• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

atti76 said:
Ahogy kidarálta a levegőt, halkulni fog. Mozgasd meg oldalra, úgy hamarabb kitolja.
És vélemény róla egyébként? Vízmozgatása elég? :)
Mikor először indítottam én is rázogattam a szűrőt, hogy hamarabb kitolja a levegőt!
Csak ám mikor az első takarítás megejtettem vettem észre, hogy az összes szűrőanyag félre csúszott mind a három alsó tálcában!
Így mondhatni "fars" víz áramlott a szűrőben!?
Szóval inkább egy kicsit játszok újraindításkor a csappal és a hirtelen változó nyomás miatt azonnal távozik a levegő!
 
atti76 said:
Nézd Key, én mindenféle provokáció nélkül úgy gondolom, hogy a Green Aqua tájékoztatóban szereplő szűrő ajánlás is lehet alábecsült. Nincs beleszámítva az aki hossza.

Hát ez a szép a dologban. Korábban is említettük, hogy minimum 8x forgatás javasolt az ilyen akváriumokhoz, de már évekkel ezelőtt is volt aki 15-25x forgatást alkalmazott nem csak nano akikban. Ezek szerint, neked nem elég a 7-8x forgatás. Legalábbis nem vagy elégedett vele. Nincs ezzel baj szerintem.

De azért közel 2000lph dolgozik most a 240 literes alaposan növényesített akváriumom alatt 120cm hosszon és tökéletesen ellátja a feladatát. A trükk, hogy mindkét oldalról mozgatok.

Az ajánlásban nem tudjuk szerepeltetni az extrém forgatásokat, mert mindenki sokkot kapna. 1 éve még a 8x forgatás is forradalomnak számított.
És nem is vagyok megyőződve róla, hogy felfelé mozogva a skálán valóban nélkülözhetetlen e a sokkal nagyobb teljesítmény. Haszna egész biztos van és a teljesítmény tartalékok is jól jönnek időnként, de a nagyobb megforgatást én már inkább a tuning kategóriába sorolnám.

Egyébként érdemes lenne megézni azt is, mi történne, ha az esőztetőt máshova tennéd (gondolom rövid oldalon van), vagy esőztető helyett mást használnál ami koncentráltabb mozgást ad a front oldalra. Az esőztetőnél pont azt látom hibának, hogy ha egy sűrű stem akid van ahol a bokrok fel vannak nőve a felszínre az esőztető nagy részét megfogja. Megint egy terület ahol sokat lehet játszani ;)
 
Így van, az aki két oldalán vannak elhelyezve. A 2073 alatt van a difi, itt vízszintesre van állítva az esőztető. Túloldalt a 2071 1-2 centivel kicsit feljebb mozgat, pár fokos szögben a felszín felé fordítva. Így a bubik 1-2 nyolcast leírva mozognak.
Egy iwaguminál biztos elég az ajánlás. Nálam, főleg a valisneriák természetesen felszínig nőnek, rendesen fogva az áramlást. Ezért írtam, hogy a GA ajánlás egy (dús) növényesnél az abszolút minimum. Minél több stemet nevelünk, annál erősebb flow-ra van/lehet szükség.
Ezért is akarok kevesebb stemmel új akit (olyasmit, mint a Tied Vik ;) ), és már előre félek, hogy a 2000 liter/óra kevés lesz. Legfeljebb egy Tetr. 1200-ast, vagy egy 2080-ast még beállítok. Aztán átütöm a födémet, hogy a gépház elférjen az aki alatt.... :D
 
Meg tudná nekem mérni egy 2073-as tulaj a szűrő teljes magasságát csövekkel együtt? Magyarán mekkora minimális magasságu szekrénybe fér be?
Tx
 
tizizi said:
Meg tudná nekem mérni egy 2073-as tulaj a szűrő teljes magasságát csövekkel együtt? Magyarán mekkora minimális magasságu szekrénybe fér be?
Tx
Megmértem.
45cm magaság és legalább 25*25-ös alapterület kell neki!
 
44 cm magas szekrénybe be tudod passzintani úgy, hogy a csövek is feszülés nélkül kifordulnak. Itt azonban már nem bírod kivenni a csatlakozófejet, ahhoz ki kell venni a szekrényből.

Más: Eheim prof3 tulajok ehhez hasonlót tapasztaltatok? /Nagy hangerőn érdemes szemlélni/ Most szerdán lett beüzemelve. 50% alatt fogjuk rá csendes (bár hallottam már csendesebbet), 50% felett állítva érces hangot ad a rotor. Rázogattam már annyit, szikrányi levegő nem jön ki belőle. Meg nem is levegős hangnak tünik.
 
Proci said:
Más: Eheim prof3 tulajok ehhez hasonlót tapasztaltatok? /Nagy hangerőn érdemes szemlélni/ Most szerdán lett beüzemelve. 50% alatt fogjuk rá csendes (bár hallottam már csendesebbet), 50% felett állítva érces hangot ad a rotor. Rázogattam már annyit, szikrányi levegő nem jön ki belőle. Meg nem is levegős hangnak tünik.
Olyan, mintha a kerámiatengely nem lenne teljesen egyenes és nagyobb fordulatnál berezonálna... Én kíváncsi lennék mit mond a szervíz erre a video-ra. Küldd el nekik. Valami rotor/tengely dolog lehet, nem normális, hogy ilyen hangot ad ki. Sőt, nehéz így a video-ból megállapítani, hogy az életben mennyire hangos, de gyanítom, hogy egy rotor/tengely cserével az alapzajnak is csökkennie kell.
 
Nálam 2080 van és semmi ilyen zaj nincs.
De Keynek igaza lehet.
Én a videót nézve/hallgatva először arra gondoltam, hogy a rotor hozzáér valamihez.
 
Néha nálam is volt ilyen hangja, általában szétszedés, vagy mozgatás után. Alapból csak nagyon finom búgást szabadna hallanod. A 2071-em még sokkal halkabb.
Valószínű a rotor hangja, vmibe belever. Nem mondanám normálisnak.
 
keymaker said:
Proci said:
Más: Eheim prof3 tulajok ehhez hasonlót tapasztaltatok? /Nagy hangerőn érdemes szemlélni/ Most szerdán lett beüzemelve. 50% alatt fogjuk rá csendes (bár hallottam már csendesebbet), 50% felett állítva érces hangot ad a rotor. Rázogattam már annyit, szikrányi levegő nem jön ki belőle. Meg nem is levegős hangnak tünik.
Olyan, mintha a kerámiatengely nem lenne teljesen egyenes és nagyobb fordulatnál berezonálna... Én kíváncsi lennék mit mond a szervíz erre a video-ra. Küldd el nekik. Valami rotor/tengely dolog lehet, nem normális, hogy ilyen hangot ad ki. Sőt, nehéz így a video-ból megállapítani, hogy az életben mennyire hangos, de gyanítom, hogy egy rotor/tengely cserével az alapzajnak is csökkennie kell.

B.:Ugyan ezt tapasztaltam én is. Egy idő után halkabb lett, de maxon még mindig búg. Vadi új nekem is, és Procinak is. Nekem pont tegnap vitték el a másik szűrőt, így ha bevinném szűrő nélkül maradnék...
 
Meg lehet próbálni azt is, hogy kiveszed a rotort. kiveszed a tengelyt (óvatosan nehogy eltörjön!), majd visszahelyezed a gumibakokba és visszazárod. el tudom képzelni, hogy esetleg gyárilag nincs megfelelően visszahelyezve, bár ez kizárt szerintem. majd meséljétek el mi volt.
 
Nem tudom hogy néznek ki ezek belülről, nekem a primeba fém tengely volt, gondolom ahhoz hasonlatosan van benne. Érdemes kivenni mindent a tekercsből, és a csőtisztító kefével kitisztítani. Nekem már elviselhetetlenül hangos volt, de egy takarítás után csak közelről lehetett jobban hallani. Már megváltam tőle, szerencsére... A tuti az hogy szedd szét, tisztítsd ki a fejegységet, és rakd össze, ha akkor is hangos akkor lehet valami hibás. Érdemes lehet megnézni másik tengellyel is.
 
SlyChocolate said:
tizizi said:
Meg tudná nekem mérni egy 2073-as tulaj a szűrő teljes magasságát csövekkel együtt? Magyarán mekkora minimális magasságu szekrénybe fér be?
Tx
Megmértem.
45cm magaság és legalább 25*25-ös alapterület kell neki!

Szerencsére 46.5 cm van! Még egy kérdés, tuningolni szeretném a gyári szűrőtöltetet, mekkora a térfogata 1 szűrőkosárnak (pl Substrat Pro-ból mennyi kell)?
 
1,5 liter körül van 1 kosár. Ha tuningolni akarod, érdemes S. Matrix-ot is kipróbálni egy kosárban. Az 1 literes adag érdekes, de teljesen kitölt egy kosarat.
 
Ja-ja.Ha tuningolni akarsz akkor próbáld ki a mátrixot
1kg mátrix 4,5kg substrat pro-nak felel meg állítólag, mert ennyivel több baci tud megtelepedni rajta mint u.a. s.p-n
 
inadsz said:
Gyorsan le is mértem hogy hány lph-t nyom és hogy az emelési magasság tényleg 1,8m-e.
10l vizet szívtam át 5X szűrőanyaggal 5X nélküle. Az eredmények:
1,5m csővel szűrőanyaggal: 820 lph ez 78%-a a gyári adatnak.
1,5m csővel szűrőanyag nélkül: 980ph ez 92%-a a gyárinak
Az emelési magasság tényleg 180 centi, még egy kicsit több is, de akkor már erő nem nagyon van benne.
A szűrő nagyon tetszik, kíváncsi vagyok hogy hogyan teljesít az akiban is.

Elnézést ha már unjátok, nem szándékom senkit sem bosszantani a hülyeségemmel, de akinek eheim prof3 van, lemérné nekem valahogy így szűrőanyag nélkül? (A gyári csövet félbevágtam és azt használtam fel a mérésnél, kb 2x 1.2m)

Szűrő addig a kádban dolgozzon amíg ki nem levegősödik majd a vödröt a kádba tesszük, kád aljáig lenyomjuk a vödröt, a csövet a vödörbe tesszük az aljáig, ezzel egy időben stopper indít.
Azért kell az aljáig letolni a csövet, hogy a szivó és a nyomó ág közel egy szinten legyen. Hamisítja a mérést, ahogy telik a vödör, előbb-utóbb magasabban lesz a benne lévő víz, mint a kádban lévő, tehát a szűrőnek emelnie kell. Nem sokat, ~15centit. Így nálam 680 L/h lett. (64%)

Másik lehetőség: A kádon kívül van a vödör, jobb esetben kicsit lentebb, mint a kád és a vízszint. Nyomó csövet egy pillre befogod, kádból kiemeled, odatartod a vödörhöz kb a kád vízszintjével azonos magasságban tartod (!) és a végének elengedése pillanatában stoppert indítod, víz megindul. A kád vízszintváltozása elhanyagolható lesz, kb konstans. 10 litert áttolva így a vödörbe ~0 emelési magassággal nálam 720-750 L/h lett. (68-71%)

Ha a kádba tettem a szűrőt, tehát maga alól szívta fel a vizet és a kádon kívülre tett vödörbe nyomtam át, belenyomva a csövet a vödörbe, tehát egy alacsonyabb pontra (kádunk emelve van kicsit), akkor 840 L/h-t mértem (80%). Világos, hogy itt már csaltam.

Próbáltam úgy is, hogy a mosógép tetejére tettem fel egy 20 és egy 10 literes vödröt és a szűrő rendesen lent volt, ahogy az akváriumnál is lenni szokott. Próbáltam akváriumban is, lassan követve a vízszint változást, hogy ne könnyítsem/nehezítsem meg a dolgát. Akkor sem lett fényes: 735 L/h. (70%)

Számomra kicsit lehangoló eredmények és még egy gramm szűrőanyag sem volt benne, még szivacs sem.
Egy jó délutánt eljátszadoztam vele, még csalással sem sikerült inadszhoz hasonló eredményt elérni.

ui. az akvaristán is elég sovány értékeket mértek, szűrőanyaggal még ennél is rosszabbat.
 
Ismét kérdéssel fordulok hozzátok, Kedves eheim prof3 tulajok!

A gumitömítéseken lévő szilikonzsír nálatok is láthatóvá vált idővel? Eddig csak az ujjammal éreztem, hogy síkos, de most már a felületen szabad szemmel is látható sárgás bevonat van. Kézzel letörölhető. Esetleg a zsír felületén megtapadsz szennyeződésről van szó? A legszembetűnőbb a legfelső mechanikai rekeszben lévő körte formájú tömítésen. Ott ahol összerakás után a fej besüllyed.
 
Proci said:
Ismét kérdéssel fordulok hozzátok, Kedves eheim prof3 tulajok!

A gumitömítéseken lévő szilikonzsír nálatok is láthatóvá vált idővel? Eddig csak az ujjammal éreztem, hogy síkos, de most már a felületen szabad szemmel is látható sárgás bevonat van. Kézzel letörölhető. Esetleg a zsír felületén megtapadsz szennyeződésről van szó? A legszembetűnőbb a legfelső mechanikai rekeszben lévő körte formájú tömítésen. Ott ahol összerakás után a fej besüllyed.

Igen. (tegnap szétszedtem a szűrőt, és kijött a visszafolyásgátló, 5X szedtem szét mire sikerült úgy összerakni, hogy működjön. :evil:)
Én egyszer már letöröltem róla, de újra látszik.
 
Nálam is mindkettőben jelen van. Beüzemelés után 2 héttel már megjelent. Ujjal szoktam lehúzni.
Én egyébként még semmiféle szilikonzsírozást nem alkalmaztam idáig, a gyári állapotukban vannak. Nem tudom, hogy milyen időközönként kellene... Valaki esetleg?

Egyébként a 2073-ra most raktam egy AM 1000-est. Szórakoztam evvel a krumplis zsák - bioball kombinációval eleget, fogalmam nincs milyen arányban lenne jó :oops: :oops: . Láttam képet itt valahol, de nem tudom visszakeresni.
Az eredeti verzió kb. felére fogja a flow-t :cry: . Ha sok a k.zsák benne, az is lefogja, és nem tudja kinyomni az össszes CO2-t, ami felhalmozódik ilyenkor a tetején.
Közben annyit pancsoltam, hogy egy kisebb vízcserének is megfelelt volna... Szerencse, hogy az irodában hidegburkolat van, egy lakásban tuti beázás lett volna az alattam levőnek :D
 
atti76 said:
Egyébként a 2073-ra most raktam egy AM 1000-est. Szórakoztam evvel a krumplis zsák - bioball kombinációval eleget, fogalmam nincs milyen arányban lenne jó :oops: :oops: .
Az eredeti verzió kb. felére fogja a flow-t :cry: .

Igen, sajnos akárhogy is nézzük, a 2073 1.8m-t emel. Míg a hasonló kaliberű (1050 L/h), de korábbi eheim konstrukciók: 2028 2.1 métert, 2228 2 métert. Ekkor jön elő a nagyobb emelési magasságra való igény. Nem is értem igazából ezt a visszalépést. 20-25W-ból lett 16W, de milyen áron?
 
Back
Oldal tetejére