja és abbahagytam a carbo adagolást két hete. Valószínűleg a szűrőtakarításnak nagyobb köze volt hozzá, de ha az emlékeim nem csalnak, utána is burjánzott, terjedt az alga. A megtámadott leveleket, gyökereket nem vágtam le, azokról is eltűnt. Az még tuti, hogy a Cyclopsok tanyáztak benne.
A reineckii tényleg, el is felejtettem. Igen ő nem érzi jól magát. Nem jut neki elég fény. Igyekszem orvosolni a dolgot.
 
Tegnap volt vízcsere és egy kis kertészkedés. A hal uszonya nagyon szépen nőtt, gondoltam ma le is fotózom. Erre az éjszaka összetépkedte magát, lehet kicsit bestresszelt a sok matatástól. A reduktorral vannak problémáim. Ha elzár a mágnesszelep, akkor pár napja felmegy a nyomás 5-6 bar-ig és amikor kinyit, akkor pezseg a difi nagyon és így lecsökken a nyomás a beállított 2 bar értékre. Ez nem jön most valami jól így nyaralás előtt. Még garis a reduktor, ha biztosan az hibásodott meg, akkor szerintem megoldható a cseréje.

IMG_5212.JPG
IMG_5214.JPG
IMG_5215.JPG
 
Amíg nyaraltok, nem matatsz, lesz ideje regenerálni a megtépett uszonyait.;)
Jó választás volt ez a színárnyalat, jól harmonizál a betta és a jobb hátsó sarokban a HRA(?)!👍
Hogy ízlenek neki a prémium betta kaják? Lesz, aki eteti majd?
 
Back
Oldal tetejére