• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Szia Eszter!
3 rövidke megjegyzés:
1.) A hangod kb. olyan élőben is mint a videóban. Én magamról egészen sokáig azt gondoltam, hogy nagyon mély hangom van, ezért a suliban mindig megpróbáltam magasabb hangon énekelni, mint a saját hangom, hogy tudod, olyan lányos legyen. Na azután elkezdtük nevelgetni a saját készítésű Leventénket, ezt a folyamatot az első másfél évben még lelkesen dokumentáltuk videókkal is. Ekkor kellett ráébrednem, hogy az általam szinte már férfiasan mélynek hallott hangom, valójában sokkal inkább hasonlít flegma egércincogásra. Bele se merek gondolni, hogy milyen lehetett amikor gyerekként (nyilván még magasabb hanggal) énekeltem...
2.) Miért mostad ki a cipődet a többi ruháddal? Én is bénán mosok, de ez még nekem se jutna eszembe. Ez kb. olyan, mintha a törölközőket kimosnád a konyharuhákkal.
3.) Örülök, hogy az akváriumban tartott élőlények zavarba ejtően részletes szexuális életéről szóló sorozat helyett, újra az akvárium sorsáról olvashattam.

Az itthon tartott Leventénk szerint, ha ezzel a betűtípussal írsz valamit, akkor az egy JAVA program. Kicsit örülök, hogy két hét múlva ilyenkor már túl leszek a vizsgán...
 
Rövidke, közepeske helyzetjelentés

- Pénteken ismét abba hibába estem, hogy elmentem élő eledelért. Oooolyan szép betta lánykák voltak ott, hogy kettőt el is hoztam (ibuB 0.1 ill; ibuB 1.1).
View attachment 77050
View attachment 77051
Ha már rendelkeztem betta fiúcskával, és betta lánykákkal; és már írtam is bettás szeksz-sztorit, akkor élőben is meg akartam nézni... de hát Bubi kettőpontnulla szégyent hozott rám. Meglehetősen jól indult az egész, Bubedli egész pofás házikót köppintett, a szebbik lány azonnal beleszeretett Bubiba, és becsíkozódott. A zöldfülű harcoshalam meg nem tudta mit kell egy ilyen szép nővel kezdeni. Amatőr... először azt hitte, hogy fiú, majd a pofáját felfújva próbálta elkergetni, de nem járt sok sikerrel. Végül a lány kergette Bubit. Feminizmus ide vagy oda, én akkor is annak vagyok a híve, hogy a hím neműek kezdeményezzenek... Így Bubica ismét egyedül maradt, szüzen.


- Amikor az ember szeme kikerekedik, a száját nagyra nyitja, hogy ,,háááááhh" hangot kiadva, sóhajtás közben mély levegőt vegyen, majd a ,,Váááóóó" szleng szóval él, akkor biztosak lehetünk benne, hogy az adott illető a meglepettség miatt viselkedik így.
Amennyiben egy ismerősöd az akváriumodra tekint, és a fent leírt állapotot mutatja, az általában jó jel. Jó jel, mert azt jelenti, hogy mindent megfelelően intézel az üvegbe zárt világoddal, és minden csodaszép.
Abban az esetben, hogyha a ,,Vááááóóó" után a ,,mi történt a moháddal" kifejezéssel él az adott illető, még mindig jelentheti azt, hogy elképesztő gyorsasággal csudaszépre növekedett a mohagyeped.... vagy jelentheti azt, amit Saskia barátnőm gondolt az akváriumot meglátva: ,, hogy a francba rohadt el minden???!!!"

- Tegnap átvettem az EasyLife Nitro-mat, melyből este azonnal az akváriumba került 10ml, majd reggel ismét 10ml. Ezt követően mérést végeztem, az NO3 szint jóval közelebb állt a nullához, mint a 10mg/l-hez, így még 20ml-t fecskendőztem a vízbe + a nanoból kicserélt 15l víz is a nagy üvegbe került (naja...hát erre nem vagyok büszke, de olyan sötét vörös volt a Sera teszt, hogy ilyet még a helyi akvarisztika vizében sem mértem még soha:censored:, 50mg/l-es színkódnál így picikét sötétebb volt; csodálom, hogy a két bent lévő amano nem indult el világot látni.).
View attachment 77055
Így mértem este ca 8mg/l NO3-at.


- Ma kiszedtem az összes döglött "cserepes" növényt.
View attachment 77052
View attachment 77053
View attachment 77054
Ha valaki egyszer nálam jár vendégségben, akkor legalább tudja, hogy melyik pohárból ne igyon. xD

- Kihalászgattam egy csomó úszó növényt. Én a vízi lencsét nagyobb gyűlölettel szedegetem ki a vízből, mint a csigákat...tehát nem azzal a ,, jajj nehogy egy levél is megsérüljön" óvatossággal, mindinkább a ,, te rohadt szemétláda, alig egy hónapja írtottalak ki teljesen, talán ha egy levél maradt, és megint elburjánzottál, és szívod a nitrátomat, te hogy dögölnél már meg". Ezzel az agresszív halászgatással csak az az egy probléma akadt, hogy a fejembe szállt vérmennyiség miatt megfeledkeztem arról, hogy endler guppikat is tartok az akváriumban... És hát, aki már tartott guppit, az tudja, hogy ők három dologért vannak oda: Ha zabálhatnak, ha koitálhatnak, és ha kihalásszák őket. Az egyik bele is pofátlankodott a hálóba, és -lévén nekem nem tűnt fel- elég sokáig hánykolódott, miközben kihadonásztam a rohadt lencséket... Azért túlélte.

- Most, hogy dolgozok, az világításért felelős időzítőket átállítottam, hogy ne csak akkor égjen a lámpa, amikor én vagy dolgozok, vagy alszok. Ekkor tapasztaltam, hogy "valaki" a számára elérhető magasságban lévő időzítő gombjait lerágcsálta.
View attachment 77056 (Én botor, pedig már azt hittem, hogy ez a "valaki" csak az internet kábeleket, és az egyetlen egy fontos USB kábelt csípi.)
Ki is kérdeztem az egyik gyanúsítottat, aki beismerte tettét, és röviden be is mutatta, hogyan követte el ezt a szörnyű dolgot:

Ui.: A hangom nem ennyire debil /legalábbis én is tök menőnek hallom a hangomat, és megközelítően sem olyannak, mint amilyennek a videóban hangzik/.


- Illegális szemétlerakatot véltem felfedezni az akvárium mögött, az egyik elkövetőt a tett színhelyén elcsíptem. Visszaeső elkövetőről van szó, aki ellen jelenleg egy másik ügy miatt (köztéri rongálás) eljárás van folyamatban.
View attachment 77057

Hát, azt hiszem mára ennyi. Idő szűke miatt az e heti etológiai megfigyelés elmarad.

Köszönöm, hogy belippantottál, és kívánom, hogy legyen annyi eszed, hogy a (z ex) fehértalpú cipődet NE azokkal a farmerekkel mosd ki, melyekről tudod, hogy még eresztik a színüket.

View attachment 77058

Kivéve, hogyha mindig is egy foltokban babakékes talpú cipőre vágytál, ahogyan ez -természetesen- az én esetemben is történt.
A hangod szerintem teljesen rendben van...
Viszont döbbenettel làttam, hogy mi az a daganat a patkusz pocijàn???!
Valami tumor??!
 
Szia Eszter!
Hello hello, csokikrémkontúr!


suliban mindig megpróbáltam magasabb hangon énekelni,
Azt te mesélted, hogy az iskolában az énektanár megkért téged, hogy inkább az adott dalokat versként, csak a szöveget mondd el?




Miért mostad ki a cipődet a többi ruháddal?
Hát, mert tudtam hogy még ereszt az adott nadragok szine, es a szineögzitö ecetes-citromsavas mosas utan (melyet a cipővel együtt elvezhettek) ugyis ujra ki kell öket mosnom.🤓
ha ezzel a betűtípussal írsz valamit
Nagyon rossz volt ezt a betűtípust olvasni, en egy txt formatumu dokumentomnak éreztem a bejegyzesed.

Na
 
A hangod szerintem teljesen rendben van...
Viszont döbbenettel làttam, hogy mi az a daganat a patkusz pocijàn???!
Valami tumor??!
Igen, mamut tumor a neve, nem okoz fajdalmat, nwm képez áttéteket, csak nagyon nagyra nö, a ket évnél idösebb patkanyokon gyakran megjelenik.
Tavaly dec. 26-an fedeztem fel, bearanyozta a karacsonyt. Azota növöget, es valószínűleg emiatt lesz marcipan köv. honapban elaltattatva. :(
 
Röppenetnyi helyzetjelentés,
Avagy Im memoriam Bubi Kettő Pont Nulla
IMG_20190617_140622.jpg

A halak biztonságérzete miatt pár tő növény bekerült.
Júli 7:
IMG_20190709_232801.jpg
Júli 22
IMG_20190722_202446.jpg
Aug. 6
IMG_20190806_223425.jpg
15000 K fénycsővel aug. 14
IMG_20190814_232036.jpg


A növények átgondolatlan ültetését novemberben fogom tudni orvosolni.:rolleyes:

Bubi2.0 szaporodott:
IMG_20190816_140646.jpg

Bubi 2.0-ától szomorú búcsút kellett vennem:
IMG_20190818_091257.jpg

Köszönöm hogy belippantottál, remélem az éjszakad tűzijáték-dirrenés-dörrenés-mentesen telik majd.
 

Attachments

  • IMG_20190820_232629.jpg
    IMG_20190820_232629.jpg
    328.2 KB · Megtekintések: 25
Röppenetnyi helyzetjelentés,
Avagy Im memoriam Bubi Kettő Pont Nulla
View attachment 80098

A halak biztonságérzete miatt pár tő növény bekerült.
Júli 7:
View attachment 80092
Júli 22
View attachment 80093
Aug. 6
View attachment 80094
15000 K fénycsővel aug. 14
View attachment 80095


A növények átgondolatlan ültetését novemberben fogom tudni orvosolni.:rolleyes:

Bubi2.0 szaporodott:
View attachment 80096

Bubi 2.0-ától szomorú búcsút kellett vennem:
View attachment 80097

Köszönöm hogy belippantottál, remélem az éjszakad tűzijáték-dirrenés-dörrenés-mentesen telik majd.
igazán inspiráló! mint 4évvel ezelött! most növényes vagy uszonyos!?
ne vigyen el!!!
egy Fecske nem csinál nyarat!!!!
 
Röppenetnyi helyzetjelentés:

IMG_20190905_222054.jpg

A piros növények megőrülnek az új fénytől.

IMG_20190905_221932.jpg
Bubi 2.1 pedig bulldog-pofáju lett. /A háttérből kukucskaló hárommillió-fajta algára ügyet se vessetek./

Nagyon megbántam az eheim 1500 classicot. A Eheim Professionel változatot kellett volna választanom.
Igen aktuális lenne kitakarítanom, de nagyon nincs kedvem érte 2-3 oracskát áldozni az életemből.

Köszönöm hogy belippantottál.
 
Helyzetjelentés képekben


IMG_20190924_205027.jpg
IMG_20190930_230923.jpg
IMG_20190930_231303.jpg
IMG_20190930_232016.jpgIMG_20190909_200053.jpg
Néhány férfinek minden ujjara jut egy nő *; néhány nőnek meg...
IMG_20191001_191025.jpg


* Iiiih, most értettem meg, hogy ez mit is jelent... De mi van ha egy nőnek több ujj kell?:unsure:



Heti jótanács: békalencsétlenítés alkalmával rendszeresen ürítsd ki a hálód, mert a 3.-4. merítés alkalmával tuti hogy egy guppi nem bír tovább magával és beügyeskedi magát a hálóba...ekkor meg öntheted vissza az egész guppi-békalencse kevereket az akiba.:cautious:
 

Attachments

  • IMG_20190930_230807.jpg
    IMG_20190930_230807.jpg
    277.8 KB · Megtekintések: 20
Végigolvastam a naplódat -munkaidőben... ezzel nem arra utalok, hogy szabadidőmben nem érte volna meg, de a felesleges kockázatokat elkerülő típus vagyok. Néha közbe szerettem volna szólni -még az elején, és csak a kivitelezés részeibe-, dehát már késő, készen lett. Minden elismerésem, hogy egy ekkora akváriumot bevállaltál. Van karaktere, és van benne élet, mint a naplódban! :cool:
 
Végigolvastam a naplódat -munkaidőben... ezzel nem arra utalok, hogy szabadidőmben nem érte volna meg, de a felesleges kockázatokat elkerülő típus vagyok. Néha közbe szerettem volna szólni -még az elején, és csak a kivitelezés részeibe-, dehát már késő, készen lett. Minden elismerésem, hogy egy ekkora akváriumot bevállaltál. Van karaktere, és van benne élet, mint a naplódban! :cool:

Köszönöm-köszönöm.

Csak kíváncsiságból (mert hogy az mindig legyőzhetetlenül tombol bennem): milyen kiviteléz-beli dolgokon változtattál volna?
,,dehát már késő, készen lett.": a soha meg nem nyugvó személyiségem nem fogadja még el készként. :D..így még talán nem késő:p

,,Minden elismerésem, hogy egy ekkora akváriumot bevállaltál."
- Sokkal-sokkal kevesebb gonddal jár, mint egy kisebb társa.
A legelkeserítőbb az egészben, hogy:
1.) Amikor pár éve birtokomba került egy 105 literes akvárium, úúúgy örültem, hogy milyen nagyon nagy, itt aztán mindennek lesz helye.
2.) aztán a barátnőm is rákapott az akvarisztika ízére, 250 literes alá nem is ment.... -> WooooW - gondoltam- ez már majdnem olyan, mint az állatkertekben, hihetetlen.
3.) aztán pár szekrénytől, meg mit tudom én még mitől megszabadulván, bekerült ez az üveg a nappaliba... Volt idő, amikor tulzónak éreztem, de most...mintha nyomorognának a halak, nincs is helyem új növényeket ültetni. TÖBB TÉRRE VAN SZÜKSÉGEM.
Ha jóval jóval több pénzem lenne, és a lakás nem bérlakás lenne, akkor már tudnám is, hogy melyik falat kell kiverni, hogy a helyére akvárium kerüljön.:X3:....mindet

najóccakát
 
Csak kíváncsiságból (mert hogy az mindig legyőzhetetlenül tombol bennem): milyen kiviteléz-beli dolgokon változtattál volna?
,,dehát már késő, készen lett.": a soha meg nem nyugvó személyiségem nem fogadja még el készként. :D..így még talán nem késő:p

Ami most így hirtelen eszembe jut, az a felszakadt "sziklád". Azt simán ki lehetett volna számolni, hogy mekkora felületen ragaszd (telibe) ahhoz, hogy biztosan ne szakadjon fel, mivel minden paraméter ismert - felhajtóerőt pontosan ki lehet számolni hisz ismert az anyag és a térfogat illetve a ragasztó műszaki jellemzőit is meg tudod nézni neten. A másik a karcos üveg. Nos szerintem minden fázis és eszköz jó volt, kivéve a célpontot.:cool: A mély üvegkarcokat lehetetlen sima polírozással kivenni, mert nagyon kemény az üveg. Fel szokták tölteni valamilyen speckó anyaggal a karcokat, és azt polírozzák hozzá az üveg felületéhez, de szerintem sima síküvegnél ez sem működik mert nem éri meg, nagyon drága. Na mindegy. Csak azért írtam mert kérdezted, semmi kritika vagy ilyesmi.:p

Amúgy az szűrőddel mi a baj? Miért bántad meg, hogy megvetted?

Az akváriumod egyébként szerintem nagyon szép lett mostanra már. Amit okt 1. feltettél képet, az nagyon tetszik. Milyen moha van a fára téve? Nagyon klasszul néz ki. Ragasztóval rögzítetted?
 
Azt simán ki lehetett volna számolni, hogy mekkora felületen ragaszd (telibe)
igen, igen...én is éreztem már akkor, hogy úgy lenne az igazi, deeeee az akvárium alján alul elhelyezkedik egy merevítő üveg -> így az üveg alja nem sima. Én meg nem tudtam volna olyan precizitással az üveg aljához igazítani mordor2.0-t, hogy telibe nyomhassam. Kíváncsi vagyok, hogy mordor 1.0 meddig maradj nyugton a helyén. :D


A mély üvegkarcokat lehetetlen sima polírozással kivenni, mert nagyon kemény az üveg.
Az egyik növényemen azóta is vannak polírozó segédtrutyi maradványok. Azóta megbarátkoztam a karcokkal... (ez nem igaz.)

Amúgy az szűrőddel mi a baj? Miért bántad meg, hogy megvetted?
Konkrétan az, ami a greenaqua oldalán szerepel
-nincs karbantartást megkönnyítő (értsd: kivetelezhetővé tevő) csap; +
- Nem annyira hangtalan mint .... (szégyen, nem szégyen, ha egy szobában kell aludnom az akváriummal, akkor fogom, és kihúzom a 'csába a a szűrőt.

Az 50 CHF-ért (igaz, használtan) vett szűrővel (sera fil bioactive 400 + UV ) sokkal elégedettebb vagyok.

Nem rossz az EHEIM, és valószínűleg tovább bírja majd, mint a SERA, de jobban megérte volna kicsit többet kiadni egy Proffessionel-ért. Késő bánat. :D


Milyen moha van a fára téve?
Először flammenmoos volt, majd christmas moos. Ezeket a crossocheilisok megzabálták (nem tudom, miért szeretem ezeket a halakat ennyire, már majd egy tucat fajta növényt kizabáltak...); most riccia fluantis, úszómájmoha van a fán. Ez brutálisabban nő, mint a békalencse. Plusz a crossoc-ok is csak a 3. napi éhezés után csüngnek majomként a fán, és legelészik undorodva (Na, ilyenkor semmi esetre sem érdemes kezet bedugva akvakertészkedni...).

Ragasztóval rögzítetted?
nem, damillal. Viszont néha Újra kell kötözni. A riccia nem tapad úgy rá a tereptárgyakra, mint a többi moha.
 
Back
Oldal tetejére