• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfolyt az ozmóvizem -- már megint!

hát ezt leginkább a fene tudja. sötét helyen tartsd a hordót, esetleg forrald fel a vizet betárolás előtt, aztán majd kiderül :)
 
Ennél én sokkal egyszerűbb megoldást használok!
Nálam ez úgy működik, hogy megnyitom a csapot, a víztartály oldalára ragasztott ku..a nagy VIZET ELZÁRNI!!! feliratot átragasztom az aki szekrényre és néha ránézek, mert így nem felejtem el!! :):):):)
100%-os megoldás, előtte rendszeres volt az áztatás!
Én egyszer lemértem,hogy mennyi idő alatt van meg a szükséges víz mennyiség és mikor kinyitom a csapot,beállítom a telefonomat,hogy ennyi idő elteltével jelezzen.
Mióta így csinálom,nekem se volt még túlfolyás! :)
 
Nincs RO készülékem, viszont havonta egyszer lehetőségem lenne ingyen szerezni vizet. Arra gondoltam, hogy a nano akváriumomat RO vízzel járatnám, de ehhez hordóban kell tárolnom a vizet és abból a hordóból biztosítani a cserevizet. Minőségromlás = poshadás +algásodás, ilyesmi. Van ennek veszélye, ha mondjuk extrém esetben 2 hónapig áll a víz a hordóban?
Nálam két hetet állt már RO víz vödörben (20 literes) és azon kívül, hogy picit hártyás lett a teteje, semmi nem volt.
Az a kis hártya is nyilván attól, hogy ezeket a vödröket szoktam használni minden akvához, aztán néha marad benne pár gombostűfejnyi csigusz, így van szerves anyag benne.
Szerintem algásodni nem tud, mivel tápanyag gyakorlatilag nincs benne, ha meg a poshadástól félsz, akkor egy kis légpumpa, porlasztókő és néha-néha pár órát átszellőzteted.
 
Nálam két hetet állt már RO víz vödörben (20 literes) és azon kívül, hogy picit hártyás lett a teteje, semmi nem volt.
Az a kis hártya is nyilván attól, hogy ezeket a vödröket szoktam használni minden akvához, aztán néha marad benne pár gombostűfejnyi csigusz, így van szerves anyag benne.
Szerintem algásodni nem tud, mivel tápanyag gyakorlatilag nincs benne, ha meg a poshadástól félsz, akkor egy kis légpumpa, porlasztókő és néha-néha pár órát átszellőzteted.
Köszi a hasznos infót!
 
Nálam két hetet állt már RO víz vödörben (20 literes) és azon kívül, hogy picit hártyás lett a teteje, semmi nem volt.
Az a kis hártya is nyilván attól, hogy ezeket a vödröket szoktam használni minden akvához, aztán néha marad benne pár gombostűfejnyi csigusz, így van szerves anyag benne.
Szerintem algásodni nem tud, mivel tápanyag gyakorlatilag nincs benne, ha meg a poshadástól félsz, akkor egy kis légpumpa, porlasztókő és néha-néha pár órát átszellőzteted.

baktériumtenyészet az lehet benne. ettől tartok én is a sajátomnál :)
 
0a27e09ae2e368a710cf4df1a2111249.jpg


óriási ennyikeh --- müködik, ezt még egy hülye is meg tudja csinálni -- sôt én is!!
 
mágia!!!!!!

az alkatrészek:

úszószelep, ezt keressétek a google-ben -- ezerféle van, és nincs rendes neve, de remélem a termékszám alapján odavisz a shopba ahol vettem:
Úszószelep (577200)

Elzáró szelep, négyes, Quick [08016] -- szintúgy remélem, de mondjuk ezt könnyebben meg lehet találni név alapján amúgy is --- ez az ami elzárja a másik ágat, ha az egyik blokkolva van.

És van még benne egy visszacsapó szelep a tiszta víz csövében, ami szerintem igazából nem kell, annak meg ezt írnám a keresőbe, ha azt akarnám venni, amit vettem: Visszacsapószelep In-Line 1/4" x 1/4", Quick [08017QIN]

a fenti videók segítenek az összeszerelésben, de tényleg tök egyszerű. A bonyolultabb dolog az alkatrészek beszerzése -- végül a webről kellett rendelnem, mert három ilyen szaküzlet közül egyben sem találtam ezek egyikét sem. És nem volt olyan webshop ahol mind a három egyszerre lett volna -- szóval a keresések két különböző helyre fognak vezetni, ha isten is úgy akarja.
 
Utoljára módosított:
baktériumtenyészet az lehet benne. ettől tartok én is a sajátomnál :)
Elvileg ha ki lenne sikálva a vödör/dézsa/hordó és csak RO víz gyártásra használnánk, akkor nem lenne mitől tenyésszenek benne, csak hát némi ez-az mindig marad benne.
Eddig gondom nem volt vele:);)
 
Én ezt a lécdarabos megoldást nem értem, mivel ezek az úszószelepek be is fúrhatóak a hordó falába.
23349829_2831b7502a5fb274fa706214e92ad395_l.jpg
 
részben, másrészt meg ez csak így záródik el -- ha lefelé lóg. Valóban jobb volna oldalról!
Lehet butaságot kérdezek, de nem lehet átállítani a biztosítószeg(?) áthelyezésével? Mert akkor jó tudni, hogy erre is oda kell figyelni vásárláskor (szerelési irányra).
 
Back
Oldal tetejére