• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Sziasztok!

Az akváriumomban tervezgetem a gyep cseréjét, mert olvasgattam hogy HM egy idő útán igy is ugy is kifullad a sűrű nyirás miatt, meg elég macerás a kordában tartása. Glossot gondoltam először helyette, de átolvasva a hozzá tartozó fórumot láttam hogy az is kb. ezt a növekedési sebességet produkálja. HC lenne a legjobb, de attól kicsit tartok, ha meg bevásárlok belőle és kipurcan akkor biztos sokkot kapok. :)
Végülis a Parvula-hoz lyukadtam ki, ami talán nem nől annyira durván, mégis rendkivül szép gyepet lehet belőle nevelni.
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy a 200 literes aksiban a HM-es rész teljes cseréjéhez hány Tropicas cserépre lenne szükség? Azért kérdezem konkrétan Tropicassal, mert ahogy néztem azok jóval nagyobbak és egészségesebbek mint a mezei vizinövény boltosak.
Lassan úgyis elfogy a Micro+Macro, akkor lehetet megtoltanám a rendelést a megfelelő gyeppel, csak nem szeretnék mellényúlni, mert bár ez a HM gyönyörű és szépen bedúsult, de szerintem 1-2 hónap és már nem tudom annyira lent tartani hogy ne kezdjen el sárgulni az alja.

A választ előre is köszi!
 
viktorlantos said:
6-8 cseréppel elég. De ezeket szálakra szedve szépen beültetni mindenhova. Akkor gyorsan befutja.

Okés, köszi a gyors választ, én olyan 10-20-al számoltam, de gondolom ha több az sose gond! :) Majd még megálmodom mi legyen, kicsit sajnálom ezt is szétbontani, de elvileg előbb vagy utóbb úgyis muszáj lesz vagy a nyirás vagy a sárgulás miatt.
 
Én anno 16 cseréppel rendeltem.Nem szedtem szét annyira/cserepenként 10csomócskára/
Igaza van Viktornak,annyi elég kell,hogy legyen.
Viszont a szétszedésére kell időt fordítani mert nem olyan egyszerű mint aminek tűnik.
Gyorsan csináld,ne szenvedje meg a szárazat,De vigyázz is rá,de közben ki idegel.
Ha lesz segítséged akkor azért sokkal könnyeb.
Sok sikert hozzá!!!!!
6-8 cserép szétszedése,beültetése.
hmm,minyimum 2 óra, húzzál bele!!!! :lol:
 
gelo said:
Én anno 16 cseréppel rendeltem.Nem szedtem szét annyira/cserepenként 10csomócskára/
Igaza van Viktornak,annyi elég kell,hogy legyen.
Viszont a szétszedésére kell időt fordítani mert nem olyan egyszerű mint aminek tűnik.
Gyorsan csináld,ne szenvedje meg a szárazat,De vigyázz is rá,de közben ki idegel.
Ha lesz segítséged akkor azért sokkal könnyeb.
Sok sikert hozzá!!!!!
6-8 cserép szétszedése,beültetése.
hmm,minyimum 2 óra, húzzál bele!!!! :lol:

A 30 cserép HM szálanként elültetése se volt gyenge, úgyhogy már sejtem mi vár rám, még hezitálok mi legyen, de előbb utóbb úgyis lépni kell mert a HM valami brutálisan nől, és a sok nyirás csak idő kérdése hogy mikorra vágja haza.
 
Hogy a HM-t a nyírás hazavágná? Ki van zárva ,szerintem lehetetlen ;) .Még tetszik is neki :!:
 
N-emy said:
Hogy a HM-t a nyírás hazavágná? Ki van zárva ,szerintem lehetetlen ;) .Még tetszik is neki :!:
Irok a HM topicba, hogy ezt ne offoljuk szét, majd nézz rá ha esetleg arra jársz.
 
Kell-e és miért, milyen gyakran nyírni a Parvula-t.
Arra gondolok, hogy az én parvulám hosszával és sűrűségével nincs bajom. Éppen megfelelő. De egyre több elöregedett szál van közte, ami lassanként kijön, de mégis rontja az összképet. A nyírással ezt a "tisztulást" szokták gyorsítani?
 
Én a nyírással csak dúsabb hatást értem el. De elöregedő szálakkal sem nagyon találkozom, tehát úgy gondolom, hogy a két dolog összefügg. :)
 
egedzs said:
Kell-e és miért, milyen gyakran nyírni a Parvula-t.
Arra gondolok, hogy az én parvulám hosszával és sűrűségével nincs bajom. Éppen megfelelő. De egyre több elöregedett szál van közte, ami lassanként kijön, de mégis rontja az összképet. A nyírással ezt a "tisztulást" szokták gyorsítani?

Amit elüregedő szálaknak látsz az nem természetes jelenség. Elképzelhető, hogy fény vagy táp probléma van. A parvula iszonyat hosszú időn át képes zöld maradni. Nálam akkor jelentkeztek a barna szálak amikor elszált a ballaszt. És hamarosan elkezdett kikopni a gyep is.
 
Milyen vízhőmérsékletben érzi jól magát a parvula? Most 25-26 fokon van a víz és barnulnak a száljai. Nyáron kb.28 fokos volt a víz és gyönyörű volt.
 
Ha kezdi a az egyébként szépen terjedő parvula szőnyegemet megtámadni a staghorn érdemes megnyírni a parvulát?
Vagy idővel el fog tűnni ha kiküszöböltem az akiban a problémákat? Csak azért kérdem mert elsülhet egy nyírás balul is ha ugye
a visszavágott szárak berohadnak...
 
ezek szerint rosszul fogalmaztam. a TÖVEK tudnak elkezdeni rohadni amiket félbevágsz. Persze jönnek
új hajtások csak ezek is ott maradnak és ha staghorn jön (egyébként pont ezért jött gyanítom, mivel
ültetés előtt visszavágtam a növénykéket) akkor lehet hogy csak rosszabbat teszek azzal ha visszavágom mivel
még több lesz az ammónium. Tehát a kérdés tulképp az, hogy várjak-e a visszavágással amíg legyőzöm a staghornt,
vagy már most tegyem meg.
 
Nekem az utazás eléggé megviselte a parvulát amit vettem, plusz a világításom is tönkrement, most csak 18 watt van a 40 literre, és a corryk is mindig kitúrják. Ezért Viktor féle emers "üvegházas" növesztést csinálok. Körülbelül 3 hete, az akváriumban lévők melyeket nem túrtak ki a harcsák, azok szépen nőnek, nem sárgulnak, nem nyurgulnak, terjeszkednek. Az "üvegházban" lévők viszont kicsattannak olyan zöldek, igaz, lecserélték a submers leveleket emersre, de jól néz ki.

Szóval alga ellen ha nem is jó, de ha nem megfelelő állapotú parvulát kapunk, azt emersen fel lehet erősíteni beültetés előtt.
 
Volt most szó egy picit arrébb hogy fény így co2 úgy de én pl még nem értem, hogy a megvágott leveleket miért dobja el (elbomlanak). A sértetlen levelei szépek, gyorsan nőnek és nem bomlanak...
 
A Parvulat is lehet a HM-hez hasonló "fűnyíró elven" nyírni? Már dőlnek a szálak az áramlattól és jó lenne kicsit rendbeszedni, de olyan szépen összenőtt már a gyep és félek hogy kinyuvasztom a visszavágással.

A választ előre is köszi!
 
Semmi kárt nem fog szenvedni a gyeped a rendszeres fűnyírástól ,sőt az áramlásak átjárhatóbb lesz ,nem lesznek holt terek. Én 2 hetente megkurtítom 1cm-re.
egy hét múlva már ugyan akkora :cool: .
 
N-emy said:
Semmi kárt nem fog szenvedni a gyeped a rendszeres fűnyírástól ,sőt az áramlásak átjárhatóbb lesz ,nem lesznek holt terek. Én 2 hetente megkurtítom 1cm-re.
egy hét múlva már ugyan akkora :cool: .
Köszi a gyors választ, akkor ma délutánra be is iktatom a fűnyírást, holnap úgyis vízcsere. ^^
 
Back
Oldal tetejére