• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Akkor ez tuti megfázás lehetett, nagy hőmérséklet különbség, esetleg másodlagosan felléphetett bakteriális fertőzés. Legyengült az immunrendszere, gombás fertőzés, stressz miegymás...
Túl sok volt neki.
Ilyen helyzeteket nehéz kivédeni. Vagy nem utazol el vagy “profibb“ gondozò szükségeltetik..😔🤔
Így, vagy úgy de csak az én hibám volt.

Idei fogadalom: 2020-ban nem veszek bettát.
...már csak 364 nap, 4 óra és 43 perc. :|
 
Ha vizi-növényeznék, akkor megnyugodnék. Az, hogy néha öntök egy kis microt, vagy macrot, vagy carbot,vagy nitrot...attol meg nem vagyok "akvakertész".
Relax, én sem vagyok az, mert még mindig csak tanulok. 10+ évig csak tenyésztettem. Növények csak funkcionálisak voltak (Crypto, Anubias, Cladophora).
A füvészkertben nagyon sok Oryzias pusztult el, amiket csukott szemmel is tenyésztettem. Rá kellett jöjjek, hogy máshogy működik a dolog egy akva-kertben: a vízkémiától kezdve az állatok viselkedéséig minden.

Ha pedig a beteghalak topikra utalsz ezzel, ott is igen hamar megidéztelek téged, mint a betegségekhez, és azok kezeléséhez hozzáértöt.
Jól tetted, bár nem vagyok hozzáértő.

Nem estél át a ló túloldalára. Köszönöm, hogy a tudásoddal segíted a fórumozókat, s ezzel engem is. :)
Van némi tapasztalatom, és az egyetemi kurzuson ragadt rám valami. Igaz, sokat felejtettem, és kijöttem a gyakorlatból amióta kincstári nyominger lettem. (Bocsi a köbön, de a tálban látva a halat, ménkű késztetést éreztem, hogy felboncolhassam. Az ilyen ujj- és agytorna nagyon hiányzik.)
 
Ma eladtam 5 Gyrinocheilus aymonieri-sárga moszaetvö márnát*, hogy nálam csak egy maradjon, és újra békesség legyen az akváriumban. Erre mi történik?


Elvileg mind a kettö lány. Az egyik 100%osan, mert már láttam, hogy ikrákat szór. A másik meg 95%osra biztosan lány, mert merete ikrapontot (nem tudom mi a neve) vélek rajta felfedezni.
Ez egy harc volt az akvárium egyik sarkáért?


*Azt hittem, hogy a sziami algázóknál mindet könnyebb kihalászni...hát nem.
 
Ma eladtam 5 Gyrinocheilus aymonieri-sárga moszaetvö márnát*, hogy nálam csak egy maradjon, és újra békesség legyen az akváriumban. Erre mi történik?


Elvileg mind a kettö lány. Az egyik 100%osan, mert már láttam, hogy ikrákat szór. A másik meg 95%osra biztosan lány, mert merete ikrapontot (nem tudom mi a neve) vélek rajta felfedezni.
Ez egy harc volt az akvárium egyik sarkáért?


*Azt hittem, hogy a sziami algázóknál mindet könnyebb kihalászni...hát nem.
A legkomolyabb, ahogy a vitik kísérik őket. Azonnal látták, hogy vmi vergődik a vízben, és odavonultak.
 
Huszonötödik Bejegyzés- Humánetológiai megfigyelések
Avagy: Ha a hülyeség fájna....

Hangulatkeltö zene:

Èn az emberekkel végtelenül türelmes vagyok, az emberi butaság az egyetlen, ami fel tud bosszantani. Egy higgadtabb élet érdekében erre a problémära azt a megoldást talältam, hogy az emberekkel szemben nulla elväräsom van. Igy az ostobasägra, mellyel nap mint nap szembekerülök, a fejräzäs helyett vällrändítässal reaglälok.

Persze a szabályok nem müködnek kivételek nélkül. Van egy személy* az életemben, aki a nap minden percében velem van, mindenhova elkísér, és tulajdonképpen mindent tud rólam. Ö egy kivétel. Töle elvárom, hogy ne forduljanak olyanok elö, mint ma. Hogy kicsit kitisztuljon a kép, felvázol eme szemely mai napi tervét, majd szemléltetem, hogy ezt hogyan sikerült megvalósítani.

Napiterv 2020 Január 6-ra vonatkozóan:
- Kelés 8:00-kor ( a megszokott 8:30 helyett)
- a 8:59-es vonattal elmenni Rheinfeldenbe:
  • A megszokott 9:00 órai unalmas reggeli helyett "csaknémetországban kapható 8.5pontos élvezeti faktorral rendelkezö reggelit" venni (Ez a személy [a jövöben csak "Eszter"-ként fogok rá hivatkozni] viszonylag ritkán eszik olyat, ami igazán ízlik neki, ezért ennek a havonta egy- maximum két alkalommal elfogyasztásra kerülö etkezésnek akkora jelentöséget tulajdonít, hogy elözö nap simán kihagyja a vacsorát, hogy a másnapi késö órai reggeli a kiéhezés miatt meg finomabbnak hasson...ez most is így volt)
  • Két amazonos megrendelést visszaküldeni (a visszeküldési határidök lejärnak 9-én, csütörtökön)
  • A német banknak elküldeni a kért dokumentumokat
  • A szombat óta a csomagmegörzöben várakozó akvárium-növenyeket elhozni
- Legkésöbb a 13:10 vonattal hazamenni
- 15:00 es 16:30 között elültetni a növényeket
- a 17:28-as vonattal elmenni a reptérre
- este elrepülni.

Megvalósítás
- Amikor az ébresztöóra hajnali 8:00 kor csörgöt, Eszter a megszokott "Ááááá miért??" nyavalygással 10 perc szundira állitotta a telefont, de aztán rájött, hogy ma azért kell a megszokottnál is korábban kelnie, hogy végre elhozza a növenyeket. A reggeli rutin szinte a megszokottak szerint zajlott: pisilés, mosakodás, felöltözés, szenvedés a kontaktlencsével (betenni: kényelmetlen; kivenni, újra megtisztítani: most meg rosszabbul látni vele, mint nélküle; megnézni, hogy nem-e lett a jobb lencse a ballal kicserélve...; hát nem: újra visszatenni; konstatálni, hogy 5 perc múlva indulni kell, pislogni hármat: végre látni). Ma Eszter a reggelit elcsúsztatta, mert Németországban úgyis egy csomót fog enni.

-a 8:59-es vonattal elmenni Rheinfeldenbe: Na, Eszter ezt a napirendi pontot teljesítette, és csak pár perc volt stresszes, amikor nem volt benne biztos, hogy jó vonatra szállt, és kicsit rettegett, hogy Rheinfelden helyett Zürichbe fog eljutni

- Eszternek gyanús volt, hogy a megszokott embertömeg helyett csak egy tucatnyian szállnak le. Rá sem rántott, céltudatosan ment a postára.

- Eszter figyelmét annyira eltereleték a cuki cinegék, meg az, hogy Rheinfeldenben az utcát ékesítö növényeket dísz-salátákra cserélték, hogy nem is tünt fel neki semmi különös.

-10:03-kor ért a postára, ahol az autómata ajtó nem nyílt: "Hmmm, biztos kicsit késésben vannak a dolgozók, és még van pár percre szükségük, hogy kinyissanak".- gondolta a hülye. " Gyorsan átveszem a növényeket, amig elkészülnek."

- Eszter Rheinfelden kihalt utcáit járta, amikor feltünt neki, hogy a boltok zárva vannak. Egy kirakaton megleste a nyitvatartási idöt, ahol az állt, hogy vasárnap és hétfön zárva vannak. Kissé megnyugodott, hogy akkor biztos sok más bolt is zárva van, vagy csak késöbb nyit.... Egy pillanatra átvillant az agyán, hogy talán hatodika ünnepnap. Kis tünödés után arra jutott, hogy a karácsonyfát 4-én, vizkeresztkor kell leszedni. Tehát a szókratészi logikát alapul véve: Január elején egy lehetséges munkaszüneti nap van, az pedig vízkerszt, ami január 4-én van. Ma január hatodika van, tehát nem vízkereszt, tehát nem munkaszüneti nap.:unsure: Egyébként Eszterre jellemzö, hogy gondolkodás közben léptei lelassulnak, és tekintetét az ég felé koordinálja, mintha onnan minden kérdésre a válasz (42) leolvasható lenne. Ez kivülröl bizony érdekesen hathat, de mivel ma senki sem volt az egyébkent mozgalmas Rheinfelden utcáin, ezért ez senkinek sem tünt fel.

- Eszter már csak pár méterre volt a várva várt növenyektöl, közte, és csomagja között mindössze egyetlen egy dolog állt. Egy nagy, kék szinü zárt ajtó. Mint a nagymamák az áruházban, amikor nem értik, hogy most a edami sajt kilója 999 Ft, vagy a masdameré, pont ugyanazzal az arckifejezéssel vizslatta Eszter a bolt nyitvatartására vonatkozó kiírást. Hétfötöl szombatig a bolt 10:00-20:00 van nyitva. Ekkor pedig hétfö volt, 10:30. Eszter az ég felé tekintett, és azzal a borzasztó felismeréssel szembesült, hogy a posta, mintha 9-töl lenne nyitva.
Az google keresö mezöjébe elkezdte irni: 6 Januar.... és a keresömotor ki is egészitette: FEIERTAG.... ami annyit tesz, szabadnap== munkaszüneti nap.
Esztert elöntötte a düh, amit akkor érez, ha az egyetlen személy az életében, aki nem lehet hülye, végtelenül ostoba. Hogy a dühtöl megrészegülve, vagy csak éhségtöl, de Eszter egy ideig ezt hajtogatta magában: ,,Du bist SAUDUMM"... ami az anyanyelvén annyit tenne: Segghülye vagy. Szószerint meg azt jelenti: Koca-disznó-hülye vagy.
Azt is megtudta, hogy vízkereszt 6-án van. Mivel Eszter nicknevében mind a 4-es, mind a 6-os szerepel, ezért ezt a két számot elöszeretettel felcseréli. Hogy kicsit a védelmem alá vegyem, ezen számok egybeolvadásán az nem sokat segített, hogy évekig a 4/6-is villamossal közlekedett.

- Az egész városban két üzlet volt nyitva, két döneres (ami olyan, mint a magyar gyros-os). És ez hihetetlenül jó (lenne), hiszen az egész bolygón olyan kevés hely van, ahol Eszter hajlandó enni, és az egyik az éppen ezen döneresek egyike. Itt csak olyan törökök dolgoznak, akik nem beszélnek túl jól németül, és a vendégek 85%-a is török, jellemzöen az ott dolgozók rokonaik. Mivel itt lehet látni, hogy hogyan készítik az ételeket, és, mivel nagyrészt szeretett családtagoknak föznek, ezért nem köpnek az étlebe, ha levágják valamelyik ujjukat, azt nem dolgozzák bele valamilyen szószos ételbe... Tehát Eszter higéniai elvárásainak megfelel ez a hely. Egy baj van csak vele, hogy a nagy hústömböt 10-kor kezdik el grillezgetni, és dél körül tudják az elsö dönerekhez a húst lenyesegetni.

- Eszter végül 11:45-kor reggelizett.

- A többi napirendi pontra még van ideje, szurkoljunk neki együtt, hogy be tudja öket tartani.


* Ha valaki nem tud/akar azonosuli egy adott elethelyzettel, akkor önmagärol sokszor E/3 szemelyben ir

Huuuh, most, hogy mindezt kiírtam magamból, teljesen megnyugodtam.

Mindenkinek, aki tudja, mikor van vizkereszt, boldogságos karácsonyfa-leszedö napot kivanok!
 
Ez nem én napom.

- a 17:28-as vonattal elmenni a reptérre

Ezt termeszetesen elirtam, es nem csak itt az akvakertesz forumon, hanem a hataridonaplomban is. 😂 😂 😂
Szerencsere feltunt, hogy gyanusan sok idom van, igy csak fel oraval indulok kesobb, mint terveztem.

Igy a "gate close" elott 7 perccel erek a repterre, tehat ennyi idom van a kontrollra, meg hogy elbattyogjak a kapumig.

Az azért izgalmasabbá teszi az egeszet, hogy a telefonom, amin a repjegyem van, az az ellenorzo magnes miatt kikapcsol, es mindig izgi, hogy vajon ujra bekapcsol-e. Veszhelyzet eseten a laptopon is fent van a repjegy.

Azt hiszem, egyszer mar ertem oda ilyen keson a repterre...
 
Arról, ahogy az étkezésről ír, nekem az jutna eszembe, hogy ez valami nagyon menő étterem reggelije lehet, vagy valami helyi specialitás, vagy az egyik kedvenc séf ismerősénél szokott enni...
Ha valaki tudni szeretné, hogy miből áll az az étkezés, amit havonta egyszer de nagyon maximum 2-szer enged meg magának, és előtte azért egy kicsit éhezik, hogy jobban ki tudja élvezni az ízeket:
1. fogás: csak a német Penny-ben kapható, előre csomagolt szendvics (jó-jó a német Penny sokkal jobb minőségű mint a magyar)
2. fogás: egy másik német áruházlánc saját márkás kávéja
3. fogás: egy tényleg jobb minőséget kínáló 3. áruházlánc boltjában vásárolt minimum 300 g mosatlan paradicsom (a mosatlan fontos és szigorú kitétel)
Ezeket beszerzi majd szertartásosan elfogyasztja a német-svájci határon lévő folyóparton - egyébként a folyópart nagyon szép.

Ez ugyanaz az ember, aki olyan jó hamburgert készít a munkahelyén, hogy szerepelt a helyi lapban is, mint egy dolog amit érdemes kipróbálni a környéken...

Kiegészítés:
A repülőgépet nem késte le, de megkért minket, hogy menjünk ki elé a metróhoz elkerültük egymást, mert egy olyan útvonalon jött, amire azt mondta, hogy ott ő soha nem fog jönni (a kulcsát mármint a mi lakásunk kulcsát meg a saját lakásának a kulcsát még Karácsonykor itt hagyta), ezért szegény várt 10 percet a hidegben. Azóta véletlenül kikapcsolta a számítógépet, amit éppen éppen használtam; elszakított egy párnát, felvette magához a kutyát a kanapéra, amitől az teljesen megbolondult. Evett pár nyers tápiókagyöngyöt, és csokit keres a lakásban...
Holnap itthon marad egyedül, az itteni Pennyben nem kapható az a szendvics, amit annyira szeret, szerintem még nem tudja, és holnap el fog menni a boltba. Az ég irgalmazzon Bécsnek...
 
Huszonötödik Bejegyzés- Humánetológiai megfigyelések
Avagy: Ha a hülyeség fájna....

Hangulatkeltö zene:

Èn az emberekkel végtelenül türelmes vagyok, az emberi butaság az egyetlen, ami fel tud bosszantani. Egy higgadtabb élet érdekében erre a problémära azt a megoldást talältam, hogy az emberekkel szemben nulla elväräsom van. Igy az ostobasägra, mellyel nap mint nap szembekerülök, a fejräzäs helyett vällrändítässal reaglälok.

Persze a szabályok nem müködnek kivételek nélkül. Van egy személy* az életemben, aki a nap minden percében velem van, mindenhova elkísér, és tulajdonképpen mindent tud rólam. Ö egy kivétel. Töle elvárom, hogy ne forduljanak olyanok elö, mint ma. Hogy kicsit kitisztuljon a kép, felvázol eme szemely mai napi tervét, majd szemléltetem, hogy ezt hogyan sikerült megvalósítani.

Napiterv 2020 Január 6-ra vonatkozóan:
- Kelés 8:00-kor ( a megszokott 8:30 helyett)
- a 8:59-es vonattal elmenni Rheinfeldenbe:
  • A megszokott 9:00 órai unalmas reggeli helyett "csaknémetországban kapható 8.5pontos élvezeti faktorral rendelkezö reggelit" venni (Ez a személy [a jövöben csak "Eszter"-ként fogok rá hivatkozni] viszonylag ritkán eszik olyat, ami igazán ízlik neki, ezért ennek a havonta egy- maximum két alkalommal elfogyasztásra kerülö etkezésnek akkora jelentöséget tulajdonít, hogy elözö nap simán kihagyja a vacsorát, hogy a másnapi késö órai reggeli a kiéhezés miatt meg finomabbnak hasson...ez most is így volt)
  • Két amazonos megrendelést visszaküldeni (a visszeküldési határidök lejärnak 9-én, csütörtökön)
  • A német banknak elküldeni a kért dokumentumokat
  • A szombat óta a csomagmegörzöben várakozó akvárium-növenyeket elhozni
- Legkésöbb a 13:10 vonattal hazamenni
- 15:00 es 16:30 között elültetni a növényeket
- a 17:28-as vonattal elmenni a reptérre
- este elrepülni.

Megvalósítás
- Amikor az ébresztöóra hajnali 8:00 kor csörgöt, Eszter a megszokott "Ááááá miért??" nyavalygással 10 perc szundira állitotta a telefont, de aztán rájött, hogy ma azért kell a megszokottnál is korábban kelnie, hogy végre elhozza a növenyeket. A reggeli rutin szinte a megszokottak szerint zajlott: pisilés, mosakodás, felöltözés, szenvedés a kontaktlencsével (betenni: kényelmetlen; kivenni, újra megtisztítani: most meg rosszabbul látni vele, mint nélküle; megnézni, hogy nem-e lett a jobb lencse a ballal kicserélve...; hát nem: újra visszatenni; konstatálni, hogy 5 perc múlva indulni kell, pislogni hármat: végre látni). Ma Eszter a reggelit elcsúsztatta, mert Németországban úgyis egy csomót fog enni.

-a 8:59-es vonattal elmenni Rheinfeldenbe: Na, Eszter ezt a napirendi pontot teljesítette, és csak pár perc volt stresszes, amikor nem volt benne biztos, hogy jó vonatra szállt, és kicsit rettegett, hogy Rheinfelden helyett Zürichbe fog eljutni

- Eszternek gyanús volt, hogy a megszokott embertömeg helyett csak egy tucatnyian szállnak le. Rá sem rántott, céltudatosan ment a postára.

- Eszter figyelmét annyira eltereleték a cuki cinegék, meg az, hogy Rheinfeldenben az utcát ékesítö növényeket dísz-salátákra cserélték, hogy nem is tünt fel neki semmi különös.

-10:03-kor ért a postára, ahol az autómata ajtó nem nyílt: "Hmmm, biztos kicsit késésben vannak a dolgozók, és még van pár percre szükségük, hogy kinyissanak".- gondolta a hülye. " Gyorsan átveszem a növényeket, amig elkészülnek."

- Eszter Rheinfelden kihalt utcáit járta, amikor feltünt neki, hogy a boltok zárva vannak. Egy kirakaton megleste a nyitvatartási idöt, ahol az állt, hogy vasárnap és hétfön zárva vannak. Kissé megnyugodott, hogy akkor biztos sok más bolt is zárva van, vagy csak késöbb nyit.... Egy pillanatra átvillant az agyán, hogy talán hatodika ünnepnap. Kis tünödés után arra jutott, hogy a karácsonyfát 4-én, vizkeresztkor kell leszedni. Tehát a szókratészi logikát alapul véve: Január elején egy lehetséges munkaszüneti nap van, az pedig vízkerszt, ami január 4-én van. Ma január hatodika van, tehát nem vízkereszt, tehát nem munkaszüneti nap.:unsure:Egyébként Eszterre jellemzö, hogy gondolkodás közben léptei lelassulnak, és tekintetét az ég felé koordinálja, mintha onnan minden kérdésre a válasz (42) leolvasható lenne. Ez kivülröl bizony érdekesen hathat, de mivel ma senki sem volt az egyébkent mozgalmas Rheinfelden utcáin, ezért ez senkinek sem tünt fel.

- Eszter már csak pár méterre volt a várva várt növenyektöl, közte, és csomagja között mindössze egyetlen egy dolog állt. Egy nagy, kék szinü zárt ajtó. Mint a nagymamák az áruházban, amikor nem értik, hogy most a edami sajt kilója 999 Ft, vagy a masdameré, pont ugyanazzal az arckifejezéssel vizslatta Eszter a bolt nyitvatartására vonatkozó kiírást. Hétfötöl szombatig a bolt 10:00-20:00 van nyitva. Ekkor pedig hétfö volt, 10:30. Eszter az ég felé tekintett, és azzal a borzasztó felismeréssel szembesült, hogy a posta, mintha 9-töl lenne nyitva.
Az google keresö mezöjébe elkezdte irni: 6 Januar.... és a keresömotor ki is egészitette: FEIERTAG.... ami annyit tesz, szabadnap== munkaszüneti nap.
Esztert elöntötte a düh, amit akkor érez, ha az egyetlen személy az életében, aki nem lehet hülye, végtelenül ostoba. Hogy a dühtöl megrészegülve, vagy csak éhségtöl, de Eszter egy ideig ezt hajtogatta magában: ,,Du bist SAUDUMM"... ami az anyanyelvén annyit tenne: Segghülye vagy. Szószerint meg azt jelenti: Koca-disznó-hülye vagy.
Azt is megtudta, hogy vízkereszt 6-án van. Mivel Eszter nicknevében mind a 4-es, mind a 6-os szerepel, ezért ezt a két számot elöszeretettel felcseréli. Hogy kicsit a védelmem alá vegyem, ezen számok egybeolvadásán az nem sokat segített, hogy évekig a 4/6-is villamossal közlekedett.

- Az egész városban két üzlet volt nyitva, két döneres (ami olyan, mint a magyar gyros-os). És ez hihetetlenül jó (lenne), hiszen az egész bolygón olyan kevés hely van, ahol Eszter hajlandó enni, és az egyik az éppen ezen döneresek egyike. Itt csak olyan törökök dolgoznak, akik nem beszélnek túl jól németül, és a vendégek 85%-a is török, jellemzöen az ott dolgozók rokonaik. Mivel itt lehet látni, hogy hogyan készítik az ételeket, és, mivel nagyrészt szeretett családtagoknak föznek, ezért nem köpnek az étlebe, ha levágják valamelyik ujjukat, azt nem dolgozzák bele valamilyen szószos ételbe... Tehát Eszter higéniai elvárásainak megfelel ez a hely. Egy baj van csak vele, hogy a nagy hústömböt 10-kor kezdik el grillezgetni, és dél körül tudják az elsö dönerekhez a húst lenyesegetni.

- Eszter végül 11:45-kor reggelizett.

- A többi napirendi pontra még van ideje, szurkoljunk neki együtt, hogy be tudja öket tartani.


* Ha valaki nem tud/akar azonosuli egy adott elethelyzettel, akkor önmagärol sokszor E/3 szemelyben ir

Huuuh, most, hogy mindezt kiírtam magamból, teljesen megnyugodtam.

Mindenkinek, aki tudja, mikor van vizkereszt, boldogságos karácsonyfa-leszedö napot kivanok!
Szia!
Nagyon tetszik, hogy visszatért a naplód eleji stílusod. 👍 Szuper, gratulálok!
 
Arról, ahogy az étkezésről ír, nekem az jutna eszembe, hogy ez valami nagyon menő étterem reggelije lehet, vagy valami helyi specialitás, vagy az egyik kedvenc séf ismerősénél szokott enni...
Ha valaki tudni szeretné, hogy miből áll az az étkezés, amit havonta egyszer de nagyon maximum 2-szer enged meg magának, és előtte azért egy kicsit éhezik, hogy jobban ki tudja élvezni az ízeket:
1. fogás: csak a német Penny-ben kapható, előre csomagolt szendvics (jó-jó a német Penny sokkal jobb minőségű mint a magyar)
2. fogás: egy másik német áruházlánc saját márkás kávéja
3. fogás: egy tényleg jobb minőséget kínáló 3. áruházlánc boltjában vásárolt minimum 300 g mosatlan paradicsom (a mosatlan fontos és szigorú kitétel)
Ezeket beszerzi majd szertartásosan elfogyasztja a német-svájci határon lévő folyóparton - egyébként a folyópart nagyon szép.

Ez ugyanaz az ember, aki olyan jó hamburgert készít a munkahelyén, hogy szerepelt a helyi lapban is, mint egy dolog amit érdemes kipróbálni a környéken...

Kiegészítés:
A repülőgépet nem késte le, de megkért minket, hogy menjünk ki elé a metróhoz elkerültük egymást, mert egy olyan útvonalon jött, amire azt mondta, hogy ott ő soha nem fog jönni (a kulcsát mármint a mi lakásunk kulcsát meg a saját lakásának a kulcsát még Karácsonykor itt hagyta), ezért szegény várt 10 percet a hidegben. Azóta véletlenül kikapcsolta a számítógépet, amit éppen éppen használtam; elszakított egy párnát, felvette magához a kutyát a kanapéra, amitől az teljesen megbolondult. Evett pár nyers tápiókagyöngyöt, és csokit keres a lakásban...
Holnap itthon marad egyedül, az itteni Pennyben nem kapható az a szendvics, amit annyira szeret, szerintem még nem tudja, és holnap el fog menni a boltba. Az ég irgalmazzon Bécsnek...
A fogás mibenlétével semmi gond. Nálunk az ünnepi fogás, amit nagyon ritkán tudunk csak enni, de úgy várjuk és élvezzük, mint kisgyerek a karácsonyt, egy sült tészta, csirkehusival, teriyaki szósszal, amit a Nyugati téri aluljáróban lehet kapni. Ki kell kerülni hozzá néhány csövest, levakarni az adománygyűjtőket, imádkozni, hogy a sarokban döglődő galamb ne a holnapi "csirke" legyen, és akkor eljutsz a tésztáshoz. Eddig még semmilyen fertőzést nem kaptunk el, de valamiért az ismerőseim 90%-a nem akarja kipróbálni. 🤔
Majd írd meg, hogy talált-e valami ehetőt a Pennyben. :D
 
kedvenc séf ismerősénél
Minthogyha annyira sok séf ismerösöm lenne. Az évek során megismert ca 30-35 szakács közül egyetlen egy van, akinek a föztjét hajlandó lennék elfogyasztani. Az elsö nap, amikor Herr Scott nálam dolgozott egyedül, a krumpliból visszamaradt héjból készített "dísz-chipset". Mert, hogy a katonaságnál azt tanulta, hogy semmit sem dobunk ki.
A legrosszabbak listája hosszú, de idöhiány miatt csak Herr Schmutz (Mocsok úr...és tényleg ez a neve)-ot emelném ki. Az ö föztje mindig elég sós volt, és nem azért, mert szerelmes volt, hanem mert borzasztóan izzadt...és csak csöpögött, és csöpögött.

előre csomagolt szendvics
Akkor beszéljünk az elönyeiröl: Gépek készítik, emberrel alig érintkezik. :love: Tocsog a remulad-ban, szaftos csirkemell van benne, és enyhén ropogós sült hagyma.
Hátrányai, hogy a 16%-a zsír, és egy szendvicsben 651 kalória van. Ami szerintem rengeteg, de mivel azon a napom, amikor ezt eszem úgyis 15+ km-t sétálok, így már okés...

2. fogás: egy másik német áruházlánc saját márkás kávéja
Sok idö volt, mire megtaláltam a legfinomabb bolti KV-t. Ebben van a legtöbb tejszín, és enyhén karamellás aromája van. ca 180 forintba kerül... a soron következö 2. legjobb KV ennek, sokszorosa, 580 Ft.
3. áruházlánc boltjában vásárolt minimum 300 g mosatlan paradicsom (a mosatlan fontos és szigorú kitétel)
A pennyben a paradicsom vagy rohadt ízü, vagy ízetlen. A KV-s boltban a paradicsom vagy érettlen és savanyú, vagy ízetlen, vagy siman löttyedt...
Nem tudok mit tenni, ha egy étkezéshez 3 kölünbözö boltba kell menni (a legtöbben erre azt mondják, hogy unalomból vásárolok így....).
Viszont ott, ott pont egy falatnyi, fürtös koktélparadicsom van, ami annyira feszes, hogy csak úgy spriccel a számban amikor ráharapok.
Én ca heti 2 kg paradicsomot fogyasztok el, ami évi szinten 100 kg paradicsomot jelent... tehát nem tudok megenni mindenféle jött-ment parit. (egyébként a legeslegfinomabbat nyáron tudom beszerezni, egy csak éttermeknek szállító zöldségestöl... igaz, hogy a maga 4000 Ft-os kilónkénti árával nagyban túllépi az ingerküszöbömöt, de azért néha nem tudok neki ellenállni.....)

Az meg hogy mosatlan... én sokszor hangoztatom, hogy a szakácsok gusztustalanok.

elszakított egy párnát,
Ezt @Én csak olvasgatok a drámai hatás kedvéért írta le, ilyen nem történt.

felvette magához a kutyát a kanapéra, amitől az teljesen megbolondult.
Ez a kutya mindenféle külsö hatás nélkül is bolond. Tudom, hogy ezt sokan nem hiszik el, ezért egy minden szavamat alátámasztó bizonyítékkal készültem:

Ráadtam a kabátját is, amiben úgy néz ki, mint egy páncélozott tank...


IMG_20200107_115413.jpg

csokit keres a lakásban...
De nem talált.

holnap el fog menni a boltba.
Elmentem a helyi pennybe, ahol NEM kapható A Szendvics. :O:O:O

Az ég irgalmazzon Bécsnek...
Ez azért talán túlzás. Nem? :D


Nagyon tetszik, hogy visszatért a naplód eleji stílusod. 👍 Szuper, gratulálok!
Idöhiány miatt sajnos nem gyakran lesznek ehhez hasonló bejegyzések. :(

Majd írd meg, hogy talált-e valami ehetőt a Pennyben.
Megírom helyette: igen is meg nem is.
Vettem céklasalátát, amiröl csak itthhon derült ki, hogy csipös, olyat meg nem ehetek. Cserébe vettem Feta-és kecskesajtot. 🤷‍♀️
A szendvics kínálat gyalázatos volt. Cukrozott kenyerek, ízfokozós, alacsony hústartalú párizsivel, és taknyos savanyú ubival.
 
Ma végre átvettem a gazokat. Mivel 9 és fél napig voltak úton, víz nélkül, ezért én arra számítottam, hogy az egészet kukaba kell dobnom.
A csomaghoz járt növénytáppor, vízelökészítö, SUDOKU, és kutyakaja.
IMG_20200111_135207.jpg

IMG_20200111_141158.jpg

Megritkítottam a már meglévö növényállományomat:
IMG_20200111_145536.jpg
Ès végre lefektettem a kukis táncoslányt.
IMG_20200111_150414.jpg
IMG_20200111_200438.jpg

èn most balerinakat látok, malacka és kuki nélkül...
Unbenannt.jpg
... nem tetszik.

Az egészségesebb új növények nagy része ide került. Majd márciusban jobban elosztom öket az akváriumban...
IMG_20200111_174508.jpg
Az ültetés közben nem csak homok kavarodott fel, hanem a betták hangulata is. Izzó úszókkal jelölik ki új helyeiket
IMG_20200111_180516.jpg
Egyébként mindkettöt lányként vettem, de az egyik rövid úszójú fiúcska.
IMG_20200111_180504.jpg
 
Back
Oldal tetejére