• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Hali!

Én ezt a gyönyörű növényt kivételesen nem összefogó növénytakaróként, hanem 1-1 kisebb bokorként szeretném tartani.
Így több helye van, könnyebben tudom nyírni és persze azért, mert másféle növénytakarót szeretnék! :D

Lenne pár kérdésem a növénnyel kapcsolatban: :D
A lenyírt szálak lebegnek, úsznak vagy az aljzatra süllyednek?
Gyökeres növény, vagy hasonló mint a riccia vagy jávai moha és háló alá kell "rakni" ?
Milyen gyakori növény a kereskedésekben, hol keressem? A bolti ára egy tőnek kb. hány ft?

Köszönöm! :)
K.
 
Hello!
Nálam van HC is parvula is, lehet csak az Én akim más. De ha a parvulát megnyírom van némi regenerálódási idő. Ez ültetési időszak után akár 2 hét is lehet később ha rendszeresen nyírod ez le fog csökkenni. Ebben az időszakban elég sok sárguló barnuló szál lesz és teljesen megáll a fejlődés. A HC-nél ez 1-2 nap megállás és minden megy tovább. El kell dönteni vagy rendszeresen nyírod a parvulát is és lesz 1,5-3 cm-es vagy meghagyod úgy ahogy van és lesz 5-7 cm. Mert ha csak ritkán néha nekiesel akkor hazavágod. Szerintem.
 
ketchup07 said:
Hali!

Én ezt a gyönyörű növényt kivételesen nem összefogó növénytakaróként, hanem 1-1 kisebb bokorként szeretném tartani.
Így több helye van, könnyebben tudom nyírni és persze azért, mert másféle növénytakarót szeretnék! :D

Lenne pár kérdésem a növénnyel kapcsolatban: :D
1.A lenyírt szálak lebegnek, úsznak vagy az aljzatra süllyednek?
2.Gyökeres növény, vagy hasonló mint a riccia vagy jávai moha és háló alá kell "rakni" ?
3.Milyen gyakori növény a kereskedésekben, hol keressem? A bolti ára egy tőnek kb. hány ft?

Köszönöm! :)
K.

1. Úszik a felszínen, de ha algás akkor nehezebb, és vagy lesüllyed vagy vízközt lebeg.
2. Gyökeres, el kell ültetni, legjobb egy tűhegyű csipesz
3. Ha jó minőségű növényt szeretnél akkor Tropica. Nemsokára megnyílik a Green Aqua növénes boltja (topic: viewtopic.php?f=7&t=1587) Jövőhéten indul a kiszállítás a növényekre is azt hiszem, és jövőhéten megjön a Tropica szállítmány is, valószínű, hogy kapnak parvulát is + megtudod nézni a kiállított akikban, hogy hogyan néz ki. Az egyik nanoban az van.
Parvula http://www.greenaqua.hu/eleocharis-parvula.html
 
Sziasztok!

Olvasgattam, hogy többen nyírjatok a Parvulát így vettem a bátorságot és két hete megnyírtam én is. Hát azóta csak sárgul szegény... :(
A tápozás ugyanúgy MICRO+MACRO előirás szerint, plusz megy Ferro is a Cryptok miatt, de csak sárgul. Tettem táptablettákat is szépen elosztva mindenfele a talajba, de igy se látok javulást. Kb. 2 hete nyirtam meg és azóta ilyen, ugyanakkor a mellette levő HM majd kicsattan az üdeségtől. Találkozott esetleg valaki hasonlóval? Vagy csak ledobja az elvágott leveleket, és új hajtásokat hoz majd?
Kissé rosszul érintene ha kinyírtam volna a gyepet, pedig nem is vágtam túl alacsonyra épp azért mert tartottam tőle, ha nagyon visszavágom akkor gond lehet.

Előre is köszi a választ!


Parvula Error by maglodilevente, on Flickr
 
Eleocharis acicularis
vagy
Eleocharis parvula a szebb előtéri növénynek?

Melyiknek mi a jellemzője? Miben különböznek egymástól?
 
Az acicularis kb. egyenes, 10-15cm-re nő,időnként még magasabbra is,a parvula visszahajlik és nem ennyire magas,kb,5cm.
 
Értem. Köszi. Gondolom vásárláskor nem fogom tudni megkülönböztetni a 2 őt. Hacsak nem lesz ráírva. Vagy igen?
Ja és még annyi, hogy ha kb. 40*40 cm es területet akarok lefedni. Vagy inkább úgy mondom, hogy egy 200 Literes aki felét, akkor mennyi tövet vegyek kezdetnek?
 
Igen,emersen nem fogod őket megkülönböztetni,mind egyenes.
Mennyit vegyél?Hát nem is tudom olyan 3-at.
 
atti76 said:
Inkább min. 10-et

Attól függ mennyi idő alatt szeretne eredményt elérni...

Nigro a 200-as akváriumára össz 2 cserép volt. Igaz neki 4-6 hónapba került a teljes gyep.
Én kicsivel többet használtam. 6 cseréppel és 2-3 hónap alatt szép gyep volt a 240-ben.

10 parvula rendesen szétszedve és elültetve borzalmasan sok területre elég. 40x40-re én sem mondanék többet 3-4 cserépnél. És akkor gazdagon lehet ültetni.
 
DobraPeter said:
... Vagy inkább úgy mondom, hogy egy 200 Literes aki felét, akkor mennyi tövet vegyek kezdetnek?

A 200 literes aki felére gondoltam, hogy kevés lesz a 3 cserép.
Én 3-féle Parvulát próbáltam ki, Tropicásat, Anubiast és hazait. Ezek közül a Tropicával volt a legkevesebb bajom, viszont nem gondolom, hogy 3 cserépnyi mennyiséggel pl. 100x20 cm-nél rövid idő alatt látványos eredményt lehet elérni.
 
Én sosem ritkítottam. Tapasztalsz valami olyat, ami miatt ezt tervezed?
Egyébként hogy tervezted? Rászaladsz gyepszellőztetővel? :D
 
Nigro said:
Én sosem ritkítottam. Tapasztalsz valami olyat, ami miatt ezt tervezed?
Egyébként hogy tervezted? Rászaladsz gyepszellőztetővel? :D

Valamilyen szinten elvileg minden növénynek jót tesz a megújjulás, fáknál erősebb metszés stb. Konkrét elképzelésem nekem sincs hogy lehetne kivitelezni ezért bátorkodtam megkérdezni.
 
Azt hiszem a ritkítás problémája megoldódott magától... Ma vízcserénél ahogy szedegetem ki pár szál mohát a parvula közül úgy láttam mint ha mozogna a gyep. Kicsit meghúztam pár szálat és a gyep közepe lóg a levegőben, ha megnyomkodtam africana por jött ki közüle. Ötlet? Kimosódott alóla a talaj, vagy a gyökerek annyira sűrűn összenőttek hogy szétnyomták a talajt? Szedjem ki az egész gyepet vagy és ültessem újra (lenne miből) vagy hagyjam?
 
Ha a vízleszívó csövet rányomod a fűre, akkor simán kiszívja ezt a port. Most hogy feljött a parvula, ott azért ezzel most óvatosan, nehogy feltépd jobban.
Szerintem ollóval vágd ki a feljött részt és ültesd újra.
 
Back
Oldal tetejére