• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfolyt az ozmóvizem -- már megint!

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
Gondolom nem csak az én problémám ez -- és bát tudom, hogy itt-ott volt már erről szó, és sokan megoldották valahogy ezt a dolgot -- kapásból @Lewis -ra és @Victor -ra emlékszem, de írja már le valaki nagyon egyszerűen, hogy mit kell venni, és mit hova szerelni ahhoz, hogy elálljon az ozmó víz, ha tele van az az átkozott hordó! :)
Ha valaki segítene is megcsinálni, megkapja a fele királyságomat!!!!! Vagy valamelyik páros szervemből az egyiket.
 
Utoljára módosított:
Ami kell hozzá:
-4 ágú elzárószelep
-úszószelep
-visszafolyásgátló
Bekötéséről több videót is találni:
Az előbbi megoldás nálam nem vált be valamiért mert mikor elkezdett zárni, akkor őrült berregésbe kezdett a 4 ágú szelep, és nem is hagyta abba, így nálam az RO víz ágat az úszószelep, és a 4-es szelep nem a membránok elött zár le, hanem a mellékvízágat zárja mint az alábbi videóban:
Hátulütője az ilyen 4 ágú elzárószelep használatának, hogy csak RO víz készítés közben tudsz öblíteni, de én ezen nem szoktam aggódni, hébe-hóba öblítem csak a rendszert. Membránjaim 1 évesek, és 20 PPM körüli vizet csinálnak még mindig. Úgyis vissza kell sózni 120 környékére , úgy hogy ezen nem is rágódok.
 
Szia!

Victor megoldása a helyes, nálam sem zárt le a 4 utas szelep amíg a bejövő ágon volt, csak akkor amikor a mellékvíz ágra tettem. A visszafolyásgátló kötelező hogy a zárónyomás fel tudjon épülni. Az öblítésre megoldás lehet az elektromos öblítőszelep ami adott időközönként automatán átmossa a membránt, nem kell manuálisan öblíteni. 24V Auto flush valve néven lehet találni ilyet.
Amennyiben olyan úszókapcsolót veszel aminek állítható a karja, akkor javaslom az ideális pozíció beállítása után ragaszd össze a forgónál, mert ha elmozdul akár el is úsztathatja a lakást.
Még egy jó tanács a 4 utas elzárót mindig próbáld ki mert nekem sikerült olyat rendelnem elsőre ami képtelen volt lezárni, ez akkor ciki ha fixre be van építve mondjuk a mellékvíz ág a lefolyóba, a hordó tele, az úszókapcsoló lezárt és elfolyik egy csomó víz a mellékvíz ágon anélkül hogy tudnád.
Nekem így megy lassan 1 éve és eddig minden baba, bekötni meg kb 3 perc a szerelékeket.
 
Öblítésnél mint írtam az a buktató, hogy csak vízkészítés alatt lehet csinálni. Nálam vezérlés lekezelte volna, csak kellett a kimenet másra. A hordóban van két elektromos úszókapcsoló is, és az volt a terv, hogy mikor eléri a felsőt ami lejjebb van mint az úszószelep, akkor csinál egy öblítést (az alsó a feltöltő szivattyút védi) . Lehet kapni időkapcsolókat, vagy időzítőket amikkel pl etetőgombot szoktak csinálni, azzal talán meg lehet oldani, hogy egy bizonyos időre bekapcsolja az öblítést.
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Itt valamit CRM-91H típusú multifunkciós időrelét használt @Blasio
 
Utoljára módosított:
Öblítésnél mint írtam az a buktató, hogy csak vízkészítés alatt lehet csinálni. Nálam vezérlés lekezelte volna, csak kellett a kimenet másra. A hordóban van két elektromos úszókapcsoló is, és az volt a terv, hogy mikor eléri a felsőt ami lejjebb van mint az úszószelep, akkor csinál egy öblítést (az alsó a feltöltő szivattyút védi) . Lehet kapni időkapcsolókat, vagy időzítőket amikkel pl etetőgombot szoktak csinálni, azzal talán meg lehet oldani, hogy egy bizonyos időre bekapcsolja az öblítést.
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Itt valamit CRM-91H típusú multifunkciós időrelét használt @Blasio
aha, ok -- az átöblítést azért képes vagyok megoldani manuálisan is :)

viszont abban segítenétek, hogy milyen alkatrészek kellenek pontosan, vagy mik voltak azok amik nálatok beváltak, mert rendkívül sok és sokféle dolog jön fel a google-ban, ha ezekre a szavakra keresek. (Remélem ez nem reklám)

De mondjuk ez fura, hogy a video szerint elég az ozmo kimenetet elzárni és leáll az egész hóbelevanc? Én ezt hittem, hogy a befolyót kell megszakítani valahogy.
 
Sziasztok!
Én vettem GA-ban egy GreenWorks Mágnesszelepet 1/4,24 v:) .Bekötöttem a szivattyú tápkábelébe ,az is 24 voltos, a tápot pedig rádugtam egy kapcsoló órára. Nálam a 120 literes hordó kb 4 óra alatt telik meg, magára lehet hagyni akár éjszaka is dolgozhat.Persze azért ha nem használjuk a csapot érdemes lezárni előtte.



 
Nálam az RO csapja non-stop nyitva van, az úszószelep és a 4 kimenetes lezáró tökéletesen lezár, a vízcserélő és párolgásutántöltő rendszer miatt nem is zárhatom el, mert az csak teli hordóval indul el ;). Már több mint 1 éve így van, és nem árt neki ha folyamatosan nyomás alatt van :)


De mondjuk ez fura, hogy a video szerint elég az ozmo kimenetet elzárni és leáll az egész hóbelevanc? Én ezt hittem, hogy a befolyót kell megszakítani valahogy.

Elzárod az Osmo kimenetét, akkor abban az ágban megnő a nyomás , és ide be van építve ez a 4 ágú szelep, amiben ilyenkor egy lap eltolódik. A szelep másik köre pedig vagy a szűrőmembránok, és az előszűrők közt zár le, vagy a mellékvízágat. Mindkét esetben megáll az RO víz készítés, és a mellékvízágon sem folyik a víz
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Én vettem GA-ban egy GreenWorks Mágnesszelepet 1/4,24 v:) .Bekötöttem a szivattyú tápkábelébe ,az is 24 voltos, a tápot pedig rádugtam egy kapcsoló órára. Nálam a 120 literes hordó kb 4 óra alatt telik meg, magára lehet hagyni akár éjszaka is dolgozhat.Persze azért ha nem használjuk a csapot érdemes lezárni előtte.
ennél biztonságosabbnak tűnik -- és olcsóbbnak is -- az úszószelepes trükk, nem? Amúgy én is ilyesmire gondoltam először.
 
Gondolom nem csak az én problémám ez -- és bát tudom, hogy itt-ott volt már erről szó, és sokan megoldották valahogy ezt a dolgot -- kapásból @Lewis -ra és @Victor -ra emlékszem, de írja már le valaki nagyon egyszerűen, hogy mit kell venni, és mit hova szerelni ahhoz, hogy elálljon az ozmó víz, ha tele van az az átkozott hordó! :)
Ha valaki segítene is megcsinálni, megkapja a fele királyságomat!!!!! Vagy valamelyik páros szervemből az egyiket.

Ha végképp nem boldogulsz, csörögj be a boltba és beszélj Tomival vagy Nigroval. Épp néhány hete csinálták meg bent is a hordókat ilyen üzemre. Szerintem alkatrész is van. Vagy gyorsan tudunk szerezni ha épp elfogyott.
 
18712263_a1dde65d56ee2ddde8cd26109b19315c_l.jpg
 
Ha végképp nem boldogulsz, csörögj be a boltba és beszélj Tomival vagy Nigroval. Épp néhány hete csinálták meg bent is a hordókat ilyen üzemre. Szerintem alkatrész is van. Vagy gyorsan tudunk szerezni ha épp elfogyott.
remek ötlet, ezt fogom tenni!
 
Nálam az RO csapja non-stop nyitva van, az úszószelep és a 4 kimenetes lezáró tökéletesen lezár, a vízcserélő és párolgásutántöltő rendszer miatt nem is zárhatom el, mert az csak teli hordóval indul el ;). Már több mint 1 éve így van, és nem árt neki ha folyamatosan nyomás alatt van :)
Tudom láttam a rendszeredet ,mániákus egy Pali vagy(y). De nekem el kell pakolnom a cucc nagy részét mert csak négy hetente cserélek vizet és útban lenne.
Ez a legegyszerűbb módszer számomra.
 
Sziasztok!
Én vettem GA-ban egy GreenWorks Mágnesszelepet 1/4,24 v:) .Bekötöttem a szivattyú tápkábelébe ,az is 24 voltos, a tápot pedig rádugtam egy kapcsoló órára. Nálam a 120 literes hordó kb 4 óra alatt telik meg, magára lehet hagyni akár éjszaka is dolgozhat.Persze azért ha nem használjuk a csapot érdemes lezárni előtte.
Azért sem jó ez a megoldás,mert ahogy használódik a membrán,patronok,egyre kevesebb vizet ad a RO.
Állandóan utána kell állítani.Fél évente patron csere,azért sokszor kell utána állítani,mert ellenkező esetben egy idő után nem lesz elég a RO víz.A te megoldásod egy kisebb akinál működhet,mert nem kell annyi víz,nehezebben használódik.
No meg persze havonta cserélni,.....hát inkább nem mondok semmit.

Nálam is kell valami megoldás,mert rendszeresen úszik a fürdőszoba.Még szerencse,hogy padlóösszefolyó van.
De a drága víz csak elfolyik.Nekem is dobhatnátok egy ilyen köcöléket.
 
ennél biztonságosabbnak tűnik -- és olcsóbbnak is -- az úszószelepes trükk, nem? Amúgy én is ilyesmire gondoltam először.
Úszószelepes vagy úszókapcsolós mer a szivattyút is le kell állítani.
Valójában van egy szint kapcsolom. Csak lustább vagyok Viktornál "bocs a mániákusért nem sértésnek szántam" mert azt mindig ősze kellene
raknom.Mindenre sok megoldás van.Kinek mi éppen az egyszerű.
 
Azért sem jó ez a megoldás,mert ahogy használódik a membrán,patronok,egyre kevesebb vizet ad a RO.
Állandóan utána kell állítani.Fél évente patron csere,azért sokszor kell utána állítani,mert ellenkező esetben egy idő után nem lesz elég a RO víz.A te megoldásod egy kisebb akinál működhet,mert nem kell annyi víz,nehezebben használódik.
No meg persze havonta cserélni,.....hát inkább nem mondok semmit.

Nálam is kell valami megoldás,mert rendszeresen úszik a fürdőszoba.Még szerencse,hogy padlóösszefolyó van.
De a drága víz csak elfolyik.Nekem is dobhatnátok egy ilyen köcöléket.
centikre vagyok a megoldástól -- na jó, méterekre. Ha megvan mondom majd :)
 
Azt hittem, hogy befejeztem az RO rendszerem tuningolását, de a fentieket olvasva, most megint elindult a fejemben az a bizonyos vezérhangya... :D
 
Ha már ilyen szépen nekem ugrottatok.
Havonta vízcsere , 700 liternél 350 liter hetente ki az aki így csinálja jelentkezzen.
Félévente patron csere , van 3 éves 1 éves patronom de az őskorban használtam 5 évig is egy patront és kb egy harmaddal csökkent a hozam.
Változik a Ró mennyisége , igen de általában a víz hőmérséklete miatt Január 5 óra/120 liter Július 4 óra/120 liter.
Hogy ki mihez milyen megoldást talál szerintem teljesen mindegy ha nála működik és megossza az csak jó.
Ha valaki olvasta a naplómat tudja nem egy csúcsra járatott akit üzemeltetek mert ekkora méretben anyagi csőd lenne de azért
elég jól elvegetál.
Bocs hogyha kicsit felhúztam magam .:mad:---------:)
 
Ami kell hozzá:
-4 ágú elzárószelep
-úszószelep
-visszafolyásgátló
Bekötéséről több videót is találni:
Az előbbi megoldás nálam nem vált be valamiért mert mikor elkezdett zárni, akkor őrült berregésbe kezdett a 4 ágú szelep, és nem is hagyta abba, így nálam az RO víz ágat az úszószelep, és a 4-es szelep nem a membránok elött zár le, hanem a mellékvízágat zárja mint az alábbi videóban:
Hátulütője az ilyen 4 ágú elzárószelep használatának, hogy csak RO víz készítés közben tudsz öblíteni, de én ezen nem szoktam aggódni, hébe-hóba öblítem csak a rendszert. Membránjaim 1 évesek, és 20 PPM körüli vizet csinálnak még mindig. Úgyis vissza kell sózni 120 környékére , úgy hogy ezen nem is rágódok.
úúú ilyesmit kerestem én is :)
beszerezni hol érdemes?
gondolkodtam ám a vízvezeték-mágneskapcsolós megoldásra, egy úszó kapcsoló beiktatásával is, de melyik a biztonságosabb?

virágnyelven: kihajintanak mint cicukát dolgát végezni, ha még egyszer eláztatok mindent. :D
 
Ennél én sokkal egyszerűbb megoldást használok!
Nálam ez úgy működik, hogy megnyitom a csapot, a víztartály oldalára ragasztott ku..a nagy VIZET ELZÁRNI!!! feliratot átragasztom az aki szekrényre és néha ránézek, mert így nem felejtem el!! :):):):)
100%-os megoldás, előtte rendszeres volt az áztatás!
 
Back
Oldal tetejére