• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

IMG_20191226_085424.jpg
Ami magyar forditasban annyit tesz:

Elfelejtettem mondani.... Kedden talaltam par döglött garnélat, tudsz süti (de itt csak az autokorrekt szólt kozbe :D), szerintem valami gond van az akvariumoddal.

____________________

Én ezt magamnak igy forditottam:

Nem mertem mondani, de kedden este már halmokban álltak a garnélahullák. Sütizhetsz (...khm) majd meglátod.... Szerintem tönkrement az akvariumod.

_____________________

De remélem, hogy valojaban csak levedlett pár garnéla.

Még egy óra mire hazaérek.😨
 
Hál istennek nálam.nincs az mint mindenhol madhol, hogy karacsony utan roskadozik a huto a sok maradektol.
IMG_20191226_104044.jpg

Jaaaa, hogy igy lehet a melyre asott helenakat elöcsalogatni

IMG_20191226_105123.jpg

Akkor ez mar nem aktualis
IMG_20191226_105116.jpg

Azert a 2.5 eve nalam lakott voros neonokat nagyon sajnalom... Saccperkábe ket es fel ev mire akkorara nönek mint amekkorak az enyeim voltak.

A baratnom nem merte megmondani, hogy ezt a kapcsolot nem sikerult megnyomnia:

IMG_20191226_105606.jpg



Ps.: Napokkal ezelott kiolvadt tubifex mentes karacsonyt mindenkinek. :D
 
Az első lépés legyen a hűtő!
Abba mielőbb tegyél sok-sok Jägermeister-t, pezsgőt, sört, bort vagy bármilyen alkoholt ízlés szerint. A lényeg, hogy sok legyen.
Ezek talán segítenek majd elviselni a csapást... :(


Mi történt? Ez volt az, amikor lekapcsolták a lakásban a villanyt?
IMG_20191226_105751.jpg

Ezekre goldolsz??

Onbuntiben vagyok meg ev vegeig.

De sebaj, a napokig tarto alvasmegvonas nagyyon hasonlo mint a reszegseg.

Az csak hab a tortan hogy az utolso vizcserekor tonkrement a vizcserlopumpam, es hogy ezt meg nem potoltam. 😂😂😂
 
Szerintem kezdd az akvákkal...a hűtőnek már úgyis mindegy, ami romlandó ott, az már menthetetlen...
Tedd rendbe az akvát inkább...
De még mindig nem értem a dolgot...van egy kapcsoló, ami lenyomja az áramot a nappaliban?
Miért nem kapcsolta vissza a barátnőd?
Nem tudta? Vagy te nem tudtad? Mondtad neki, de nem merte?
Vagy kompletten nem volt áram?
 
De még mindig nem értem a dolgot...van egy kapcsoló, ami lenyomja az áramot a nappaliban?
Miért nem kapcsolta vissza a barátnőd?
Nem tudta? Vagy te nem tudtad? Mondtad neki, de nem merte?
Vagy kompletten nem volt áram?
Screenshot_2019-12-26-11-39-13-817_com.whatsapp.jpg

Es a keine sorge utan irta hogy minden ok.
O egy kicsit egyszerubb ember... Vagy csak elege van abbol hogy haromhavonta jarkalnie kell hozzam halakat etetni
 
View attachment 85279

Es a keine sorge utan irta hogy minden ok.
O egy kicsit egyszerubb ember... Vagy csak elege van abbol hogy haromhavonta jarkalnie kell hozzam halakat etetni
Ne haragudj, de tényleg egyszerű lehet. Engem az infarktus kerülgetne ilyen helyzetben...de lehet téged is kerülgetett...
Így márt értem...de nem mondtad neki, hogy kapcsolja vissza??
Azt nem értem, hogy miért nem kapcsolta vissza??! Nem volt már utána nálad?
 
View attachment 85279

Es a keine sorge utan irta hogy minden ok.
O egy kicsit egyszerubb ember... Vagy csak elege van abbol hogy haromhavonta jarkalnie kell hozzam halakat etetni
Amikor írta, hogy csak a Badezimmer-ben működik...már akkor tudhatta, hogy gond van...
Én is boldog lehetek, hogy a szomszédom megoldja, mikor elutazunk...
De áramszünet nálunk is necces lenne...elmászna az összes időzítő... mindet újraállítani...szűrőket ellenőrizni...
Kitartást neked!
 
:(
Lehet jobban járnál ha bérelnél ilyenkor egy 'hal-sittert'.
Ismerősöm amíg diszkoszt tartott mindig bérelt profit amíg nem volt otthon egy-két hétig.
Az akvariumokkal igazabol nincs tennivalo, siman kibirnak 2 hetig.
A kegkenyesebb halaim az otok, meg a vorosfeju pontylazacok...
Azert szeretem, hogyha ilyenkor ranez valaki a lakasra, mert hogyha akarmi tortenik (mondjuk aramszunet.....) akkor nem kell arra hazajonnom, hogy a fagyasztoban es a hutoben minden megromlott...

Na mindegy....
Annyira nincs nagy baj. Kicsereltem parszaz liter vizet, kiszippantottam a taknyosra rohadt bacopat. Egy blaheri pusztult el, maximum 6 neonhal, max 15 amano, pár otocinclus, es egy sarga anci.

Mar senki sem pipal, es mindenki visszanyerte erdeti szinet.
1-2 honap es minden rendben lesz.
 
Így márt értem...de nem mondtad neki, hogy kapcsolja vissza??
Azt nem értem, hogy miért nem kapcsolta vissza??! Nem volt már utána nálad?

Dehogyisnem mondtam neki, masnap irta is, hogy minden rendben van (dec 21-en). Aztan levelezgettunk, es tegnap irta, hogy majd nezzem meg ha hazaerek, mert valami nem ok, van par döglött garnéla... Egy szoval nem irta, hogy megsincs ujra aram.

10 percnyire lakik tolem, es van hozzam kulcsa. Akkor jon ide amikor akar. Arra kertem, hogy legalabb ketszer (dec 20 es 23) jojjon at.

En sem tudom, hogy miert nem kapcsolta vissza. Legkozelebb inkabb magara hagyom a lakast...
 
Back
Oldal tetejére