• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Ez a dolog engem is foglalkoztat egy ideje. Nekem eheim 2222 van, amit a gyártó 500l/h ban ad meg míg, a 2224-et 700l/h-ban. Természetesen a szűrőtartályt leszámítva mindenben azonosak. Van valami fizikai összefüggés amit nem tudunk? Nagyobb víztömeg a szivattyú alatt egyenlő nagyobb teljesítmény?? Nem értem...
 
Proci said:
atti76 said:
Youtube-on volt fent egy video, a Tetratec ex 700 300 litert tudott, a 2224 (700 l/h) 500-at (mindkettő töltve). Pedig mindkettőre 700 l/órát ír a gyártó...

Erről tudsz adni egy linket?
Gyanúsan kevés az az ex700-as eredmény. Egy társunk lemérte és 450lph körül volt közel 0 emeléssel (mérést pedig áltban igy érdemes végezni).

Hát ez az, hogy az istenért sem találom :? . A tetrás témánál is írtam, de akkor sem leltem.
Egy vasalódeszkára volt felrakva egy vödör (gondolom kb. 80-90 centi), a szűrők a földön és így mérték. Úgy emlékszem, hogy olasz v. spanyol nyelven volt. A végén csak az adatokat írták le.
Ezért is döntöttem második szűrőnek az Eheim mellett.
 
atti76 said:
Egy vasalódeszkára volt felrakva egy vödör (gondolom kb. 80-90 centi), a szűrők a földön és így mérték.
Ha közel 1 métert emeltek, akkor a 300lph reális. Az lph/m grafikonban is közel lineális szokott lenni a vonal.
Ez esetben viszont, ha hiteles a mérés, igen jó eredmény az eheimre nézve.
 
Nehezen látom át hogyan lehetne azonos szűrőkről beszélni amikor durván különböző vízhozam van. Ha használtatok mondjuk egy 950lphs Eheim-et és egy 1250-est akkor egyértelmű milyen brutál ez a pár száz lph.
Hogy azonos a pumpa... Lehet. De valami trükk van. Mert a vízhozamok-ban durva eltérések vannak.
Prof 2073 és 2075-nél maradva Viktorral értek egyet 200 lph nagyon is észrevehető lenne, (hogy csak úgy marketing céllal "szépítsenek" egyet), sőt még annyit tennék hozzá ha agyanaz a teljesítményű szűrőfej 1,5l szűrőközeggel nagyobb tartályt szűr nem lehetne nagyobb (sőt inkább kisebb kéne hogy legyen) a teljesítménye.
Szóval vmi. különbségnek lenni kell szerintem is, még akkor is ha ez majdhogynem jelentéktelen.
Ha vkinek. volt már mindkettő talán az tudja a választ.
 
Ha az új akihoz nem lesz elég a 2071 és 2073 duó, kiegészítem egy 2075-el, akkor biztosan lemérem mindenki megnyugtatására :D .
Egyébként ennél a kettőnél símán látszik a különbség flow-ban, de ugye nem ua. a rotor... :geek: :D
 
atti76 said:
Ha az új akihoz nem lesz elég a 2071 és 2073 duó, kiegészítem egy 2075-el, akkor biztosan lemérem mindenki megnyugtatására :D .
Egyébként ennél a kettőnél símán látszik a különbség flow-ban, de ugye nem ua. a rotor... :geek: :D

Utána meg ha nem lesz elég a három szűrő jön egy 2080-as? :twisted: :lol:
 
Ti kiszoktátok kapcsolni az etetés idejére a külső szűrőt?
Ki kell-e kapcsolni?
Mert nálam a 2073-om ha kihúzom majd visszadugom kopogó hangot hallat!
Ez normális jelenség az Eheim Pro3-as szériánál?
 
Olyan mint ha kattogna párat?? Nekem is ezt csinálja ha kihúzom. Én etetésre nem állítom le annyira nem mozog a felszín hogy ne tudják megtalálnia a kaját.
 
Az-az olyan hang!
Akkor megnyugodtam, hogy nem az enyémmel van baj!
Lehet én sem állítom le!
Csak valahol ezt olvastam az etetés idejéről (akvarista)!
 
Ugyanezt kérdeztem én is pár napja. Többen nem halkítják le, mások igen.
Egyébként nem kell kikapcsolni, azért van a teljesítményt szabályozó kar rajta ;) .
Ritkán szokott egyet kattanni bekapcsoláskor. Ha sokáig kattog, akkor valószínűleg levegős a rendszer. Nyomkodd meg a légtelenítő gombot (tetején nagy szürke) többször egymás után (persze bekapcsolva, fullra állítva).
 
SlyChocolate said:
Az-az olyan hang!
Akkor megnyugodtam, hogy nem az enyémmel van baj!
Lehet én sem állítom le!
Csak valahol ezt olvastam az etetés idejéről (akvarista)!

Én is megijedtem elsőre de gondolom nem a szűrővel volt a baj mert akkor már nem biztos hogy működne.
Amúgy ha valaki tudja miért, minek van ilyen hangja az megosztaná?
 
Én arra gondolok, hogy a forgórész (rotor) indulásakor míg az állórész tekercse (mágnesestere) benne rántja középre a forgórészt az valahova belever!?
Amúgy érdekes a dolog mert a régi "primitív" Fluval 403-as szűrőm simán volt indítható!
 
atti76 said:
Ugyanezt kérdeztem én is pár napja. Többen nem halkítják le, mások igen.
Egyébként nem kell kikapcsolni, azért van a teljesítményt szabályozó kar rajta ;) .
Ritkán szokott egyet kattanni bekapcsoláskor. Ha sokáig kattog, akkor valószínűleg levegős a rendszer. Nyomkodd meg a légtelenítő gombot (tetején nagy szürke) többször egymás után (persze bekapcsolva, fullra állítva).
Most egy hónapos a cucc lehet még levegő benne?
 
Ha CO2-zöl, folyamatosan szív be a bubikból. Elég sok össze tud jönni nap végére.
 
Nem csak nap végén, akármikor indítod így indul. Első indításkor is amikor még nem is az akiban volt akkor is ilyen hangja volt
 
inadsz said:
Nem csak nap végén, akármikor indítod így indul. Első indításkor is amikor még nem is az akiban volt akkor is ilyen hangja volt

Arra írtam, hogy lehet benne levegő 1 hónap után is (bármikor).
 
Vízcserék alkalmával mikor leállítom de mindig elfelejtem elzárni a csapot a szűrőn.
Akkor is mindig megy vissza levegő! Mert mikor újra indítom teli vágja az akit levegő bubikkal pár percig!
 
Tök természetes, hogy amikor bedugod amíg felpörgeti a rotort kattog kicsit. Tudományos magyarázatom nincs rá, de ez kb pár sec amíg indul. A rotor hangja.

Egyébként tényleg nem értem miért kellene leállítani a szűrőt etetésre. Ha beszívja a szűrő akkor ok, nekem még sosem volt ilyen. Ha ilyen lenne inkább megoldanám, hogy ne szívja be. Pl nehezen süllyedő kajával.

A halaknak csak jó ha kicsit mozogniuk kell az ételért. Nem hinném, hogy a természetes közegükben is nulla áramlás lenne.
 
Back
Oldal tetejére