• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfolyt az ozmóvizem -- már megint!

Lehet butaságot kérdezek, de nem lehet átállítani a biztosítószeg(?) áthelyezésével? Mert akkor jó tudni, hogy erre is oda kell figyelni vásárláskor (szerelési irányra).
de az simán lehet, mert van ott még egy lyuk, akkor az nyilván az az lesz :))) de úgy hol lett volna ez a rusztikus szépség!!! :D Plusz nem is tudtam volna elég nagy lyukat fúrni egyébként -- tök vastag ez a cső. Bár sniccerrel nyilván lehetett volna tágítgatni. Sőt, lehet, hogy az itthonira, akkor már így szerelem fel, hiába unalmasabb a design :)
 
de mégsem, vagy legalábbis nem látom, hogy hogyan. NIncs mellé semmi szerelési utasítás amúgy, talán mert nem STYKKENBÖDE márkájú.
mégis van ilyen megoldása, de úgy nagyon sokkal kisebb tud csak lenni a vízszint. Szerintem maradok a jól bevált lécnél :)
 
Nekem egyszerűen csak egy csavart kell kitekerni, és lehet állítani, ez a rész be van fogazva így nem is csúszik el
s-l500.jpg
 
Srácok azért ez mégsem olyan hatékony, mint írjátok. Hiába csűrhető meg íbéjes meg DIY-nyertes, akármennyit nézegettem őket, egyik sem tudta meggátolni hogy ebben a fertályórában elfolyjon az ozmóvizem... :D
Arra azért jó volt, hogy felébresszen, pedig nagyon nyugodtan olvasgattam a bejegyzéseket. Szerencsére csak 1-2 liter úszik a konyhaszekrényben.
 
Srácok azért ez mégsem olyan hatékony, mint írjátok. Hiába csűrhető meg íbéjes meg DIY-nyertes, akármennyit nézegettem őket, egyik sem tudta meggátolni hogy ebben a fertályórában elfolyjon az ozmóvizem... :D
Arra azért jó volt, hogy felébresszen, pedig nagyon nyugodtan olvasgattam a bejegyzéseket. Szerencsére csak 1-2 liter úszik a konyhaszekrényben.
és megszületett már azóta a kis Ozmó? Hány centi, hány kiló?
 
Mosógépben van egy olyan alkatrész, aminek az a neve, hogy túltöltés szabályzó szelep. Nem vagyok mosógép szerelő, de nagyjából így müködik (ha nem javítsatok ki nyugodtan). Egy kör alaku doboz, amiből egy gumicső lóg ki. Ezt a kütyüt függőlegesen kell elhelyezni csővel lefelé, ez a cső alul nyitott felül a dobozban végződik. Ahogy emelkedik a vízszint a csőben összenyomódik a levegő,ami ha elér egy bizonyos értéket egy relét meghúz. A dobozon lehet hangolni, hogy ez hány liternél történjen. A dobozon van villamos csatlakozási lehetőség is relés pl mágnesszelephez. Egy-két ezer forimtos alkatrész. Lehet alkalmas tartály vízszint figyelésre is!
 
Már kétszer áztatott el a 60 literes hordó, én is agyalok valami olcsó minőségbiztosításon. :)

Főleg hogy a fürdőből a laminált padló alá is folyt egy kevés legutóbb, szóval...

@Victor ennek az általad használt cuccnak a pontos neve micsoda?
Csak hogy rá tudjak keresni neten, ez a nekem való hülyebiztos izének tűnő valami. :D
 
pl Auto shut off valve kit, vagy shut off float valve
Akár én is lehetek béna, de kínaiba ami ingyenes szállításos, sehol nem találok kitet. Darabokban összeszedtem, de visszafolyásgátlót nem találok o_O
 
Back
Oldal tetejére