• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Mivel a vitorlások sokkal gyorsabb ütemben növekednek, mint ahogy arra számította, így eljött a nap, amikor a megmaradt amanoimat ki kell mentem az akváriumból.
Ha jól emlékszem, 50 Amanoval indultam. Pár belehalt a költözési stresszbe (maradt ca 42), párat megzabáltak a terhes guppilányok (35), rengeteg megdöglött a karácsonyi áramszünetbe (20), leglalább 2-t széttéptek a vitrik (18).
Ma nyolcat tudtam kiszedni, 3 kisebbet láttam a dzsumbujban kapirgálni. Minél kevesebben vannak, annál jobban bújkálnak. Már étellel sem tudom öket elöcsalogatni, nem tudom, hogyan halászom ki a maradékot.

A kimentettek a bambuszosba kerülnek, ahol a megmaradt 8-10 neocaridinám van.
Sajnos csak homályoska képet tudtam készíteni, de érdekesek az arányok.
1,5 éves lány amano vs felnött fiú neocaridina

amani.jpg

A kép nagy részét kivagdostam, de azért látszódik, hogy milyen körülmények uralkodnak a bambuszosban. Természetesen ezt a rengeteg algát már hónapokkal ezelött tudatosan kezdtem el növeszteni, hogy amikor a-manók bekerülnek, akkor böségesen legyen mit enniük. 🤥

Majd ha ott rend lesz, akkor teszek fel elötte-utána képeket.

Ps.: Van valakinek tapasztalata a ,,Anostraca -tócsarákok"-kal kapcsolatban (konkrétan ezekre gondolok : Branchinella thailandensis sanoamuang). A leírása alapján ugyanolyan, mint az Artémia, csak nem édesvízben kel ki, és csomó petét hagy maga után -> melyek kiszáritva sokáig elállnak, vízben kikelnek.
Feltételezem van valami oka, hogy a legtöbben artémiát keltetnek, és nem ilyeneket, de miért?

//ps. lehet hogy engem csak az motivált, hogy a fenti linken szereplö videoban a rákok bemutátása alá a kedvenc zongora-darabomat vágták be.//
 
Meguntam az édesvízi akváriumokat, tengeribe fogtam.

Tartok gömbhalat, medúzát, csillagot, rákot, polipot, bálnát, meg ilyesmiket.

IMG_20200229_192037 (1).jpgIMG_20200229_192011 (1).jpg

Az akváriumaimtól két hétre távol kerültem. Majd szerdán kiderül, mennyire sínylették meg a távollétemet.
Egy -a lakásomhoz kulccsal rendelkezö- ismerösöm egyik nap volt nálam, meglocsolta a virágokat, a bambuszos akváriumban pótolta a vizet, megetette a halakat, és elmondása szerint small-talkot is folytatott velük.
 
Meguntam az édesvízi akváriumokat, tengeribe fogtam.

Tartok gömbhalat, medúzát, csillagot, rákot, polipot, bálnát, meg ilyesmiket.

View attachment 88354View attachment 88355

Az akváriumaimtól két hétre távol kerültem. Majd szerdán kiderül, mennyire sínylették meg a távollétemet.
Egy -a lakásomhoz kulccsal rendelkezö- ismerösöm egyik nap volt nálam, meglocsolta a virágokat, a bambuszos akváriumban pótolta a vizet, megetette a halakat, és elmondása szerint small-talkot is folytatott velük.
A Pokémont nem viseli meg nagyon az átállás emersről submersre?:ROFLMAO:
 
Kéthetes elöre nem tervezett távollét után, mely során a lakásra csak egyszer nézett rá valaki, meglepöen jó állapotban találtam mindent.

Említeni-valódolgok:
- A mandarinos bonsai úgy fejezte be életét, mint ahogyan azt a bonsaik legtöbbje teszi, ha a kétnaponkénti locsolás helyett csak kéthetenkéntit kap: megdöglött
- A hütöben felejtett, tonhal-salátámon legalább háromféle gomba jelent meg.:love:
- Sajnos a fehér vitorláshalam megdöglött...izé a fehér nadrágom elszakadt...
- A bambuszos akváriumot extrém hardcore cinamo(vagymiana) algabumm érte.
- A növényeken megjelent egy minimális pontalga
- a növények rengeteget növekedtek
- a kétliteres csiganeveldém nem fulladt be, ahogy azt terveztem, csupán a csigapetéket zabálták fel a többiek.

Képek:IMG_20100302_090929.jpg
IMG_20100302_091127.jpg
Na, most már elhiszem, hogy egy vitorláshal simán egybe bekap egy endler-guppit.
IMG_20100302_090857.jpg
 
Milyen szép az a betta lányka. <3
Határozottan jobb a helyzet, mint a múltkor. :D
Én egy japán édességet felejtettem a hűtőben, amikor kihúztuk, hogy átpakoljunk az újba. Ez júniusban történt, és október végén volt lomtalanítás. Én éppen hazafelé tartottam, barátom már vitte le a hűtőt, ki akartam nyitni, hogy jobb fogást találjak rajta, és rám kiabált, hogy "ki ne nyisd!" Máig nem tudom elképzelni milyen állapotban lehetett az a mochi. :'D
 
Kéthetes elöre nem tervezett távollét után, mely során a lakásra csak egyszer nézett rá valaki, meglepöen jó állapotban találtam mindent.

Említeni-valódolgok:
- A mandarinos bonsai úgy fejezte be életét, mint ahogyan azt a bonsaik legtöbbje teszi, ha a kétnaponkénti locsolás helyett csak kéthetenkéntit kap: megdöglött
- A hütöben felejtett, tonhal-salátámon legalább háromféle gomba jelent meg.:love:
- Sajnos a fehér vitorláshalam megdöglött...izé a fehér nadrágom elszakadt...
- A bambuszos akváriumot extrém hardcore cinamo(vagymiana) algabumm érte.
- A növényeken megjelent egy minimális pontalga
- a növények rengeteget növekedtek
- a kétliteres csiganeveldém nem fulladt be, ahogy azt terveztem, csupán a csigapetéket zabálták fel a többiek.

Képek:View attachment 88602
View attachment 88603
Na, most már elhiszem, hogy egy vitorláshal simán egybe bekap egy endler-guppit.
View attachment 88604
Jót tett az akváriumodnak a két hét szünet! ;)
Csúcsformába került. Gyönyörűek a növényeid. 👍
 
Ezeket milyen allat nyomta ki magabol? :D
Receptet megosztod, hogyan es mibol?

Szándékosan nem írtam eddig az agyaggolyókról, mert kisebb viztömeg esetén hatalmas károkat okozhat.

De ezeket használtam fel:

ca 300g vörös modell-agyag; (elivleg mindél sötétebb, annál több benne a vas)
ca 200g dennerle deponit mix prof 9in1;
ca 10 darab porrá zúzott orchidea táprúd; (NPK)
10ml EL Profito;
10ml EL Ferro;
10ml bonsai tápanyag (COMPO, extra káliummal), (NPK);
10ml foyékony orchidea tápoldat (NPK);
20gramm SAT Plantfood (Mikro + kálium + Mg)

Talán 15 golyót használtam fel, a következö vízcserekor megint bedugdosok ennyit.

Ps.: Sima agyag + föld keveréke viszonylag biztonságosan használható, de az általam használt hardcore keveréket nem ajanlom!
 
Back
Oldal tetejére