• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Nem birtam magammal.
Minden honapban adott, hogy mennyi penzt költhetek hobbira. A decmbert ( a novemberi tulköltekezes miatt) minusz 6 frankkal kezdtem... Befizettem a spotify-omat, maradt - 19 frank... Kaptam 25 frank borravalót, így lett +6 frankom.... Ennyi pénzzel máris nagylábon kezdtem élni, vettem rögtön 2 särga ancit...újra minuszba kerültem, de nem tudtam a vitorlásoknak ellenállni, így, hogy a "könyvelésemben" minden rendben legyen, a vitorláshalakat, meg a két új üvegtisztitómat "ruhaként" fogom bejegyezni.🤫...így válik egy teljesen tisztességes állampolgár börtönbe való adócsalóvá.....🤷‍♀️.... a szükség kívánta meg..

A dagadozo ereim mutatjak, hogy nem jatszottam meg magam (annyira), 1,5 cm-es üvegvastagsäghoz erös mägnes dukäl. (a "dukál igének DUK a szótöve? és ez mit jelent...hogy ragozzam? én dukok, te duksz, ö duk, mi dukunk, ti duktok; ök duknak) *


IMG_20191216_164614.jpg
IMG_20191216_183237.jpg
IMG_20191216_185505.jpg

Azt hiszem, a mai napig tartott az endler guppik sokasodása. 🥺

*Eredet [dukál < ómagyar: dukál < ősmagyar: dukál (illet, illik) < dravida: takkal (jár neki, övé lesz) < tagar (részesül < rész, tag)]
 
Nem akarlak elszomorítani, de egy felnőtt vitorlásnak egy felnőtt endler guppi se nagy falat.
Én sem gondoltam volna, míg nem láttam saját szememmel.
Egyébként nagyon szépek!
 
Nem akarlak elszomorítani, de egy felnőtt vitorlásnak egy felnőtt endler guppi se nagy falat.
Én sem gondoltam volna, míg nem láttam saját szememmel.
Egyébként nagyon szépek!
Nem fajtiszta endlerjeim vannak, hanem guppi-hybrodek, igy kicsit nagyobbak, mint a fajtisztak. En is olvastam, hogy teljesen kifejlett korukra a vitorlasok a voros neonokra is rajarhatnak. Ha majd igy alakul, akkor kikoltoznek a guppik.

Koszonom figyelmeztetesedet.

Nehany pár naposat mar elfogyasztottak, de az 1 hetesnel idosebbekkel még nem probalkoznak.
Helyette az úszó novenyek körüli ugrovillás-kolóniara vadaszgatnak. Ami szamomra érdekes, mert eddig csak ivadékhalaknál és guppiknal figyeltem meg, hogy ezeket a lenyeket eszik.
 
Nem birtam magammal.
Minden honapban adott, hogy mennyi penzt költhetek hobbira. A decmbert ( a novemberi tulköltekezes miatt) minusz 6 frankkal kezdtem... Befizettem a spotify-omat, maradt - 19 frank... Kaptam 25 frank borravalót, így lett +6 frankom.... Ennyi pénzzel máris nagylábon kezdtem élni, vettem rögtön 2 särga ancit...újra minuszba kerültem, de nem tudtam a vitorlásoknak ellenállni, így, hogy a "könyvelésemben" minden rendben legyen, a vitorláshalakat, meg a két új üvegtisztitómat "ruhaként" fogom bejegyezni.🤫...így válik egy teljesen tisztességes állampolgár börtönbe való adócsalóvá.....🤷‍♀️.... a szükség kívánta meg..

A dagadozo ereim mutatjak, hogy nem jatszottam meg magam (annyira), 1,5 cm-es üvegvastagsäghoz erös mägnes dukäl. (a "dukál igének DUK a szótöve? és ez mit jelent...hogy ragozzam? én dukok, te duksz, ö duk, mi dukunk, ti duktok; ök duknak) *


View attachment 84896
View attachment 84897
View attachment 84898

Azt hiszem, a mai napig tartott az endler guppik sokasodása. 🥺

*Eredet [dukál < ómagyar: dukál < ősmagyar: dukál (illet, illik) < dravida: takkal (jár neki, övé lesz) < tagar (részesül < rész, tag)]
A mágnesekkel nagyon vigyázz, kegyetlen erősek és súlyos sérülést tudnak okozni. Tőlünk pár száz méterre van egy Mágnesbolt, ahonnét szoktam vásárolni. Az boltosok minden eladott mágnes mellé, kétoldalas "Haszálati utasítást" adnak. Ők csak vastag munkavédelmi kesztyűben dolgoznak, és ez nem véletlen. Én sem vettem komolyan a dolgot, és két 30x12x12 mm méretű mágnes úgy becsípta az újjamat, hogy a vér kiserkent belőle, majdnem levágta a húst. Egy 2x-3x nagyobb mágnes, már a csont eltörésére is képes.
A vitorlások nagyon szépek. 👍
 
Ha már mágnes. Nem régiben volt alkalmam egy 1,5 T (teslás) MR-gép erejét tesztelni egy 100 Ft-os segítségével. Bő 30 cm-ről csavargatta a markomban a pénzérmét és ha véletlen elengedtem volna akkor nagyon gyorsan le kellett volna valahogy feszegetni a borításról mert ha bemegy az illesztésnél akkor elég nagy kárt tud csinálni.
 
mágnesekkel nagyon vigyázz, kegyetlen erősek és súlyos sérülést tudnak okozni.

Az akvariumban valo elso kiprobalaskor teszteltem, hogy mitol valnának el egymastol... Eleg idetlen-gyorsasággal kellett tisztogatnom az uveget, hogy elengedjék egymast, de azert csak elvaltak.
Amikor ujra osszetapadtak, szerencsere egy hal sem volt utban, mert nem lett volna szep latvany az uveghez trancsirozott tetem.
Igyekszen egyben tartani oket. :D

Amugy nagyon odzkodtam a magneses uvegtisztitotol, mert eddig mindig elofordult, hogy megkarcoltak az üveget. Mondjuk ennek az akvariumnak majdhogynem mindegy. :D


A vitorlások nagyon szépek. 👍

Már egy éve vadaszok egy lekerekitett uszonyú, teljesen fekete vitorlas-valtozatra, de sosem tudtam hozzajuk jutni. Ezek elég általános szinüek. De azert nekem is tetszenek. :)
 
Ha már mágnes. Nem régiben volt alkalmam egy 1,5 T (teslás) MR-gép erejét tesztelni egy 100 Ft-os segítségével.

Na,és képzeld el, hogy az milyen szép látvany lehet, amikor valaki megfeledkezik az ilyen-olyan pirszingjéröl.🤮

Hogyhogy volt alkalmad tesztelni?
 
Az akvariumban valo elso kiprobalaskor teszteltem, hogy mitol valnának el egymastol... Eleg idetlen-gyorsasággal kellett tisztogatnom az uveget, hogy elengedjék egymast, de azert csak elvaltak.
Amikor ujra osszetapadtak, szerencsere egy hal sem volt utban, mert nem lett volna szep latvany az uveghez trancsirozott tetem.
Igyekszen egyben tartani oket. :D

Amugy nagyon odzkodtam a magneses uvegtisztitotol, mert eddig mindig elofordult, hogy megkarcoltak az üveget. Mondjuk ennek az akvariumnak majdhogynem mindegy. :D




Már egy éve vadaszok egy lekerekitett uszonyú, teljesen fekete vitorlas-valtozatra, de sosem tudtam hozzajuk jutni. Ezek elég általános szinüek. De azert nekem is tetszenek. :)
Szétválasztani egymástól elcsúsztatva lehet. A videón látható próbálkozásod (merőlegesen széthúzni) nem túl előnyös megoldás. ;)
Ugyan úgy, amikor az üvegre illeszeted, akkor is egymásra kell őket csúsztatni (kívülről-belülről), és nem egymással szembe összeengedni.
A mágnesnek és a karcolásnak nincs sok köze egymáshoz (szerintem). Egy nem mágneses algakaparóval pont ugyan úgy összetudod karcolni, ha homokszemcse kerül alá.
 
Az akvariumban valo elso kiprobalaskor teszteltem, hogy mitol valnának el egymastol... Eleg idetlen-gyorsasággal kellett tisztogatnom az uveget, hogy elengedjék egymast, de azert csak elvaltak.
Amikor ujra osszetapadtak, szerencsere egy hal sem volt utban, mert nem lett volna szep latvany az uveghez trancsirozott tetem.
Igyekszen egyben tartani oket. :D

Amugy nagyon odzkodtam a magneses uvegtisztitotol, mert eddig mindig elofordult, hogy megkarcoltak az üveget. Mondjuk ennek az akvariumnak majdhogynem mindegy. :D




Már egy éve vadaszok egy lekerekitett uszonyú, teljesen fekete vitorlas-valtozatra, de sosem tudtam hozzajuk jutni. Ezek elég általános szinüek. De azert nekem is tetszenek. :)
Egyik haltenyésztő ismerősömnek pont van most eladó “black pinoy scalar”...gyönyörűek!
Csak nem itt vagy a közelben...
 
Egyik haltenyésztő ismerősömnek pont van most eladó “black pinoy scalar”...gyönyörűek!
Csak nem itt vagy a közelben...
Fájditsd csak a szivem.

Karlsruhe minden evben uticel; onnan meg nincs mar messze dreieck...vagy dreieicho_O. Mit jelent ez a telepulesnév? Dr tojas tojas ch(svajc), esetleg dr tojas-e én.
Az elozo sorokbol latszodik, hogy egyszeruen belebetegedtem a tudatba, hogy lenne ilyen hal, de nem lesz az enyem.
 
Ez nem egy verseny, de kinek hany szivverese marad ki, hogyha az akvariumokert felelos szemelytol ezt az uzenetet kapja:

"Voltam ma etetni minden okes. Csak egy kerdesem van: az normalis hogy nincs aram a nappaliban?"

A nappaliban vannak az akvariumok🤯

Szerencsere, amikor tobb napra elmegyek otthonrol, akkor feltekerem a futest 26 fokra, igy legalabb a bettak nem faznak meg.
 
Fájditsd csak a szivem.

Karlsruhe minden evben uticel; onnan meg nincs mar messze dreieck...vagy dreieicho_O. Mit jelent ez a telepulesnév? Dr tojas tojas ch(svajc), esetleg dr tojas-e én.
Az elozo sorokbol latszodik, hogy egyszeruen belebetegedtem a tudatba, hogy lenne ilyen hal, de nem lesz az enyem.
Ha nagyon magyarosítani akarnám...háromtölgyes...
Eiche=tölgyfa🙂
Viszont ha tényleg jársz erre minden évben és előtte szólsz, megkérdezem Dennist, hogy vannak-e neki...
Mindent az akvakertész kollégákért...😊😊
 
Ez nem egy verseny, de kinek hany szivverese marad ki, hogyha az akvariumokert felelos szemelytol ezt az uzenetet kapja:

"Voltam ma etetni minden okes. Csak egy kerdesem van: az normalis hogy nincs aram a nappaliban?"

A nappaliban vannak az akvariumok🤯

Szerencsere, amikor tobb napra elmegyek otthonrol, akkor feltekerem a futest 26 fokra, igy legalabb a bettak nem faznak meg.
????!!
Most akkor mi van??!
Nem vagy ott és áll minden??!!
 
????!!
Most akkor mi van??!
Nem vagy ott és áll minden??!!
Igen, se feny, se futo, se szürö.

A karacsony nalam mar par eve ilyen. 2017ben karacsonykor fedeztem fel, hogy az egyik patkanyom rakos. Tavaly 26an utaztam haza,bes fedeztem fel, hogy az utolso patkanyom rakos... Iden meg par halamtol kell bucsut vennem. :confused:
A vitorlasok meg eleg ujak, sok stressz erte oket; a szuro leallas miatti amonnio-csucs nem fog nekik tetszeni... Az otocinklusoknak sem.
Szerencsere a bettak es guppik eleg szivosak, ok szerintem mind megmaradnak.
Talan a nyitott akvariumban levo betta meg fog fazni.
Holnaptol ujra lesz aram.
 
Igen, se feny, se futo, se szürö.

A karacsony nalam mar par eve ilyen. 2017ben karacsonykor fedeztem fel, hogy az egyik patkanyom rakos. Tavaly 26an utaztam haza,bes fedeztem fel, hogy az utolso patkanyom rakos... Iden meg par halamtol kell bucsut vennem. :confused:
A vitorlasok meg eleg ujak, sok stressz erte oket; a szuro leallas miatti amonnio-csucs nem fog nekik tetszeni... Az otocinklusoknak sem.
Szerencsere a bettak es guppik eleg szivosak, ok szerintem mind megmaradnak.
Talan a nyitott akvariumban levo betta meg fog fazni.
Holnaptol ujra lesz aram.
Oh Mann....
Otthon vagy Mo.-on?
Ez vmi hirtelen árankimaradás?
Vagy a lakásban vmi?
Remélem a legjobbakat...
 
Oh Mann....
Otthon vagy Mo.-on?
Ez vmi hirtelen árankimaradás?
Vagy a lakásban vmi?
Remélem a legjobbakat...
Igen, ma érkeztem bécsböl magyarorszagra.

Dilis a lakasom, mint en magam. A folyoso lampahoz ketto kapcsolo tartozik (ami evekig villanykapcsolokent mukodott), viszont egy ideje az egyik villanykapcsolo megnyomasaval lekapcsol a nappaliban az aram. Az ujra megnyomasaval meg bekapcsol.

Ugyan egy matrica intojelkent diszeleg az emlitett kapcsolon, de a baratnom már nem emlekezett a matrica szerepére. Es benyomta.

Tulajdonkeppen az en hibam, hogy a helytelenül mukodo villanykapcsolot nem javittattam meg...
 
Igen, ma érkeztem bécsböl magyarorszagra.

Dilis a lakasom, mint en magam. A folyoso lampahoz ketto kapcsolo tartozik (ami evekig villanykapcsolokent mukodott), viszont egy ideje az egyik villanykapcsolo megnyomasaval lekapcsol a nappaliban az aram. Az ujra megnyomasaval meg bekapcsol.

Ugyan egy matrica intojelkent diszeleg az emlitett kapcsolon, de a baratnom már nem emlekezett a matrica szerepére. Es benyomta.

Tulajdonkeppen az en hibam, hogy a helytelenül mukodo villanykapcsolot nem javittattam meg...

elnézést, de ez ide illik ;)
7caf7c7a3b4e303e92af40f8586d72a2.jpg
 
Igen, ma érkeztem bécsböl magyarorszagra.

Dilis a lakasom, mint en magam. A folyoso lampahoz ketto kapcsolo tartozik (ami evekig villanykapcsolokent mukodott), viszont egy ideje az egyik villanykapcsolo megnyomasaval lekapcsol a nappaliban az aram. Az ujra megnyomasaval meg bekapcsol.

Ugyan egy matrica intojelkent diszeleg az emlitett kapcsolon, de a baratnom már nem emlekezett a matrica szerepére. Es benyomta.

Tulajdonkeppen az en hibam, hogy a helytelenül mukodo villanykapcsolot nem javittattam meg...
A leírásod alapján a lakásodat nem dilisnek nevezném, hanem átgondoltnak. Nem vicc, tényleg.
Ha tehetem, én is rábeszélem a T. Építtetőt, hogy legyen a lakásában egy "Nappali főkapcsoló". Ez azért jó, mert a bekapcsolva felejtett készülékek nem okozhaznak balesetet (tűzeset, vízkiöntés stb.) a tulaj távolléte alatt. A kapcsolót legésszerűbb a riasztóra kötni, így a legbiztonságosabb a működése. Azt általában nem felejtik el érkezéskor-távozáskor működtetni. Persze a nappali áramkörök mellett kell lennie állandó üzeműeknek is (hűtő, riasztó, AKVÁRIUM, stb).
Szerintem ne "javíttasd" meg!
 
Back
Oldal tetejére