• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Dehogyisnem mondtam neki, masnap irta is, hogy minden rendben van (dec 21-en). Aztan levelezgettunk, es tegnap irta, hogy majd nezzem meg ha hazaerek, mert valami nem ok, van par döglött garnéla... Egy szoval nem irta, hogy megsincs ujra aram.

10 percnyire lakik tolem, es van hozzam kulcsa. Akkor jon ide amikor akar. Arra kertem, hogy legalabb ketszer (dec 20 es 23) jojjon at.

En sem tudom, hogy miert nem kapcsolta vissza. Legkozelebb inkabb magara hagyom a lakast...
Egyébként a nejem már nézegetett ilyan kamerát amit a telefonnal összekapcsolva távolról is láthatod mi a helyzet a lakásban...
Az akva mellé állítva láthatod, hogy minden rendben-e.....
Én is gondolkodom, hogy beszerzek egyet.
Jól jöhet.
Nem értem én sem, hogy mit gondolt a barátnőd...
 
Egyébként a nejem már nézegetett ilyan kamerát amit a telefonnal összekapcsolva távolról is láthatod mi a helyzet a lakásban...
Az akva mellé állítva láthatod, hogy minden rendben-e.....
Én is gondolkodom, hogy beszerzek egyet.
Jól jöhet.
Nem értem én sem, hogy mit gondolt a barátnőd...
A feleseged egy baba kamerát szeretne az akvarium mellé??

Bodonke is kapna egyet? :D
 
A feleseged egy baba kamerát szeretne az akvarium mellé??

Bodonke is kapna egyet? :D
Nem kifejezetten babakamera, csak egy sima kamera.
Bödönke nem kapna...😃😃, ő nagyon alacsony költségvetésű...viszont kellene három kamera a három másikhoz...😬😬
Vagy egy olyan, ami mobilis, olyan is van.
Amúgy nem “akarja”, csak látja, hogy milyen gondok adódnak az akvákkal távollét esetén...
 
Tegnap ismet akvariumot takaritottam, es karfelmerest vegeztem.

A gerincesek viszonylag jol viseltek a kikepzest ca ezek pusztultak el:
- otocinclus x 10 (20 bol)
Endlerguppi x 1 (a legeslegelso nalam szuletettek kozul az egyik. Termeszetesen az, amelyik a legjobban tetszett neken.)
- vorosfeju pontylazac x 2 (a 9 böl)
- voros neon x 6 ( a 13 ból)
_______
A bettak, vitorlasok, harcsak, Gyrinocheilus aymonieri-k, a voros anci tuleltek, a guppik meg szaporodni is igyekeztek, mikozben mindneki fuldokolva a felszinnel pipalt.


A kis akvariumban a harom lako kozul egy sarga anci pusztult el.


A gerincteleneknel nehez megmondani, de arra tippelek, hogy az amanok fele, tehat 25 veszett oda.

Rengeteg novenyfaj teljesen kipusztult (bacopa, hygrophilia difformis, Ludwigia repens rubin, juncus repens, rotala, pogo helferi).
Az egyetlen anubiasom felet le kellett vagdosnom, mert eltaknyosodott... Kerdes, hogy megmarad-e.

A ket nap alatt kicserelt 4-500 liter vizcsere utan a vizparameterek jok, eletembwn eloszor hasznaltam flakonos szurobacikat.

IMG_20191228_090742.jpg
 
Tegnap ismet akvariumot takaritottam, es karfelmerest vegeztem.

A gerincesek viszonylag jol viseltek a kikepzest ca ezek pusztultak el:
- otocinclus x 10 (20 bol)
Endlerguppi x 1 (a legeslegelso nalam szuletettek kozul az egyik. Termeszetesen az, amelyik a legjobban tetszett neken.)
- vorosfeju pontylazac x 2 (a 9 böl)
- voros neon x 6 ( a 13 ból)
_______
A bettak, vitorlasok, harcsak, Gyrinocheilus aymonieri-k, a voros anci tuleltek, a guppik meg szaporodni is igyekeztek, mikozben mindneki fuldokolva a felszinnel pipalt.


A kis akvariumban a harom lako kozul egy sarga anci pusztult el.


A gerincteleneknel nehez megmondani, de arra tippelek, hogy az amanok fele, tehat 25 veszett oda.

Rengeteg novenyfaj teljesen kipusztult (bacopa, hygrophilia difformis, Ludwigia repens rubin, juncus repens, rotala, pogo helferi).
Az egyetlen anubiasom felet le kellett vagdosnom, mert eltaknyosodott... Kerdes, hogy megmarad-e.

A ket nap alatt kicserelt 4-500 liter vizcsere utan a vizparameterek jok, eletembwn eloszor hasznaltam flakonos szurobacikat.

View attachment 85362
Az emberiséggel is kb. ugyan ez történne, hasonló arányban, ha két hétig szünetelne az áramszolgáltatás. 🤢
 
Rendeltem növenyeket. Az elkovetkezo hat honapban ez volt az utolso nagyobb kiadásom hobbiaimra, a havi elkoltheto penzosszeget a tizedere kell csokkentenem.
Addig remelem nem megy tönkre semmi.

Ma arra lettem figyelmes, hogy:

Jó-jó lehet mondani, hogy ezek az éhenkóraszok mindent követnek, ami mozog, de a palacsinta-szerüsegre jobban ramozdulnak mint a haltápos dobozra, vagy az ujjaimra.
 
Rendeltem növenyeket. Az elkovetkezo hat honapban ez volt az utolso nagyobb kiadásom hobbiaimra, a havi elkoltheto penzosszeget a tizedere kell csokkentenem.
Addig remelem nem megy tönkre semmi.

Ma arra lettem figyelmes, hogy:

Jó-jó lehet mondani, hogy ezek az éhenkóraszok mindent követnek, ami mozog, de a palacsinta-szerüsegre jobban ramozdulnak mint a haltápos dobozra, vagy az ujjaimra.
PALACSINTA!!! 🤤🤤🤤
Izes, kakaos? Szeretem...
 
PALACSINTA!!! 🤤🤤🤤
Izes, kakaos? Szeretem...
Hat öhm knorr göröggyümölcs leves izesitésü.
A csaladi cset egy reszlete a felmerulo kerdesek egy reszet talan megvalaszolja, de az sem kizart, hogy csak meg tobb kerdest vet fel:

Screenshot_2019-12-30-08-26-51-989_com.viber.voip.jpg

Mentsegemre szolgaljon, hogy tok ures a hutom es a fagyasztom, es elfelejtettem hogy vasarnap minden zarva van, a benzinkuton meg nem volt semmi jo....
 
Hat öhm knorr göröggyümölcs leves izesitésü.
A csaladi cset egy reszlete a felmerulo kerdesek egy reszet talan megvalaszolja, de az sem kizart, hogy csak meg tobb kerdest vet fel:

View attachment 85440

Mentsegemre szolgaljon, hogy tok ures a hutom es a fagyasztom, es elfelejtettem hogy vasarnap minden zarva van, a benzinkuton meg nem volt semmi jo....
A reszletek soha nem redekeltek, csak a vegeredmeny. Ezert is futkos anyal a szamban a videot nezve, tokre gusztanak nez ki! Ugyes vagy, hogy igy is ossze tudtad hozni. ☺
 
Ma reggel lettem arra figyelmes, hogy nem viselkesik normalisan...
Uszkal, majd lefagy, neha oldalra eldolve lebeg. Mintha nem tudna az aljzatra uszni. Etvagya normalis.
Megfazott volna az aramszunetes napok alatt?
Mit csinaljak vele?
 
Nekem egy xifo hímem viselkedett hasonlóan. Úszóhólyag betegsége volt. Pár hét után meghalt szegény, gyógyítani nemigen lehetett. De talán nem erről van szó...
 
Ha hideg volt, megfázhatott. @tsokee -ék hoztak már vissza a halál széléről bettát, én meg ugye inkább nem adnék konkrét tanácsot. :p Most mennyi az akvárium hőmérséklete?
27°C
A felszini levego kicsit huvesebb, mert nem fedett az akvarium, de ottt is 25,5 felett van a homerseklet.

Az aramszunetes napokban a futes sem mukodott, hajnalban, amikor hazaertem, azt hiszem, 20 fok volt a lakasban.

Viszont csak ma vettem eszre hogy furcsan viselkedik. Ejszaka meg habfeszket is rittyentett.
 
Ma reggel lettem arra figyelmes, hogy nem viselkesik normalisan...
Uszkal, majd lefagy, neha oldalra eldolve lebeg. Mintha nem tudna az aljzatra uszni. Etvagya normalis.
Megfazott volna az aramszunetes napok alatt?
Mit csinaljak vele?
Szerintem qtya baja.
Nekem az egyik neonhalam csinálta, hogy amikor szárazeleséget kaptak, akkor az eleséggel együtt levegőt is beszívott. Ezért pár órán keresztül nem tudott leúszni, mindíg feldobta a levegő. Érdekes, hogy ezt csak egy neon csinálta minden etetésnél. A többiek tudtak normálisan enni.
A véleményemet alátámasztani látom a videód 0:50 másodpercénél, ahol a bettád egy légbuborékot köp ki.
 
Hat öhm knorr göröggyümölcs leves izesitésü.
A csaladi cset egy reszlete a felmerulo kerdesek egy reszet talan megvalaszolja, de az sem kizart, hogy csak meg tobb kerdest vet fel:

View attachment 85440

Mentsegemre szolgaljon, hogy tok ures a hutom es a fagyasztom, es elfelejtettem hogy vasarnap minden zarva van, a benzinkuton meg nem volt semmi jo....
A "palacsinta" szó máig nincs rendesen definiálva. Amerikában 5-10mm vastag, és egyetlen darab egy komplett reggelivel-ebéddel felér. Nálunk olyan vastag, hogy szinte átlátni rajta, és csak 5-6 db után kezd megjönni az étvágyam.
Ahány ház, annyi szokás és annyi JÓ palacsinta! 👍
 
Szerintem qtya baja.
Nekem az egyik neonhalam csinálta, hogy amikor szárazeleséget kaptak, akkor az eleséggel együtt levegőt is beszívott. Ezért pár órán keresztül nem tudott leúszni, mindíg feldobta a levegő. Érdekes, hogy ezt csak egy neon csinálta minden etetésnél. A többiek tudtak normálisan enni.
A véleményemet alátámasztani látom a videód 0:50 másodpercénél, ahol a bettád egy légbuborékot köp ki.
Ebben latok raciot, foleg, hogy december kozepe ota csak szaraz eledelt kap (ez elotte heti ketszer volt). Es ma etes utan figyeltem fel erre a viselkedesre.
Nalad meddig tartott ez a hatas?
Most mar le-le uszkal az aljzatra de meg mindig eleg letargikusan tunik.

Amikor kevegot kop ki, akkor tulajdonkeppen büfög?
Tudtatok, hogy a patkanyok se bufogni se hanyni nem tudnak?
 
Ohh, nem mondtam, hogy megfázott, csak hogy megfázhatott. :D Lassan hűlt ki a lakás is, nem biztos, hogy ártott neki. A víz feletti levegő se lehet sokkal hűvösebb most, oldalról zárt, felülről melegíti gondolom lámpa, alulról meg a víz. Tolj neki egy vitaminkúrát, ha nem vagy biztos a dologban. Esetleg változtass a kaján, Hikari betta biogold vagy valamilyen fagyasztott vagy élő husika. A hőmérséklet is jó.

Amikor kevegot kop ki, akkor tulajdonkeppen büfög?
Passz. De pukizni tudnak a halak. Főleg a harcsák.... :D

Ha már itten rakoncátlankodok, mennyire vagy otthon a szerencsebambuszok nyavalyáit illetően? Volt egy, még valamikor a nyáron vettem, és akváriumvízben nevelgettem. De besárgult a hajlatnál most pár hete. Levágtam a hajtásait, azok most kezdenek szépen gyökeret ereszteni, de a fő szálat is jó lenne megmenteni. A sárga részt kivágtam, kapott friss vizet. Az egyik oknak a túl sok tápanyagot írják, a másik meg hogy túl sok fényt kapott. Passz, hogy merre kéne indulni, nem közvetlenül az ablakban volt.
 
Back
Oldal tetejére