• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Sziasztok!
A parvula nagyon fény és co2 igényes??? Milyen tapasztalaitok vannak ezzel a növényel?
 
Co2-t nállam max néha élesztősről kap 20l re van 11w világítás Amazóniába van ültetve alatta Aquabasis plus napi Micro+Macro-t kapja és nő mint a bolondgomba.
 
HUGO said:
Sziasztok!
A parvula nagyon fény és co2 igényes??? Milyen tapasztalaitok vannak ezzel a növényel?

Én azt tapasztalom, hogy a legkevésbé fényigényes előtéri növény. Persze szeret ő is mindent megkapni, de nem patkol el olyan könnyen, mint a "többiek".
 
Szóval mondható hogy a parvula kezdőknek is tökéletes lehet sikerek eléréséhez? Mert lehet megpróbálom. A kérdésem annyi, hogy mennyire lehet visszanyírni? :?:
 
Hali!
Nekem is van.Nem tudom megmondani igényes -e vagy sem.
Nálam mindent megkap. :)
A visszavágásról meg annyit,hogy bátran lehet.Én legalábbis nem szoktam azon gondolkodni MOST AKKOR MENNYIT IS.Vágom és amúgy is gyorsan hozza az új hajtásokat.
 
katroc said:
Szóval mondható hogy a parvula kezdőknek is tökéletes lehet sikerek eléréséhez? Mert lehet megpróbálom. A kérdésem annyi, hogy mennyire lehet visszanyírni? :?:
Nálam a parvula 0.4W/L-nél nem nőtt szépen. 0.85W/l-nél már igen.
Viszont nem kimondottan előtéri növény, de én kezdőknek a HM-t is javaslom. Ismerősnél az van a 450 literes akvában, felette 2x54W T5 HO, nuku táp, nuku co2. Nem nől, mint a bolond, de szép komótosan kúszik a talajon. Érdekes módon felfelé alig növekszik, inkább oldalt a kavicsok mentén. Fura, de viselkedésében HC-re hajaz, pedig HM:)
Ha megkapja a fényt, tápot, co2-t akkor pedig le sem tudod majd lőni úgy beindul :D
 
Szia Proci!
Azzal azért vitatkoznék,hogy nem előtéri növény!
Az elején lehet,hogy magasnak tűnik.De az első vágás után már nálam max 1,5 cm magas és gyorsan visszahajlik a talaj felé.
Szóval bátran lehet nyírni, csak nem kinyírni!! :lol:
Én azért ŐT választottam mert nálunk elég meleg van, még télen is.Így fűtés nincs, inkább hűtés kellene.Ez meg bírja a meleget, nem úgy mint a HC.
 
Akkor visszavágjam ültetéskor vagy hagyjam meg? :? Lehet a frontüvegnél bután nézne ki ha túl nagy... Meg nem akarom hogy bealgásodjon az egész...
 
Ha visszapörgethetném az időt én visszavágnám sokkal roszabb ha 10cm rohad be mintha 2.
 
Érzem igen, hogy vissza kéne vágnom majd..De előbb lesz vmi normális világításom, meg a szűrőn is dolgozok...
 
Úgy döntöttem hogy vissza vágom a parvulát.Kérdés hogy mennyire szabad vissza vágni?2-3 cm?
 
2 héttel az indítás után, visza lehet már vágni a bomló emmers szálakat 3cm-re? Szépen hozza az új hajtásokat, és a fronton látható is hogy gyökeresedik.
 
Back
Oldal tetejére