• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfolyt az ozmóvizem -- már megint!

úúú ilyesmit kerestem én is :)
beszerezni hol érdemes?
Vízszűrős cégeknél kapsz, pl cleanlife

víztartály oldalára ragasztott ku..a nagy VIZET ELZÁRNI!!!

Persze ez működhet, ha mindig otthon tudsz lenni :), de ezeknek a megoldásoknak pont az a lényege, hogy magára tudjuk hagyni, főleg amikor órákon keresztül dolgozik a szűrő . 3 műszakban nekem erre nemigazán van lehetőségem. Meg nincs kedvem a vízszintet sem lesni állandóan :D.
 
Utoljára módosított:
Ennél én sokkal egyszerűbb megoldást használok!
Nálam ez úgy működik, hogy megnyitom a csapot, a víztartály oldalára ragasztott ku..a nagy VIZET ELZÁRNI!!! feliratot átragasztom az aki szekrényre és néha ránézek, mert így nem felejtem el!! :):):):)
100%-os megoldás, előtte rendszeres volt az áztatás!
De mi van akkor,ha megszokod a K...a nagy betűket,vagy a néha ránézés marad el?:D

@stanci valami kegyetlen sípolós megoldást használ.Ha eléri a szintet a víz,akkor jelez.
 
No mondjuk ha lefelejted,este lefekszel,ha riaszt, kiugrasz az ágyból hajnali 1-kor......
aha... nekem éjjel 11től reggel 8ig lenyom 60 litert a RO, aztán a gond az ha én meg elmegyek hajnalban dolgozni és elfelejtem lekapcsolni :confused:
 
Persze ez működhet, ha mindig otthon tudsz lenni :), de ezeknek a megoldásoknak pont az a lényege, hogy magára tudjuk hagyni, főleg amikor órákon keresztül dolgozik a szűrő . 3 műszakban nekem erre nemigazán van lehetőségem.
Egyszerüen több részletben csinálom, amikor otthon vagyok és eszembe jut megnyitom. Hétvégére kész mindig és a membrán is mindig nedvesítve van.

De mi van akkor,ha megszokod a K...a nagy betűket,vagy a néha ránézés marad el?:D.
Két éve tökéletesen , hibátlanul működik a rendszer! :):)
 
Ennél én sokkal egyszerűbb megoldást használok!
Nálam ez úgy működik, hogy megnyitom a csapot, a víztartály oldalára ragasztott ku..a nagy VIZET ELZÁRNI!!! feliratot átragasztom az aki szekrényre és néha ránézek, mert így nem felejtem el!! :):):):)
100%-os megoldás, előtte rendszeres volt az áztatás!
Üdvözlet Velecéből! Nekem az se segítene, ha négy órát ülnék előtte, és megszakítás nélkül a hordót bámulnám. Csak akkor venném észre, hogy el kell zárni, amikor már átázott a zoknim.
 
Még jó, hogy nekem a kazánházban van :D, De az úszószelepes megoldás ezzel a 4 ágú szeleppel ,szerintem teljesen megbízható. Nekem bő 1 éve hibamentesen működik.
 
Én évek óta egy 30 literes hordóba készítem az RO vizet. A hordót a fürdő kádba rakom, így áztatás nincs, max pazarlás. Ha nagyobb mennyiség kell, akkor bedugom a kád dugóját és ott hagyom akár egész napra. Miután megtelt a hordó, elkezd túlfolyni a kádba. Hazaérve kimerem a kádból a vizet.
Még sosem áztam el:D
 
Üdvözlet Velecéből! Nekem az se segítene, ha négy órát ülnék előtte, és megszakítás nélkül a hordót bámulnám. Csak akkor venném észre, hogy el kell zárni, amikor már átázott a zoknim.

ehhez csatlakoznék, a cetlis megoldás mennyit érhet egy olyan embernél, akinek a fejétől fél méterre van a medence, mégis vízcserénél már eddig kicsivel több mint egy év alatt háromszor töltötte túl? :D

bakker csak arra riadtam mindháromszor hogy ömlik a lé kifele a fejemtől fél méterre a szemem előtt, a parketta meg rezignáltan szürcsöl.
 
ehhez csatlakoznék, a cetlis megoldás mennyit érhet egy olyan embernél, akinek a fejétől fél méterre van a medence, mégis vízcserénél már eddig kicsivel több mint egy év alatt háromszor töltötte túl? :D

bakker csak arra riadtam mindháromszor hogy ömlik a lé kifele a fejemtől fél méterre a szemem előtt, a parketta meg rezignáltan szürcsöl.
Vannak a precíz,minden patent emberek , és vannak a laza olaszok,na nekik kell a riasztó,úszó.:D
Persze a munkára nem igaz,ott szeretek precíz lenni,utána jöhet a lazítás.
 
elmentem a Boltba, amit a nigro ajanlott, de akkora fejcsovalasokkal fogadtak a problemamat, mint amikor orban szamolja a hataron aterkezo menekulteket. Tudtok adni linkeket az alkatreszekhez ami kellenek nekem?
 
Hány liter RO-t kell gyártanod, ami ennyire felforgatja az életed? :phantom:
Nekem, könnyebb, mert munkahelyi aki lévén, elindítom a rendszert(tudva, hogy 2 óra alatt van meg az 50 liter RO)
a telefonomat az indításhoz képest két órára ébresztőre állítom (ez kb.15 másodperc)....ennyi.
Ha véletlenül nem vagyok bent, csak egy telefon a kollégáknak :)
 
@letsgodisco
Létezik ún. "vízszivárgás riasztó" készülék, mely szivárgás esetén elzárja a vizet (átfolyást). Ez egy pár ezer forintos ketyere:
aimiao2_K.jpg

Beszéltem korábban az értékesítő ügyfélszolgálattal. Azt mondták, ez inkább csak alkalmi (vész) használatra van, mert úgy működik, hogy az elől-lent lévő kis lapocska érzékeli a nedvességet és a készülék mechanikusan zár. Újból úgy működtethető, ha teljesen ki van szárítva az érzékelő, de azt nem tudták megmondani, hányszor lehet ezt megtenni.

Tudom, hogy nem vagy az a barkácsolós fazon ;) , ezért egy másik lehetőség, ami részben kérdés is a hozzáértőkhöz:
Vannak az öntözéstechnikában használatos ún. PGV átfolyásszabályzós mágnesszelepek:
pgv101_magnesszelep_1col_kk_atfolyasszabalyzos_hunter-300x300.jpg

Ezek 6-8ezertől... Elvileg azt tudják, mint a mi általunk használt mágnesszelepek, csak ezek tudják mérni az átfolyó víz mennyiségét és beállítható/beállított mennyiségnél elzárnak. 12-24 V-ról működnek. Ha ezek tényleg ezt tudják, szerintem ez a mi készülékünk :) Jó lenne, ha valaki tudna működésükről részletesebb információt..
 
Utoljára módosított:
Tán ebben a topic-ban megjárathatom a kérdésemet: Mennyi ideig állhat az RO víz egy hordóban minőségromlás nélkül?

mit értesz minőségromlás alatt?
nekem heteket áll, de kiürülni szinte sosem szokott, fél évente kihypózom a hordót, ezen felül csak rátöltöm az új adagot. eddig még sokminden problémát nem vettem észre, amit ez okozna.

igaz, néhány újratöltésenként az épp esedékes vízcsere után a maradékba bele szoktam nyomni egy jó tízszeres adag carbot.
 
@letsgodisco
Létezik ún. "vízszivárgás riasztó" készülék, mely szivárgás esetén elzárja a vizet (átfolyást). Ez egy pár ezer forintos ketyere:
aimiao2_K.jpg

Beszéltem korábban az értékesítő ügyfélszolgálattal. Azt mondták, ez inkább csak alkalmi (vész) használatra van, mert úgy működik, hogy az elől-lent lévő kis lapocska érzékeli a nedvességet és a készülék mechanikusan zár. Újból úgy működtethető, ha teljesen ki van szárítva az érzékelő, de azt nem tudták megmondani, hányszor lehet ezt megtenni.

Tudom, hogy nem vagy az a barkácsolós fazon ;) , ezért egy másik lehetőség, ami részben kérdés is a hozzáértőkhöz:
Vannak az öntözéstechnikában használatos ún. PGV átfolyásszabályzós mágnesszelepek:
pgv101_magnesszelep_1col_kk_atfolyasszabalyzos_hunter-300x300.jpg

Ezek 6-8ezertől... Elvileg azt tudják, mint a mi általunk használt mágnesszelepek, csak ezek tudják mérni az átfolyó víz mennyiségét és beállítható/beállított mennyiségnél elzárnak. 12-24 V-ról működnek. Ha ezek tényleg ezt tudják, szerintem ez a mi készülékünk :) Jó lenne, ha valaki tudna működésükről részletesebb információt..

Sziasztok. Sokat tanulok a hozzászólásokból az egész fórumon. Végre egy kérdés amihez értek. A Jopet által írt pgv átfolyásszabályzós szelep nem méri az átfolyt vízmennyiséget. Csak lehet vele szabályozni. 24vac al működnek. Vagy esetleg van 9v os. Általános méret az 1col és kb 9m3/óra a vízmennyiség amit átenged. De ehhez kell még egy valami ami vezérli nyitja zárja a szelepet. Nálam is mindig gond volt mindig úszott minden. Használtam a cetlis módszert nem jött be. Én ezt használom CEPEX CTD075 csapra szerelhető elemes vezérlő. Programozható elemmel működik. Tudom mennyi idő alatt telik meg a kannám beállitom és magától kikapcsol. Vagy be lehet programozni akár hetente töltsön 1 órát vagy 3at az akváriumba. Szóval szerintem jól szuperál azóta nem ázott semmi :)
 
mit értesz minőségromlás alatt?
nekem heteket áll, de kiürülni szinte sosem szokott, fél évente kihypózom a hordót, ezen felül csak rátöltöm az új adagot. eddig még sokminden problémát nem vettem észre, amit ez okozna.

igaz, néhány újratöltésenként az épp esedékes vízcsere után a maradékba bele szoktam nyomni egy jó tízszeres adag carbot.
Nincs RO készülékem, viszont havonta egyszer lehetőségem lenne ingyen szerezni vizet. Arra gondoltam, hogy a nano akváriumomat RO vízzel járatnám, de ehhez hordóban kell tárolnom a vizet és abból a hordóból biztosítani a cserevizet. Minőségromlás = poshadás +algásodás, ilyesmi. Van ennek veszélye, ha mondjuk extrém esetben 2 hónapig áll a víz a hordóban?
 
Back
Oldal tetejére